FERGUSON ARIVA T60

a-z

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: a-z »

abrakadabra pisze:
dario9678 pisze:Nowa wersja oprogramowania 1.039 http://ferguson-digital.eu/pl/pobierz/O ... 1.039.zip/
Firma Ferguson prowadzi dziwną politykę. To już 3 oprogramowanie jakie wgrałem i nie widzę różnicy. Nie podają co poprawili. Na forum też nie czytam wiarygodnych informacji mówiących o tym, że coś się poprawiło. Operacja wgrywania nowego oprogramowania to ryzyko, że wyłączą prąd albo coś innego pójdzie nie tak. Może ta firma pragnie stworzyć wrażenie, że coś robi w związku z tym ich produkt ma przyszłość ?.
Ja po raz pierwszy wgrałem nowy soft i od razu zauważyłem różnice, miga mi wyświetlacz a przedtem tego nie było i to jest jedyna różnica .Miałem nadzieje że chociaż zmieni mi się format wyświetlania daty a tu nic.

1zp

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: 1zp »

Darkman89 pisze:Witam,

mam problem z t60. Tuner pracował poprawnie z kablówką z wyjątkiem tego, że co jakiś czas tracił sygnał - najczęściej wieczorem/ w nocy. Niestety teraz tuner w ogóle nie ma sygnału, a co najgorsze, nie wyszukuje programów. Pasek informacyjny w czasie instalacji programów w ogóle się nie porusza. Tunera także nie można wyłączyć, ponieważ kiedy wyłączam go z pilota czy też z guzika na tunerze, ferdek nie przechodzi w stan czuwania, tylko się resetuje. Ustawienia fabryczne przywracałem - bez zmian. Wgrałem nowe oprogramowanie - także bez zmian.

Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem? Czy jest sznsa, że jest to coś innego niż uszkodzenie głowicy?
Jak to z kablówką? Przybliż temat bo to jest dvb-t a nie dvb-C

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: qwerty »

Niektóre kablówki nadają w przewodzie na dvb-t (amatorszczyzna).

pepe_lodz
Posty: 20
Rejestracja: 23 czerwca 2011, o 10:44
Odbiornik: Cabeltech URZ0185
Asus U3100 MiniPlus
Instalacja antenowa: telewizja kablowa w DVB-T

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: pepe_lodz »

Nie wiem czy taka amatorszczyzna bo ja np w kablowce mam nadawanie na DVB-T i za free tzn za zwykla oplata juz mam cyfrowo nadawane sygnaly i w dodatku mam juz kanaly HD za zwykla cene... wiec raczej nie amatorszczyzna...

pawel12302

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: pawel12302 »

Jak ustawić zegar na panelu przednim w czasie czuwania?

SONYGLOWANO
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2011, o 15:45
Odbiornik: Ferguson ariva t60 TV Philips
Instalacja antenowa: Opticum AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: SONYGLOWANO »

W tej chwili nie ma takiej możliwości a wyświetlacz pokazuje numer oglądanego kanału z lity i kilka innych komunikatów

emroth

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: emroth »

Czy ten tunerek wciąż nie obsługuje plików txt i konieczna jest ręczna zmiania rozszerzenia np na srt?

Tyle aktualizacji firmware to moze juz to poprawili?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: @GUTEK@ »

Ten Ferguson T60 od początku obsługiwał napisy txt, widocznie zapomniało im sie napisać o tym w specyfikacji.

emroth

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: emroth »

Jeszcze pare pytań odnośnie tunerka:

1) Czy obsluguje dyski 2,5" na USB (moja WIWA 100 niestety nie działa z dyskami bez ekstra zasilania)

2) Czy strumień danych na SPDIF jest ciągły (np. WIWA 100 ma ciągły strumień, DAC synchronizuje sie tylko raz) czy jest przerywany (np. Manta DVD HD 56 rozpoczyna nowy strumień przy każdym pliku powodujac nowa synchronizacje DAC)

3) Czy strumień danych na SPDIF jest regulowany z pilota - tzn. czy można regulować głośność dzwieku przez SPDIF (w HD56 można ale np w WIWA 100 juz nie można)

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: BiTCity »

emroth pisze:Jeszcze pare pytań odnośnie tunerka:

1) Czy obsluguje dyski 2,5" na USB (moja WIWA 100 niestety nie działa z dyskami bez ekstra zasilania)
Odpowiem tylko na to pytanie bo mam ten tuner - Ferguson Arriva T60 nie uciągnie zewnętrznego dysku twardego mam Samsunga S2 Portable 500 GB

SONYGLOWANO
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2011, o 15:45
Odbiornik: Ferguson ariva t60 TV Philips
Instalacja antenowa: Opticum AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: SONYGLOWANO »

U mnie na dysku iomega filmy avi ciągnie mkv nie dało rady choć być może film uszkodzony
Po niedzieli spróbuje jeszcze na dyskach Lacie,WD i postaram się podać więcej informacji na ten temat

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

emroth pisze:Jeszcze pare pytań odnośnie tunerka:

1) Czy obsluguje dyski 2,5" na USB (moja WIWA 100 niestety nie działa z dyskami bez ekstra zasilania)

2) Czy strumień danych na SPDIF jest ciągły (np. WIWA 100 ma ciągły strumień, DAC synchronizuje sie tylko raz) czy jest przerywany (np. Manta DVD HD 56 rozpoczyna nowy strumień przy każdym pliku powodujac nowa synchronizacje DAC)

3) Czy strumień danych na SPDIF jest regulowany z pilota - tzn. czy można regulować głośność dzwieku przez SPDIF (w HD56 można ale np w WIWA 100 juz nie można)
WD 500GB USB3/,żadnych problemów od roku/wcześniej Ariva T50/.Jedynie duże pliki powyżej kilku godzin/3-4 godz./ nagranie kasuje na komputerze,tuner nie daje rady z wydajnością prądową , resetuje się nie kasując piliku.WD USB3 jest z przejściówką na USB2 w komplecie.USB3 cechuje mniejszy pobór prądu w porównaniu do USB2.Ferguson testował na Samsungach USB2 z powodzeniem./Oczywiście bez dodatkowych zasilań i pisze tu o dyskach nowej produkcji mniej prądożernych o starych zapomnij/

ekstro

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: ekstro »

Chyba zdecyduje się na ten model. Przejrzałem już całe forum i naprawdę ciężko jest coś wybrać. Mam wrażenie, że generalnie aktualnie dostępne dekodery nie są zbyt dopracowane.

Szukam czegoś do DVB-T i sporadycznego oglądania filmów w pendrive. Może polecicie jeszcze coś innego?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: @GUTEK@ »

ekstro pisze:Szukam czegoś do DVB-T i sporadycznego oglądania filmów w pendrive. Może polecicie jeszcze coś innego?
Na MStar praktycznie wszystko to samo. Mnie jednak ostatnio wpadł w ręce Maximum T-102PVR i jestem bardzo zadowolony działaniem softu w nim. Poczytaj też o nowym Media-Techu.

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=47342#p47342

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=2143

t8mi

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: t8mi »

Właścicieli tego tunera proszę o nagranie programu z paskiem informacyjnym na dole, np. TVP Info i odtworzenie. U mnie po takiej operacji litery w pasku są poszarpane, coś nie tak z przeplotem się dzieje przy odtwarzaniu. Na pasku jest to najbardziej widoczne chociaż występuje na całym ekranie. Nagranie jest w porządku podczas odtwarzania na komputerze jak i na innym tunerze (Signal HD-507). Chciałbym się dowiedzieć czy to wina mojego egzemplarza czy też klient (czyli ja, jak i Wy) będzie musiał się przyzwyczaić.

I jeszcze takie małe poboczne pytanie przy odtwarzaniu .avi obraz jest rozciągany do formatu 16:9, wszyscy zaczynają mieć 3m wzrostu, głowy jak wazony etc. W signalu HD-507 jest funkcja w menu 'zachowaj format' tutaj jej brak. Jakieś pomysły?

Yogi

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: Yogi »

Na wielu forach , także na tym są wypowiedzi że Ferguson T60 jest jednym z klonów dostępnych tunerów dvb-T opartych na procku MStar, że większość z nich to to samo tylko w innym opakowaniu. W związku z tym moje pytanie czy może ktoś z kolegów próbował wgrywać oprogramowanie z innego tunera do Fergusona T60 lub odwrotnie ? Czy taki zabieg jest możliwy i przy tym odwracalny ?

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 22:56 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

a-z

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: a-z »

t8mi pisze:Właścicieli tego tunera proszę o nagranie programu z paskiem informacyjnym na dole, np. TVP Info i odtworzenie. U mnie po takiej operacji litery w pasku są poszarpane, coś nie tak z przeplotem się dzieje przy odtwarzaniu. Na pasku jest to najbardziej widoczne chociaż występuje na całym ekranie. Nagranie jest w porządku podczas odtwarzania na komputerze jak i na innym tunerze (Signal HD-507). Chciałbym się dowiedzieć czy to wina mojego egzemplarza czy też klient (czyli ja, jak i Wy) będzie musiał się przyzwyczaić.

I jeszcze takie małe poboczne pytanie przy odtwarzaniu .avi obraz jest rozciągany do formatu 16:9, wszyscy zaczynają mieć 3m wzrostu, głowy jak wazony etc. W signalu HD-507 jest funkcja w menu 'zachowaj format' tutaj jej brak. Jakieś pomysły?
Musisz mieć coś z pamięcią zewnętrzną u mnie wszystko jest ok.
http://www.garnek.pl/jaz11/16393514
Zdjęcie zrobione telefonem więc nie najlepsze :roll:

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

t8mi pisze:Właścicieli tego tunera proszę o nagranie programu z paskiem informacyjnym na dole, np. TVP Info i odtworzenie. U mnie po takiej operacji litery w pasku są poszarpane, coś nie tak z przeplotem się dzieje przy odtwarzaniu. Na pasku jest to najbardziej widoczne chociaż występuje na całym ekranie. Nagranie jest w porządku podczas odtwarzania na komputerze jak i na innym tunerze (Signal HD-507). Chciałbym się dowiedzieć czy to wina mojego egzemplarza czy też klient (czyli ja, jak i Wy) będzie musiał się przyzwyczaić.

I jeszcze takie małe poboczne pytanie przy odtwarzaniu .avi obraz jest rozciągany do formatu 16:9, wszyscy zaczynają mieć 3m wzrostu, głowy jak wazony etc. W signalu HD-507 jest funkcja w menu 'zachowaj format' tutaj jej brak. Jakieś pomysły?
U mnie też ok.Jedynie przeglądane zdjęcia przy automatycznym przełączaniu są w 3/4 obcięte.A jak u was z wyświetlaniem zdjęć?

t8mi

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: t8mi »

Hmm. U mnie wygląda to tak: http://www.garnek.pl/t8miii/16396364 . Próbowałem różnych pamięci, jak i zew. dysk. Oprogramowanie oryginalnie wgrane SW v1.039 - HW A1.01.7828L .

Zablokowany