DVB-T Kraków

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: igorlan »

gregs00 pisze: K 37 siła 19% jakość 0%
K 54 siła 29% jakość skacze ale na upartego można oglądać :D
Czyli tak jak u mnie, MUX2 k37 jest słabszy od MUX1 k54. U mnie rano i wieczorem k37 da się oglądać w miarę płynnie a k54 jest płynny przez większość dnia.
Kolega, który mieszka koło Placu Centralnego odbiera na siatce k37 a k54 w ogóle...

Kapitan

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Kapitan »

Witam.


Chciałem się dowiedzieć, jak jest z sygnałem DVB-T w Krakowie Nowej Hucie zwłaszcza na niższych piętrach tzn. parter i pierwsze. Mam antenę satelitarną ale ona działa tylko zimą jak drzewo nie ma liści, bo na dachu zbiorczy stelaż jest poprostu tragiczny. Dlatego myślałem o kupnie anteny do odbioru cyfrowej telewizji. Z tego co przeczytałem na portalach na niskich piętrach nie można odbierać telewizji cyfrowej. O tyle mam problem, że mam drzewa przed oknami i kolejny blok, a w bloku "do wyboru" jedną kablówkę.

piotr2802

Re: DVB-t Kraków

Post autor: piotr2802 »

Ja na II Pułku Lotniczego w Nowej Hucie odbieram dwa czeskie MUX na kanale 37 i 54 z Ostravy.
Zwykła mała antenka ze wzmacniaczem za oknem na X piętrze. Można oglądać

Tak na marginesie...
Tam w Czechach jak się włącza mux to odrazu wszystkie kanały , a nie tak jak u nas w Polsce od kilku miesięcy w MUX II obraz kontrolny na TV7 i TV 8 i wydaje sie pozwolenie na nadawanie w MUX stacji, która nie jest w stanie nadawać własnego programu.

Kapitan

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Kapitan »

Tylko zauważ, że ty jesteś na dziesiątym pietrze a ja na pierwszym i w dodatku mam blok i drzewa przed oknami. Ty pewnie masz czystą przestrzeń. Zwłaszcza jedno przeszkadza przy odbiorze satelity, a nie wiem jak jest z DVB-T bo z tego co czytam to są różne doświadczenia.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: igorlan »

piotr2802 pisze:Ja na II Pułku Lotniczego w Nowej Hucie odbieram dwa czeskie MUX na kanale 37 i 54 z Ostravy.
Zwykła mała antenka ze wzmacniaczem za oknem na X piętrze. Można oglądać...
Raczej z Lysej Hory (Frydek-Mistek)

gregs00

Re: DVB-t Kraków

Post autor: gregs00 »

Kapitan pisze:Witam.


Chciałem się dowiedzieć, jak jest z sygnałem DVB-T w Krakowie Nowej Hucie zwłaszcza na niższych piętrach tzn. parter i pierwsze. Mam antenę satelitarną ale ona działa tylko zimą jak drzewo nie ma liści, bo na dachu zbiorczy stelaż jest poprostu tragiczny. Dlatego myślałem o kupnie anteny do odbioru cyfrowej telewizji. Z tego co przeczytałem na portalach na niskich piętrach nie można odbierać telewizji cyfrowej. O tyle mam problem, że mam drzewa przed oknami i kolejny blok, a w bloku "do wyboru" jedną kablówkę.
Mój sąsiad był w tej samej sytuacji mieszka na parterze i mimo wielu prób z rożnymi antenami nie udało mu się złapać sygnału. Przymocował sobie antenę specjalną opaska do komina z wentylacją na dachu i wpuścił przewód wentylacją do mieszkania i teraz cieszy się cyfrową telewizją naziemną. Więc proponuję skorzystać z anteny zbiorczej o ile takowa jest lub zamontować swoja na dachu.

Kapitan

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Kapitan »

Niestety anteny zbiorczej nie ma. Jedynie jest stelaż zbiorczy, który ma kilka lat i się strasznie chwieje. Poza tym do komina nie można wogóle nic przyczepiać.

gregs00

Re: DVB-t Kraków

Post autor: gregs00 »

Kapitan pisze:Niestety anteny zbiorczej nie ma. Jedynie jest stelaż zbiorczy, który ma kilka lat i się strasznie chwieje. Poza tym do komina nie można wogóle nic przyczepiać.
Ja osobiście antenę mam przymocowana do suszarki na pranie i przy większym wietrze trzęsie nią mimo tego obraz jest płynny jedynie zacięcia się zdarzają gdy ptaki zaczynają po niej skakać :D Antena kierunkowa daje mniejszy opór powietrza np. taka może nie będzie nią tak bujać http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1610.htm

Kapitan

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Kapitan »

Powie mi ktoś jak to jest z przeszkodami przed anteną? np blok drzewo.

DVBManiak

Re: DVB-t Kraków

Post autor: DVBManiak »

Tłumią sygnał, ale drzewo mniej niż blok. To tak jak z promieniowaniem. Dlatego się używa anten zewnętrznych, mimo że pokojowe mają zysk nawet 40dB. Sygnał musi przebić się przez ściany lub przez coś innego i wtedy jego siła jest słabsza. Proste :D

markez

Re: DVB-t Kraków

Post autor: markez »

A jak widzicie szanse odbioru Skrzycznego z wysokości ok 5metrów (mniej więcej 1 piętro) z w miarę otwartym widokiem dokładnie na Skrzyczne (Kraków-Węzeł Wielicki)? Analogi łapią zaśnieżone na antence bez wzmacniacza. W ogóle ktoś z okolic Prokocimia, Bieżanowa Rżąki coś łapie?

lpm11

Re: DVB-t Kraków

Post autor: lpm11 »

bardzo kiepsko to widzę.
Blisko Bonarki, na terenie obozu w Płaszowie(przy pomniku) złapiesz już bez problemu, nie mówiąc o kopcu. Natomiast jeżeli śnieży Ci analog.. nie da rady.
Spróbuj podnieść antenę jak najwyżej się da.

wuwu

Re: DVB-t Kraków

Post autor: wuwu »

Powiedźcie mam szansę coś złapać?
Wzgórza Krzesławickie
Antena TV, ATX 55/21-60

Teraz próbuję programem DVBViewer Demo coś złapać na karcie Pinnacle 7010ix, ale jak na razie nic nie łapie.

remek30

Re: DVB-t Kraków

Post autor: remek30 »

wuwu pisze:Powiedźcie mam szansę coś złapać?
Wzgórza Krzesławickie
Antena TV, ATX 55/21-60

Teraz próbuję programem DVBViewer Demo coś złapać na karcie Pinnacle 7010ix, ale jak na razie nic nie łapie.
Do Twojego ATX-55 proponuję dołożyć wzmacniacz SWA-7 i bez problemu złapiesz mux2 i mux 3 ze Skrzycznego oraz mux1 i mux2 z Czech (a może nawet mux3 z Ostravy).Powodzenia.Sam posiadam ATX-55 i odkąd mam tą antenę to nie mam żadnych problemów z odbiorem muxów czeskich i polskich.Tylko warunkiem było dołożenie płytki wzmacniającej SWA-7.

wuwu

Re: DVB-t Kraków

Post autor: wuwu »

Ale ten sygnał który łapiecie nie jest z Chorągwicy? (antena na południe). Tylko przestawiliście ją bardziej na zachód, tak?

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: igorlan »

wuwu pisze:Ale ten sygnał który łapiecie nie jest z Chorągwicy? (antena na południe). Tylko przestawiliście ją bardziej na zachód, tak?
Polskie MUXy ze Skrzycznego a Czeskie z Lysej Hory. Sprawdź sobie kierunek tutaj: http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html#

abab

Re: DVB-t Kraków

Post autor: abab »

Hi,

Czy ktos zna moze termin wlaczenia Choragwicy? etap4 mux2 to "do" 31.07.2011 - pytanie czy uda sie to zrobic wczesniej :) jezeli tak to kiedy ...

Pozdr
abab

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: igorlan »

abab pisze:Hi,

Czy ktos zna moze termin wlaczenia Choragwicy? etap4 mux2 to "do" 31.07.2011 - pytanie czy uda sie to zrobic wczesniej :) jezeli tak to kiedy ...

Pozdr
abab
Nie spodziewaj się jakiegoś znaczącego przyspieszenia, może max tydzień przed oficjalnym terminem wynikającym z harmonogramu.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-t Kraków

Post autor: kemi73 »

Panowie czy jeszcze ktoś zauważył znikający sygnał TV Puls w godzinach porannych. Od wczoraj od godz 7 do 8 sygnał na chwilę zanikł czy to może Panowie z Emitela przygotowują się do startu NTC ?.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Poland »

Ja mam takie pytania:
1. Jaka była moc i polaryzacja testowego dvb-t z Chorągwicy
2. Jaka moc byłaby dobra na pokrycie zasięgiem terenu obsługiwanego obecnie przez analog ?

Zablokowany