DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Puma »

mariuszkatafiasz pisze:miał dziś ruszyc sygnał z chodkiewicza....wiecie cos na ten temat?
Dzisiaj? Jeżeli mówisz o MUX III to ma ruszyć za dwa miesiące.

mariuszkatafiasz

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: mariuszkatafiasz »

faktycznie,......data mi sie walneła :) sorki

kozuch

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: kozuch »

Czy faktycznie odbiera ktoś TVP InfoPoznan z tego nadajnika?

Chester

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Chester »

ile Mhz?

glyzewski

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: glyzewski »

Działa już nadajnik SLR Bydgoszcz? Czy mógłby napisać ktoś kto już odbiera - według planu powinien być to kanał 34.

http://www.emitel.pl/strona-glowna/emis ... ow-w-mux-3
Ostatnio zmieniony 1 września 2011, o 19:37 przez glyzewski, łącznie zmieniany 1 raz.

Chester

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Chester »

ja u Siebie nie łapie nic.
Koronowo to jednak już za daleko...
Mogliby już puścić te kanały z Trzeciewca...

Pozostała część Województwa chyba nie jest gorsza...

kozuch

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: kozuch »

Chester pisze:ile Mhz?
K34 578MHz

http://www.emitel.pl/strona-glowna/emis ... ow-w-mux-3

chyba że to dotyczy tylko tego że będzie emitowany dodatkowy kanał tvp info ale nadajnik ruszy DO 27 października

Aerix

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Aerix »

Ja nic nie odbieram. Chcociaz slyszalem, ze jedna z anten mam ustawiona na Chodkiewicza jeszcze po starym TVN-ie, jak jeszcze nie byl nadawany z Trzeciewca. Zdaje mi sie, ze ta emisja TVP Info Poznan jest zaplanowana po uruchomieniu nadajnika SLR Bydgoszcz Chodkiewicza, a nie teraz.

Swoja droga dziwne mi sie to wydaje. Niby jak ten nadajnik z Chodkiewicza ma doswietlic wojewodztwo Wielkopolskie skoro on ledwo pokrywa Bydgoszcz. Nie rozumiem tego.

juter

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: juter »

Aerix pisze:Ja nic nie odbieram. Chcociaz slyszalem, ze jedna z anten mam ustawiona na Chodkiewicza jeszcze po starym TVN-ie, jak jeszcze nie byl nadawany z Trzeciewca. Zdaje mi sie, ze ta emisja TVP Info Poznan jest zaplanowana po uruchomieniu nadajnika SLR Bydgoszcz Chodkiewicza, a nie teraz.

Swoja droga dziwne mi sie to wydaje. Niby jak ten nadajnik z Chodkiewicza ma doswietlic wojewodztwo Wielkopolskie skoro on ledwo pokrywa Bydgoszcz. Nie rozumiem tego.
W innym wątku pan Jarek wszystko wyjaśnił, że żadne emisje nie ruszyły i te tabelki dotyczą tego co będzie nadawane. Co do TVP INFO Poznań to nie chodzi tu o doświetlanie, tylko o taką wolę TVP.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Railroad »

Pewnie to informacja na wyrost jest. Docelowo mux 3 będzie nadawany z Trzeciewca i z mocą 100kW, więc wtedy to będzie miało sens.

Aerix

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Aerix »

A mnie sie wydawalo wlasnie, ze chodzi o doswietlenie miejsc, gdzie ludzie odbieraja sygnal z osciennych nadajnikow z innego wojewodztwa. Tak jak np. w wojewodztwie Lodzkim gdzie wiele osob ma sygnal z Raszyna przykladowo.

Jesli TVP chce zapchac tym sposobem miejsce w mux-ie to mysle, ze to jest glupota i marnotrawstwo miejsca. Jakos malo interesuje mnie to co sie dzieje w Poznaniu. Nie czuje sie zwiazany z tym miastem.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Puma »

Dla mnie to też głupota. Z map wynika że sygnał bardziej pójdzie na Gdańsk niż Poznań i TV powinno być dodatkowe z Gdańska.

Aerix

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Aerix »

A dlaczego nie z wojewodztwa Pomorskiego, Mazowieckiego lub Lodzkiego, albo Warminsko-Mazurskiego? To tez sa nasze sasiednie wojewodztwa. Dziwne to wszystko dla mnie jest. Byle zapchac caly mux bezmyslnie i miec problem z glowy, jednoczesnie rezerwujac sobie pasmo na przyszlosc. Logiczne byloby nadawanie wersji regionalnych TVP Info tymczasowo, w miejscach, gdzie nie ma jeszcze dostepu do NTC, lub w ramach doswietlen, ale nie cos takiego. Po co przecietnemu czlowiekowi 2 wersje tego samego programu. Jak bede chcial sie dowiedziec co sie dzieje, np. w Poznaniu to obejrze sobie wiadomosci regionalne w internecie.

Ogolnie jaja jak berety. Z Rachocina powinno byc TVP Bydgoszcz a nie Lodz. Analogiczna Sytuacja jest z TVP Gdansk z Ilawy. Tutaj tez powinna byc Bydgoszcz. Podobne sytuacje mozna mnozyc ze wszystkich rejonow Polski. Np. taka Czestochowa, ktora jest blisko granic wojewodztwa Lodzkiego a nadaje TVP Krakow. Jakis niezly "mozgol" wymyslil to wszystko.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Robert03 »

Aerix pisze:A dlaczego nie z wojewodztwa Pomorskiego, Mazowieckiego lub Lodzkiego, albo Warminsko-Mazurskiego? To tez sa nasze sasiednie wojewodztwa.
Gdańsk i Olsztyn masz z Iławy, Warszawę i Łódz z Rachocina. Z Trzeciewca będzie Bydgoszcz i Poznań.
Moim zdaniem pomysł nie jest zły pod warunkiem że TVP Info przestanie zatykać regionalny program i centralna "Warszawka" zwana TVP Info zniknie z anteny bądz jej obecność zmiejszy się conajmniej o 50%. Bez sensu jest dublowanie TVP Info 2x w muxie tylko po to by 2 godziny dziennie pokazywać różny program regionalny a w pozostałym czasie leci to samo. To jest marnowanie miejsca.
Ja bardzo chętnie oglądam regionalny Gdańsk - jestem związany z tym miastem nawet bardziej niż z Bydgoszczą i cieszę się że mogę w Świeciu oglądać TVP Gdańsk. Podobnie jest z Olsztynem. To jest ciekawsze niż potencjalny kanał TVP Seriale czy TVP Parlament.

Aerix

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Aerix »

Telewizja Polska nie zrobi z programu TVP Info kanalu typowo regionalnego. Mysle, ze to odpada. Teraz jest taki jakby kompromis. Poprostu te regionalne programy gdzies musza byc emitowane, ale oddzielnego kanalu z tego nie bedzie. Jeszcze, gdyby bylo tak jak napisales to mialoby to jakis sens, a tak, jest to tylko niepotrzebne marnowanie miejsca w mux-ie i nic wiecej, poniewaz i tak wiekszosc programu nie rozni sie. Wydaje mi sie, ze to jest jakas zagrywka TVP majaca na celu zarezerwowanie sobie jak najwiecej miejsca. Te kilka programow mozna sobie od biedy obejrzec w internecie jesli ktos czuje sie jakos zwiazany z innym miastem poza Bydgoszcza. Jakiegos przecietnego widza nie obchodzi raczej to co sie dzieje w wojewodztwie Lodzkim mieszkajac na Podlasiu, albo bedac na poludniu wojewodztwa Lodzkiego, to co sie dzieje w Malopolsce. Gdyby te dodatkowe programy mialy charakter DOSWIETLENIOWY to mialoby sens, ale tak to jest jedna wielka glupota wg mnie.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Robert03 »

Zgadzam się z tym że obecnie jest to marnowanie miejsca bo 80% czasu antenowego leci TVP Info - to samo na wszystkich antenach regionalnych. Jednak lepsze to niż nic - puste miejsce. Nie należy liczyć na TVP Sport w MUX-3. Prędzej zobaczymy tam TVP1 i TVP2 HD. TVP Parlament i Seriale to zapchajdziury i szkoda na to miejsca w jakimkolwiek MUX.
Sam program regionalny to nie tylko wiadomości "polityczne". To również programy o regionach, informacje turystyczne i kulturalne i to TVP chce promować poza dany region. Nie zgadzam się z argumentem że przeciętnego Kowalskiego nie interesuje co dzieje się w innym regionie. Gdyby tak było po co w telewizji reportaże i informacje o tym że w Ameryce jest huragan a gdzieś na południu Polski wybuch gazu zniszczył szkołę i dzieci nie mają gdzie się uczyć. Co mnie interesuje budowa Stadionu Narodowego w Warszawie i korki w stolicy z tego powodu ? Co mnie interesuje jakiś wypadek europosła w Sierpcu ? To nie są informacje z mojego regionu więc po co TVN24, TVP Info i inne telewizje zawracają mi tym głowę ? Ja zamiast tego wolę obejrzeć Panoramę z Gdańska czy Olsztyna i dowiedzieć się co słychać na Mazurach i gdzie mogę sobie pojechać na weekend w ciekawe miejsca w tamtych regionach. Dzis niestety bardo szybko docierają do nas informacje z drugiego końca Polski czy świata bo ich pozyskanie jest dla telewizji tańsze. Nie ma natomiast żadnych informacji z sąsiedniej gminy, miasta czy województwa.
Zobaczymy co dalej zrobi z tym TVP. Po cichu liczę na zwiększenie proporcji regionów na antenie regionalnej. Należy też pamiętać że TVP Info zabrało miejsce antenom regionalnym a nie odwrotnie.

Aerix

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Aerix »

Obawiam sie ze TVP nic z tym nie zrobi. Nie da sie zrezygnowac z TVP Info. Telewizja Polska potrzebuje programu informacyjnego i ja szczerze mowiac rowniez nie chcialbym zeby ten program zniknal, poniewaz czesto go ogladam. Nie mam dostepu do TVN 24, ani Polsatu News. Nie sadze tez, zeby zrobili oddzielny program reginalny dla kazdego wojewodztwa na wzor radiowych stacji regionalnych. Moze masz racje, ze dobrze jest dowiedziec sie czasami co dzieje, sie w roznych czesciach Polski z punktu widzenia regionu. Niestety w glownych serwisach informacyjnych jest czas tylko na naprawde wazne informacje i to byloby dobre. Ja np. lubie Krakow. Tylko niestety programu z tego osrodka sobie nie poogladam chyba, ze w sieci.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Robert03 »

To fakt. TVP Info jest dobrym programem informacyjnym. Dla mnie jest lepszy od TVN24. no i dostępny bez "patelni" i opłat.

wojtiw

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: wojtiw »

Bydgoszczanie jeszcze w tym roku będą mogli odbierać - za pomocą zwykłej anteny - programy telewizji publicznej w jakości cyfrowej. Wielu mieszkańców województwa będzie musiało czekać dłużej.

- Odbieram już sygnał naziemnej telewizji cyfrowej, ale chcę wiedzieć, kiedy w ten sposób dotrze do mojego odbiornika sygnał telewizji publicznej? - pyta pan Alojzy z Bydgoszczy.

Z małego nadajnika
- Do 27 października rozpoczniemy emisję sygnału trzeciego multipleksu (MUX to pakiet programów - przyp. red.) z niewielkiego nadajnika w Bydgoszczy - wyjaśnia Waldemar Sromek, rzecznik prasowy firmy Emitel, operatora naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej w Polsce. - Znajduje się on przy ulicy Chodkiewicza.

Przeczytaj też: Wiadomo, kiedy Trzeciewiec da sygnał mieszkańcom regionu

W MUX3 znajdą się: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia.

Sygnał będzie można odbierać na razie w Bydgoszczy. Wiąże się to z tym, że do zapewnienia pełnego pokrycia dla MUX3 wymagane jest wyłączenie telewizji analogowej (zaplanowane na lipiec 2013 roku) i zwolnienie częstotliwości.

Publiczna z rozrywką
Kilka programów telewizji publicznej znajdzie się też w pierwszym multipleksie, który w Kujawsko-Pomorskiem zostanie uruchomiony do 31 maja 2012 roku.

Będą to TVP1, TVP2 oraz TVP Info (wersja regionalna). Poza tym w MUX1 zostaną umieszczone: Eska TV, U-TV, ATM Rozrywka oraz Polo TV.

- A kiedy dotrze do nas naziemny sygnał TVP Kultura i TVP?Historia? - pytają czytelnicy z gmin Koronowo i Inowrocław.

Waldemar Sromek wyjaśnia, że programy te będą mogły być nadawane z centrum w Trzeciewcu dopiero po wyłączeniu sygnału analogowego. Zatem najwcześniej za ponad dwa lata.

Wystarczy zwykła antena
Mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego na razie odbierają programy znajdujące się w drugim multipleksie cyfrowym (TVN, TVN7, Polsat, Polsat Sport News, TV4, TV6, TV Puls).

Przypominamy, że do odbioru telewizji cyfrowej potrzebny jest odbiornik wyposażony w dekoder MPEG-4 (telewizor lub tzw. set top box dołączany do starego telewizora). Wystarczy też zwykła antena, taka jak do odbioru telewizji w systemie analogowym.

maakoo

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: maakoo »

Dziś ok. g.14:00 na maszcie przy chodkiewicza prowadzone były prace na samym szczycie z nadajnikami podobnymi do tych z Trzeciewca. Można wnioskować, że zakładane były nadajniki DVB-T :) Może Emitel w ramach rekompensaty jako pierwszy testowo uruchomi nadajnik w Bydgoszczy :) Było by miło :)

poniżej foto z dziś (telefon komórkowy na maksymalnym zoomie - dlatego tak jakość)

https://lh3.googleusercontent.com/-z3Y4 ... a_bydg.jpg

Zablokowany