SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: KrzysztofD »

TVP INFO 2,08Mbit, reszta po 2,9Mbit.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

KrzysztofD pisze:TVP INFO 2,08Mbit, reszta po 2,9Mbit.
Czy to są dane z Warszawy czy z innego postu na forum,który dotyczył Śremu?

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: KrzysztofD »

Dane dotycza kanalu 48 w Warszawie, emisja odbierana z PKiN.
Nie widze powodu, dla ktorego mialbym przepisywac tresci z innej czesci forum, tym bardziej, ze tamte posty zawieraja powtarzajacy sie blad: nie 2,8Mbit dla TVP INFO tylko 2,08Mbit.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

KrzysztofD pisze:Dane dotycza kanalu 48 w Warszawie, emisja odbierana z PKiN.
Nie widze powodu, dla ktorego mialbym przepisywac tresci z innej czesci forum, tym bardziej, ze tamte posty zawieraja powtarzajacy sie blad: nie 2,8Mbit dla TVP INFO tylko 2,08Mbit.
Ok, dziękuje za informację.
Mała uwaga do Emitela, multipleks na k48 w dalszym ciągu ma identyfikator Telewizja Polska S.A. może to trochę dziwne skoro w ramach multipleksu są nadawane kanały Polsat,TVN itp.

Romcio

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Romcio »

Sharp dh65e marysin
Że niby gdzie te programy? przepraszam ale u mnie wygląda to następująco:
1.TVP1
2.TVP2
3.TVP INFO
4.POLSAT
5.TVN
6.TVN
7.TVN7
8.TVN Wawa
9.POLSAT

Romcio

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Romcio »

A po automatycznej instalacji to już wogole została mi paczka tvn i polsat :(
help me :!:
czy ktoś jest w stanie podać częstotliwości do ręcznego wprowadzenia. bo chyba tylko tak jestem w stanie przywrócić stan poprzedni.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

Romcio pisze:A po automatycznej instalacji to już wogole została mi paczka tvn i polsat :(
help me :!:
czy ktoś jest w stanie podać częstotliwości do ręcznego wprowadzenia. bo chyba tylko tak jestem w stanie przywrócić stan poprzedni.
Po pierwsze ustaw antenę na Raszyn. Po drugie przeczytaj instrukcje obsługi TV znajdź jak skanuje się ręcznie kanały. Usuń wszystkie kanały i przeskanuj tylko kanał 48 (690MHz). W tym nie ma żadnej magii. Wystarczy sprawna antena typu Yaga i umiejętność korzystania z instrukcji obsługi TV.Z Raszyna nadawane są aktualnie cyfrowo wszystkie kanały które są dostępne analogowo w Warszawie.Nadajnik w Raszynie ma moc znacznie większą w porównaniu z PKiN.

Miroy
Posty: 8
Rejestracja: 11 czerwca 2009, o 00:18

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Miroy »

Dziś przed 8 rano jak włączyłem TV, to chyba zamiast TVNu ujrzałem... planszę testową TVP HD. Jednak o 8 znów pojawił się układ: TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4 i Puls.
Z PKiN kan. 55 bez zmian idą: TVN, TVN7, TVN Warszawa i Polsat

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

Miroy pisze:Dziś przed 8 rano jak włączyłem TV, to chyba zamiast TVNu ujrzałem... planszę testową TVP HD. Jednak o 8 znów pojawił się układ: TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4 i Puls.
Z PKiN kan. 55 bez zmian idą: TVN, TVN7, TVN Warszawa i Polsat
Może robili ostatnie przełączenia, w końcu to nie jest emisja regularna tylko testowa. Takie rzeczy mogą mieć miejsce.TVP HD raczej już nie powróci.

aibench

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: aibench »

Miroy pisze:Dziś przed 8 rano jak włączyłem TV, to chyba zamiast TVNu ujrzałem... planszę testową TVP HD. Jednak o 8 znów pojawił się układ: TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4 i Puls.
Z PKiN kan. 55 bez zmian idą: TVN, TVN7, TVN Warszawa i Polsat
Robili jakieś przełączenia.
Po raz pierwszy od ponad miesiąca mam odbiór radia po dzisiejszym skanowaniu ale tylko
jeden program PR3 DD.
Programów TV jest jedenaście.
Polsat i TVN są na obu transponderach czyli różnych programów TV jest 9.
Sprzęt: AverMedia black HD , szerokopasmowa antena pokojowa ze wzmacniaczem.
Oprogramowanie: sterownik AverMedia oraz TV Enhance 2.0.6220 od Cyberlinka.
Lokalizacja: Warszawa Opinogórska bez widoku w kierunku nadajnika, dodatkowo nadajniki
zasłonięte budynkami, tuner analogowy w tym miejscu jest nieprzydatny z tą samą anteną
ze względu na silne zakłócenia i odbicia.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

aibench pisze:
Miroy pisze:Dziś przed 8 rano jak włączyłem TV, to chyba zamiast TVNu ujrzałem... planszę testową TVP HD. Jednak o 8 znów pojawił się układ: TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4 i Puls.
Z PKiN kan. 55 bez zmian idą: TVN, TVN7, TVN Warszawa i Polsat
Robili jakieś przełączenia.
Po raz pierwszy od ponad miesiąca mam odbiór radia po dzisiejszym skanowaniu ale tylko
jeden program PR3 DD.
Programów TV jest jedenaście.
Polsat i TVN są na obu transponderach czyli różnych programów TV jest 9.
Sprzęt: AverMedia black HD , szerokopasmowa antena pokojowa ze wzmacniaczem.
Oprogramowanie: sterownik AverMedia oraz TV Enhance 2.0.6220 od Cyberlinka.
Lokalizacja: Warszawa Opinogórska bez widoku w kierunku nadajnika, dodatkowo nadajniki
zasłonięte budynkami, tuner analogowy w tym miejscu jest nieprzydatny z tą samą anteną
ze względu na silne zakłócenia i odbicia.

Nie wiem czy tylko to moje wrażenie, jednak Polsat na multipleksie TVP k48 ma gorszą jakość niż na kanale 55 POT. Może źródło sygnału jest inne.
Spróbuj podać bitrate dla Polsatu w obydwu multipleksach.

Romcio

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Romcio »

dzięki orin.pomogło.

Z powodu że nie mam możliwości montażu yagi (używam pokojowej anteny)a wszystko dookoła zasłaniają bloki. Na dodatek menu tv pozostawia troszkę do życzenia zrobiłem taki myk:
1.wyczyściłem wszystkie kanały
2.wpisałem ręcznie 690 Mhz i ustawiłem antenę na najmocniejszy sygnał i :D złapałem Raszyn :shock: (tak około 60% quality) Mam 7 kanałów(TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4 i Puls.)

3.następnie wróciłem antenką w położenie na pałac i o dziwo parametry 48 kanału sie nie zmieniły (nadal jest 60%)
złapałem więc kanał 55 i jest git.(mam i paczkę z raszyna i paczkę TVN z pałacu)

pytanko:
dlaczego wczesniej nie miałem 48 kanału skoro w aktualnym ustawieniu anteny(na pałac) mam na nim 60% ?

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

Romcio pisze:dzięki orin.pomogło.

Z powodu że nie mam możliwości montażu yagi (używam pokojowej anteny)a wszystko dookoła zasłaniają bloki. Na dodatek menu tv pozostawia troszkę do życzenia zrobiłem taki myk:
1.wyczyściłem wszystkie kanały
2.wpisałem ręcznie 690 Mhz i ustawiłem antenę na najmocniejszy sygnał i :D złapałem Raszyn :shock: (tak około 60% quality) Mam 7 kanałów(TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4 i Puls.)

3.następnie wróciłem antenką w położenie na pałac i o dziwo parametry 48 kanału sie nie zmieniły (nadal jest 60%)
złapałem więc kanał 55 i jest git.(mam i paczkę z raszyna i paczkę TVN z pałacu)

pytanko:
dlaczego wczesniej nie miałem 48 kanału skoro w aktualnym ustawieniu anteny(na pałac) mam na nim 60% ?
Problem może być SFN czyli dwa nadajniki na jednej częstotliwości w sieci synchronicznej.Niestety implementacja SFN w różnych odbiornikach jest różna i na pewno będą z tym problemy. Spróbuj pomyśleć nad anteną zewnętrzną.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Problemy z pikselizacją sprawa dalej aktualna.

Post autor: orin »

Witam,

Panowie z Emitela, problem pikselizacji i zakłóceń w obrazie istnieje w dalszym ciągu.
Dziś zachęcony zmianą zwartości multipleksu na k48 wróciłem do odbioru DVB-T.
Odbiór na pętli Nowodowory przy ulicy Odkrytej (52°20'02 N, 20°56'24 E). Antena log LOG 2-69 DIGITAL umieszczona na wysokości ~90mnpm.Odbiornik Ferguson FT 8200 oprogramowanie wersja 1.3.2(727). Niezależnie od kierunku skierowania anteny na PKiN (siła 87% jakość 96%) czy na Raszyn (siła 88% jakość 90%) występują pikselizacje na obrazie.
Natomiast na kanale 55 zakłóceń praktycznie nie ma mimo, że parametry sygnału są zbliżone (siła 75 jakość 96%).
Jeśli emisja SFN ma pozostać, to może warto sprawdzić w czym rzecz i ewentualnie skontaktować się z np. Fergusonem aby opracować jakieś rozwiązanie.
Wcale nie lepiej prezentuje się sytuacja na tunerze wbudowanym w tv Samsunga 37B650 efekty zbliżone.Jestem otwarty na ewentualne testy.
A może można na kilka dni warto wyłączyć PKiN. Niech również inni abonenci, ocenią jakość odbioru tylko z Raszyna. W obecnej sytuacji kiedy dostępne są już programy z paczki POT w multipleksie TVP, może warto przeprowadzić test rzeczywistego zasięgu Raszyna w Warszawie.

Z góry dziękuje za zainteresowanie, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 22 czerwca 2009, o 08:29 przez orin, łącznie zmieniany 3 razy.

aibench

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: aibench »

TV Enhance nie potrafi podać bit rate.
TV Enhance używam bo nie ma problemów z automatycznym rozpoznaniem formatu dźwięku
i zdecydowanie najmniej obciąża CPU. TV Enhance jako jedyny nie powodował przycinek
w przypadku HD (obciąźenie CPU jest śladowe bo wykorzystuje moc obliczeniową GPU 9400GT)
Wcześniej rzeba ustawić antenę i TV Enhance nie nadaje się do tego celu.

Bit rate podawane przez ProgDVB jest podobne dla Polsat z kanałów 48 i 55.
Wynosi około 2800 (w ProgDVB nie jest to wartość stała).
Polsaty różnią się formatem dźwięku a różnica w jakości może wynikać z innej siły
i jakości sygnału antenowego przy danym ustawieniu anteny.
ProgDVB sprawia zbyt wiele problemów przy oglądaniu TV ale jest najlepszy do ustawienia
anteny przy pomocy scan transponder. Bez ProgDVB nic bym nie złapał bo siła sygnału
zależy nie tylko od kierunku ale i od położenia anteny w pomieszczeniu a przypadkowe
położenie mojej anteny = brak odbioru z powodu zbyt słabego sygnału antenowego.

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: KrzysztofD »

@Orin: Polsat z Raszyna jest z większym szumem na obrazie, bitrate jest identyczny, moim zdaniem dwa różne kodery (i 2 źródła) to robią, różnice są w definicjach strumieni, pliki zgrane różnią się zachowaniem przy przewijaniu.
Dodatkowo z Raszyna treść obrazu jest o 1 piksel większa z lewej.
Porównywanie na żywo niezbyt miarodajne z racji rozjazdu czasowego obu transmisji (2-3s.)
TVN-y też nie są identyczne, pomijając sprawę 16:9, tu są większe różnice w marginesach oraz czasach (5-6s.), ale nie ma to wpływu na obraz w TV, ot - komputerowa DVB-T ciekawostka.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

KrzysztofD pisze:@Orin: Polsat z Raszyna jest z większym szumem na obrazie, bitrate jest identyczny, moim zdaniem dwa różne kodery (i 2 źródła) to robią, różnice są w definicjach strumieni, pliki zgrane różnią się zachowaniem przy przewijaniu.
Dodatkowo z Raszyna treść obrazu jest o 1 piksel większa z lewej.
Porównywanie na żywo niezbyt miarodajne z racji rozjazdu czasowego obu transmisji (2-3s.)
TVN-y też nie są identyczne, pomijając sprawę 16:9, tu są większe różnice w marginesach oraz czasach (5-6s.), ale nie ma to wpływu na obraz w TV, ot - komputerowa DVB-T ciekawostka.
Ok dzięki, sprawdziłem również u kolegi. Bitrate na obydwu multipleksach dla Polsatu jest identyczny ~2.8Mb/s jednak na multipleksie TVP dźwięk jest 160kb/s a na POT 192kb/s.
Mimo wszystko na multipleksie TVP obraz ma gorszą jakość, może źródło jest słabej jakości.
Szkoda, że nie to samo co w POT.

Pączek

Re: Problemy z pikselizacją sprawa dalej aktualna.

Post autor: Pączek »

orin pisze:Witam,

Panowie z Emitela, problem pikselizacji i zakłóceń w obrazie istnieje w dalszym ciągu.
Dziś zachęcony zmianą zwartości multipleksu na k48 wróciłem do odbioru DVB-T.
Odbiór na pętli Nowodowory przy ulicy Odkrytej (52°20'02 N, 20°56'24 E). Antena log LOG 2-69 DIGITAL umieszczona na wysokości ~90mnpm.Odbiornik Ferguson FT 8200 oprogramowanie wersja 1.3.2(727). Niezależnie od kierunku skierowania anteny na PKiN (siła 87% jakość 96%) czy na Raszyn (siła 88% jakość 90%) występują pikselizacje na obrazie.
Natomiast na kanale 55 zakłóceń praktycznie nie ma mimo, że parametry sygnału są zbliżone (siła 75 jakość 96%).
Jeśli emisja SFN ma pozostać, to może warto sprawdzić w czym rzecz i ewentualnie skontaktować się z np. Fergusonem aby opracować jakieś rozwiązanie.
Wcale nie lepiej prezentuje się sytuacja na tunerze wbudowanym w tv Samsunga 37B650 efekty zbliżone.Jestem otwarty na ewentualne testy.
A może można na kilka dni warto wyłączyć PKiN. Niech również inni abonenci, ocenią jakość odbioru tylko z Raszyna. W obecnej sytuacji kiedy dostępne są już programy z paczki POT w multipleksie TVP, może warto przeprowadzić test rzeczywistego zasięgu Raszyna w Warszawie.

Z góry dziękuje za zainteresowanie, pozdrawiam.
Witam
Mieszkam koło Nowego Dworu Maz 10km na zachód (Leoncin) mam Samsunga LE37B650 odbiera cudnie ale niestety ciągle występują przycinki,czkania na wszystkich programach K48.
Jestem bardzo zirytowany i wkurzony bo ile czasu mam czekac aby poprawnie odebrac kanały TV To jest jakaś kpina nie testy!!!! Nic się nie testuje. Obserwuję od roku (wczesniej na RWT D-TV401) i zakłócenia są identyczne. No zmieniła się lista programów. A poza tym jest tak jak rok temu. Wciskacie ludziom kity że zły TV, że wzmacniacz zakłóca, że co jeszcze??
TV jest dobry sprawdzony, antena nowa bez wzmacniacza ATX-91 na symet. Wysokość około 6 metrów Gdzie antena leżąc na ziemi tez odbierała idealnie. Kierunek bardzo ciężko rozdzielić PKiN od Raszyna. Ten sam kąt.Co jeszcze ? POT odbiera super nic nie czka.
Panowie kur.a weźcie sie w końcu do roboty i albo rozdzielcie te kanały (osobno PKiN i osobko kanał dla Raszyna) albo dostrójcie te nadajniki aby nie zakłócały się A jak nie ma poprawy to chyba trzeba się zwolnić z pracy bo wasza praca staje się nieefektywna i jałowa!! Będzie dym we wrześniu i wtedy bedzie w szeregach Emitela panika...jakie to polskie

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

Przypuszczam, że emisja z PKIN jest utrzymywana na siłę, ze względów prestiżowych.
W przypadku pokrywania się kierunku PKIN i Raszyna są przycięcia obrazu.Oficjalnie Emitel nie ma zamiaru z tym nic zrobić.

romanodepalma

Re: Problemy z pikselizacją sprawa dalej aktualna.

Post autor: romanodepalma »

Pączek pisze:
orin pisze:Witam,

Panowie z Emitela, problem pikselizacji i zakłóceń w obrazie istnieje w dalszym ciągu.
Dziś zachęcony zmianą zwartości multipleksu na k48 wróciłem do odbioru DVB-T.
Odbiór na pętli Nowodowory przy ulicy Odkrytej (52°20'02 N, 20°56'24 E). Antena log LOG 2-69 DIGITAL umieszczona na wysokości ~90mnpm.Odbiornik Ferguson FT 8200 oprogramowanie wersja 1.3.2(727). Niezależnie od kierunku skierowania anteny na PKiN (siła 87% jakość 96%) czy na Raszyn (siła 88% jakość 90%) występują pikselizacje na obrazie.
Natomiast na kanale 55 zakłóceń praktycznie nie ma mimo, że parametry sygnału są zbliżone (siła 75 jakość 96%).
Jeśli emisja SFN ma pozostać, to może warto sprawdzić w czym rzecz i ewentualnie skontaktować się z np. Fergusonem aby opracować jakieś rozwiązanie.
Wcale nie lepiej prezentuje się sytuacja na tunerze wbudowanym w tv Samsunga 37B650 efekty zbliżone.Jestem otwarty na ewentualne testy.
A może można na kilka dni warto wyłączyć PKiN. Niech również inni abonenci, ocenią jakość odbioru tylko z Raszyna. W obecnej sytuacji kiedy dostępne są już programy z paczki POT w multipleksie TVP, może warto przeprowadzić test rzeczywistego zasięgu Raszyna w Warszawie.

Z góry dziękuje za zainteresowanie, pozdrawiam.
Witam
Mieszkam koło Nowego Dworu Maz 10km na zachód (Leoncin) mam Samsunga LE37B650 odbiera cudnie ale niestety ciągle występują przycinki,czkania na wszystkich programach K48.
Jestem bardzo zirytowany i wkurzony bo ile czasu mam czekac aby poprawnie odebrac kanały TV To jest jakaś kpina nie testy!!!! Nic się nie testuje. Obserwuję od roku (wczesniej na RWT D-TV401) i zakłócenia są identyczne. No zmieniła się lista programów. A poza tym jest tak jak rok temu. Wciskacie ludziom kity że zły TV, że wzmacniacz zakłóca, że co jeszcze??
TV jest dobry sprawdzony, antena nowa bez wzmacniacza ATX-91 na symet. Wysokość około 6 metrów Gdzie antena leżąc na ziemi tez odbierała idealnie. Kierunek bardzo ciężko rozdzielić PKiN od Raszyna. Ten sam kąt.Co jeszcze ? POT odbiera super nic nie czka.
Panowie kur.a weźcie sie w końcu do roboty i albo rozdzielcie te kanały (osobno PKiN i osobko kanał dla Raszyna) albo dostrójcie te nadajniki aby nie zakłócały się A jak nie ma poprawy to chyba trzeba się zwolnić z pracy bo wasza praca staje się nieefektywna i jałowa!! Będzie dym we wrześniu i wtedy bedzie w szeregach Emitela panika...jakie to polskie
Uważam ,że twoja opinia będzie rozważona . Myślę,że od Września będzie wszystko grało. Jeżeli nie , to i ja się przyłączę do ostrej krytyki.Zostało 3, słownie :trzy miesiące ,to jeszcze trochę czasu.Cierpliwości.Najpóźniej , ale jednak do 30 Września oficjalny start.

Zablokowany