DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

zuraw

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: zuraw »

Robert03 pisze:No tak. Obecnie maszt jest bez anten TV i nie zapowiada się że będą one do piątku :-).
Zgadza się. W sobotę też to zauważyłem. Pogoda pewnie nie taka jak trzeba i nie udało się zainstalować na samym szczycie anten.
Może jeszcze w tym tygodniu będę w okolicy masztu to zobaczę czy coś się tam dzieje.

tidigi

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: tidigi »

Szkoda, a ja juz w te sobote przestawilem antene z Kisielic na Trzeciewiec mowiac rodzinie ze juz w nastepny weekend bedzie bardzo dobrze z odbiorem DVB-T. Przykre jest to ze Kujawsko-Pomorskie na szarym koncu w tej tabeli. Ale pewnie jakies warunki zmusily ich do tego przesuniecia. Moze zrekompensuja nam przy wdrazaniu drugiego MUX

Chester

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Chester »

a już myślałem że sobie TV pooglądam Cyfrowo :/

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Robert03 »

zuraw pisze: Zgadza się. W sobotę też to zauważyłem. Pogoda pewnie nie taka jak trzeba i nie udało się zainstalować na samym szczycie anten.
Może jeszcze w tym tygodniu będę w okolicy masztu to zobaczę czy coś się tam dzieje.
Ostatnio jak przejeżdzałem pod masztem 09.07.2011 to sie działo:
Na szczycie masztu pracowali ludzie:
http://img534.imageshack.us/img534/5829/p1160080.jpg
Którzy wciągali przy pomocy wciągarki jakieś elementy:
http://img35.imageshack.us/img35/4439/p1160084o.jpg
Pod masztem cisza i spokój :-)
http://img193.imageshack.us/img193/2419/p1160074.jpg
tidigi pisze:Szkoda, a ja juz w te sobote przestawilem antene z Kisielic na Trzeciewiec mowiac rodzinie ze juz w nastepny weekend bedzie bardzo dobrze z odbiorem DVB-T. Przykre jest to ze Kujawsko-Pomorskie na szarym koncu w tej tabeli. Ale pewnie jakies warunki zmusily ich do tego przesuniecia. Moze zrekompensuja nam przy wdrazaniu drugiego MUX
Nie ma co się spieszyć. Ja przestawię antenę na Trzeciewiec jak odpalą z niego MUX-3.
Póki co Kisielice sprawdzają się świetnie :-).
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2011, o 09:24 przez Robert03, łącznie zmieniany 1 raz.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: biopar »

@Robert03:
Możesz poprawić linki do fotek, bo się nie ładują? :)

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: BiTCity »

Robert03 pisze:
zuraw pisze:
Nie ma co się spieszyć. Ja przestawię antenę na Trzeciewiec jak odpalą z niego MUX-3.
Póki co Kisielice sprawdzają się świetnie :-).
Robercie ale na MUX-3 z Trzeciewca to jeszcze poczekasz przynajmniej do wyłączenia analogu na kanale 34 z Konina. Wcześniej bo już pod koniec października ma być MUX-3 ale raczej z miasta z mocą 0,5 kW (pewnie obiekt na Chodkiewicza).

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: odziom91 »

Obiekt na Chodkiewicza? Znowu zacznie się era "dwóch anten"? U mnie to nie problem, ale takie osoby, które nie są "na linii prostej" z nadajnikami w Trzeciewcu i na Chodkiewicza chyba będą miały problem...
Oczywiście mogę się mylić - w końcu TV Cyfrowa ;) Sam obserwuję zjawisko, gdy antena skierowana na Iławę "łapie" w nocy nadajnik z Płocka. :)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »

Z Trzeciewca będzie docelowo MUX III ale to poczekam jeszcze dwa lata.

Właśnie widzę że w tym nowym harmonogramie dziwnie Gołogóra jest przed Trzeciewcem a była poprzednio za... może odbiorę tyłem anteny :) Mam tylko niecałe dwa kilometry dalej do tego nadajnika.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Robert03 »

BiTCity pisze: Robercie ale na MUX-3 z Trzeciewca to jeszcze poczekasz przynajmniej do wyłączenia analogu na kanale 34 z Konina. Wcześniej bo już pod koniec października ma być MUX-3 ale raczej z miasta z mocą 0,5 kW (pewnie obiekt na Chodkiewicza).
Tak. Nie spodziewam się by nastąpiło to wcześniej niż pod koniec 2013 roku.
Ale póki co prędzej nic więcej z Trzeciewca nie będzie.
Z Kisielic jest MUX-3 i MUX-2. Ja mam sygnał obu MUXów na poziomie 85-90% jakość 100%. Jak włączą MUX-1 to też będzie z Kisielic. Trzeciewiec staje się zatem nieatrakcyjnym obiektem nadawczym na najbliższe dwa lata. Z mojej lokalizacji napewno sygnały z Trzeciewca też odbiorę obecną anteną skierowaną tyłem do Trzeciewca tylko po co...
Ta lokalna MUX-3 z Chodkiewicza to pewnie do Świecia nie dotrze bo jej moc jest symboliczna a lokalizacja też kiepska.Sygnały z Bydgoszczy lecą w kierunku północnym bardzo, bardzo słabo (patrz radiowe Osielsko czy Foton) i jej użyteczny zasięg skończy się w Osielsku, no może na antenie ATX to sobie jeszcze w Trzeciewcu ktoś poogląda :(.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: biopar »

racja... ja też nie przeżywam za bardzo uruchomienia MUX2 z Trzeciewca z tego powodu, że spokojnie Kisielice odbieram. Traktuje to raczej jako ciekawostkę,czy dam rade odebrać tyłem anteny w miarę stabilny odbiór, ponieważ moja lokalizacja jest fatalna w kierunku Trzeciewca. Dotychczas analogowo TVP1 i TVP2 z dużymi cieniami (antena ustawiona na Trzeciewiec) Polsat kaszana, ale widac kolor :P TVP Info widać jakieś cienie pomiędzy szumami, o TVNie mozna zapomnieć.
Teraz z ustawioną na Kisielice anteną większej różnicy w odbiorze analogu z Trzeciewca nie zauważyłem. Dlatego też MUX 2 to ciekawostka, czy się uda czy nie. Z Trzeciewca brakuje mi tylko TVP Bydgoszcz - a postulowałem już o tym w wątku o MUX 3 by z Kisielic puścić TVP Bydgoszcz, skoro sięga aż Świecia a co poniektórzy sięgają z Bydgoszczy. Gadałem nawet jakiś czas temu ze znajomą z bydgoskiej TV, ale ona obstawia 2013 na start regionalnej tvp z Trzeciewca...

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: odziom91 »

No ale na MUX#1 będzie TVP Info - obecnie jest na #3, ale tylko na okres przejściowy.
Gdyby w MUX#3 (o ograniczonym zasięgu) puszczono regionalną, a na MUX#1 "Warszawkę", to byłby to skandal... i w sumie "faworyzacja Warszawy"...

Teraz zadajmy sobie pytanie - czy TVP zdąży... ja obstawiam, że w takim tempie prac nad MUX#1 raczej na 2012 rok nie zdążą...

Poza tym - będzie jeszcze analogowa regionalna, więc jeszcze jest czas. :)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »

Niestety moje miasto to taka pustynia sygnałowa i jest Trzeciewiec lub Gołogóra, z innych nadajników trzeba zasilacza i dużo szczęścia.

Rusinowo - 103km
Kisielice - 110km
Chwaszczyno - 102km

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Robert03 »

biopar pisze:@Robert03:
Możesz poprawić linki do fotek, bo się nie ładują? :)
Poprawione,
Przepraszam za niedopatrzenie :-)

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Robert03 »

biopar pisze:racja... ja też nie przeżywam za bardzo uruchomienia MUX2 z Trzeciewca z tego powodu, że spokojnie Kisielice odbieram.
No właśnie. Dodatkowo odbiór z Kisielic ma jeszcze tę zaletę że zyskuje się odbiór regionalnych okienek TVP Gdańsk i TVP Olsztyn których napewno z Bydgoszczy czy Trzeciewca nie będzie.
Szkoda że nie uruchomiono też TVP Bydgoszcz ale widać że Bydgoszczy nie zależy na tym by docierać już dziś do 1/3 odbiorców Kujaw i Pomorza w formie cyfrowej. Dodatkowo Zbliżenia docierałyby do częsci odbiorców woj. Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego. To też byłaby dodatkowa promocja regionu.
MUX-3 jest odbierany bez wysiłku aż po Świecie. W samym Świeciu wystarczy antena na balkonie. Prócz Świecia MUX-3 oglądają też w Chełmnie, Nowem, Grudziądzu czy Brodnicy. Dlaczego więc TVP Bydgoszcz nie nadaje dla tej części województwa z Kisielic?
Widać że dla TVP i włodarzy województwa jest to nieważna część regionu bo liczy sie tylko Bydgoszcz i Toruń.

Mysik

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Mysik »

Dziś żona mi mówiła, że dziś ok. południa "padły" wszystkie programy... może coś kombinują więcej?
Ehh... Bydgoszczy chybanie lubią :/

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »

Trzeciewiec jest ostatni... a chciałem dziś obejrzeć film w TVN... może obejrzę z kaszą :(

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: BiTCity »

Puma pisze:Trzeciewiec jest ostatni... a chciałem dziś obejrzeć film w TVN... może obejrzę z kaszą :(
Niestety na Chojnice TVN ma wycięcie :( ale o tym to pewnie wiesz.
Mysik pisze:Dziś żona mi mówiła, że dziś ok. południa "padły" wszystkie programy... może coś kombinują więcej?
Ehh... Bydgoszczy chyba nie lubią :/
Aktualnie Trzeciewiec kanał 32 siła/jakość 0%

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: odziom91 »

A tak w sumie, to jest jakiś konkretny powód przesunięcia terminu uruchomienia testowego? ;)

Nie wiem - zła pogoda? Chociaż nie było ostatnio tak źle... ;)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »

Niestety na Chojnice TVN ma wycięcie :( ale o tym to pewnie wiesz.
Niestety, TVN nadaje kierunkowo i z małą mocą, liczyłem na NTC od piątku a tu obsuwa aż o 10 dni.

Pogoda raczej nie miała wpływu na tak duże przesunięcie terminu.

Zgadłeś, człowiek demolka :)

kozuch

Re: DVB-T Trzeciewiec 32k

Post autor: kozuch »

Witam mam pytanie w sprawie odbioru dvb-t z Trzeciewca na tej antenie:

http://www.dvbsklep.pl/antenapokojowadv ... m-p-7.html

Moja lokalizacja:

http://maps.google.pl/maps?saddr=Bydgos ... s&t=h&z=11

1 Czy wystarczy domowa antena czy jednak muszę zaopatrzyć się w zewnętrzna ?, dodam ze mieszkam w bloku na parterze okno wychodzi w przeciwnym kierunku niestety.
2 Czy jest szansa na odbiór z Kisielic ?

Zablokowany