DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

michał82

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: michał82 »

Witam :)

Zgłaszam odbiór DVB T w Tenczynku(dla zainteresowanych) ,wcześniej na mojej starej antenie siatkowej nic mi nie wczytywało, więc postanowiłem kupić nową szerokopasmową (siatkę za 30zł). Po podpięciu zaprogramowało mi całą paczkę kanałów, a przy okazji analog się poprawił porównałem z nadajnikiem Katowice Kosztowy i okazało się, że sygnał mocniejszy(z Katowic) mimo że nadajnik jest dalej. Ale tłumaczę to tym że od wchodu mam niewielkie wzniesienia, natomiast w Kierunku Katowic bardziej płasko. Reasumując potwierdza się opinia że w większości przypadków ,brak odbioru =nieodpowiednia antena. Wyłapało mi też słaby sygnał ,z Częstochowy i ze Skrzycznego ale na X3M tunerze ,kanałów mi nie wczytało myślę ze TV dał by radę (bardziej czuła głowica)po za tym testowałem w domu.Ostatecznie antena wyladowała na strychu,zastępując starą wysłużoną ,więc sygnał z Chorągwicy podskoczył jeszcze o kilka %.Siła w granicach 55% jakość 65-69%.
Docelowo odbieram na TV samsung B650,działa prawidłowo EPG+teletekst .

Pozdrawiam Emitel i wszystkich DVB t maniaków.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kemi73 »

Czy jeszcze ktoś zaobserwował pikseloze w Krakowie ok 21:40 ? Panie Jarku poprawialiście co ?.

uggp

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: uggp »

Ja mam tylko takie pytanie, jak daleko sięga "Chorągwica"? Z postów ciężko wyczaić bo same narzekania na instalacje antenowe. W Krakowie ludzie odbierają Tarnów i Katowice. A czy w tych lokalizacjach ktoś odebrał Kraków?

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Tomasz Berezowski »

kemi73 pisze:Czy jeszcze ktoś zaobserwował pikseloze w Krakowie ok 21:40 ? Panie Jarku poprawialiście coś ?.
O 21:40 to koledzy z Emitela raczej śpią ;-) Pixeloza była zapewne spowodowana lokalnymi zakłoceniami.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Martinez1989 »

uggp pisze:Ja mam tylko takie pytanie, jak daleko sięga "Chorągwica"? Z postów ciężko wyczaić bo same narzekania na instalacje antenowe. W Krakowie ludzie odbierają Tarnów i Katowice. A czy w tych lokalizacjach ktoś odebrał Kraków?
65 km od nadajnika potwierdzam odbiór.

daruncio1

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: daruncio1 »

Z Choragwicy nikt nie odbiera wszyscy tylko marudza :lol: :lol: :lol:

elandrzej

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: elandrzej »

W Miechowie sygnał:70 jakość:100 wszystko działa idealnie na antenie siatkowej ze wzmacniaczem. :shock:

elandrzej

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: elandrzej »

Oczywiście kanał 64 :!:

krakus11

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: krakus11 »

Kraków Ludwinów (Chorągwicę zasłaniają tu Krzemionki). Jest fatalnie - w AZARcie ani śladu obrazu (siła sygnału do 25%, jakość 0.). Na aktywnej antenie pokojowej i odbiorniku adb2850st siła sygnału waha się przy optymalnym ustawieniu anteny między 40 a 50%, jakość od 20 do 80%. Dwa lata temu do dobrego odbioru wystarczał kawałek drutu, nawet TVP HD szło na drucie bezbłędnie.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Niestety, część Krakowa nie ma widoczności Chorągwicy, tu akurat zasłaniają Krzemionki.
Być może wspominasz emisję testową z Krzemionek właśnie, gdzie do nadajnika miałeś kilkaset metrów w linii prostej.

melon

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: melon »

Na pewno wina anteny . Ja mieszkam o rzut beretem od Ciebie koło szkoły nr 26 wiec jestem jeszcze bliżej Krzemionek . Stara siatka z odzysku po sąsiedzie kabel biały pamiętający jeszcze Wizję TV ,symetryzator na pasma 6- 60 i sygnał mam cały czas stabilny !

http://www.fotoszok.pl/upload/22de1c0b.jpg

Fakt że antena na dachu .U sąsiada podobna na balkonie więc ok 4 m niżej ma wzmacniacz obraz często szatkuje i traci zasięg .

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Tomasz Berezowski »

krakus11 pisze:Kraków Ludwinów (Chorągwicę zasłaniają tu Krzemionki). Jest fatalnie - w AZARcie ani śladu obrazu (siła sygnału do 25%, jakość 0.). Na aktywnej antenie pokojowej i odbiorniku adb2850st siła sygnału waha się przy optymalnym ustawieniu anteny między 40 a 50%, jakość od 20 do 80%. Dwa lata temu do dobrego odbioru wystarczał kawałek drutu, nawet TVP HD szło na drucie bezbłędnie.
W AZARCIE nie ma sygnału, bo trzeba włożyć nową wkładkę kanałową. Prosze zgłosić problem do administratora budynku.

abusutor
Posty: 52
Rejestracja: 15 kwietnia 2009, o 21:04

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: abusutor »

A jak daleko zasięg jest na południe od chorągwicy? Odbiera ktoś w gminie łapanów lub okolicy?

krakus11

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: krakus11 »

Tomasz Berezowski pisze:W AZARCIE nie ma sygnału, bo trzeba włożyć nową wkładkę kanałową. Prosze zgłosić problem do administratora budynku.
Zgłoszone. Obiecali wymienić najpóźniej do 2 tygodni. :-)

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: kupon »

krakus11 pisze:
Tomasz Berezowski pisze:W AZARCIE nie ma sygnału, bo trzeba włożyć nową wkładkę kanałową. Prosze zgłosić problem do administratora budynku.
Zgłoszone. Obiecali wymienić najpóźniej do 2 tygodni. :-)
Zobaczymy czy Azart złapie hihi. :shock:

A teraz z innej beczki.Nie wiem co się stało ,ale wyrazy współczucia.
Pozdrawiam.

spiryt

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: spiryt »

Kraków, okolice os. Lubocza , odbiór tylko ze wzmacniaczem. Karta w kompie. Obraz ok 22 w połowie straszna pixeloza. Quality ok 90%, sygnał ok. 20-50% . Koło północy nie dało się już nic złapać, tak jakby coś padło. Sygnał i jakość w ok. 10% i lipa. Może to przez kombinat, który mam właściwie centralnie przed sobą . Te tony blachy robią za bardzo solidny ekran :(
Sygnał analogowy w tym samym czasie w zasadzie bez zarzutu. Jest ktoś z tego rejonu żeby sprawdzić u siebie ? Aha. Obracanie anteny nic nie dało.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Poland »

A mi nie wiem dlaczego przy połączeniu pojawiło się 0% - antena dodam była przy wejściu IN.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Kraków, ul. Pilotów, antena: TELMOR DIGIT pasywna (bez wzmacniacza).
Siła/jakość: 80/97

Markar

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: Markar »

A ja chciałbym zapytać o odbiór MUX-3 z nadajnika w Chorągwicy. Z harmonogramu wynika,że planowo ma ruszyć od 27.10.2011r. ale nadawanie będzie kierunkowe czyli jak rozumiem w kierunku na Kraków. Czy ktoś się orientuje w takim razie jak będzie z odbiorem tego muxa z innych kierunków (ot chociażby w gm.Kłaj)? Czy to tylko przejściowo to nadawanie kierunkowe czy "na wieki wieków"? :D A jak przejściowo to do kiedy? - do czasu wyłączenia nadawania analogowego z Chorągwicy?

Z góry dzięki za wyjaśnienie tego wszystkiego laikowi... ;)

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA

Post autor: gorki »

Markar pisze:A ja chciałbym zapytać o odbiór MUX-3 z nadajnika w Chorągwicy. Z harmonogramu wynika,że planowo ma ruszyć od 27.10.2011r. ale nadawanie będzie kierunkowe czyli jak rozumiem w kierunku na Kraków. Czy ktoś się orientuje w takim razie jak będzie z odbiorem tego muxa z innych kierunków (ot chociażby w gm.Kłaj)? Czy to tylko przejściowo to nadawanie kierunkowe czy "na wieki wieków"? :D A jak przejściowo to do kiedy? - do czasu wyłączenia nadawania analogowego z Chorągwicy?

Z góry dzięki za wyjaśnienie tego wszystkiego laikowi... ;)
Spokojnie Kłaj bedzie działać ;)

Zablokowany