DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

zuraw

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: zuraw »

Ja też sprawdzam, ale na razie cisza.
Na jakich kanałach będzie DVB-T z Trzeciewca?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »


Chester

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Chester »

U mnie dzisiaj w Koronowie, zajechał wóz EMITEL'a, być może coś robili z antenami na Bloku. Widać że coś na dniach może ruszyć.

Chester

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Chester »

Lokalizacja Koronowo, łapie mi sygnał 498Mhz, jest to Iława, niestety tylko 10% także nic sobie nie pooglądam, używam tunera USB. Czekamy za Trzeciewcem.

Mysik

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Mysik »

Dziś znów nie ma programów... czyżby instalacja DVB-T na Trzeciewcu? Oby oby... może puszczą na wakacje DVB-T ? :)

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: BiTCity »

Mysik pisze:Dziś znów nie ma programów... czyżby instalacja DVB-T na Trzeciewcu? Oby oby... może puszczą na wakacje DVB-T ? :)
Najpóźniej 31 lipca DVB-T MUX-2 z Trzeciewca ale znając wcześniejsze etapy wdrożeń Emitela może termin skrócić się o 2 tygodnie lub w tym wcześniejszym przedziale ruszyć MUX2.

EDIT 18.06.2011 r. :

Cyfryzacja Trzeciewca idzie pełną parą - przez najbliższy miesiąc analogowe stacje TV będą nadawały z mniejszą mocą - w Bydgoszczy widać to przy TVP INFO (śnieżek) a jak wygląda sytuacja dalej od nadajnika ?

Chester

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Chester »

w Koronowie TVP INFO nadaje u mnie owiele lepiej niż dotychczas... Wczoraj ok. godz. 23:30 TVP1 zostało zakodowane widzieliście też to? Napis Zakodowane i nic wiecej :)

Chester

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Chester »

a Wy odbieracie już coś cyfrowo?

zuraw

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: zuraw »

Ja wczoraj skanowałem i... nic nowego. Ciągle odbieram tylko z nadajnika RTON Iława / Kisielice.
TVP Info odbierałeś na jakiej częstotliwości? Może to też Iława?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »

U mnie nadal cisza a skanuje nawet kilka razy dziennie.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: odziom91 »

Cyfryzacja Trzeciewca idzie pełną parą - przez najbliższy miesiąc analogowe stacje TV będą nadawały z mniejszą mocą - w Bydgoszczy widać to przy TVP INFO (śnieżek) a jak wygląda sytuacja dalej od nadajnika ?
Potwierdzam. Moja antena skierowana jest na Iławę *Kisielice*. Pogorszenie sygnału obserwuję już od kilku dni - u mnie problem dotyczy TVP1 i Polsatu - pozostałe stacje działają prawidłowo.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: BiTCity »

odziom91 pisze: Potwierdzam. Moja antena skierowana jest na Iławę *Kisielice*. Pogorszenie sygnału obserwuję już od kilku dni - u mnie problem dotyczy TVP1 i Polsatu - pozostałe stacje działają prawidłowo.
Ja mam antenę skierowaną na linię Trzeciewiec-Iława-Olsztyn i widać wyraźną zmianę sygnału - dziś to już do przesady TVP 1,2,Polsat,TVN z mocnym odbicie a TVP INFO z odbiciem i śniegiem (choć ten śnieg to niestety sąsiad i jego Neostrada) mieszkam w dość blisko nadajnika 19 km ale wiadomo w mieście gdzie sygnał odbija się od przeszkód bloków i latem niestety drzew - jedyne pocieszenie jest to, że za maksymalnie 43 dni odbiór będzie rewelacyjny.

Mysik

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Mysik »

No TVP Info śnieży i odbite jest... a mieszkam jakieś 20-30km na północny zachód od Trzeciewca.
A przedwczoraj (tj. piątek 17) w paśmie regionalnym na dole była informacja, że w związku z konserwacją i wprowadzaniem emisji naziemnej telewizji cyfrowej nastąpi pogorszenie sygnału TVP1, TVP2, TVP Info i utrudnienia potrwają do połowy lipca.
Czyli wątpię, że przed 15 lipca jakieś testy będą, a szkoda :(

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »

Hm, zmniejszenie mocy... faktycznie od jakiegoś czasu mam lekkie pogorszenie odbioru ale myślałem że to przez ostatnie deszcze. Odbiór jednak jest do oglądania bez problemu.

Do połowy lipca... buu, nici z wcześniejszych testów.
BiTCity pisze:jedyne pocieszenie jest to, że za maksymalnie 43 dni odbiór będzie rewelacyjny.
Na swojej stronie zrobiłem licznik odliczający czas (dni/godziny) :D

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: BiTCity »

Mysik pisze: Czyli wątpię, że przed 15 lipca jakieś testy będą, a szkoda :(
Zawsze można napisać do centrali czins@emitel.pl pracują tam bardzo kulturalne i fachowe osoby i na pewno poinformują Ciebie czy planowane są jakieś testy przed oficjalnym startem. Sam jeszcze nie pisałem bo jest wcześnie ale może tak w 1-połowie lipca napisze jeśli sam czegoś sam nie zauważę w naszym eterze.

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: dario9678 »

Puma pisze:Hm, zmniejszenie mocy... faktycznie od jakiegoś czasu mam lekkie pogorszenie odbioru ale myślałem że to przez ostatnie deszcze. Odbiór jednak jest do oglądania bez problemu.

Do połowy lipca... buu, nici z wcześniejszych testów.
BiTCity pisze:jedyne pocieszenie jest to, że za maksymalnie 43 dni odbiór będzie rewelacyjny.
Na swojej stronie zrobiłem licznik odliczający czas (dni/godziny) :D
Do Puma

Gdzie na stronie jest ten licznik?

Mysik

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Mysik »

Puma pisze:Hm, zmniejszenie mocy... faktycznie od jakiegoś czasu mam lekkie pogorszenie odbioru ale myślałem że to przez ostatnie deszcze. Odbiór jednak jest do oglądania bez problemu.
No nie wiem czy bez problemów... TVP Info/TVP Bydgoszcz tak dziś śnieżył, że się nie dało oglądać...

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Robert03 »

Wczoraj w Nowym n/W bardzo mocno śnieżył Polsat. TVP Info najmniej :-)
W Świeciu nie obserwuję zmian w jakości odbioru (śnieg) czasem tylko odbicie jakby większe. Z drugiej strony teraz przeważnie oglądam już DVB-T z Kisielic.

Awatar użytkownika
maciejbolo
Posty: 7
Rejestracja: 18 czerwca 2011, o 16:12
Odbiornik: TV Samsung,Ariva 253Combo
Instalacja antenowa: Antena MAXIMUM COMBO 212 UHF/VHF/DAB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Trzeciewiec

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: maciejbolo »

Witam dziś wysłałem e-mila na cyfryzacja@mi.gov.pl zadałem takie pytanie Witam mam pytanie czy jest szansa że sygnał DVB-T w Trzeciewcu zostanie uruchomiony przed 31,07,2011r ? proszę o odpowiedz pozdrawiam i oto jaką otrzymałem odpowiedz
Witam,

Na dzień dzisiejszy nie mamy takich sygnałów od operatora technicznego. Informacje o ewentualnym wcześniejszym uruchomieniu zostaną zamieszczone na naszej stronie http://www.cyfryzacja.gov.pl.



pozdrawiam



Rafał Radłowski



Ministerstwo Infrastruktury

Departament Telekomunikacji

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »

Operator techniczny czyli Emitel ma czas do 31 lipca... w połowie lipca pewnie coś będzie.

Zablokowany