DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: qwerty »

Qrcze, jednak na kompie nie mogę dobrze ustawić anteny, żeby jakość wynosił 100% (nawet na tym małym jest duży problem). Dipol półfalowy też nie łapie. Będę musiał coś wykombinować.

halasik1

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: halasik1 »

i jak tam mux2 leci? :D

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: qwerty »

Na jednym tv multipleks 2 ma mniejszą jakość, a na drugim tunerze mam taką samą jak multipleks 3. Wygląda jakby nadawali na "pół gwizdka". Tuner usb nie wiem bo się zdenerwowałem i połamałem antenę. :P

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: giaur500 »

przejazd2 pisze:Giaur500 mógłbyś napisać jaką masz antenę i lokalizację, walczę z anteną domowej roboty kanał 38 śmiga ładnie a 49 nawet nie chce wyszukać. Mam słabe miejsce, tj. parter dookoła obstawiony blokami, do nadajnika na Cieszyńskiej 5 km a do Krynic 9 km. Skąd taka różnica ze nawet nie wyszukuje MUX-2?
Antena podobna do tej, ze wzmacniaczem.

http://image.ceneo.pl/data/products/743 ... ulacja.jpg

Osiedle Nowe Miasto, odbiór idealny, siły sygnału nie sprawdzałem.

halasik1

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: halasik1 »

odbiur w olecku okolo 100 km od nadajnika sila 65% jakosc 100

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: qwerty »

Na pewno z Krynic łapiesz? W Suwałkach według planów jutro z Suwałk odpalają (może też uruchomili wcześniej jak Krynice).

halasik1

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: halasik1 »

kanal 49 to chyba krynice bo suwalki na 29 maja nadawac

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: qwerty »

No to ładnie niesie. :) Widać antena sat na linii antena <-> nadajnik dużo mi tłumi. :( Będę się musiał zmobilizować i ją zdemontować.

halasik1

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: halasik1 »

krynice ladnie leca bo olsztyn byl tylko na tropo a nadajnik z olsztyna silniejszy

realm

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: realm »

Witam,
Mieszkam na obrzeżach Białegostoku ok. 7 km od nadajnika i na chwilę obecną mam siłę sygnału 80-85 oraz poziom błędów 0-3 (tv Samsung). Chyba na razie coś nie tak z mocą, bo mux 3 z Cieszyńskiej mam sztywne siła 100 poziom błędów 0. Co do odbioru mux 2 to pomimo błędów obraz nie pikseluje.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: qwerty »

A nadajniki masz w linii prostej? Jak z jednego odbierasz bokiem to mogą być takie kwiatki. Z tego co zauważyłem to samsung (przynajmniej u mnie) zaczyna klatkować przy poziomie błędów >=6 (w 10 stopniowej skali).

realm

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: realm »

Nadajniki mam pod kątem, ale na oba są nakierowane anteny. Instalacja robiona pod analog kilka lat temu. Chyba, że to wina wzmacniacza, ale wątpię. Jeżeli chodzi o klatkowanie to u mnie też jest tak samo, tzn. piksele zaczynają się pojawiać przy błędach 6 i więcej. Zobaczymy, może jutro się poprawi.

przejazd2

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: przejazd2 »

Jak już pisałem mieszkam na TBS-ach, na parterze, dookoła mam bloki, niby MUX-3 łapie w dobrej jakości po ustawieniu kawałka druta na balkonie, odbiór bez większych problemów. Proszę podpowiedzcie jaką antenkę muszę kupić (najlepiej małą, na balkon), żeby odebrać MUX-2, bo na tej prowizorce nawet nie wyszukuje śladu sygnału. Mam zamiar podjechać jutro na Brukową do Monitora, czy potrzebny do tego jakiś wzmacniacz?

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: giaur500 »

Czy balkon wychodzi w stronę nadajnika? Mam na myśli czy kierunek na krynice nie jest z drugiej strony twojego mieszkania, jeśli tak to umieszczanie anteny na balkonie nie ma większego sensu - już lepiej siatkę podobną do mojej, w pokoju przy oknie.

Ogólnie masz pecha - tbsy to kiepska lokalizacja, bo jeśli mieszkasz nisko, to na drodze masz całe miasto, które zasłania nadajnik. Ja bym spróbował na zwykłej siatce ze wzmacniaczem najpierw - warto zaczynać od najtańszych i najprostszych do zastosowania rozwiązań

przejazd2

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: przejazd2 »

Wychodząc na balkon nadajnik mam po lewej stronie, ale stoi tez 3 piętrowy blok. Pojeżdże po sklepach jutro może wezmę kilka anten z możliwością zwrotu jak nie będą spełniały oczekiwań. Metodą prób i błędów, inaczej się nie da.

Siatka trochę mi się nie podoba wizualnie, duże to, myślałem o czymś takim http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/antena-zewnetrzna-tv- ... 75688.html

tomc1o

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: tomc1o »

mam pytanie, czy w obecnej chwili nadajnik dziala? mieszkam w centrum mux 3 smiga bez problemu za to mux 2 szukam szukam na kanale 49 i nic. antena z bloku (elpos) + telewizor LG 32 LED TV 32LE4500


giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: giaur500 »

Ja to i tak odszyfrowałem ;P Z drugiej strony, podawanie linków do allegro nie ma sensu, bo po zakończeniu aukcji już ta strona będzie niedostępna i np. za miesiąc ktos by otwierał linka i nie wiedział o co chodzi.

tomc1o

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: tomc1o »

[quote]Działa, właśnie mam włączone.[/quote]
kurcze poczekam do jutra, jak nie to nie wiem antene musze kupic? (to troche dziwne skoro mam ta duza zbiorcza a dekoder niby wbudowany...) ale nic dzieki.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: giaur500 »

Hmm być może operator instalacji wstawił gdzieś filtr, który nie przepuszcza tej częstotliwości? Pozostaje interwencja w administracji albo kupno anteny

Zablokowany