DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kemi73 »

Panie Jarku poprawiacie coś bo obraz trochę szatkuje :) Obrazek

Maciey

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Maciey »

Miejscowość Nidek k.Andrychowa, 54km od nadajnika, antena siatkowa ze wzmacniaczem umieszczona na strychu: brak sygnału.
Ta sama antena bez problemu odbiera wszystkie programy z Katowic i Skrzycznego.

dominik920

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: dominik920 »

Z tego co wyczytałem dzisiaj w nocy ma być konserwacja na Chorągwicy więc pozostaje mieć nadzieję że wtedy coś poprawią.

Teodoryk
Posty: 42
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Teodoryk »

Bolechowice k Zabierzowa dom w lekkiej dolince bez widoczności na Chorągwicę

odległość od nadajnika 28.6km

1. Tv Sharp 37D65E Antena siatkowa z regulowanym wzmacniaczem na maszcie, poziom sygnału 90% jakość 80%, antena skierowana idealnie na południe bo odbieram też sygnał z Rabki.
pewnie po przestawieniu na pd-wschód sygnał wrośnie.

2. Not Only TV na USB, podłączony do komputera, antena z kompletu o dł paru cm wystawiona za okno od strony Chorągwicy -odbiór stabilny.

daruncio1

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: daruncio1 »

będą konserwować świeżo zamontowany nadajnik dvb t zakupiony na chińskim bazarze ;) :lol:

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kemi73 »

Maciey pisze:... odbiera wszystkie programy z Katowic i Skrzycznego.
A sprawdziłeś czy wzmacniacz nie obcina kanałów powyżej 60. Ludzie czytajcie trochę to forum Chorągwica nadaje na 64 kanale a nie wszystkie anteny i wzmacniacze są w stanie odebrać ten kanał. Zalecam przegląd instalacji.

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: 121167 »

121167 pisze:
sils pisze:Kraków, nadajnik: RTCN Kraków / Chorągwica, antena zbiorcza, północno-zachodnia część Krakowa, wieżowiec
tv: samsung P2470HD - brak sygnału
tv: sony KDL-xxW4710- wynik poniżej (czasami tnie)
Na zbiorczych nie będzie poprawnie działać. Instalacje nie są przystosowane do nowych kanałów. Podobny efekt da włożenie do gniazda antenowego kawałka przewodu.

pozdr

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: gorki »

Choragwica nadaje na bardzo ekstremalnie wysokim kanale doradzam wiec wszystkim skupcie sie na antenach. Antena to podstawa potem pretensje macie do Emitela a wasze instalacje w wiekszosci to złom. Czytac fachowa literature i pytac sie fachowców na pewno bedzie lepiej pozdrawiam. :D

comag
Posty: 25
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:00
Odbiornik: Ariva ComboHD
Instalacja antenowa: Azart , Antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: comag »

nie używać w chwili obecnej anten zbiorczych do DVB-T , na pokojowych więcej odbierzecie.
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2011, o 23:54 przez comag, łącznie zmieniany 1 raz.

mp1984

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: mp1984 »

Mam pytanie jeżeli MUX3 ze Skrzycznego, który jest na 62 kanale odbieram na moim sprzęcie w krakowie, który jest jaki jest to powinienem również odbierać sygnał z chorągwicy, który niby jest tylko 2 kanały wyżej.

MUX2 mój tuner znajduje i nazwy kanałów, ale niestety jest brak obrazu i dzwięku, poziom sygnału około 90% i jakość tez podobnie...

Nie wiem w czym tkwi problem może mi coś poradzicie??

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kemi73 »

Może jakaś informacja o lokalizacji gdzie odbierasz i w jakiej odległości od nadajników, tak to możemy wróżyć z fusów :). Rozumiem że antena skierowana na Skrzyczne bo tam nadawany jest Mux3 z mocą 10KW. Zmieniałeś kierunek anteny na Chorągwice ?.

mp1984

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: mp1984 »

mieszkam w krk na osiedlu kalinowym, tak próbowałem skręcić antene na chorągwice sygnał praktycznie dobija do 100%

Maciey

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Maciey »

kemi73 pisze:
Maciey pisze:... odbiera wszystkie programy z Katowic i Skrzycznego.
A sprawdziłeś czy wzmacniacz nie obcina kanałów powyżej 60. Ludzie czytajcie trochę to forum Chorągwica nadaje na 64 kanale a nie wszystkie anteny i wzmacniacze są w stanie odebrać ten kanał. Zalecam przegląd instalacji.
Nie mam sprzętu, aby to sprawdzić. Forum czytam i wiem na którym kanale nadaje Chorągwica (chcąc wyszukać ręcznie raczej trzeba wiedzieć ;) ). I zdaję sobie sprawę, że prawie 20-letnia siatka może nie odbierać tak wysokich kanałów - aczkolwiek 62 ze Skrzycznego odbiera.
I żeby była jasność - nie mam do nikogo pretensji, informuję tylko o sytuacji w danym miejscu i warunkach. Może ta informacja będzie dla kogoś pomocna.

danon112

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: danon112 »

Cos mi się wydaje że ten sygnał coś jest za słaby bo powinien nawet docierac do okolic Nowego Sącza ale oczywiscie "brak zasiegu" ;/ może polepszą zasięg , jak myslicie??

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kemi73 »

@mp1984 jaki masz sprzęt do odbioru ?

mp1984

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: mp1984 »

sprzęt nie jest rewelacyjny posiadam antene DVZ i do tego tuner vordon czyli inaczej mówiąc sprzęt niskobudżetowy

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Tomasz Berezowski »

dominik920 pisze:Z tego co wyczytałem dzisiaj w nocy ma być konserwacja na Chorągwicy więc pozostaje mieć nadzieję że wtedy coś poprawią.
Nie ma czego poprawiać. Nadajnik pracuje prawidłowo na mocy przyznanej przez UKE.
Propblemem są systemy antenowe nie przystosowane do odbioru tak wysokiego kanału. Kanał 64 został po raz pierwszy (chyba) użyty w Polsce i większość anten nie jest w stanie go odebrać. Tak będzie niestety do ASO, użycie kanału 64 to wg UKE był jedyny sposób na uruchomienie MUX-2 z Chorągwicy.
Tak więc, zamias wyzłośliwiać się i narzekać należy zmodyfikować systemy odbiorcze, w szczególności zbiorcze. Nic na to nie poradzimy.
I żeby była jasność - protestowaliśmy przeciwko używaniu kanałów powyżej 60 dla DVB-T (przewidując problemy) ale podobno nie było innego wyjścia.

gallus76

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: gallus76 »

Witam
Właśnie u mnie na ul Wielickiej brak sygnału z Azartu a za to na "drucie" Sygnał 50 %.
Czy mam rozumieć, że serwis Azart powinien popracować nad mozliwością oglądania z tego źródła?
Pozdrawiam

daruncio1

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: daruncio1 »

to w takim razie jaka antena jest najlepsza do dvb t
pytam wszystkich fachowców?

awaria

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: awaria »

A gdzie Wielicka???

Bo ja róg Dworcowej z Wielicką i też z azarta zero , ide do piwnicy gdzieś miałem siatkową, zobaczymy jak bedzie.

Zablokowany