DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Rafał

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: Rafał »

Może że pokojowe anteny z wzmacniaczem są za słabe i nie odbierają sygnału dvb -t . Szkoda w Słupsku żadnego odbioru nie ma jak widzę .

-=pUnIsHeR=-

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

Rafał: mieszkam po wschodniej części miasta (domek jednorodzinny) i mam solidny i wysoki na jakieś 12 m. od ziemi maszt z profesjonalnym wzmacniaczem. Porządna antena i również nie odbieram DVB-T - ani Gołogory ani z Nowego Skórkowa k.Lęborka.
Jak zwykle ktoś zapomniał o Słupsku.

Rafał

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: Rafał »

Witam mam pytanie do Emitel-a : kiedy będzie odbiór sygnału dvb-t w Słupsku ?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

zenons

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: zenons »

Witam czy ktoś odbiera sygnał NTC w Słupsku bo ja odbieram tylko obraz i dzwięk się zacina jeżeli ktoś odbiera to niech odpisze czy ma takie same przyczyny odbioru.Posiadam antenę kierunkową obecna jakość odbioru siła 60% jakość 96%.

C-808

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: C-808 »

W Chojnicach już można odebrać MUX-2 z kierunku Koszalina, kanał 47. Antena ustawiona na Trzeciewiec a pomimo tego sygnał nieźle śmiga.

andrzej andrzej

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: andrzej andrzej »

Jestem z Przechlewa u mnie sygnał z Gołogóry na kanale 47 b.dobry - 8 programów :)

bolosr

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: bolosr »

W koszalinie idzie odebrac ten sygnal bez antenykierunkowej ???
Mieszkam na Podgórnej blizej Młyńskiej :)

Yogi

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: Yogi »

Z ustawieniem anteny do odbioru DVB-T to nie taka łatwizna jak by się wydawało. Na forum Satkuriera gość opisał, a nawet umieścił filmik z odbiorem DVB-T k.47 z Gołogóry w Koszalinie i to z anteny pokojowej jakiejś własnej produkcji. Warto zwrócić uwagę na to że byle gdzie nie można postawić anteny aby DVB-T odbierać przy dalszych odległościach od nadajnika. A tu link do jego wypowiedzi. http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php ... 23#p506466

tapaz

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: tapaz »

Witam
Tuner Not Only TV Tuner DVB-T LV5TDelux USB 2.0 śmiga na antence z zestawu.
Słupsk Westerplatte. Poziom sygnału 55%

Yogi

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: Yogi »

Czy u was też podczas odbioru z tego nadajnika chwilowo szatkuje obraz ? i czy się zdarzają zacięcia obrazu i dżwięku na ułamki sekund ? Wiem że do jutra to jeszcze test z tyn nadajnikiem , ale pytam tak z czystej ciekawości. Te objawy występują u mnie przy sile sygnału 90% i jakości 80% na moim tunerku.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: Tomasz Berezowski »

Yogi pisze:Czy u was też podczas odbioru z tego nadajnika chwilowo szatkuje obraz ? i czy się zdarzają zacięcia obrazu i dżwięku na ułamki sekund ? Wiem że do jutra to jeszcze test z tyn nadajnikiem , ale pytam tak z czystej ciekawości. Te objawy występują u mnie przy sile sygnału 90% i jakości 80% na moim tunerku.
To jest typowy objaw anteny pokojowej ze wzmacniaczem (wysoka siła sygnału przy niskiej jakości):
- do anteny dociera niewiele sygnału użytecznego
- wzmacniacz wzmacnia zarówno sygnał jak i zakłócenia i dostarcza tą wzmocnioną kaszę do wejścia tunera
- korekcja błędów tunera nie jest w stanie poradzić sobie z wzmocnionymi zakłóceniami.

Polecam najtańszą kierunkową antenę zewnętrzną bez wzmacniacza.

Yogi

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: Yogi »

Wiem że najlepsza jest antena kierunkowa ale w bloku nie mam gdzie jej zainstalować ponieważ wszystkie moje okna wychodzą na zachód a administracja stwarza problemy z wejściem na dach nie mówiąc już o montowaniu tam anteny. Tak więc dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest antena pokojowa ze wzmacniaczem. Posiadam wzmacniacze antenowe: Wa-501S-3 wzmocnienie 27-32 dB i szumy 1,7 dB , SWA-7777LUX wzmocnienie 22-30 dB i szumy 1,7 dB , SWA-9701 wzmocnienie do 45 dB i szumy 1,4 db. Takie dane podane są w specyfikacjach tych wzmacniaczy. Jak opisywałem problem miałem założony w antenie ten drugi o najmniejszym wzmocnieniu więc postanowiłem że przetestuje wszystkie. I co się okazało że wszystkie trzy po podłączeniu do tunera wskazują siłę sygnału w granicach 90% za to jakość w dwóch pierwszych waha się od 77 do 80%, a przy tym trzecim o najsilniejszym wzmocnieniu tuner wskazuje jakość 83 do 85% i przez półtorej godziny testu nie wystąpiły zakłócenia. Dodam też że wszystkie wzmacniacze zasilane są z tunera Ariva T60 , zewnętrzny zasilacz odłączyłem bo nie ma żadnej różnicy w wydolności wzmacniaczy zasilanych z tunera czy zewnętrznego zasilacza a i kabli mniej za stolikiem.
Z tych moich spostrzeżeń nasuwa się wniosek że chyba największe znaczenie w występowaniu zakłóceń przy antenach pokojowych ma współczynnik szumów danego wzmacniacza a nie wzmocnienie. :) :o

loker

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: loker »

To wymuś na administracji udostępnienie Ci gniazdka od anteny zbiorczej, byś mógł odbierać DVB-T. Albo niech dadzą ludziom za darmo podstawowy (docelowo wszystkie kanały dostępne w DVB-T) telewizji kablowej.

Yogi

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: Yogi »

No cóż w bloku jest antena zbiorcza i w mieszkaniu mam gniazdo ale tylko można odbierać analog i to o określonych kanałach ( 11, 18 i 20 ). Blok w którym mieszkam należy do wspólnoty mieszkaniowej "Budmar" w Koszalinie, na 60 mieszkań jedna połowa to własnościowe, ja należę do tej drugiej połowy czyli tych co nie mają wykupionych mieszkań. Czemu o tym wspominam otóż gdy udałem się do wspólnoty aby dowiedzieć się czy mają zamiar dołożyć do zbiorczej antenę i wzmacniacz na kanał 47 usłyszałem od dość ordynarnej kobiety że mieszkańcy zadecydowali ze po wyłączeniu analogu antena zbiorcza zostanie zlikwidowana bo jest kablówka i będzie jeszcze jedna , a na moje oświadczenie że ja nic o takich konsultacjach w sprawie anteny zbiorczej nie wiem znów w opryskliwy sposób usłyszałem że jeżeli nie mam wykupionego mieszkania to nie mam nic do gadania bo za mnie decyduje gmina. Najwyrażniej wspólnocie "Budmar" bardzo zależy aby promować kablówkę bo lokatorów maja głęboko w poszanowaniu a świadczy o tym fakt że lokatorzy z mojej klatki z którymi na ten temat rozmawiałem nie ważne czy są właścicielami czy też nie, nic o tym nie wiedzą.
Przypuszczam że "Budmar" chce udostępnić rurarz po antenie zbiorczej dla tej drugiej kablówki i wówczas może udostępnia sygnał w gniazdku ale w tym temacie nabrali wody w usta i zasłaniają się tym że jest jeszcze czas do zakończenia nadawania w analogu. Więc jednym słowem coś kręcą i nie pozostaje mi nic innego jak na razie antena pokojowa.

-=pUnIsHeR=-

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

to jasne, że teraz sieci kablowe bedą lobbowały w spółdzielniach na rzecz nieudostępniania antenowych instalacji zbiorczych. prawda jest taka, że większości z nas wystarczą te kanały, które będa w multipleksach. a to oznacza dla sieci kablowych odpływ klientów i to powazny. dlatego kablówki będą robiły wszystko, aby nie dopuścic do wpuszxczenia sygnału DVB-T za darmo do mieszkań.
ciekawy temat będzie na najbliższe miesiące. czuję, ze wiele sprawe bedzie kończylo się z sądach.

dardian

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: dardian »

Jutro odbieram mój tunerek, którego nie można kupić w Koszalinie(ciekawe jak poradzą sobie starsi ludzie) w normalnych sklepach RTV. Mam jednak podobne wątpliwości co do odbioru w bloku. Mieszkam na parterze, otoczony blokami, bez możliwości wystawienia anteny zewnętrznej. Mam jednak sprawne gniazdko anteny zbiorczej, wiem że odblokowane są tylko odpowiednie kanały ale jeśli mam szczęście to pozostanie kanał 50 po analogowym TV4. I tu po tym przydługim wstępie pytanie czy myślicie, że będzie dzięki temu możliwy odbiór z Sławoborza bo zdaje się, że na tym kanale nadaje stamtąd MUX-2

Yogi

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: Yogi »

Nie pamiętam dokładnie na którym kanale TV4 nadawało w Koszalinie, ale wiem że nadajnik był na ten program na związkowcu . Teraz wszystko zależy od tego miejsca gdzie mieszkasz, czy kierunek na związkowca jest też kierunkiem na Sławoborze. Jak twierdzisz że TV4 nadawało na 50 kanale i kierunek będzie ci się zgadzał to powinieneś odbierać. Zresztą zawsze można wejść na dach i przestawić antenę we właściwym kierunku, i jeszcze jedno w skrzynce ze wzmacniaczami powinna być wkładka na 50 kanał bo jak jej nie ma to klops.
Co do możliwości kupna tunerów DVB-T w Koszalinie , to niedawno w Media Markt tym nie dla idiotów :lol: widziałem na półkach dwa modele tunerów DVB-T Fergusona T50 i Fergusona T60.

dardian

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: dardian »

Tak, faktycznie, potwierdzam są w Media ale życzyć sobie za fergusona 240zł to rozbój. Dzięki za odpowiedź

Edit.
Co do anteny na dachu to tam chyba snajper pilnuje, każda próba rozmowy z zarządcami okazywała się fiaskiem. Mają chyba jakąś cichą umowę z kablówką bo nie palą się do modernizacji. Odpowiedzieli mi " To próbój pan " (cóż za kultura) czekam na zebranie może wtedy coś wskóram. Poki co proponują mi samodzielnie pokrycie kosztów lub kablówkę :shock:
Acha oczywiście anteny indywidualnej nie mogę sobie założyć.
Jeszcze Polska nie zgineła...

dardian

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: dardian »

Oczywiście nie działa, próbuję z siatkową anteną ze wzmaczniaczem 35dB dopiero za oknem mi łapie. Czy to normalne na Bałtyckej

bolosr

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: bolosr »

dardian pisze:Tak, faktycznie, potwierdzam są w Media ale życzyć sobie za fergusona 240zł to rozbój. Dzięki za odpowiedź

Edit.
Co do anteny na dachu to tam chyba snajper pilnuje, każda próba rozmowy z zarządcami okazywała się fiaskiem. Mają chyba jakąś cichą umowę z kablówką bo nie palą się do modernizacji. Odpowiedzieli mi " To próbój pan " (cóż za kultura) czekam na zebranie może wtedy coś wskóram. Poki co proponują mi samodzielnie pokrycie kosztów lub kablówkę :shock:
Acha oczywiście anteny indywidualnej nie mogę sobie założyć.
Jeszcze Polska nie zgineła...

niestety ale to urok koszalina nikt ci nie pozwoli na instalowanie anteny na dachu bo bede mowili ze zaraz cos sie stanie z dachema albo co innego:(
jak mieszkasz na "przylesiu" to zapomnij wogole toc oni maj podpisana umowe z TTK i nikogo i nikou nie pozwola na samowolke :(
Ja mieszkam w innej spoldzielni i tez problemu robia ale bede walczyl w koncu dlaczego mam miec tylko dostep do czegos co mnie nie interesuje ??? (chodiz oczywiscie o cene i wersje nadawania)

Zablokowany