DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

bilbord

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: bilbord »

Dlaczego cisza o teśćie Polsat Sport News ??????????????

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Bo są osobne tematy założone dla tego wątku tak samo jak start TV6.

waldi1988_111

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: waldi1988_111 »

odbieracie normalnie dvb t? czy to tylko u mnie brak sygnału z obu muxów

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Przecin »

Cały czas działają normalnie. 8-)

wlado
Posty: 32
Rejestracja: 2 marca 2011, o 12:43
Odbiornik: Samsung SHD85, Toshiba Qosmio F20-137 analog-dvb-t tuner
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 19/21-69 DVB-T, WA501s-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: wlado »

Śmiga komuś Tv6 i PSN z Suchej Góry ?

dziki1971

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: dziki1971 »

@wlado smiga a co stało sie cos ?

wlado
Posty: 32
Rejestracja: 2 marca 2011, o 12:43
Odbiornik: Samsung SHD85, Toshiba Qosmio F20-137 analog-dvb-t tuner
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 19/21-69 DVB-T, WA501s-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: wlado »

@dziki1971 mam ten wynalazek od tepsy pt. SHD 85, robiłem wyszukiwanie kanałów i dalej mam to co miałem do tej pory, tylko w miejscu puls2 planszę z pionowymi pasami :x

tomcio__26

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: tomcio__26 »

Od dwóch dni Mux2 niedostępny w rejonie Mielca-czyżby konserwacja/naprawa? zero sygnału.

bogdan48
Posty: 50
Rejestracja: 28 grudnia 2010, o 17:47
Odbiornik: Wiwa-50 ,Dekoder Opticum x-7
Instalacja antenowa: antena siatkowa zawieszona przy domku na dzialce,Antena panelowa na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Such Gora

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: bogdan48 »

Witam-Panowie czy dziala wam mux-2 z S.G. bo u mnie dzis od rana slabiutko raz cos jest raz nic niema.Po 16-tej chwile bylo i znow nic,42 i 35 kanaly dzialaja.W czorej mi wszystko hulalo a dzis klapa.

qwasior

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: qwasior »

Mux2 działa cały czas. Może przez pogodę macie jakieś problemy z odbiorem.

Bonanzo

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bonanzo »

zgadza się działa całý czas żadnych przerw nie widziałem wszystko 35k, 42, 61 ok full sygnał QTH Łukawiec Dolny

l__s2

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: l__s2 »

Może zróbcie sobie
tomcio__26 pisze:konserwacja/naprawa?
swojej instalacji i nie narzekajcie na brak odbioru. Bo sygnał jest cały czas bez przerwy...

tomcio__26

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: tomcio__26 »

jest ok, i TV6 już nadaje, ale puls2 w testy.

bogdan48
Posty: 50
Rejestracja: 28 grudnia 2010, o 17:47
Odbiornik: Wiwa-50 ,Dekoder Opticum x-7
Instalacja antenowa: antena siatkowa zawieszona przy domku na dzialce,Antena panelowa na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Such Gora

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: bogdan48 »

Witam-Wszystko dziala ok. tylko ja mialem klopot z antena nie moglem dojsc co jest grane.Okazalo sie ze przenislem antene z lewej strony balkonu na prawy zostalo mi wiecej kabla wiec zrobilem petle ,ktora zamocowalem tuz za antena ( antena panelowa)i okazalo sie ze to byla przyczyna ,ona zaklucala mi odbior na kanale 61 bo kanaly 35 i 42 chodzily.Ta petle nadal mam tylko przenioslem pod spod anteny czyli ponizej anteny i od tego czasu chodzi juz dobrze.Napewno byla wina tej petli bo robilem eksperyment ze spowrotem zalozylem ja tam gdzie byla okazalo sie ze znow nie dzialal mi kanal 61.

Kafar

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kafar »

Witam.
Od jakiegoś miesiąca drastycznie spadła jakość odbioru na obydwu MUX z Suchej Góry. Weryfikowałem to w kilku lokalizacjach: Jasło, Potok, Frysztak. Skrzętnie przygotowane systemy antenowe dawały siła 100%, jakość 100%, a nagle z jakości zrobiło się 45%. Sprawdzane na kilku urządzeniach, różnych antenach i wzmacniaczach, bo symetryzator to wymięka na wstępie. Wykluczam liście na drzewach - bo parametry zaczęły świrować gdy już zazieleniło się. Czy ktoś ma podobne spadki jakości sygnału, czy na obiekcie mogła być zmieniana charakterystyka kierunkowa anten, tak aby ograniczyć odbiór w kierunku zachodnim?
A może były testy mocy?
Co ciekawe pomiemo odbierania na granicy sygnału, częściej szarpie MUX3, który nadaje z większą mocą. MUX-2 nadający z mniejszą mocą - szarpie sporadycznie.

vaxel

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: vaxel »

Ja już dość długo nie mam mux2 "mux3 działa" więc emitel na pewno coś namieszał.Prawie wszyscy na tym forum zamiast domagać się zwiększenia mocy mux2 to zaczęli wymieniać anteny a tak naprawdę nie jest to konieczne bo przy odpowiedniej mocy wystarczyła by najzwyklejsza siatka.Ja już sobie odpuściłem mux2 mam c+ i na liscie ustawione mam tvp info rzeszów z mux3 i na razie to mi wystarcza,jak zaczną nadawać z odpowiednią mocą wtedy dodam sobie kanały z mux2 których nie mam w pakiecie cyfry.

elwood-xp

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: elwood-xp »

vaxel pisze:Ja już dość długo nie mam mux2 "mux3 działa" więc emitel na pewno coś namieszał.Prawie wszyscy na tym forum zamiast domagać się zwiększenia mocy mux2 to zaczęli wymieniać anteny a tak naprawdę nie jest to konieczne bo przy odpowiedniej mocy wystarczyła by najzwyklejsza siatka.Ja już sobie odpuściłem mux2 mam c+ i na liscie ustawione mam tvp info rzeszów z mux3 i na razie to mi wystarcza,jak zaczną nadawać z odpowiednią mocą wtedy dodam sobie kanały z mux2 których nie mam w pakiecie cyfry.
Ewentualnie to wynik burz solarnych, które teraz mają miejsce, wide:
http://umbra.nascom.nasa.gov/images/latest.html

vaxel

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: vaxel »

Kod: Zaznacz cały

Ewentualnie to wynik burz solarnych, które teraz mają miejsce, wide:
[url]http://umbra.nascom.nasa.gov/images/latest.html[/url]
Nie ma co szukać burz solarnych i innych tego typu żeczy skoro mux3 działa to czemu z taka mocą nie nadają mux2?Mit nr8

Kod: Zaznacz cały

http://satkurier.pl/news/66544/10-mitow-o-naziemnej-telewizji-cyfrowej.html

drax85

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: drax85 »

witam
mam pytanie: czy jest teraz jakas awaria lub prace na drugim multipleksem na Suchej Gore,a pytam bo nie jestem w stanie go ustawic mimo iz trzeci jest odbierany przeze mnie w sile sygnalu 10% i jakosci ok 90%. poprzez obracanie anteny uzyskalem tylko skaczace wartosci sily sygnalu na kanale 61..prosze w razie mozliwosci o pomoc i rady.
pozdrawiam

artik_

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: artik_ »

A ja chcę zapytać Pana Jarka co z MUX3 z Suchej Góry po 30 czerwca bo do tego dnia jest pozwolenie na nadawanie??

Zablokowany