DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

brencik
Posty: 31
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 22:29

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: brencik »

Bład w tabelce, pisza ze Cietrzewiec jest juz urcuhomiony.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Railroad »

Cietrzewiec??
Piszesz w wątku o Trzeciewcu.

Słabo coś widzę dzisiejszy start.

brencik
Posty: 31
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 22:29

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: brencik »

Tak, chodzi o Trzeciewiec, pomyłka. Pewnie dlatego ze za duze zacietrzewienie czuc na forum :)

mariuszkatafiasz

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: mariuszkatafiasz »

http://www.emitel.pl/strona-glowna/rtcn ... nia-emisji



to są jaja jakieś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

telewizorek

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: telewizorek »

Mogę coś powiedzieć na ten temat i nawet nie można tego w minimalnym stopniu porównać do pracy na takim wysokim maszcie. Jeśli np stałem na wysokiej drabinie trzy elementowej i mocno zawiał wiatr to można spać razem z drabina. Kolega spadł nogi i ręce połamane, kaleka do dziś , uraz kregosłupa
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2011, o 16:55 przez telewizorek, łącznie zmieniany 1 raz.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

mariuszkatafiasz pisze:niebo tylko zachmurzone....bez opadów a oni takie coś. oszuści!!!!!!!!!!
Nie
Dziś od godziny 11:00 nad Trzeciewcem przeszła bardzo duża ulewa. Zrobiło się ciemno jak w nocy i naprawdę lało bardzo mocno. Była też lekka burza. W Świeciu też było konkretnie. Całość trwała około 2,5 godz.
Nie wiem jaki to miało wpływ na uruchomienie MUX-2... widocznie miało.

minister_1

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: minister_1 »

Puma pisze:Po części rozumiem że kolejny raz termin został przesunięty...wyobraźcie sobie co by się działo gdyby ponownie wydarzył się wypadek... Emitel by się z tego mógł nie wygrzebać tak łatwo. Nie mam w zasadzie pretensji do nich ale forma informowania nas a raczej jej braku jest poniżająca. Zgadzam się że opóźnienie to może być kwestie dwóch dni lub nawet jednego dnia ale musieli i tak o tym poinformować a nie podali nowego terminu aby nie musieć ponownie go przesuwać.

Kolego mam pytanie odnośnie Chojnic a widzę, że tam mieszkasz. Czy nie możecie się przekierować antenami na Koszalin lub Gdańsk? Patrząc na mapkę jest to możliwe a za jakiś czas może się okazać że nie warto czekać na Trzeciewiec.

http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: RAPIOTR »

Spokojnie.Przed uruchomieniem nadajnika trzeba dokonać pomiarów i sprawdzeń kilku rzeczy. Jeśli koledzy od montażu na górze cosik niedopatrzyli to trzeba tam fizycznie ponownie wleźć i skorygować.
A może właśnie procedura uruchomienia przewiduje kompleksowy audyt na górze?
Pogoda jaka jest każdy widzi .Burze krąża i nikt o zdrowych zmysłach nie wejdzie na 300 metrowy maszt. Nadajnik telewizyjny to nie IPOD.nie wystarczy włączyć guzika i zalogować się na stronce internetowej.
4 KW "elektroczestwoje w kabel" to nie przelewki ;) .
Wieszacie psy na Emitelu a być może obiektywne przyczyny zaważyły nad dzisiejszą datą?. Być może np: nie dotarł do RTCN-u serwisant producenta nadajnika lub właśnie stwierdził jakieś problemy??
Poczekajcie z osądami-- szkoda nerwów .Życie jest za krótkie by się takimi pierdołami dołować.
To tylko technika i wiele rzeczy może pójść nie tak.

Zapewne za trzy dni będziecie mogli już testować


pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2011, o 21:01 przez RAPIOTR, łącznie zmieniany 1 raz.

glyzewski

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: glyzewski »

Ludzie, wy się jak dzieci zachowujecie. Ta cała dyskusja już od dawna nie ma sensu. Jeśli tak ma wyglądać to forum to lepiej żeby zamknęli ten temat do uruchomienia nadajnika. Jak będą mogli to uruchomią, a wszelkie prośby typu "dajcie jeszcze MUX 3 lub Polsat HD" nie mają sensu, bo są ustalenia UKE, które Emitel tylko wykonuje. Są powody tego, że w naszym województwie nie można w tej chwili uruchomić MUX 3 z pełną mocą i kilka postów na tym forum tego nie zmieni.

Jeszcze raz proszę o opanowanie i spokój, tak jak większość czekam na uruchomienie DVB-T, również uważam, że Emitel powinien dokładniej informować o wszystkim nas użytkowników, ale jeśli tak nie jest to jakoś przeżyję bez tej wiedzy. Większość z nas czeka na uruchomienie telewizji cyfrowej już od dłuższego czasu i to czy uruchomią jutro, czy za dwa tygodnie nie będzie dużą różnica i niewiele zmieni. To jest oficjalne forum przeznaczone do merytorycznej dyskusji, a to co Wy (oczywiście nie mam na myśli wszystkich użytkowników) robicie z tym tematem jest już dla mnie nie do zrozumienia.

EDIT: ja również mam problemy z odbiorem analogu, ale nie samą telewizją żyje człowiek. Przecież wszystko co Oni tam robią robią tak naprawdę dla nas i gdy prace się zakończą będziemy mieli dobrej jakości analog i telewizję cyfrową.
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2011, o 21:08 przez glyzewski, łącznie zmieniany 1 raz.

wuja69

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: wuja69 »

Nie tylko DVB-T to problem,ale jest wielu odbiorców sygnału telewizyjnego analogowego oddalonych od Trzeciewca o kilkadziesiąt km. i oni mają problem z odbiorem tv - z powodu prac przy DVB-T trwających już 2 miesiące .I co to jest w porządku?.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: RAPIOTR »

wuja69 pisze:Nie tylko DVB-T to problem,ale jest wielu odbiorców sygnału telewizyjnego analogowego oddalonych od Trzeciewca o kilkadziesiąt km. i oni mają problem z odbiorem tv - z powodu prac przy DVB-T trwających już 2 miesiące .I co to jest w porządku?.
A jak sobie wyobrażasz wymianę systemu anten nadawczych? . Przecież jest oczywiste ,że w trakcie prac sygnał musi iść z zastępczego systemu nadawczego i z radykalnie mniejszą mocą ERP. ;) BHP -ochrona ludzi podczas pracy na maszcie.

Takie prace a co za tym idzie zmniejszenie mocy miały miejsce na każdym modyfikowanym obiekcie.

telewizorek

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: telewizorek »

To do Artina
W takim przypadku termin jest bez znaczenia , będziesz ryzykował życie kolejnego człowieka? Jeśli są złe warunki atmosferyczne
kliknij na link i przeczytaj komentarze
http://zyciebydgoszczy.pl/tragedia-w-trzeciewcu
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2011, o 21:19 przez telewizorek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: RAPIOTR »

andrzejxxxy pisze:RAPIOTR jaki odbiór cyfrówki w Poznaniu i jakość,dziękuję.
Sygnał stabiny --żyleta. Jakość -- z ciężkim sercem, już zaakceptowałem 8-) . Hehe nie mamy wyjścia jesteśmy skazani na to co serwują nadawcy.Niemniej jednak jest to potężny postęp i ułatwienie w odbiorze w stosunku do analogowej telewizji.

pozdrawiam

andrzejxxxy

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: andrzejxxxy »

Dziękuję!,czekam na Trzeciewiec,dzięki za szczegóły takie ja bhp itp.,Emitel by mógł nas uświadomić na forum,my nie wiemy i się złościmy! Dzięki!!

minister_1

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: minister_1 »

RAPIOTR pisze:
wuja69 pisze:Nie tylko DVB-T to problem,ale jest wielu odbiorców sygnału telewizyjnego analogowego oddalonych od Trzeciewca o kilkadziesiąt km. i oni mają problem z odbiorem tv - z powodu prac przy DVB-T trwających już 2 miesiące .I co to jest w porządku?.
A jak sobie wyobrażasz wymianę systemu anten nadawczych? . Przecież jest oczywiste ,że w trakcie prac sygnał musi iść z zastępczego systemu nadawczego i z radykalnie mniejszą mocą ERP. ;) BHP -ochrona ludzi podczas pracy na maszcie.

Takie prace a co za tym idzie zmniejszenie mocy miały miejsce na każdym modyfikowanym obiekcie.
Myślę, że większość tu ludzi rozumie co się wydarzyło pod koniec lipca i bierze pod uwagę warunki pogodowe - maszt jest ze stali, jak jest burza to nie wolno co oczywiste na niego wchodzić.
Mam tylko prośbę do wszystkich spoza regionu - macie już dostęp do telewizji cyfrowej a w Bydgoszczy Trzeciewcu podawane były już 4 terminy uruchomienia emisji. Każdy z was z innej części kraju pisałby tak samo jak forumowicze w tym wątku. Dodatkowo w tym tygodniu kampania medialna w prasie o tym szeroko informowała podając dokładnie datę emisji. Pisałem już we wcześniejszym poście, że takie zachowanie forumowiczów jest w jakimś stopniu usprawiedliwione. Emitel popełnił błąd i mam nadzieje, że wyciągnie wnioski dając jeden konkretny termin z zapasem choć biorąc pod uwagę zachowanie adminów na tym forum tak się nie stanie.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: RAPIOTR »

arni1774 pisze:

,ty tego nie zrozumiesz bo już masz i sie śmiejesz > punkt widzenia zależy od punktu siedzenia < Postaw sie w naszej sytuacji to zobaczysz
Mylisz się hehe. Mam już trochę lat i naprawdę nie cieszą mnie problemy sąsiadów.
A co do postawiania się w waszej sytuacji powiem tylko ,że co dzień się w niej stawiam ;) . Z Polskich programów na MUX2 oglądam wiadomośći na polsacie i TVn-ie Cała reszta to dla mnie strata czasu. Na MUX3 oglądam tylko TVP KULTURA a cała reszta dla mnie mogłaby nie istnieć.
Stawiam się więc co dziennie w waszej sytuacji z tą małą różnicą,że oglądam sobie programy Angielskie z 28,2E i francolskie z 7W :D

pozdrawiam

andrzejxxxy

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: andrzejxxxy »

Trochę inne pytanie-do telewizji dvb-t dołączone jest radio,na razie nie ma nadajników,ale co to jest?,ktoś się orientuję,przepraszam troche zmieniam temat.

Awatar użytkownika
JanekT
Posty: 69
Rejestracja: 27 lipca 2011, o 15:34
Odbiornik: RWT DTV-441T
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: JanekT »

andrzejxxxy pisze:Trochę inne pytanie-do telewizji dvb-t dołączone jest radio,na razie nie ma nadajników,ale co to jest?,ktoś się orientuję,przepraszam troche zmieniam temat.
Kiedy jeszcze testowano DVB-T w Polsce do około 2008 roku z niektórych nadajników oprócz kanałów telewizyjnych można było odbierać (bodajże) PR1, PR2 i PR3. Później, znaczy się dziś, zrezygnowano z tego.



JanekT

andrzejxxxy

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: andrzejxxxy »

Dzięki JanekT,widze że odbierasz z ŻÓŁWIENIEC,CZY ZACINA CI SIĘ OBRAZ NA CYFRÓWCE?,Dzięki.
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2011, o 22:16 przez andrzejxxxy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
JanekT
Posty: 69
Rejestracja: 27 lipca 2011, o 15:34
Odbiornik: RWT DTV-441T
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: JanekT »

andrzejxxxy pisze:Dzięki JanekT,widze że odbierasz z ŻÓŁWIENIEC,CZY ZACINA CI SIĘ OBRAZ NA CYFRÓWCE?,Dzięki.
Na odbiór z Żółwieńca nie narzekam. Co prawda trzeba było wystawić antenę na zewnątrz. Do tego służy mała teleskopowa z magnetyczną podstawką, siła sygnału ~20%, jakość ~ >90%. :D
Jest dobrze, ale wolałbym Trzeciewiec- traktuję teraz odbiór z Konina jako rezerwę. ;)



JanekT

Zablokowany