Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

kanar

Re: Odbiór DVB-T w Kościerzynie

Post autor: kanar »

U mnie w Lipuszu od wiosny wszystko zdechło. Jeszcze zimą odbierałem mux2 idealnie, a teraz niestety tylko same pasy na TV i nie wiem co z tym zrobic? Myślałem, że coś może rypnęło w instalacji, ale analogowe programy odbierają cały czas dobrze- kłopoty dotknęły tylko przekazu cyfrowego. Jest na forum ktoś z Lipusza- chodzi mi o to czy odbiera dobrze Mux2?

matush

Re: Odbiór DVB-T w Kościerzynie

Post autor: matush »

Sprawdzałeś może siłę i jakość sygnału? Jakie masz wskazania?
Próbowałeś na nowo wyszukać kanały?

www.roger.net.pl

Re: Odbiór DVB-T w Kościerzynie

Post autor: www.roger.net.pl »

Wysoki sygnał to nie wszystko, może być sytuacja że bedzie wysoki sygnał a będzie obraz zanikać. ważne jest też ustawienie anteny tak aby błędy ber były jak najniżzsze. w tej chwili odbieramy w kościerzynie w wiekszości miejsc mux-2 i mux-3, tylko że w niektórych miejscach z Chwaszczyna a w innych z Iławy.

www.roger.net.pl

Re: Zasięg w kilometrach od Chwaszczyna ?

Post autor: www.roger.net.pl »

W Kościerzynie montowałem kilka instalacji dvb-t, MUX-3 jest osiągalny ale nie wszędzie. Zależy od miejsca czy teren jest otwarty i wysokości danego miejsca. Ale cóż jak nie z Chwaszczyna to udaje się z Iławy :D. Pomiary sygałów i błedów ber w wiekszości na terenie Kościerzyny wypadają na plus dla Iławy.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Zasięg w kilometrach od Chwaszczyna ?

Post autor: bartosz4 »

www.roger.net.pl pisze:W Kościerzynie montowałem kilka instalacji dvb-t, MUX-3 jest osiągalny ale nie wszędzie. Zależy od miejsca czy teren jest otwarty i wysokości danego miejsca. Ale cóż jak nie z Chwaszczyna to udaje się z Iławy :D.
A Mux 2 z Bydgoszczy łapie?
Powinien być łapany co najmniej we wspomnianym wcześniej Płocicznie:
Paweled pisze:kanały z Kisielic (za Kwidzynem) Mux2 (kan 24) i Mux3 (kan 46) są odbierane w Płocicznie 6km na północ od Kalisk (pow.Starogard Gd)na antenach siatkowych o wzmocnieniu ~35dB lub 40dB. W tej miejscowości Mux2 jest również odbierany z Chwaszczyna (kan 35)

www.roger.net.pl

Re: Zasięg w kilometrach od Chwaszczyna ?

Post autor: www.roger.net.pl »

Jak ostanią intsalacje wykonałem kilka dni wstecz. Nie widziałem zadnego sygnału cyfrowego z bygogoszczy na kanale 32(mux-2). Ale w przyszłym tygodniu jestem wykonuje instalacje w Dobrogoszczy (10km od Kościerzyny) i wiem że tam mux=2 i mux-3 odbiorę z iławy(kisielice), Przy okazji zobaczę jak tam z sygnałem z Bydgoszczy(Trzeciewiec).
Ale wydaje mi się żę jak narazie nie nadają na pełnej mocy. Jak miernik coś znajdzie to napiszę.
;)

www.roger.net.pl

Re: Zasięg w kilometrach od Chwaszczyna ?

Post autor: www.roger.net.pl »

W Dobrogoszczy u mojego klienta był odbierany sygnał z bydgoszczy mux-2 siła coś około 62dBi i sygnał stabilny. Ale biorąc pod uwagę siłe przebicia czyli mux-2 i mux-3 antenę ustawiliśmy na iławe/Kisielice.

Paweled

Re: Zasięg w kilometrach od Chwaszczyna ?

Post autor: Paweled »

Tak jak już tu koledzy wspominali odbiór paczki Mux-3 z Chwaszczyna na zróżnicowanym terenie kościersko /starogardzkim może być problematyczny z uwagi na niską moc nadawania (15kW) w odróżnieniu od paczki mux-2 (100kW). Mnie udało się ustawić odbiór Mux-3 i oczywiście Mux-2 u znajomych w Okoninkach (miejscowość pomiędzy Kaliskami i Starą Kiszewą) na antenie siatkowej , ale wymieniłem płytkę wzmacniacza SWA o deklarowanym wzmocnieniu 45dB. Później od nich miałem sygnały, że obiór Mux-3 z w/w Chwaszczyna (kan 48)pogarsza się przy deszczowej i kiepskiej pogodzie. Ustawianie odbioru wyżej wymienionych paczek Muxów traktuję jako hobby i z prostej przyczyny. Ten temat ogólnie biorąc na terenie wiejskim jest mało znany. W każdym bądź razie , nikt kto już odbiera tą techniką obraz cyfrowy nie wraca do obioru analogowego. Póki co często lepsze efekty odbioru uzyskuje w/w terenie z nadajników w Kisielicach za Kwidzynem (kan 46 -częstotliwość 674MHz ,moc 50kW i kan 24 -częstotliwość 498MHz moc 100kW)

epiotrek

Lipusz i okolice

Post autor: epiotrek »

Czy ktoś poprawnie odbiera kanał 48 gdzie jest program 1, 2 3 i itd co na kanale 48

jarecki

Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: jarecki »

czy ktos odbiera na siedlcach sygnał DVB-T jesli tak to na jakiej antenie i jakie parametry

jarecki

gdansk siedlce

Post autor: jarecki »

moj poprzedni post jest juz nie aktualny. Dla zainteresowanych powiem ze zrobilem antene sam antena DIY.Wskazowki znalazlem na forum dyskusyjnym (DZIEKI ZA POMOC) .Odbieram MUX2 na kanale25 jakosc 100 poziom sygnalu 38 czestotliwosc 506(MHz). antena wisi na uchwycie zamkniecia okna od strony poludniowej.(Wzgórze Mickiewicza)

Waldek1968
Posty: 142
Rejestracja: 15 września 2011, o 21:04
Odbiornik: Panasonic TX-46GT30
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit pasywna (UHF),TELMOR-Turbo-T pasywna (VHF)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: Waldek1968 »

Witam
Czy ktoś ma może wiedzę na temat kiedy ruszy MUX-3 z Człuchowa?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: Puma »

Raczej prędzej niż po wyłączeniu analogu nie ma co liczyć... jeżeli w ogóle będzie tam MUX III.

Waldek1968
Posty: 142
Rejestracja: 15 września 2011, o 21:04
Odbiornik: Panasonic TX-46GT30
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit pasywna (UHF),TELMOR-Turbo-T pasywna (VHF)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: Waldek1968 »

Jak to? Zezwolenie otrzymali na kanale 54.
http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=158

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: Puma »

To że niby mają pozwolenie absolutni nic nie oznacza, to TVP decyduje gdzie włączyć nadajniki bo to oni płacą za emisje.

Waldek1968
Posty: 142
Rejestracja: 15 września 2011, o 21:04
Odbiornik: Panasonic TX-46GT30
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit pasywna (UHF),TELMOR-Turbo-T pasywna (VHF)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: Waldek1968 »

To lipa, a ja już się łudziłem, że będę miał szybciej MUX-3 z Człuchowa aniżeli z Trzeciewca.

krzys5

Brak odbioru mux 3

Post autor: krzys5 »

Witam mieszkam niedaleko Leborka od momentu kiedy przyszly mrozy mux 3 to totalnie klapa zero odbioru juz 2 tygodnie przypomne ze wczesniej jako tako odbieralem czym to morze byc zpowodowane pomuzcie moze panowie z emitela cos doradza.Mux2 odbieram bez zarzutow zaruwno z Chwaszczyna jak i z Nowego Skorowa.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: bartosz4 »

To ciekawe, bo od jakiegoś czasu na mux 3 znowu mam stabilne 82 % na jednym urządzeniu i 85 % na innym. A na początku roku to skakało na 71% (75%).

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: zesepo »

Witam, mam pytanie... Czy odbiera ktos k.48? Mi on dzis zniknął zupełnie. Nie wiem tylko czy jest on z Chwaszczyna czy Iławy. Czy mógłby ktoś powiedzieć co się z nim stało?

Bachus_L
Posty: 21
Rejestracja: 25 maja 2011, o 06:42
Miejscowość: Mosty
Odbiornik: Sharp 32hg3342e
Sharp 55UI8762ES
Instalacja antenowa: Siatka + wzmacniacz 2m. nad gruntem 10 metrów n.p.m.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: Bachus_L »

Z Chwaszczyna działa poprawnie (niedziela 8.00) parametry bez zmian.

Zablokowany