DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

lpm11

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: lpm11 »

Może masz telewizor obsługujący wyłącznie MPEG2. Jeżeli wszystko jest OK, to przeszukaj jeszcze raz kanały i sprawdź czy masz sygnał dobrej jakości(!).

Slayter67

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Slayter67 »

lpm11 pisze:Może masz telewizor obsługujący wyłącznie MPEG2. Jeżeli wszystko jest OK, to przeszukaj jeszcze raz kanały i sprawdź czy masz sygnał dobrej jakości(!).
TV obsługuje MPEG4 i słychać na początku jak się przełącza kanały ale zaraz zanika obraz, sygnał 65% Bieżanów. Może faktycznie potrzeba wyregulować antenę ale z analagów obraz jest bardzo dobry.

Bcaa

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Bcaa »

Na Podhalu też są problemy z odbiorem i potwierdza to wielu znajomych , słowackie kanały odbierane są bez problemu a nasze trzeba sie sporo natrudzić aby odebrać.Dopiero przy montażu anteny dobrej jest sygnał tylko jak to bedzie wyglądało jak każdym mieszkaniec bloku wystawi swoją antene na balkonie.Analog idzie na zwykłej antence bez problemu a cyfra już leży.Ciekawe czy panowie z Emitela zdają sobie z tego sprawę że nie każdego stać na zakup dobrej anteny i spędzenie kilku godzin nad jej montażem.Jeśli tak będzie to wyglądało to ciekawie się będą reprezentowały nasze bloki z antenami.

sv2k11
Posty: 26
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 14:54
Miejscowość: Kraków
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: sv2k11 »

U mnie w Krakowie, przy Wielickiej na osiedlu Kabel (przy McDonalds) w bloku 9 pięter i instalacji AZART całkowity brak odbioru DVB-T, a blok wysoki na 9 pięter, i do tego na wzniesieniu.

jmpf

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: jmpf »

Kraków Al.pokoju koło ronda grzegórzeckiego antena pokojowa sygnał na poziomie 15% brak kanałów tv Panasonic l32s20 z MPEG4 :) pozdrawiam

elwood-xp

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: elwood-xp »

Bcaa pisze:Na Podhalu też są problemy z odbiorem i potwierdza to wielu znajomych , słowackie kanały odbierane są bez problemu a nasze trzeba sie sporo natrudzić aby odebrać.Dopiero przy montażu anteny dobrej jest sygnał tylko jak to bedzie wyglądało jak każdym mieszkaniec bloku wystawi swoją antene na balkonie.Analog idzie na zwykłej antence bez problemu a cyfra już leży.Ciekawe czy panowie z Emitela zdają sobie z tego sprawę że nie każdego stać na zakup dobrej anteny i spędzenie kilku godzin nad jej montażem.Jeśli tak będzie to wyglądało to ciekawie się będą reprezentowały nasze bloki z antenami.
próbowałem wczoraj złapać coś na XIII pietrze biurowca w Krakowie i... ...tv zastygł na 64 kanale, po czym zwrocił komunikat pt. słaby sygnal...

Konrad_1992

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Konrad_1992 »

Praktycznie na wylocie z Krakowa do Wieliczki w której okolicach jest nadajnik macie problemy z odbiorem ? U mnie na całkowicie po drugiej stronie Krakowa nie ma żadnych problemów na zwykłej antenie siatkowej bez wzmacniacza z rozdzielaczem na kilka tv.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Martinez1989 »

Konrad_1992 pisze:Praktycznie na wylocie z Krakowa do Wieliczki w której okolicach jest nadajnik macie problemy z odbiorem ? U mnie na całkowicie po drugiej stronie Krakowa nie ma żadnych problemów na zwykłej antenie siatkowej bez wzmacniacza z rozdzielaczem na kilka tv.
U mnie też nie ma żadnych zakłóceń i odbiór jest prawidłowy 65 km od nadajnika. Przed anteną w stronę nadajnika mam drzewa.

sils
Posty: 70
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony CMT-MX550I
Kenwood KDC-BT73DAB
Dongle na RTL2832U

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: sils »

kraków: w moim przypadku przy wykorzystaniu Konwerter satelitarny QUAD z sumatorem sygnału TV inverto przy korzystaniu z sygnału sat całkowicie wycina mi sygnał dvb-t, analog działa

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kupon »

Martinez1989 pisze:
Konrad_1992 pisze:Praktycznie na wylocie z Krakowa do Wieliczki w której okolicach jest nadajnik macie problemy z odbiorem ? U mnie na całkowicie po drugiej stronie Krakowa nie ma żadnych problemów na zwykłej antenie siatkowej bez wzmacniacza z rozdzielaczem na kilka tv.
U mnie też nie ma żadnych zakłóceń i odbiór jest prawidłowy 65 km od nadajnika. Przed anteną w stronę nadajnika mam drzewa.
A odbieracie w kanale 64 (818MHz)?

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: twmichal »

Ja jestem niemile zaskoczony odbiorem z Chorągwicy. Po ustawieniu anteny na Chorągwice jest wprawdzie 100%, ale przy lekkim przestawieniu anteny sygnał szybko spada. O wiele lepiej pod tym względem wypada Sucha Góra, nie mówiąc już o Prehybie czy Górze Św. Marcina, które odbierają w 100% na byle-jak położonej antenie pokojowej, a żeby odbierać z Tarnowa wystarczy nawet przyłożyć palec do gniazda w tunerze.
Chorągwica także odbiera u mnie na pokojowej, ale tuner nie wyświetla listy kanałów - za słaby sygnał.
Niewiele gorszy sygnał był gdy testowano na k.25 - ale tam dodatkowo była kierunkowa emisja. Podejrzewam, że odbiór MUX-3 z Chorągwicy będzie możliwy w Busku-Zdroju ale na dobrej antenie kierunkowej.

krakus
Posty: 22
Rejestracja: 22 października 2009, o 10:45

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: krakus »

Prądnik Czerwony w bloku, 3 piętro, antena pokojowa z przedwzmacniaczem wewnątrz mieszkania:
kanał 49 (Katowice) odbiór bardzo dobry, sygnał stabilny
kanał 64 (Chorągwica) odbiór fatalny, co chwilę zakłócenia, sygnał jeździ od zera do max.

JanuszK2

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: JanuszK2 »

Witam
I czy ten odbiór jest od 21-go non stop taki fajny?
Czy akurat był sprawdzany tylko chwilkę?
Ja mam do Chorągwicy kilka kilometrów i tylko kilka drzew mi ją przesłania a program cyfrowy nie nadaje się do oglądania. Analogowy jest super
Używam laptopa z tunerem hybrydowym VideoMate U2800F i anteny siatkowej na balkonie

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Martinez1989 »

kupon pisze:
Martinez1989 pisze:
Konrad_1992 pisze:Praktycznie na wylocie z Krakowa do Wieliczki w której okolicach jest nadajnik macie problemy z odbiorem ? U mnie na całkowicie po drugiej stronie Krakowa nie ma żadnych problemów na zwykłej antenie siatkowej bez wzmacniacza z rozdzielaczem na kilka tv.
U mnie też nie ma żadnych zakłóceń i odbiór jest prawidłowy 65 km od nadajnika. Przed anteną w stronę nadajnika mam drzewa.
A odbieracie w kanale 64 (818MHz)?

Tak, k.64.

muj wydafca

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: muj wydafca »

Pamiętajmy, że to dopiero emisja testowa, jeśli po 31.07 będa dalej takie problemy to dopiero będziecie "psy wieszać" ;)

Nowa Huta, os Wysokie, 5 piętro, północny pokój, czyli nie od strony Chorągwicy

Ja dopiero dzisiaj złapałem sygnał z Chorągwicy, pewnie z racji tego, że do tej pory próbowałem na samym kablu 1,3 m :oops: . Dopiąłem dzisiaj spiralkę z drutu i odbiera elegancko, chociaż moc sygnału 42, jakość sygnału 32. Gdybym miał antenę te parametry były by zapewne lepsze. Co dziwne w mojej Bravi nie znajduje nic przy szukaniu ręcznym, tylko przy automatycznym.

elandrzej

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: elandrzej »

W Miechowie odbiór bardzo dobry-antena siatkowa ze wzmacniaczem-TV sony EX 500 nawet epg wyświetla idealnie :roll:

wuwu

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: wuwu »

Emisja oficjalnie "testowa" no ale nadaje już chyba z pełną planowaną mocą? Zaskoczyło mnie, że mam sygnał tylko 80% z mocną anteną skierowaną na gołym okiem widoczną Chorągwicę (15km)

fallout6

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: fallout6 »

Kraków Płaszów stary około 12 km od nadajnika antena kierunkowa ustawiona na Chorągwicę. Odbiór fatalny (klatkowanie, zielone kwadraty itp.) z krótkimi okresami ładnego obrazu. EPG działa choć podawane informacje nie zawsze są zgodne z rzeczywistością. Siła sygnału max 50% (choć skacze ciągle od 0 do 45%-50%) poziom błędów zwykle 8, minimum 6 max 10 (w skali do 10).

hudyj

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: hudyj »

Witam wszystkich! Widać że większość osób mieszkajacych blisko nadajnika mają problemy z odbiorem, a inni z dalszych rejonów nie. Myślę że nie jest to wina nadawcy, tylko nadajników sieci komórkowych gdzieś blisko Chorągwicy.

loker

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: loker »

Większość z tych, co już odbierają z Chorągwicy mają anteny siatkowe - to znak, że tymczasowo one mogą lepiej się spisywać niż inne.
Nie możesz złapać sygnału MUX-2 z Chorągwicy - najprawdopodobniej twoja antena nie jest przystosowana do odbioru kanału 64.

Albo kup inną antenę (najlepiej kierunkową, o zysku proporcjonalnym do Twojej odległości od nadajnika), ew. szerokopasmową siatkową, albo poczekaj na MUX-3 w październiku, a potem na MUX-1 i przeniesienie MUX-2 na docelowy kanał. Zwłaszcza jeśli analogowe programy z Chorągwicy odbierasz o dobrej jakości obrazu i dźwięku, podczas emisji testowych nie było problemów, bądź co więcej odbierasz MUX-2 z innego nadajnika.
Nie jestem specjalistą, ale z lektury Waszych wpisów, w tym Pana z Emitela (informacja, że po raz pierwszy w Polsce emituje się TV na tak wysokim kanale + fakt, że większość naszych Yagi jest do 21-60) wynika, że niemożliwość odbioru 9poprawnego) kanału 64 z Chorągwicy jest problemem. Ale to minie...

Zablokowany