DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: DVB-t Kraków

Post autor: mac_33 »

kraków jednak dziś sprawdzcie aktualizacje na str głównej

ja czekam na potwierdenie od kol Igorlan z jego RTCO dbiorczego :-) przy sprawnosci jego systemu bedzie musiał uwazac zeby nie doszlo do takiej sytuacji jak ostatnio w holandii :-)
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2011, o 13:32 przez mac_33, łącznie zmieniany 1 raz.

D4r3k

Re: DVB-t Kraków

Post autor: D4r3k »

Odbiera już ktoś MUX2 z Chorągwicy? Bo na pierwszej stronie podają że już odpalony.

melon

Re: DVB-t Kraków

Post autor: melon »

Tak odpalili :) na starej instalacji siatka + 15 letni kabel mam przy matecznym 99% :lol: to pewnie na zwykłym drucie też będzie szło .

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Jarosław Bałuka »

Jak na pierwszej stronie podali znaczy odpalili :)
Tak, obecnie działa, aczkolwiek tak jak w głównym komunikacie - prace trwają i mogą być przerwy.

PS. Jak widać nie chodzi tu o 22 lipca:)

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-t Kraków

Post autor: kemi73 »

No nareszcie się doczekałem jak wrócę do domu to zobaczę jak z odbiorem :) Dziękujemy za NTC w Krakowie.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: igorlan »

mac_33 pisze:kraków jednak dziś sprawdzcie aktualizacje na str głównej

ja czekam na potwierdenie od kol Igorlan z jego RTCO dbiorczego :-) przy sprawnosci jego systemu bedzie musiał uwazac zeby nie doszlo do takiej sytuacji jak ostatnio w holandii :-)
To znaczy, że mam się bać o losy Chorągwicy kiedy wyceluje w nią mojego ATXa? :) Mam nadzieje, że jednak nie podzieli losów holenderskiej wieży bo wtedy wszyscy tutejsi forumowicze przeprowadziliby szturm na moje RTCO :)
W chwili obecnej wszystkie moje wtyczki są powypinane w obawie przed burzą, więc pierwsze testy ok 19.

kepo

Re: DVB-t Kraków

Post autor: kepo »

u mnie za słaby sygnał :( , chyba że coś majstrują akurat, troche dziwne bo z analogiem nie miałem problemu

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kasia »

MUX2 hula pięknie z Chorągwicy :!: :D

kokolorum

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kokolorum »

Sprawdzałem i działa. Ale tylko na antenie dachowej (80%). Na pokojowej sygnał pojawia się i znika (skacze 0-10-60%) i obrazu brak więc puki co to chyba z małą mocą nadają . Tuner WandTV na USB w laptopie. Jestem z Wieliczki.

Opson6667

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Opson6667 »

U mnie w Węgrzcach, 1 km na północ od Krakowa nie działa wcale. Mam na balkonie (na 2 piętrze w domu) antenę wieloelementową, ze wzmacholem. Czy można użyć tego wzmachola do DVB-T? Bo teraz próbuje bez

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Musi działać, sprawdź jeszcze raz, była krótka przerwa.

lpm11

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: lpm11 »

Czy nadajnik pracuje z pełną mocą? Miałem dużo lepszy sygnał 2 lata temu, przy mocy 15kW.

Opson6667

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Opson6667 »

Nie wykrywa mi kanałów ani tuner w Panasonicu 42" (ma MPEG4) ani tuner DVB-T w nBox HD :(. Można użyć wzmacniacza, czy raczej nie? :) Analog dawał dość dobry obraz na tej samej antenie :oops:

Markar

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Markar »

Potwierdzam, że naziemna cyfrowa TV z nadajnika na Chorągwicy działa. Chociaż nie wiem czy przyda się takie potwierdzenie, bo mieszkam we wsi Chorągwica :lol: i do nadajnika mam jakieś 500m no może troszkę więcej.
Odbieram na zwykłej siatce i TV Samsunga B651.
Co prawda przez jakiś czas nie było programu TVP1 analogowego ale po przerwie w nadawaniu MUX2 teraz odbieram wszystkie programy analogowe i cyfrowe (ofkorz te dostępne z masztu).

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Opson6667 pisze:Nie wykrywa mi kanałów ani tuner w Panasonicu 42" (ma MPEG4) ani tuner DVB-T w nBox HD :(. Można użyć wzmacniacza, czy raczej nie? :) Analog dawał dość dobry obraz na tej samej antenie :oops:
A my jesteśmy jasnowidzami..? :)

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=577

Opson6667

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Opson6667 »

Dobra już działa, nawet całkiem fajnie. Choć bez wzmachola się nie obyło. Szkoda jednak że nie ma nic w HD :( No trzeba jeszcze poczekać

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

lpm11 pisze:Czy nadajnik pracuje z pełną mocą? Miałem dużo lepszy sygnał 2 lata temu, przy mocy 15kW.
Tak. Lecz wtedy był kanał 25 (506MHz), teraz jest 64 (818MHz). Propagacja inna i wymagania na odbiorczy system antenowy znacznie wyższe.

Opson6667

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Opson6667 »

A czy można liczyć na jakieś przyspieszenie wprowadzenia MUX3? Czy będzie raczej tak jak w planie? :P Mówie oczywiście o Chorągwicy :)

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: igorlan »

Opson6667 pisze:A czy można liczyć na jakieś przyspieszenie wprowadzenia MUX3? Czy będzie raczej tak jak w planie? :P Mówie oczywiście o Chorągwicy :)
Jasne, że można, czekalismy tylko na takie pytanie, więc kiedy chcesz abyśmy załączyli? :lol: :lol:

dominik920

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: dominik920 »

Niestety u mnie w Karniowicach koło Krakowa przy siatce skierowanej na Chorągwice brak możliwości odbioru cyfrówki ,sygnał skacze 0,25,97% przez co nie można zaprogramować kanałów, dodam że analog z Chorągwicy odbieram bez problemu, czy nadajnik na pewno nadaje już z pełną mocą?

Zablokowany