DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

kula159

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: kula159 »

Witam, mam pytanie, czy będę obierał dvb-t w Dzierzgoniu- 35km w linii prostej od Iławy/Kisielic bez żadnych przycięć? Chciałbym to uruchomić na dekoderze WIWA-100HD, antenę mam na dachu budynku(3 piętra), antena znajduje się na "maszcie" o długości ok. 2m. Z góry wielkie dzięki za pomoc.. :)

juter

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: juter »

kula159 pisze:Witam, mam pytanie, czy będę obierał dvb-t w Dzierzgoniu- 35km w linii prostej od Iławy/Kisielic bez żadnych przycięć? Chciałbym to uruchomić na dekoderze WIWA-100HD, antenę mam na dachu budynku(3 piętra), antena znajduje się na "maszcie" o długości ok. 2m. Z góry wielkie dzięki za pomoc.. :)
Tak, będziesz odbierał. Czy bez przycięć to będzie zależało od anteny - jeśli masz jakąś np. kiepską siatkę, to przejeżdżający obok domu motorower może zakłócić Ci sygnał.

kozuch

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: kozuch »

Witam mam pytanie czy na tym sprzecie
http://www.dipol.com.pl/antena_dvb-t_ze ... _A6040.htm

bedę wstanie odebrać dvb-t z kisielic?

Moje namiary

Obrazek

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: orin »

Przy tej odległości najwięcej zależy od wysokości zwieszenie twojej anteny. Minimalny zestaw antenowy http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2675.htm

juter

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: juter »

kozuch pisze:Witam mam pytanie czy na tym sprzecie
http://www.dipol.com.pl/antena_dvb-t_ze ... _A6040.htm

bedę wstanie odebrać dvb-t z kisielic?

Moje namiary

Obrazek
Przy tej antenie na stabilny odbiór raczej nie masz co liczyć, ale jeśli takową posiadasz, to spróbować warto.

kozuch

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: kozuch »

Niestety jeszcze jej nie posiadam zastanawiam się nad kupnem i nie chce wyrzucić pieniędzy w błoto dodam że z anteny zbiorczej na dachu bloku nic nie odbiera oprócz analogowych tvp1,2,info i polsatu z Trzeciewca

juter

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: juter »

kozuch pisze:Niestety jeszcze jej nie posiadam zastanawiam się nad kupnem i nie chce wyrzucić pieniędzy w błoto dodam że z anteny zbiorczej na dachu bloku nic nie odbiera oprócz analogowych tvp1,2,info i polsatu z Trzeciewca
hm... wrzuć tu może profil terenu, podaj na jakim piętrze mieszkasz, czy masz możliwość zamontowania długiej anteny, to może coś Ci doradzimy. Podejrzewam, że zależy Ci na mux3, bo mux2 niebawem będzie z Trzeciewca.

kozuch

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: kozuch »

Obrazek

Mieszkam na parterze w bloku 3 pietrowym balkon i okno mi wychodzą w odwrotną stronę niestety

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Mam nadzieje że rozszyfrujesz co i jak :D

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: orin »

Zapomnij o Iławie i poczekaj na odbiór z Trzeciewca.

juter

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: juter »

Tak jak kolega mówi, niestety masz marne szanse na odbiór. Co prawda ja ściągam Iławę anteną zawieszoną na ok 4m od powierzchni Ziemi, ale jestem ok 100 m.n.p.m wyżej, a to już jest duża różnica. W Twoim wypadku musiałbyś mieć antenę (np. ATX-91 ze wzmacniaczem) zawieszoną na dachu, a pewnie takiej możliwości nie masz, chociaż i to odbioru by nie gwarantowało.

kozuch

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: kozuch »

Szkoda no nic dzięki za pomoc pozostaje czekać na Trzeciewiec

juter

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: juter »

kozuch pisze:Szkoda no nic dzięki za pomoc pozostaje czekać na Trzeciewiec
MUX2 już w przyszłym tygodniu będzie, MUX3 w bardzo odległej przyszłości, ciekaw jestem w którym etapie znajdzie się Trzeciewiec przy uruchamianiu mux1.

brencik
Posty: 31
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 22:29

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: brencik »

Dzis w Iłąwie mieli jakas awarie chyba jakies 2h temu, nie działąły zadne kanały TV ani analog ani cyfra.

crishome

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: crishome »

Proszę o informacje ze strony operatora odnośnie przerw w odbiorze od 30 lipca z nadajnika w Kisielicach.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: Jarosław Bałuka »

crishome pisze:Proszę o informacje ze strony operatora odnośnie przerw w odbiorze od 30 lipca z nadajnika w Kisielicach.
LINK

brencik
Posty: 31
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 22:29

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: brencik »

Ten link to czego ma byc? Mowa o ciag;ych chwilowych wylaczenaich Iławy, jest to dośc upierdliwe.

juter

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: juter »

W tej chwili brak TVP INFO Olsztyn z nadajnika Iława/Kisielice, jest tylko TVP INFO Gdańsk. Wykonałem skanowanie - efekt - 5 programów zamiast 6.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: biopar »

Potwierdzam... ale coś dziwnego, bo EPG jest... za to na kanale TVP Info Gdańsk EPG nie ma, ale jest kanał :)

acess

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: acess »

Ja mam Tvp Olsztyn..

ale sygnal w ciągu ostatnich 2-3 dniach diametralnie spadł i rwie ;/
prac zadnych nie widze w tym linku.. na sierpień

wiec Panie Jarosławie Bałuka co sie dzieje ?

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: orin »

Zmieniła się propagacja a jeśli masz problemy , to znaczy że zestaw antenowy dotychczas pracował na granicy możliwości korekcji błedów sygnału.

Zablokowany