DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Awatar użytkownika
JanekT
Posty: 69
Rejestracja: 27 lipca 2011, o 15:34
Odbiornik: RWT DTV-441T
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: JanekT »

Ja w Toruniu widzę zdecydowanie niższy poziom sygnału TV analogowej z Trzeciewca- TVP1, TVP2, TVP INFO i Polsat. Te dwa ostatnie szczególnie. Jest Polsat, ale Formułę 1 oglądam w DVB-T na kanale 45- siła sygnału 16%, jakość 95%. :P
Wciąż czekam na Trzeciewiec, kanał 32. Coś chyba majstrują...



JanekT

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Railroad »

Puma pisze:Zakładając czarny scenariusz to Trzeciewiec wrzucą do następnego etapu i wszyscy będą zadowoleni... tylko nie odbiorcy ale kto ich będzie słuchał.
Czegoś takiego nie zrobią, dopiero by rozpętali "burzę".

brencik
Posty: 31
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 22:29

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: brencik »

Railroad pisze:Trzeciego mux-a na pewno nie uruchomią z Trzeciewca w październiku. Wiązałoby się to ze zwiększeniem mocy nadajnika, a to będzie możliwe dopiero po wyłączeniu emisji analogowej. W tym przypadku nadajnik zakłócałby pracę innego nadajnika analogowego pracującego na tym samym kanale.
łomatko, a kto i ma każe na tym smaym kanale co analog ta cyfre uruchamiac?
Maja do dyspozycji ponad 40 kanalów, to mało?

Awatar użytkownika
JanekT
Posty: 69
Rejestracja: 27 lipca 2011, o 15:34
Odbiornik: RWT DTV-441T
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: JanekT »

Aerix pisze:Ciekawe na jaki obiekt oni sa w stanie przeniesc ta emisje. W takim wypadku to chyba zasieg bylby niewielki. Mysle tez, ze malo kto kupowalby dodatkowa antene, zeby odbierac mux-2 z obiektu innego niz Trzeciewiec, albo przekrecal antene w inna strone pozbawiajac sie programow TVP.
W miarę blisko do Trzeciewca leży SLR Toruń *Moniuszki*, też obiekt Emitel'a. Jak dla mnie idealny obiekt zastępczy. Parę lat temu podczas konserwacji Trzeciewca Radio Zet uruchomiło emisję zastępczą właśnie stamtąd, z pełną mocą.



JanekT

Awatar użytkownika
JanekT
Posty: 69
Rejestracja: 27 lipca 2011, o 15:34
Odbiornik: RWT DTV-441T
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: JanekT »

brencik pisze:
Railroad pisze:Trzeciego mux-a na pewno nie uruchomią z Trzeciewca w październiku. Wiązałoby się to ze zwiększeniem mocy nadajnika, a to będzie możliwe dopiero po wyłączeniu emisji analogowej. W tym przypadku nadajnik zakłócałby pracę innego nadajnika analogowego pracującego na tym samym kanale.
łomatko, a kto i ma każe na tym smaym kanale co analog ta cyfre uruchamiac?
Maja do dyspozycji ponad 40 kanalów, to mało?
W analogu na 32 kanale nadaje TVP2 z Konina- 200 kW, dookólnie.



JanekT

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Railroad »

brencik pisze:łomatko, a kto i ma każe na tym smaym kanale co analog ta cyfre uruchamiac?
Maja do dyspozycji ponad 40 kanalów, to mało?
Wyobraź sobie, że mało. Chyba oczywiste, że są pozajmowane przez kanały analogowe. Przeskanuj sobie czasem pasmo szczególnie jak jest tropo to zobaczysz ile kanałów jest wolne. Nadajnik z mux-3 przejściowo będzie pracował na kanale 34. Z pełną mocą dopiero po wyłączeniu nadajnika TVP 1 na kanale 41.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

Nie ma się co ekscytować i liczyć na obiekty zastępcze. Dla Kujawsko-Pomorskiego nie ma obiektów zastępczych. Toruńskie Moniuszki czy Bydgoskie Chodkiewicza owszem są alternatywą ale tylko dla tych miast. Tu natomiast mowa o uruchomieniu DVB-T w całym województwie. Pozatym ładowanie w te obiekty wiąże się z kasą. której nie warto inwestować na 2-3 tygodnie. Jak juz to lepiej odpalić z Trzeciewca z systemów zastępczych. Napewno kszty będą mniejsze a zasięg większy.
Właśnie wróciłem z Bydgoszczy. Przejeżdzałem obok RTCN Bydgoszcz Trzeciewiec. Przed południem pogoda była fatalna, szczyt masztu tonął w chmurach. Teraz jest trochę lepiej ale nie ma co się łudzić. Ani dziś ani zapewne w tym tygodniu z nowego systemu antenowego nic nie uruchomią. Antena jest niekompletna a na szczycie masztu stoi cały czas konstrukcja do wciągania anten na maszt. Od wypadku nic istotnego na szczycie masztu się nie zmieniło. Widać że prace są wstrzymane i kropka.
Można gdybać że Emitel odpali jakiś jeden rezerwowy panel dla niecierpliwych a być może niczego nie uruchomi.
W Świeciu jest sygnał DVB-T od bardzo dawna - to kanał 46 i 24 z Kisielic. Autor jednego z poprzednich postów pomylił obiekty nadawcze :-).
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2011, o 15:44 przez Robert03, łącznie zmieniany 1 raz.

Aerix

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Aerix »

Moze rzeczywiscie cos robia. Zachecony wypowiedziami probowalem zlapac jakies szczatki sygnalu z Konina, ale nic z tego. Torun musi miec jednak duzo lepsze warunki. Musialbym przestawic w przeciwna strone glowna antene na dachu. Wtedy zapewne cos by sie pojawilo.

Awatar użytkownika
JanekT
Posty: 69
Rejestracja: 27 lipca 2011, o 15:34
Odbiornik: RWT DTV-441T
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: JanekT »

kubica77 pisze:na cyfrowym polsacie tez nie mialem przez 10minut polsatu...więc to chyba nie to co myslimy :shock:
To dlaczego cały czas jest sygnał w drugim MUX'ie na kanale 45 z Konina? Hę? :shock:



JanekT

kubica77

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: kubica77 »

nie mam pojęcia...kumpel ktory ma kablowke na upc tez mial przerwę w polsacie...ja nie mialem przez 10minut wszystkich kanalow polsatu..to cos ze strony polsatu a nie trzeciewca

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: BiTCity »

JanekT pisze:
Aerix pisze:Ciekawe na jaki obiekt oni sa w stanie przeniesc ta emisje. W takim wypadku to chyba zasieg bylby niewielki. Mysle tez, ze malo kto kupowalby dodatkowa antene, zeby odbierac mux-2 z obiektu innego niz Trzeciewiec, albo przekrecal antene w inna strone pozbawiajac sie programow TVP.
W miarę blisko do Trzeciewca leży SLR Toruń *Moniuszki*, też obiekt Emitel'a. Jak dla mnie idealny obiekt zastępczy. Parę lat temu podczas konserwacji Trzeciewca Radio Zet uruchomiło emisję zastępczą właśnie stamtąd, z pełną mocą.



JanekT
A obiekt na Poznańskiej w wykazach Emitela jeszcze istnieje kiedyś nadawało stamtąd co prawda nie TV a Radio Gra.

Mały OT
Wczoraj byłem w Toruniu (by sprawdzić swój sprzęt do odbioru NTC) i jestem zachwycony odbiorem DVB-T i radia w tym mieście.Sprawdzałem w dzielnicy Na Skarpie.DVB-T Konin bezproblemowo zero zacięć. Choć Najbardziej zaskoczyło mnie odebranie Radia Łódź 99,2 MHz na zwykłej komórce a to 150 km od nadajnika.
Aerix pisze:Moze rzeczywiscie cos robia. Zachecony wypowiedziami probowalem zlapac jakies szczatki sygnalu z Konina, ale nic z tego. Torun musi miec jednak duzo lepsze warunki. Musialbym przestawic w przeciwna strone glowna antene na dachu. Wtedy zapewne cos by sie pojawilo.
W Bydgoszczy chyba jeszcze nikomu nie udało się odebrać cyfrowego Konina (mamy zbyt dużo górek po drodze a to cyfrze nie sprzyja) - radio z tego obiektu od uruchomienia cyfry leci idealnie.
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2011, o 15:52 przez BiTCity, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Ci co mają na linii przedłużenia do Trzeciewca, inny nadajnik to mogą z niego odbierać przy dobrych wiatrach. Chojnice jest w takim regionie że bez kręcenia anteną nic nie odbierze... no chyba że zastosuje wzmacniacz. Jest to zaleta i wada takiego położenia.

Mam już dosyć tego czekania, komunikat będzie jutro czyli dziś nic nie wystartuje z Trzeciewca... oby nie przesunęli terminu aż tak bardzo.

Aerix

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Aerix »

Puma pisze:Ci co mają na linii przedłużenia do Trzeciewca, inny nadajnik to mogą z niego odbierać przy dobrych wiatrach. Chojnice jest w takim regionie że bez kręcenia anteną nic nie odbierze... no chyba że zastosuje wzmacniacz. Jest to zaleta i wada takiego położenia.

Mam już dosyć tego czekania, komunikat będzie jutro czyli dziś nic nie wystartuje z Trzeciewca... oby nie przesunęli terminu aż tak bardzo.
Jak bedzie czwarty termin to nawet nie bede sie juz tym interesowal tak bardzo. Ile mozna? I tak nie bedzie wiadomo, czy po raz piaty go nie wyznacza. Czlowiek sie zniecheca tylko.

kozuch

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: kozuch »

Jeśli znowu przełożą termin to mam nadzieje że nie obejdzie się bez wysokich kar pieniężnych dla odpowiedzialnych za te żenującą sytuację.

Może tym razem nie usuną posta jak napisze o technicznych rzeczach więc tak:

Z Trzeciewca

siła sygnału = 0%
jakość = 0%
analog = TVP1,TVP2,TVPInfo,Polsat

z Kisielic

siła sygnału = 0%
jakość = 0%
analog = brak

pomiar z Fordonu

Aerix

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Aerix »

W Bydgoszczy chyba jeszcze nikomu nie udało się odebrać cyfrowego Konina (mamy zbyt dużo górek po drodze a to cyfrze nie sprzyja) - radio z tego obiektu od uruchomienia cyfry leci idealnie.
Tak to prawda. Radia z Zolwienca mozna ostatecznie sluchac w zastepstwie Trzeciewca bez problemow.

kubica77

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: kubica77 »

emitel chyba sam nic nie wie...
sygnału brak...

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: grzegorz0plonka »

Aerix pisze:
Puma pisze:Ci co mają na linii przedłużenia do Trzeciewca, inny nadajnik to mogą z niego odbierać przy dobrych wiatrach. Chojnice jest w takim regionie że bez kręcenia anteną nic nie odbierze... no chyba że zastosuje wzmacniacz. Jest to zaleta i wada takiego położenia.

Mam już dosyć tego czekania, komunikat będzie jutro czyli dziś nic nie wystartuje z Trzeciewca... oby nie przesunęli terminu aż tak bardzo.
Jak bedzie czwarty termin to nawet nie bede sie juz tym interesowal tak bardzo. Ile mozna? I tak nie bedzie wiadomo, czy po raz piaty go nie wyznacza. Czlowiek sie zniecheca tylko.
Dokladnie tak!
Zauwazyłem ze na stronie http://www.emitel.pl/kariera/kultura-korporacyjna
jest napisane Pracownik musi byc Uczciwość i Dotrzymywanie zobowiązań.

Jesli nie brak Dotrzymywanie zobowiązań to po prostu wyrzucić z pracy.

vari107

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: vari107 »

Ja tylko się dziwię, że istniejące systemy antenowe nie mogą przenieść kanału 32.
Może zbyt niski.
vari

Awatar użytkownika
JanekT
Posty: 69
Rejestracja: 27 lipca 2011, o 15:34
Odbiornik: RWT DTV-441T
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: JanekT »

Znów brak Polsatu w analogu z Trzeciewca, w DVB-T z Konina jest. :?: :!:



JanekT

Chester

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Chester »

w Koronowie Polsat odbieram normalnie...

Zablokowany