LV6TBOXHD

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: LV6TBOXHD

Post autor: asier »


Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6TBOXHD

Post autor: @GUTEK@ »

asier pisze:
bodzio.man pisze:SPANSION
FL032PIF
http://www.spansion.com/Support/Datashe ... 0_05_e.pdf
To taki sam flash jak w innych tunerach np. Wiwa HD-100 lub Signal HD-507 - Spansion S25FL032A (4MB)

pawlak2
Posty: 34
Rejestracja: 14 maja 2011, o 09:44
Odbiornik: LV6TBOXHD, LV9H
Instalacja antenowa: DIPOL 16
5-te piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: TON Łódź/EC4

Re: LV6TBOXHD

Post autor: pawlak2 »

Witam

Zauważyłem u mnie następujący problem.
Przy przestawieniu wyjścia wideo z RGB na CVBS i zrestartowaniu tunera, ten zachowuje się tak jakby miał ustawione znowu RGB (napięcie na 16 nóżce SCART), chociaż w menu jest cały czas CVBS.

Czy możecie sprawdzić czy u Was też tak jest czy trafił mi się jakiś wadliwy egzemplarz ?
Soft najnowszy LV6-OSD-A-V3.

ogorkowa
Posty: 8
Rejestracja: 6 marca 2011, o 15:49
Odbiornik: TV LG42LM640S
Instalacja antenowa: siatka na strychu odl. 70 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn - Pieczewo

Re: LV6TBOXHD

Post autor: ogorkowa »

pawlak2 pisze:Witam
Przy przestawieniu wyjścia wideo z RGB na CVBS i zrestartowaniu tunera, ten zachowuje się tak jakby miał ustawione znowu RGB (napięcie na 16 nóżce SCART), chociaż w menu jest cały czas CVBS.
U mnie jest to samo, muszę wtedy przełączyć na RGB i znowu na CVBS.

majtol

Re: LV6TBOXHD

Post autor: majtol »

Witam,
mam pytanko odnośnie LV6TBOXHD, którego zakup rozważam.

Zakładam, że z odbiorem DVB-T jest wszystko OK, natomiast interesują mnie jego funkcje jako media palyera.
Czy w ogóle jest możliwe odtworzenie na nim pliku w kontenerze mkv z dźwiękiem wielokanałowym 5.1, przesłanym przez HDMI do dekodera zewnętrznego?
Chodzi nie tylko o standardowy AC3 i DTS, ale również o formaty rozszerzone, np. DTS-HD - HDMI v. 1.3 powinno przesłać dodatkowe strumienie audio poza DTS core. Czy to zadziała na tym sprzęcie?

Przeczytałem też, że rozdzielczość to 1080i. To oznacza, że odtworzy pliki mkv 720p, ale już nie da rady 1080p?
Czy ktoś się bawił na tym odtwarzaczu z plikami o powyższych parametrach audio i video? Czy takie zastosowani tego sprzętu zadziała?

Jeśli nie, to może ktoś doradzi jaki sprzęt się do tego nada - za rozsądne pieniądze i z możliwością odbioru DVB-T. Oczywiście, przy zapewnieniu wysokiej jakości obrazu.

pozdrawiam

DVBManiak

Re: LV6TBOXHD

Post autor: DVBManiak »

Z tym 1080p to jest tak, że odtworzy ci plik (nie odrzuci), ale zrobi downscalling do 1080i, czyli obraz z przeplotem. Jednak większej różnicy pewnie nie zauważysz. Przeplot występuje praktycznie w każdej telewizji, chyba, że nadaje w 720p (nie w Polsce).

phoe

Re: LV6TBOXHD

Post autor: phoe »

Znajomy prosil zebym zapytal czy jest warto kupic tego BOXa faktycznie?

I czy po HDMI obraz na TV bedzie taki sam, jak w TV z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG-4?

Bo cena jest dosc kuszaca, jak na tuner DVB-T z HDMI.

latonio

Re: LV6TBOXHD

Post autor: latonio »

phoe pisze:Znajomy prosil zebym zapytal czy jest warto kupic tego BOXa faktycznie?

I czy po HDMI obraz na TV bedzie taki sam, jak w TV z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG-4?

Bo cena jest dosc kuszaca, jak na tuner DVB-T z HDMI.
Obraz na pewno nie będzie gorszy. Ale wszystko zależy od telewizora, ustawień i sygnału.
Co do tego czy warto kupić? Hmm. Tu musisz rozważyć wszystkie za i przeciw z tego tematu.

mac75

Re: LV6TBOXHD

Post autor: mac75 »

Zakupiłem ten tuner do cyfrowej kablówki. W moim mieście jest lokalna cyfrowa kablówka, która nadaje niekodowany sygnał. Podłączyłem tuner przez HDMI do TV (LCD z 2007 roku, nie posiada tunera cyfrowego). Tuner znalazł wszystkie programy (około 75) ale przy przłączaniu programów na niektórych występują zakłócenia bądź pisze "brak sygnału" choć pokazuje siłę sygnału nawet na ok 90%. Pomaga chwilowe wyłączenie tunera ale co jest jednak uciązliwe przy dużej ilości programów. Zakłócenia te występują szczególnie na niektórych kanałach (częstotliwościach). Żadna zmiania firmware tu nie pomaga.

Kolejna rzecz to sortowanie programów. Niestety przy braku zasilania tuner nie pamięta kolejności programów, więc nie ma sensu recznego sortowania.

bodzio.man

Re: LV6TBOXHD

Post autor: bodzio.man »

mac75 pisze:Kolejna rzecz to sortowanie programów. Niestety przy braku zasilania tuner nie pamięta kolejności programów, więc nie ma sensu recznego sortowania.
U mnie nie występuje taki problem. Nawet jak wyłączyłem ostatnio tuner na kilka dni z powodu wyjazdu wszystko było w normie po powrocie. Taka sytuacja z rozprogramowaniem zdarzyła mi się raz gdy wiozłem tuner do mojego znajomego żeby mógł zobaczyć czy coś da się odebrać na jego lokalizacji i po podłączeniu wyskoczyła plansza brak sygnału i lista ustawionych prze zemnie kanałów się usunęła. Po wyszukaniu kilku czeskich programów( bo tylko tyle się udało namierzyć) po powrocie do domu ta sama sytuacja wystąpiła u mnie czyli brak sygnału kanały, które zostały znalezione wcześniej zostały ponownie usunięte i musiałem na nowo wykonać wyszukiwanie. Nigdy więcej mi się to nie przyda żyło. Dodam jeszcze że to było na fabrycznym sofcie czyli ten V0 czy v1

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: LV6TBOXHD

Post autor: bogdanzieba »

Pytanie do expertów jakbyście mieli wybierać tuner to wybralibyście ten czy Ferguson T-60?

DVBManiak

Re: LV6TBOXHD

Post autor: DVBManiak »

Myślę, że bardziej warto zainwestować w LV6T.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: LV6TBOXHD

Post autor: bogdanzieba »

Dlaczego model LV6TMPVR4 jest droższy od LV6TBOXHD chyba powinno być odwrotnie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6TBOXHD

Post autor: @GUTEK@ »

bogdanzieba pisze:Dlaczego model LV6TMPVR4 jest droższy od LV6TBOXHD chyba powinno być odwrotnie.
Dlaczego?

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: LV6TBOXHD

Post autor: bogdanzieba »

Jak wychodzi zawsze nowy model jest droższy od starego. A tu odwrotnie. Czyżby tamten był lepszy?

latonio

Re: LV6TBOXHD

Post autor: latonio »

bogdanzieba pisze:Jak wychodzi zawsze nowy model jest droższy od starego. A tu odwrotnie. Czyżby tamten był lepszy?
A, może jest tak, że sprzedawcy zobaczyli iż starszy jest z lepszym softem, że ma dobre recenzje i lepiej się sprzedaje i wręcz podbili cenę.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6TBOXHD

Post autor: @GUTEK@ »

Obudowa w LV6TMPVR4 jest metalowa (i większa), jest bardziej rozbudowany zasilacz (wewnętrzny), dodatkowe przyciski, więcej wyjść, wszystko to kosztuje, a w LV6TBOXHD obudowa to plastik (jak dla mnie koszmarna) oraz zasilacz we wtyczce.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: LV6TBOXHD

Post autor: rotalplus »

Zauważyłem, że na allegro i w sklepach tuner LV6TMPVR jest dostępny w pojedynczych sztukach, stąd dosc wysoka cena, dlaetego zastanawiam się nad zakupem LV6TBOX HD

I moje pytanie: czy poza plastikową obudową i jakimiś kwestiami technicznymi (zasilanie itp.)
ten tuner różni się od LV6TMPVR?
to jest np. czułość głowicy?

Głownie dotyczy to różnic dotyczących kwestii odbioru DVB-T, a nie multimediów.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: LV6TBOXHD

Post autor: bogdanzieba »

Proszę zobaczcie na tą stronę tam jest tuner LV6TBOXHD ale on ma inny panel niż ten który jest na znanym portalu aukcyjnym i na zdjęciu na pierwszej stronie tego tematu.

http://www.notonlytv.net/pl/p_lv6tboxhd.html


To jest jakiś inny model?

Friday

Re: LV6TBOXHD

Post autor: Friday »

:D
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2012, o 23:42 przez Friday, łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany