LV6TMPVR4

arik92

Re: LV6T MPVR4

Post autor: arik92 »

Niemieckie multipleksy nadawane są przy użyciu modulacji 16-QAM i FEC 2/3, a w Polsce multipleksy są nadawane są przy użyciu modulacji 64-QAM i FEC 3/4 lub 5/6, więc u nas poziom sygnału podany na wejście głowicy musi być wyższy. Więcej tutaj http://www.dipol.com.pl/pomiary_i_wzmac ... bib212.htm

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: LV6T MPVR4

Post autor: kasia »

Może wypadało by zacząć od porównania parametrów:
niemcy: modulacja=16QAM, FEC=2/3 (najczęściej, ale bywa też 3/4), (GI=1/8).
polska: modulacja=64QAM, FEC=3/4 (bywa 5/6), (GI=1/8).

Wykorzystanie wyższych rzędów modulacji QAM umożliwia osiągnięcie większej przepływności - czyli lepszym wykorzystywaniem widma radiowego, choć są niestety bardziej podatne na zakłócenia.

FEC - (Forward Error Correction) metoda korekcji błędów przy cyfrowych transmisjach - poprawność przekazywanej informacji: znane są 1/2 (najlepsza), 2/3 , 3/4 (średnia i najczęściej stosowana), 5/6 i 7/8 (najgorsza); FEC=7/8 oznacza, że na każde 8 bitów, aż 7 to informacje, a tylko jeden służy do korekcji.
satkurier

wysokist

Re: LV6T MPVR4

Post autor: wysokist »

Witam

Pytanie dla tych co wypróbowali lub są pewni:

mkv z DTS

Mam tunerek podłączony po HDMI do TV, który tego dźwięku nie dekoduje

Jak wyjście z tunera jest na PCM to w tv jest cisza, co bym nie ronił
Jak jest jest na RAW, to przy zmianie z przyspieszenia na play jest trzask - jak by jakiś strumień był tylko niezrosumiały (co oczywiste)

Pytanie - czy jak kupię i podłączę amplituner ( z wszystkimi DD DTS) po MHDI to mogę mieć dźwięk czy to na pewno nie pójdzie?
Bo mam już kilka filmów po 10 GB 1080p i obraz jest cudo i watro powalczyć by w końcu je odpalić

GJA

Re: LV6T MPVR4

Post autor: GJA »

Witam!
Tuner LV6T MPVR4 oprogramowanie w wersji 12 zle dziala funkcja TIMESHIFT. I pytanie czy tylko u mnie czy ktos moze ma rowniez z nia klopoty. Nagranie w trakcie odtwazania czesto przeskakuje na aktualna emisje i ociezale dziala przewijanie.
Na wersji 11 wszystko bylo OK.

DVBManiak

Re: LV6T MPVR4

Post autor: DVBManiak »

To jest cienki soft. Polecam powrót do V9, który jest zdecydowanie najlepszy.

GJA

Re: LV6T MPVR4

Post autor: GJA »

Witam!
Dziekuje za iformacje i porade kolego DVBManiak. Napewno zaistaluje V9 i bede testowal.

Rufuss

Re: LV6T MPVR4

Post autor: Rufuss »

Witam!

Nie było mnie trochę na forum, więc zapytam wprost.
Co do NEWIR ostatnia wersja u kolegi Gutka to V8. Nikt nie zawalczył o nowszą dla wymienionych pilotów?
Mam zamiar pomęczyć FENa oficjalnie (tak jak wcześniej) o uaktualnienia NEWIR.
Z tego, co widzę wyżej, to nie ma się co bić o wersje wyższe niż v9.

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: LV6T MPVR4

Post autor: asier »

Dostałem dziś kolejną wersję firmwaru. Ciekawe z jakimi błędami tym razem ;-)
Podesłałem do Gutka, więc musicie poczekać aż udostępni plik na swojej stronie.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: LV6T MPVR4

Post autor: programista »

No i kolejne DNO, soft oznaczony jako lv6-osd1-va, model lifeview-b017-3, zaznaczam, że nie resetowałem ustawień, tym razem wszystko działa, nawet niektóre napisy menu poprawili, ALE zmniejszyli sobie czcionkę napisów NORMALNY na tak małą, że jest bezużyteczna, jak zwykle naprawa w stylu lifeview, czyli jak nie umiemy to zrobimy na około, tym razem czcionkę pomniejszymy i już 3 linie się mieszczą, LITOŚCI.
I to im zajęło miesiąc, licząc poprzednie wpadki, które nic nie wnosiły dobre 3 miesiące, masakra nie mam sił, i takie coś jest dopuszczane do sprzedaży, że może mieć nawet błędy, a i tak nikt nic z tym zrobić nie może.
Jak ktoś chce niech sprawdzi z przywróceniem ustawień.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

Soft do NOT LV6TMPVR4

Data: 05-09-2011
Wersja: LV6-OSD1-VA

Zmiany:
- naprawiono epg
- poprawiono błąd w tłumaczeniu "strona w dół" zamiast "strona w górę"



Link: http://gutek.elektroda.eu/gutekxtpl/pob ... SD1-VA.rar
lub zawsze aktualny link na mojej stronie http://www.gutek.xt.pl

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: LV6T MPVR4

Post autor: programista »

Ktoś może potwierdzić małą czcionkę?

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: LV6T MPVR4

Post autor: asier »

Data pliku to 17-08-2011 i tłumaczą się że mieli wakacje..
Podejrzewam, że nie jest to poprawka do wersji V12 (w której brakowało pierwszej strony opisu audycji w EPG). Sądzę to po tym, że brak jest poprawnego dzielenia napisów z bólem wymuszonego w tej felernej wersji. Numer "A" sugeruje następce wersji V9.
programista pisze:Ktoś może potwierdzić małą czcionkę?
U mnie czcionka NORMAL jest chyba za duża, trzeciej linijce tekstu obcina dół literek.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

asier pisze:Data pliku to 17-08-2011 i tłumaczą się że mieli wakacje..
Podejrzewam, że nie jest to poprawka do wersji V12 (w której brakowało pierwszej strony opisu audycji w EPG). Sądzę to po tym, że brak jest poprawnego dzielenia napisów z bólem wymuszonego w tej felernej wersji. Numer "A" sugeruje następce wersji V9.
U mnie dzieliło poprawnie, między wyrazami. Rozmiaru normalny nie sprawdzałem. Więc jak to w końcu jest, u każdego inaczej ten soft działa?

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: LV6T MPVR4

Post autor: asier »

@GUTEK@ pisze:U mnie dzieliło poprawnie, między wyrazami. Rozmiaru normalny nie sprawdzałem. Więc jak to w końcu jest, u każdego inaczej ten soft działa?
Miałem do dziś wersję V12 i przed updatem sprawdziłem testowego avika z napisami i miałem ładne dwie linijki tekstu. Po wgraniu softu VA i przywróceniu ustawień fabrycznych ten sam napis miał trzy linijki tekstu - pierwszą podzielił podwójnie (błąd którejś z poprzednich wersji chyba V11), a trzecia linijka miała obcięte ogonki. Miałem wrażenie że domyślna czcionka NORMAL jest większa i tekst bardziej przesunięty w lewo. Może zły podział wynikał z większej czcionki przez co tekst nie mieścił się w linii. Ale to tylko odczucia bo na razie brak mi czasu na testy..
[EDIT]
Jeśli ktoś jeszcze byłby skłonny sprawdzić czy napisy są poprawnie dzielone to proszę o wyniki testów, żeby dać odpowiedź do producenta. Według niego powinno być ok.
Być może mój plik avi jest na tyle nietypowy, że tuner inaczej wylicza rozmiar czcionki NORMAL w wersji VA niż w poprzedniej wersji.. Hmm, może dorobili jakieś skalowanie napisów stąd każdy ma inny rozmiar czcionki..

betoff

Re: LV6T MPVR4

Post autor: betoff »

Szczwane lisy z tych Chińczyków, zrobili oznaczenie VA, żeby nie wypuścić firmware z numerem 13 :)

Przy okazji zmiany softu tuner wykrył zmiany w MUX 3, pojawiły się nowe kanały
http://www.emitel.pl/strona-glowna/emis ... ow-w-mux-3

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: LV6T MPVR4

Post autor: asier »

betoff pisze:Szczwane lisy z tych Chińczyków, zrobili oznaczenie VA, żeby nie wypuścić firmware z numerem 13 :)
Nawet nie skojarzyłem :-)
Przy okazji zmiany softu tuner wykrył zmiany w MUX 3, pojawiły się nowe kanały
http://www.emitel.pl/strona-glowna/emis ... ow-w-mux-3
U mnie drugi program TVP Info niedawno pojawił się sam bez mojej ingerencji.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

Dobra sprawdziłem te napisy. Dokładniej to dzielenie, bo żeby porównać rozmiary musiałbym podłączyć pod mój LCD.
Niestety muszę potwierdzić że w sofcie VA dzielenie znów jest takie samo jak opisałem tu http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=42575#p42575
Sprawdzane na tym samym pliku z napisami.

betoff

Re: LV6T MPVR4

Post autor: betoff »

asier pisze:U mnie drugi program TVP Info niedawno pojawił się sam bez mojej ingerencji.
Sprawdziłem na drugim tunerze i rzeczywiści nowy program sam się pojawia, tylko jest jakaś kiszka z sortowaniem, nowe tvp info rozwaliło mi listę programów (LCN mam wyłączone)

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: LV6T MPVR4

Post autor: programista »

Po moich wypocinach w ilości kartki a4 lub więcej do lifeview stwierdzili, że twórca chipsetu uważa iż dodanie lepszej obwódki jest bardzo skomplikowane gdyż jeśli ją dodadzą to spowoduje to dodanie jej także do czcionki w menu (pewno osd też mieli na myśli), ciekawe ciekawe, widać straszenie uokik i blokadą regionalną pomaga, walczę dalej, ahoj.

P.S wysłali mi nawet soft z końcówką VB, spokojnie nic on nie wnosi. (co już im wytknąłem)

KrissWLKP

Re: LV6T MPVR4

Post autor: KrissWLKP »

Panowie potrzebuję Waszej rady. W przyszłym tygodniu przeprowadzam się do nowego mieszkania. Do tej pory używałem LV6TMPVR4 który teraz mam zamiar przekazać w "spadku" rodzicom. Będę potrzebował nowy tuner i dlatego właśnie zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu. Moje pytanie brzmi: w który z poniższych modeli najlepiej zainwestować?

- WIWA HD-100 TV Tuner i Nagrywarka PRV DVB-T/MPEG-4 USB 2.0
- DVB-T Not Only TV STB LV6TBOX HD v2 DVB-T PVR
- Opticum HD T80 DVB-T
- Ferguson Ariva T60 DVB-T

Liczę na Waszą pomoc w wyborze. Dodam tylko że LV6TMPVR4 w zupełności spełniał moje oczekiwania i byłem z niego zadowolony.

Zablokowany