DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

zygi26a

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: zygi26a »

witam, posiadam antene siatkowa, standartowo ze wzmacniaczem odbieram bardzo dobrej jakosci sygnal analogowy lecz niestety z sygnalem cyfrowym nie moge sobie poradzic, mam nowy telewizor samsunga ud5000 i odleglosc mojego domu od przechyby to moze 6km w lini prostej, jedynie mala gorka mi ja przyslania, na 61 kanale telewizor szuka dluzej ale i tak nic nie znajduje, bardzo prosze o wsparcie, z gory dziekuje

daruncio1

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: daruncio1 »

przestaw antene to jest wysoki kanal wiec trzeba troszke poszukac ja odbieram dobrze 50 km od Przechyby i wywal wzmacniacz

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: mathome »

Nadajnik: DVB-T Szczawnica - Przehyba
MUX / Częstotliwość: 2 / 794 MHz (k.61)
Lokalizacja: ok. Radomyśla Wielkiego (podkarpackie)
Odległość od nadajnika: 97.8 km
Azymut: 211.19
Umiejscowienie anteny: maszt na dachu - 12m nad ziemią
Najbliższe przeszkody na drodze do nadajnika: wysoki las - 50m od domu
Antena: Antena szerokopasmowa – Brak nazwy
Symetryzator / Wzmacniacz: LNA-177
Zasilacz: Regulowany 12V
Kabel antenowy / długość: Zwykły koncentryk – Brak nazwy / 30m
Zwrotnica/Sumator: Brak
Odbiornik: Telewizor Samsung C650
Data i godzina skanowania: 03.VIII.2011 godz. 19:20
Siła i jakość sygnału: siła: 80-85% liczba błędów: 0-100

Profil terenu:
Obrazek

Zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

kepo

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: kepo »

zygi26a pisze:witam, posiadam antene siatkowa, standartowo ze wzmacniaczem odbieram bardzo dobrej jakosci sygnal analogowy lecz niestety z sygnalem cyfrowym nie moge sobie poradzic, mam nowy telewizor samsunga ud5000 i odleglosc mojego domu od przechyby to moze 6km w lini prostej, jedynie mala gorka mi ja przyslania, na 61 kanale telewizor szuka dluzej ale i tak nic nie znajduje, bardzo prosze o wsparcie, z gory dziekuje
Jeśli chcesz żeby analogowe ci zostały to dokup sobie zasilacz z regulacją napięcia, może sygnał jest za mocny i jest przesterowany. Albo zainwestować w antenę kierunkową bez żadnych wzmacniaczy.

andiks

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: andiks »

Na razie nie kupuje set box i innych tam jakis anten bo i tak szanse równe na jaki kolwiek odbiór sa rowne zeru. nie wiem czy co kolwiek kolwiek odbiorę kupowac sprzet zeby leżał bez uzytecznie mija sie z celem. Za ten czas to stanieja jeszcze urzędzenia moze co s z Jaworzyny ruszy inna opcja raczej odpada

druy
Posty: 102
Rejestracja: 6 marca 2009, o 21:46

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: druy »

U mnie na antenie kierunkowej wszystko chodzi OK, a co ciekawe u znajomego/sąsiada na antenie siatkowej prawie cały czas ścina (20 km w linii prostej od nadajnika).
Zmieniłem obecny wzmacniacz (35 dB) na symetryzator, niestety nastąpiła jeszcze większa pikselizacja. Zmieniłem symetryzator na LNA-177 i chodziło jeszcze gorzej, niż na symetryzatorze. Tylko na tym pierwszym wzmacniaczu da się oglądać (ale czasami pikselizuje i zamraża obraz).

Jak myślicie, to mogą być lokalne zakłócenia, czy trzeba wymieniać antenę? Spróbowałbym pokręcić tą siatką, ale jest do niej trudny dostęp. Może jutro się uda :)

Dodam, że ja odbieram idealnie na małej antenie kierunkowej + potwór chyba 40 dB. Sygnał na poziomie 90%.

daruncio1

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: daruncio1 »

u mnie tez z Przechyby cos jednak przycina mam antene tri digit i wzmacnacz lna177 ze słabszym wzmocnieniem niechce kombinować bo mi analog całkiem sie pogorszy

zygi26a

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: zygi26a »

zygi26a pisze:witam, posiadam antene siatkowa, standartowo ze wzmacniaczem odbieram bardzo dobrej jakosci sygnal analogowy lecz niestety z sygnalem cyfrowym nie moge sobie poradzic, mam nowy telewizor samsunga ud5000 i odleglosc mojego domu od przechyby to moze 6km w lini prostej, jedynie mala gorka mi ja przyslania, na 61 kanale telewizor szuka dluzej ale i tak nic nie znajduje, bardzo prosze o wsparcie, z gory dziekuje


problem z odbiorem tkwij najprawdopodobniej w antenie badz zasilaczu do niej, na praktycznie takiej samej antenie znalazlem odrazu magiczne 8 kanalow:) dziekuje za pomoc i pozdrawiam

druy
Posty: 102
Rejestracja: 6 marca 2009, o 21:46

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: druy »

Kurcze nie wiem, czy to propagacja, czy jakieś zmiany na nadajniku, ale sygnał teraz u znajomego bardzo dobry, nawet ani trochę nie pixeluje. :)

czlowiek z NS

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: czlowiek z NS »

druy pisze:U mnie na antenie kierunkowej wszystko chodzi OK, a co ciekawe u znajomego/sąsiada na antenie siatkowej prawie cały czas ścina (20 km w linii prostej od nadajnika).
Zmieniłem obecny wzmacniacz (35 dB) na symetryzator, niestety nastąpiła jeszcze większa pikselizacja. Zmieniłem symetryzator na LNA-177 i chodziło jeszcze gorzej, niż na symetryzatorze. Tylko na tym pierwszym wzmacniaczu da się oglądać (ale czasami pikselizuje i zamraża obraz).

Jak myślicie, to mogą być lokalne zakłócenia, czy trzeba wymieniać antenę? Spróbowałbym pokręcić tą siatką, ale jest do niej trudny dostęp. Może jutro się uda :)

Dodam, że ja odbieram idealnie na małej antenie kierunkowej + potwór chyba 40 dB. Sygnał na poziomie 90%.
sam napisales odpowiedz. antena kierunkowa zalatwi sprawe. polecam zasilacz regulowany do tego, bo sam okreslisz poziom mocy wzmocnienia i zostaw ten LNA-177. ja mialem podobny problem i zlozylem taki zestaw jak ci napisalem. teraz smiga calosc na pierniki :)

druy
Posty: 102
Rejestracja: 6 marca 2009, o 21:46

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: druy »

czlowiek z NS pisze:
druy pisze:U mnie na antenie kierunkowej wszystko chodzi OK, a co ciekawe u znajomego/sąsiada na antenie siatkowej prawie cały czas ścina (20 km w linii prostej od nadajnika).
Zmieniłem obecny wzmacniacz (35 dB) na symetryzator, niestety nastąpiła jeszcze większa pikselizacja. Zmieniłem symetryzator na LNA-177 i chodziło jeszcze gorzej, niż na symetryzatorze. Tylko na tym pierwszym wzmacniaczu da się oglądać (ale czasami pikselizuje i zamraża obraz).

Jak myślicie, to mogą być lokalne zakłócenia, czy trzeba wymieniać antenę? Spróbowałbym pokręcić tą siatką, ale jest do niej trudny dostęp. Może jutro się uda :)

Dodam, że ja odbieram idealnie na małej antenie kierunkowej + potwór chyba 40 dB. Sygnał na poziomie 90%.
sam napisales odpowiedz. antena kierunkowa zalatwi sprawe. polecam zasilacz regulowany do tego, bo sam okreslisz poziom mocy wzmocnienia i zostaw ten LNA-177. ja mialem podobny problem i zlozylem taki zestaw jak ci napisalem. teraz smiga calosc na pierniki :)

Już napisałem że śmiga teraz na siatce bez żadnego zająknięcia ;)

dks

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: dks »

Witam
Mam pytanie kiedy będzie możliwy odbiór dvb-t w Szczawnicy. Mieszkam w centrum i obecnie nic nie łapie.

andiks

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: andiks »

dks pisze:Witam
Mam pytanie kiedy będzie możliwy odbiór dvb-t w Szczawnicy. Mieszkam w centrum i obecnie nic nie łapie.
Pytaj sie nadawcy oni decyduje gdzie i kiedy uruchomic mux Emitel jedynie uruchamia nadajniki na konkretne zlecenie nadawców. Takie samo pytanie moge zadac kiedy mux 2 bedzie z Jaworzyny Krynickiej. Emitel nie odpowie gdy nie bedzie zlecenia

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: a.d. »

Juz jest zamieszczony aktualny diagram Przehyby Mux-2 K61 H Moc 5KW ERP D na stronie: lub http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=4260

Quido

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: Quido »

Wczoraj udało się mi złapać MUX2 Przehyba w Popradzie. Bez zacięć, antena siatkowa bez wzmacniacza. FM odbieram w super jakości. Analog super tylko CH 39 oraz CH 56, słabo CH 58, na CH 07 nic.

druy
Posty: 102
Rejestracja: 6 marca 2009, o 21:46

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: druy »

Czyli coś tam jednak leci na południe ;)

tomasz_kogut

Problem z dużym poziomem błędów.

Post autor: tomasz_kogut »

Witam,
Od 31.07.11 dzięki nadajnikowi w Szczawnicy mogę odbierać telewizję cyfrową. Niestety jakość tego odbioru nie jest zadowalająca. Właściwie zakłócenia cyfrowe skutecznie uniemożliwiają korzystanie z tych programów. :)

http://img42.imageshack.us/img42/7804/20110819230.jpg - zdjęcie informacji o sygnale. Jestem nie do końca zorientowany w temacie dlatego chciałem was zapytać co może być przyczyną, że poziom błędów jest taki wysoki skoro siła sygnału jest bardzo dobra?

[url]http://..../antena-tv-dvb-t-multi-chanel-2000-rzeszow-sklep-i1774017809.html[/url] - obecnie posiadam taką antenę. Czy myślicie, że jej zmiana na kierunkową pomogłaby w tej sytuacji? Jeżeli tak to jaki model polecalibyście (dobry, a niedrogi)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Problem z dużym poziomem błędów.

Post autor: qwerty »

Wywal przedwzmacniacz i zastąp symetryzatorem. Albo lepiej sam zbuduj antenę z kawałka przewodu.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Może też podaj więcej informacji o sowich warunkach odbioru, pozwoli to lepiej poznać sytuację.
Zobacz tu: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=2258

henio33

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: henio33 »

kolego Tomasz Kogut po tej fotce jaka zamiesciles to widze ze odbierasz rton Tarnow k23 wiec moze skierowanie anteny na nadajnik pomoze poprawic jakosc sygnalu.pozdrawiam

Zablokowany