CANVA T710

eMumatic

Re: Foolproof 4102 DVB-T i CANVA T710

Post autor: eMumatic »

glowice to ma raczej te czulsza. porownuje z wikami. widze, ze bedzie dzika jazda bez trzymanki jak sie zacznie tylko z e-ac3.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Foolproof 4102 DVB-T i CANVA T710

Post autor: @GUTEK@ »

eMumatic pisze:glowice to ma raczej te czulsza. porownuje z wikami. widze, ze bedzie dzika jazda bez trzymanki jak sie zacznie tylko z e-ac3.
Wikami ma iTE9133, Signal ma MXL5007. Z tego co ja porównywałem to MXL5007 dużo lepiej odbiera i lepiej radzi sobie z korekcją zakłóceń.

Widzisz teraz jak będzie e-ac3 będziesz musiał kombinować z softem i nie wiadomo jak te kombinacje się zakończą, chyba że Canva wyda jakiś soft, chociaż na marne szanse.
Za tą Canve dałeś z wysyłką pewnie ponad 110zł, dzisiaj widziałem aukcje Signala z wysyłką za 134zł. Warto było oszczędzać?

kjt

Re: Foolproof 4102 DVB-T i CANVA T710

Post autor: kjt »

Po potwierdzeniu, że Canva nie obsługuje e-ac3 przestałem o niej myśleć :D
Druga sprawa to wole jednak stb pod TV niż za...
Teraz poluję na wiwę hd-80 albo wikami. Aktualnie poniżej 130zł uwzględniając przesyłkę

Naprawdę myślicie, że jedynym nadawanym dźwiękiem będzie e-ac3 ?
Jakoś mi się nie chce wierzyć. Powinni dać 2 ścieżki do wyboru.

eMumatic

Re: Foolproof 4102 DVB-T i CANVA T710

Post autor: eMumatic »

nie warto bylo oszczedzac, ale ja taki jestem. nie lubie jak jest latwo - lubie pokombinowac. namierzylem dystrybutora sprzetu. jest nim firma audiosonic, a canva jest znana z tanich odtwarzaczy samochodowych. jak wylacza mpega i ac3 wtedy bede kombinowal i nie tylko ja :).
kjt pisze: Teraz poluję na wiwę hd-80 albo wikami. Aktualnie poniżej 130zł uwzględniając przesyłkę
jak chcesz moge Ci dac namiary do wikami.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Foolproof 4102 DVB-T i CANVA T710

Post autor: @GUTEK@ »

Ciekawe co te Wikami warte, bo tunery tanie, wykonanie nawet - metalowa obudowa, radiator i obsługa E-AC3. Gdzieś musieli zaoszczędzić.

eMumatic

Re: Foolproof 4102 DVB-T i CANVA T710

Post autor: eMumatic »

@GUTEK@ pisze: Ciekawe że wyświetla ikonkę DD+ a nie odtwarza.

Wgranie softu od Signala czy RWT-451T spowoduje utratę gwarancji, trzeba by najpierw załatwić oryginalny soft od tej Canvy żeby szło wrócić.
tak sie zastanawiam nad ta gwarancja. po pierwsze jesli padnie tuner, to i tak nie beda sprawdzac jaki soft. po drugie to w instrukcji jest opisany sposob aktualizacji i nie ma nic mowy o oprogramowaniu tylko z danego zrodla, wiec nie ma podstaw prawnych do utraty gwarancji, co wiecej aktualizacja innym softem odciaza kanwe z pomocy technicznej. nie wiem jak to sie ma do praw autorskich.
Ostatnio zmieniony 3 sierpnia 2011, o 20:47 przez eMumatic, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Foolproof 4102 DVB-T i CANVA T710

Post autor: @GUTEK@ »

eMumatic pisze:tak sie zastanawiam nad ta gwarancja. po pierwsze jesli padnie tuner, to i tak nie beda sprawdzac jaki soft. po drugie to w instrukcji jest opisany sposob aktualizacji i nie ma nic mowy o oprogramowaniu tylko z danego zrodla, wiec nie ma podstaw prawnych do utraty gwarancji, co wiecej aktualizacja innym softem odciaza kanwe z pomocy technicznej. nie wiem jak to sie ma do praw autorskich.
Heh za dużo się zastanawiasz.
Tuner paść może różnie, jeśli padnie tak że będzie kompletnie zimny, zero startu to owszem na gwarancji wątpie by sprawdzili że było inne oprogramowanie.
Jednak jeśli padnie tak że będzie zatrzymywał się na logo startowym, nie będzie odbierał sygnału, będzie się wieszał lub coś podobnego to wtedy masz pewne że odmówią gwarancji przez wgranie innego softu.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Foolproof 4102 DVB-T i CANVA T710

Post autor: Poland »

bartula pisze:Operacja zajmie Ci 10s a ty czekasz na opinie? Wolne żarty
Chyba to jednak nic nie da gdyż sygnał z jednego telewizora wpływa na sygnał z drugiego :(
A przy okazji czy do tunera DTR 4102 są jakieś softy ?

eMumatic

Re: Foolproof 4102 DVB-T i CANVA T710

Post autor: eMumatic »

@GUTEK@ pisze:
eMumatic pisze:pasek informacyjny wyswietla sie bardzo krotko. nie mozna nic przeczytac.
Więc to stary soft, bez poprawek i dodania E-AC3.
w tunerach stacjonarnych, z ktorymi mialem do czynienia pasek glosnosci konczyl sie na 32. w kanwie siega on znacznie wyzej. czy tak samo ma signal i rwt?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Foolproof 4102 DVB-T i CANVA T710

Post autor: @GUTEK@ »

w tunerach stacjonarnych, z ktorymi mialem do czynienia pasek glosnosci konczyl sie na 32. w kanwie siega on znacznie wyzej. czy tak samo ma signal i rwt?[/quote]
Tak, we wszystkich softach "niebieskich" głośność ma 50 poziomów. W pozostałych z tych co ja widziałem było tylko 32.

eMumatic

Re: Foolproof 4102 DVB-T i CANVA T710

Post autor: eMumatic »

qwerty pisze:Spróbuj wgrać soft od signala.
po fleszowaniu softem od signala v1 tuner sie juz nie wlacza. ekran procesu byl znieksztalcony: czarny z zielonymi napisami. po wszystkim sam sie zrestartowal. oj nie doczytalem, ale w instrukcji jest mowa o pliku aktualizacji softem od dekodera dtv-441t hd. skoro zarzucilem to co pisalem, tuner mimo wszystko powinien sie zalaczyc. w koncu do signala mozna wgrac soft od 441t. czy mam racje?
Ostatnio zmieniony 3 sierpnia 2011, o 20:04 przez eMumatic, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Foolproof 4102 DVB-T i CANVA T710

Post autor: @GUTEK@ »

No to na gwarancje, albo budować programator.

Jeśli w instrukcji tej Canvy jest napisane żeby wgrywać soft od RWT to wypadałoby o tym RWT poinformować bo wygląda że wszyscy się wycwanili z supportu i zwalili obsługę aktualizacji na RWT.

eMumatic

Re: Foolproof 4102, CANVA T710 i T261

Post autor: eMumatic »

t710 jest wezszy niz 507-hd i dtv 451t.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Foolproof 4102, CANVA T710 i T261

Post autor: @GUTEK@ »

eMumatic pisze:t710 jest wezszy niz 507-hd i dtv 451t.
Podaj wymiary.

eMumatic

Re: Foolproof 4102, CANVA T710 i T261

Post autor: eMumatic »

tego raczej w tym momencie nie zrobie, ale plytka taka jak w signalu sie nie zmiesci. ja stawiam, ze czegos nie ma i np jest jedna kosc ramu, zamiast dwoch.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Foolproof 4102, CANVA T710 i T261

Post autor: @GUTEK@ »

eMumatic pisze:tego raczej w tym momencie nie zrobie, ale plytka taka jak w signalu sie nie zmiesci. ja stawiam, ze czegos nie ma i np jest jedna kosc ramu, zamiast dwoch.
No to jak będziesz miał możliwość zrób to zdjęcie, bo to może chodzić o co innego. Też zauważyłem że ta Canva jest mniejsza.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Foolproof 4102, CANVA T710

Post autor: Poland »

Mam pytanie do innych posiadaczy Foolproofa a mianowicie czy macie polską instrukcje ? Bo u mnie litery w tunerze są po polsku a instrukcja niestety po angielsku.

artin_

Re: Foolproof 4102 DVB-T i CANVA T710

Post autor: artin_ »

kjt pisze:Posiada HDMI a na pudełku mamy 1080i oraz 99% ze to klon Signala (chociaż kto wie czy Signal był pierwszym tego typu STB).
Dla mnie to wystarczające dowody na to że HD wyświetli.
Trochę mnie dziwi podłączanie przez SCART i pisanie, że tuner ma 1080p...
Różnica między HDMI a SCART/Chinch/S-Video to po prostu przepaść.

eMumatic

Re: Foolproof 4102, CANVA T710

Post autor: eMumatic »

w t710 w menu multimedia/filmy nie da sie ogladac w okienku. po wlaczeniu pliku od razu przeskakuje w pelny ekran. nie mozna zminimalizowac czerwonym przyciskiem. wspominam o tym, bo chodzi mi po glowie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Foolproof 4102, CANVA T710

Post autor: @GUTEK@ »

eMumatic pisze:w t710 w menu multimedia/filmy nie da sie ogladac w okienku. po wlaczeniu pliku od razu przeskakuje w pelny ekran. nie mozna zminimalizowac czerwonym przyciskiem. wspominam o tym, bo chodzi mi po glowie.
Jak rozpoczynasz odtwarzanie przez OK a nie przez PLAY to też odrazu jest pełny ekran?
W Signalu i innych przełączanie podgląd/pełny ekran działa ok.

Zablokowany