Polsat Sport News w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Marszal

Polsat 2 w DVB-T ?

Post autor: Marszal »

Ja to zamiast beznadziejnego polsat sport news wolał bym polsat 2 :D

MaciekS

Re: re

Post autor: MaciekS »

Marszal pisze:Ja to zamiast beznadziejnego polsat sport news wolał bym polsat 2 :D
Są gusta i guściki ! Najlepiej dla wszystkich byłoby wprowadzenie nowych graczy na rynek . Konkurencja tworzy jakość !!!! A tak powtórki ,przeróbki i dookoła Macieju ! :P

Marszal

Re: re

Post autor: Marszal »

A słyszeliście że "Ministerstwo Infrastruktury chce przesunąć konkurs na częstotliwości dla nowych nadawców na sierpień 2013 roku, gdy wyłączone zostanie nadawanie
analogowe.

To oznacza, że nowi nadawcy wciąż będą mogli emitować swoje kanały przez płatne platformy satelitarne lub kablowe. Taki pomysł krytykują "nowi" nadawcy dla których DVB-T było szansą na dotarcie do szerszego widza, z kolei telewidzowie mieli otrzymać dostęp do nowych, tematycznych kanałów." Co wy na to ?

Marek85

Re: Polsat 2 w DVB-T ?

Post autor: Marek85 »

No ale to zostało potwierdzone, czy to nadal tylko plotki?

widex

Re: Polsat 2 w DVB-T ?

Post autor: widex »

hmm, nie zostało potwierdzone, ale jak znam życie to będą za wszelką cenę opóźniać.

Davidson

Re: Polsat 2 w DVB-T ?

Post autor: Davidson »

Polsat 2 to polonijna stacja z powtórkami ze zwykłego Polsatu. Oni już wystawili 4 kanały Polsat, PSN, TV4, TV6

DVBManiak

Re: Polsat 2 w DVB-T ?

Post autor: DVBManiak »

Polsat 2 pozostanie zakodowany na satelicie i w kablówkach. Naziemnie go nie będzie, chyba że w płatnych muxach, ale wątpię. Tyle w temacie.

widex

Re: Polsat 2 w DVB-T ?

Post autor: widex »

Już starczy Polsatu. Wystarczy zapchajdziur od nich. Jedyne co, to Polsat News. Narzekają na małą oglądalność. Moment poprawiłby się wpływy z reklam.

Davidson

Re: Polsat 2 w DVB-T ?

Post autor: Davidson »

Chyba Sport też mógłby jeszczze być

DVBManiak

Re: Polsat 2 w DVB-T ?

Post autor: DVBManiak »

Mógłby, ale nie ma co dyskutować o nierealnych kanałach w NTC przynajmniej w tych darmowych muxach.

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Polsat Sport News

Post autor: MJJ »

Według informacji z magazynu "To & Owo" Polsat Sport News ma zacząć nadawać dopiero w połowie września. A już liczyłem, że nieoficjalne informacje od p. Tomasza Berezowskiego się spełnią.
Tomasz Berezowski pisze:Wg mojej wiedzy PSN startuje 30 maja.

DVBManiak

Re: Polsat Sport News

Post autor: DVBManiak »

Wiadomo jak zwykle opóźnienia. Może chociaż ta szóstka wystartuje 30 maja.

DVB-T

Re: Polsat Sport News

Post autor: DVB-T »

Jeśli to prawda to polsat właśnie pokazuje jak głęboko w d**ie ma widzów

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Polsat Sport News

Post autor: Puma »

PNS pokazuje swoją ignorancje... pod koniec lipca będzie praktycznie wszędzie MUX II a PNS na starcie już traci i później pewnie tego nie nadrobi.

DVBManiak

Re: Polsat Sport News

Post autor: DVBManiak »

DVB-T dobrze napisał, że powinni za nieterminowe wprowadzanie kanałów do muxów karać finansowo albo nawet odebrać koncesję na naziemne nadawanie. Ale już umowy podpisane i mają luz. Powinien być narzucony termin i już. A teraz kiedy wprowadzą ich sprawa, a widzów krew zalewa. TVN zrobił najlepiej, dał tvn7 odrazu, a inni nadawcy nic. Widać jak nas traktują. O Pulsie 2 nie wspomnę, ale Polsat taka telewizja, a tak nas olewa. Oj nieładnie...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Polsat Sport News

Post autor: @GUTEK@ »

Polsat od zawsze miał bałagan oraz widzów w głębokim poważaniu. Wystarczy poczytać jakie ludzie mają problemy z Cyfrowym Polsatem. Jak dla mnie PSN może nie startować wcale, przynajmniej będzie większe bitrate na pozostałe kanały.

Puls2 pewnie nie startuje z tego powodu że nie mają kasy, od kiedy przestała płynąć kasa od Brytyjczyków ta telewizja dziadzieje coraz bardziej, a robił się z tego już na prawdę bardzo fajny kanał.

Pozytywnie za to mnie zaskoczył TVN. Zamiast kombinować dali TVN7, na którym uważam można często znaleźć coś do oglądania, nie ma żadnych wyskakujących pasków i reklam, oraz reklamy są trochę krótsze. W dodatku jako jedyny dodali napisy i oryginalną ścieżkę dźwiękową.
Jeszcze bardziej mnie zaskoczył fakt że przecież DVB-T jest właśnie dla ich platformy TNK największą konkurencją, a jednak działają aktywnie w rozwój DVB-T.
Jedynie co mi się u TVN nie podoba to te cholerne parowanie kart z tunerami. Sam chętnie kupiłbym TNK HD dla kanałów HD na kompie, ale sama karta mi nie ruszy.

DVBManiak

Re: Polsat Sport News

Post autor: DVBManiak »

Fakt parowana jest i karta i tuner. Zresztą tak samo jest z innymi. Tylko nie wiem czy karty też są parowane i nie można ich wsadzać do innych tunerów, a do tunerów nie można wsadzać innych kart. Dobry sposób to jest kupno dekodera combo z CI + moduł tnk hd. Jednak koszty są trochę duże za to o żadnym parowaniu nie ma mowy. Takie moduły są też dla Polsatu i Cyfry. Osobiście nie mam teraz żadnej platformy satelitarnej. Rozważam między tnk hd a CP, bo jest tani. Ale ponoć jakość obrazu jest tam słaba.
PS Myślę, że przydałby się chociaż z jeden dział satelitarny na forum.

Tomasz Berezowski

Re: Polsat Sport News

Post autor: Tomasz Berezowski »

To http://cenowarka.pl/eu/a339913.html
plus to http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/175 ... dla-tnk-hd
i mamy TnK HD na komputerze i nagrania na własnym dysku :-)

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: Polsat Sport News

Post autor: MJJ »

@GUTEK@ pisze:Polsat od zawsze miał bałagan oraz widzów w głębokim poważaniu. .
Właśnie dlatego żałuję, że w kMUX1 nie znalazło się Orange Sport Info, przynajmniej jest to konkretny (lepszy lub gorszy) ale działający kanał. A Polsat Sport News chyba już z rok sobie testują i końca nie widać. A patrząc na ilość innych sportowych kanałów Polsatu, które muszą zapełnić treścią to po PSN nie spodziewam się nic ciekawego.
DVBManiak pisze:Może chociaż ta szóstka wystartuje 30 maja.
Oby. Od miesiąca sprawdzam ich stronę internetową http://www.tv6.com.pl/ i delikatnie mówiąc nie dzieje się tam wiele :)

lpf1972
Posty: 215
Rejestracja: 3 listopada 2010, o 12:38
Odbiornik: LE40B650, Ariva T50
Instalacja antenowa: ASR860P25 (pod dachem ceramicznym)+ antena SAT, rozdzielnia HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno / Kisielice

Re: Polsat Sport News

Post autor: lpf1972 »

DVBManiak pisze:Rozważam między tnk hd a CP, bo jest tani. Ale ponoć jakość obrazu jest tam słaba.
TnK HD (+premium) i CP (bez umowy) są porównywalne cenowo. Jakość obrazu jest oczywiście identyczna na obu platformach, dla tych samych kanałów (to te same transpondery). Dla mnie wybór kanałów lepszy na CP... ale jak się coś zmieni to i ja zmienię.
DVBManiak pisze:PS Myślę, że przydałby się chociaż z jeden dział satelitarny na forum.
Pomysł świetny, ale.... Administratorzy raczej na to nie pójdą. Była już w tym temacie kiedyś odpowiedź w rodzaju "to jest forum o TV naziemnej". A szkoda.

Zablokowany