DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

lukaslab
Posty: 3
Rejestracja: 14 lipca 2011, o 23:25
Odbiornik: Samsung LE32B350
LG 42LB5820
Instalacja antenowa: Telmor DIGITmax HD/P25
Nadajnik - obiekt nadawczy: Św. Krzyż, Kielce-Targowa

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: lukaslab »

u mnie również śmiga aż miło :D do nadajnika ponad 60km, mimo że zasłania mi sygnał dość spora góra ;)

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: sat17 »

Potwierdzam odbiór w odległości 81km w kierunku Puław,sygnał mocny na antenie ATX 91 z wyłączonym zasilaniem siła 80%,jakość 88%,tuner GI T/S870CRCI Xpeed z modułem NP4 Viaccess extra.Antena nie jest precyzyjnie ukierunkowana.W podobnej odległości mam Przysuchę ale sygnał słabszy.

michcio

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: michcio »

Y@hi pisze:Janów Lubelski też już w zasięgu tego nadajnika:) Dystans 97,6 km, siła sygnału 100 poziom błędów 0. Antena Tri Digit + LNA 177, na tunerze wbudowanym w monitor samsunga T27A550.
Obok Janowa, 95 km od nadajnika, siatka z symetryzatorem za szafą, parter i zagłębienie terenu - jakość 100%.

flassh

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: flassh »

Jak wygląda odbiór w okolicach Włoszczowy?

Miasto jest pomiędzy dwoma nadajnikami: Kielce/Święty Krzyż, a Częstochową/Wręczyca. Niebawem będę tam montował antenę i może mógłby mi ktoś doradzić...

Zamontowałem antenę szerokopasmową ASR-860 P25 skierowaną na Święty Krzyż - odbiór świetny :) Częstochowę też łapie, ale poziom jakości jest lepszy z Kielc, natomiast w tej lokalizacji przeskanowałem jeszcze kanały dla Katowic i Krakowa, ale bezskutecznie.
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2011, o 21:11 przez flassh, łącznie zmieniany 1 raz.

Nardis
Posty: 150
Rejestracja: 17 lutego 2011, o 01:30
Odbiornik: Hyundai DVB4H 632 PVR
Instalacja antenowa: ATX DIPOL VENA o długości 4m +
wzmacniacz SWA9701 + 130m kabla TRISET
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Chorągw,Gubałówka,Wręczyca

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Nardis »

Na południu Olkusza - 125km od nadajnika - odbieram na ATX-107 ze wzmacniaczem LNA-177 ten kanał 36. Na Fergusonie FT8100HD jakość 51%, siła 72%. Po obróceniu anteny o 180 stopni idzie bardzo dobrze na tym samym kanale 36 Jesenik-Praded. Nadajnik na Świętym Krzyżu trochę popsuł teraz jakość tego sygnału, ale idzie. Tak więc na tym samym kanale da się odbierać czeski i polski MUX.

pozdrawiam,

artik_

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: artik_ »

U mnie sygnał 100%, jakość 100%

jedrek1966

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: jedrek1966 »

W Krakowie 80% siła i jakośc odbioru do Św. Krzyża mam 120 km.

Edward 1

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Edward 1 »

Mam lekko zaśnieżoną TVP 1 i TVP 2 analogowo a jednak mux 2 nie odbieram? 99,7 km od nadajnika.Ale za to mam Ryki i od poniedziałku Piaski:)

elwood-xp

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: elwood-xp »

YES, YES, YES!

Miechów, 80 km od nadajnika - sygnał na kawałku drutu/rozwalonej siatce podłączonej do wzmacniacza - 99/100%!! Bez zasilania lub z zasilaniem minimalnym 1W 30% i ani jednego glitcha:d Nie ma co - Św.Krzyż to chyba najlepszy RTCN w Polsce. Sieje, aż miło:)

damianw3

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: damianw3 »

dzisiaj rano rozpocząłem wyszukiwanie na starej siatce skierowanej na Tarnów i ku mojemu zdziwieniu miałem 16 kanałów MUX2 po prostu zdublowane. kanał 23 Tarnów 50km i 36 Kielce 60km
w tym sęk że Kielce odebrała mi siatka bokiem i dodatkowo teren zasłonięty przez budynki

Leszek32

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Leszek32 »

Potwierdzam odbiór, w ok. Opoczna. Przy użyciu anteny siatkowej zamontowanej na wysokości 3m jakość sygnału 65% niestety nie wiem jaka jest siła sygnału bo mój tuner nie pokazuje tego parametru. To już w 3-ci w kolejności MUX2 w którego jestem zasięgu. ;)

wlaz

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: wlaz »

Jakby moc zwiększony,do tej pory miałem siła/jakość 45/72 ,a od niedawna 63/100 stabilnie.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: igorlan »

Kraków Salwator sygnał bardzo mocny - C/N 25 dB, Jakość 100%, sygnał 70%

Pozdrawiam

Arom
Posty: 7
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 22:45

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Arom »

@ Edward 1 "Mam lekko zaśnieżoną TVP 1 i TVP 2 analogowo a jednak mux 2 nie odbieram? 99,7 km od nadajnika.Ale za to mam Ryki i od poniedziałku Piaski:)"

Trzeba pamiętać, że obecnie Św. Krzyż pracuje z dwukrotnie mniejszą mocą. Teraz jest to 50 kW, a docelowo ma być 100 KW. Także jest nadzieja na odbiór również ze Św. Krzyża :D

marco656

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: marco656 »

witam mieszkam w okolicach jędrzejowa ok 45 km od nadajnika sygnał 67% i niestety nie działa pomóżcie . dodam jeszcze antena siatka LNA-177

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: kemi73 »

Jak wyszukiwałeś kanały ? W TV Sharp znalazłem Buga nie znajduje kanałów przy wyszukiwaniu pojedynczego RF ale już przy wyszukiwaniu automatycznym kanały jakimś cudem są dołączane.

marco656

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: marco656 »

wyszukałem automatyczne znalazłem 8 kanałów ale nie ma nic tylko czarny obraz EPG działa przesyła dane. TV LG 26L G3000. Czy przy 67% sygnału powinno działać??

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: dario9678 »

marco656 pisze:wyszukałem automatyczne znalazłem 8 kanałów ale nie ma nic tylko czarny obraz EPG działa przesyła dane. TV LG 26L G3000. Czy przy 67% sygnału powinno działać??
Twój tv obsługuje mpeg2 a w Polsce obowiązuje mpeg4 więc masz głos a obrazu niemasz.

dziedzic2

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: dziedzic2 »

Doskonały odbiór MUX2 na starej antenie siatkowej na przedmieściu Stalowej Woli. Pozdrawiam.

sq7dtf
Posty: 17
Rejestracja: 3 czerwca 2011, o 11:23
Nadajnik - obiekt nadawczy: KIELCE- Komin EC ( MUX3 i MUX4)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: sq7dtf »

Witam
Ja próbowałem złapać MUX2 ze Św. Krzyża w Kielcach na osiedlu KSM (prawie centrum)na antenie pokojowej i czasem pojawiło się tylko kilka procent, ale jakość zerowa więc i kanałów brak na liście. Dodam że analogowo odbieram TV ze Św. Krzyża z odbiciami od wieżowców, ale miałem nadzieję że cyfrówka da sobie radę. Pozostaje mi mieć nadzieję że po zmianie mocy do 100 kW coś jednak się pojawi na ekranie...tylko to potrwa do wyłączenia analogowej TV...

Zablokowany