DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

JaroWBK

DVB-T

Post autor: JaroWBK »

Na stronie : radiopolska.pl znalazłem że można zgłaszać wszelkie zauważone usterki pod adres wykaz@radiopolska.pl odnośnie RTCN Bydgoszcz *Trzeciewiec*

Artin

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Artin »

Brak informacji nie oznacza prac w Trzeciewcu !

Aerix

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Aerix »

W innych rejonach Polski wladze maja chyba wieksza sile przebicia. Takie Kisielice, ktore niedawno nadawaly tylko TVP1 i TVP2 maja teraz dwa multipleksy. Wg mnie duzo winy lezy po stronie zarzadu, ktory nie potrafi odpowiednio zadbac o swoje interesy. Dlatego tez jestesmy na szarym koncu.

sparks77

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: sparks77 »

Mam sygnał okolice świecia :)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Jak to masz sygnał, na pewno jest to 32k?

Artin

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Artin »

Bajki pisze.

glyzewski

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: glyzewski »

Witam wszystkich, od dłuższego czasu obserwuję dyskusję, a teraz postanowiłem się włączyć. U mnie brak sygnału ale coś się teraz dzieje, bo na wszystkich kanałach analogowych mam zakłócenia (czego wcześniej nie było). Najprawdopodobniej więc coś robią i jest jeszcze szansa, że dzisiaj Trzeciewiec ruszy :)

JaroWBK

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: JaroWBK »

Chyba naprawdę do jutra trzeba poczekać ,a próbowaliście ściągać z innych nadajników wokół siebie ? Ja mieszkam w Więcborku to z Piły też ściągam dwa MUXY ale tnie obraz :D

Artin

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Artin »

U mnie analog ok i dobrze ! bo DVB-T dziś nie będzie - jak mi powiedziano w centrum zarządzania siecią - dostęp do masztu jest zamknięty. Szkoda że ktoś zapomniał nam to napisać na czas na stronie Emitela.

Aerix

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Aerix »

I nie mozna bylo tak od razu? Po co to cale zamieszanie.

komi09

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: komi09 »

JaroWBK pisze:Chyba naprawdę do jutra trzeba poczekać ,a próbowaliście ściągać z innych nadajników wokół siebie ? Ja mieszkam w Więcborku to z Piły też ściągam dwa MUXY ale tnie obraz :D
Witam wszystkich... Mając dosyć czekania na Trzeciewiec przestawiłem antenę na Konin, odbiór idealny... siła sgnału 83%, jakość 100%, a mieszkam w Toruniu na oś Wrzosy, antena yagi 16-elementowa bez wzmacniacza na balkonie domu jednorodzinnego, jutro popróbuję ustawić na Kisielice, może będą dwa MUXy :D

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Taa, to po co jak idiota skanuje w poszukiwaniu sygnału... gdyby napisali że prac nie prowadzą na maszcie... (pod warunkiem że tak jest).

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: grzegorz0plonka »

Napisałem ze dzisiaj jest niedziela i dlatego jest zamkinety dostep do masztu.
Po drugie jak trwa śledztwo to niestety moze teren jest zabezpieczone.

Do póki konczą śledztwo to wtedy zacznie mogą tam poracować nad uruchomieniem.

Nic nie poradzimy.
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2011, o 14:01 przez grzegorz0plonka, łącznie zmieniany 1 raz.

Aerix

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Aerix »

Bo lepiej kasowac wypowiedzi, niz jednym zdaniem uciac wszelkie spekulacje.

telewizorek

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: telewizorek »

Dostęp do masztu może być zamknięty.Nie jest to zadana informacja bo jeśli antena dvb-t jest na maszcie to po co tam wchodzić.Na razie nie ma informacji o zmianie terminu uruchomienia czyli dziś może działać. Oczywiście to wariant optymistyczny.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

To że jest niedziela nic nie oznacza, tydzień temu pracowali na maszcie w Trzeciewcu.

Ps. Też prawda, jeżeli antena jest to po co wchodzić na maszt... czyli dalej czekamy na komunikat lub sygnał w nadajnika.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: BiTCity »

Artin pisze:U mnie analog ok i dobrze ! bo DVB-T dziś nie będzie - jak mi powiedziano w centrum zarządzania siecią - dostęp do masztu jest zamknięty. Szkoda że ktoś zapomniał nam to napisać na czas na stronie Emitela.
Jak widać tylko Centrum Zarządzaniea Siecią w Krakowie jest kompetentne - mówiłem, że warto napisać. Kilka maili i sprawa wyjaśniona co prawda mało pozytywnie ale zawsze jakaś to informacja.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Railroad »

Jeżeli obiekt jest naprawdę zamknięty to dlaczego nikt z Emitela nie napisał o tym? Inna sprawa jeżeli naprawdę robią co mogą żeby uruchomić transmisję i wstrzymują się od napisania komunikatu dopóki stwierdzą, że dzisiaj to niemożliwe, a co innego jak wiedzą, że prace nie są kontynuowane, a nie raczą o tym napisać.

glyzewski

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: glyzewski »

Nie wiem, czy to wariuje moja antena, ale cały czas mam zakłócenia na analogu (TVN w ogóle nie ma). Nigdy nie miałem zbyt mocnego sygnału, ale teraz coś się dzieje. Dodam, że w zeszłym tygodniu w niedzielę od ok. godziny 16 do późnych godzin nocnych też tak miałem.

EDIT: Dosłownie w tej chwili jakość obrazu wszystkich programów się poprawiła - TVN się pojawił. Ale sygnału cyfrowego brak.
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2011, o 14:11 przez glyzewski, łącznie zmieniany 1 raz.

JaroWBK

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: JaroWBK »

Jak mi się uda poprawić jakoś obrazu bo momentami tnie a na chwilkę jest dobrze ,to pozostanę z antena skierowaną na PIŁA/RUSINOWO .Z Trzeciewcem zawsze były problemy z analogowymi kanałami bo jakością to nigdy nie zachwycali .A teraz z Cyfrowymi kanałami kłopoty.A tak piła nadaje już 13 kanałów :D

Zablokowany