ADB-2850ST

Gasnik

Re: ADB 2850ST

Post autor: Gasnik »

Co innego jak się chce, tak jak w moim przypadku ;) A że mój Philips ma tylko MPEG-2, to mi to na ręke że jest wszystko w jednym.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: ADB 2850ST

Post autor: tolus »

DVB-T na tym tunerze nie bedzie dzialac poprawnie - jesli karta nie bedzie aktywna - programy dvb-t beda chodzic ale co 5 minut komunikat sprawdz karte lub sygnal z satelity... ;)

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: ADB 2850ST

Post autor: programista »

@up a to jest zgodne z prawem takie coś ?

Stupa

Re: ADB 2850ST

Post autor: Stupa »

Witam! Moglibyście napisać o doświadczeniach z tym dekoderem czy w końcu działa na nieopłacanej karcie? Mam zamiar zamontować to w domku letniskowym w przyszłym roku aby mieć te 3 miechy akurat pobytu za darmo pełen pakiet i doładować kartę dopiero na kolejny sezon a więc po roku... zależy mi również na DVB-T gdyż mam zaledwie 20 km do nadajnika. A więc czy po 3 miesiącach później włączą się kanały podstawowe ale DVB-T będzie działać normalnie?

DVBManiak

Re: ADB 2850ST

Post autor: DVBManiak »

Będzie działać normalnie. Trzeba tylko aktywować kartę, bo bez aktywacji nie działa dvb-t. I chyba nie można wyciągać karty.

Stupa

Re: ADB 2850ST

Post autor: Stupa »

Mam pytanie do posiadaczy tego dekodera odnośnie zapisu w reklamie tj. możliwość odbiory telewizji w dwóch różnych pomieszczeniach**

http://img697.imageshack.us/img697/1736/danes.png

Jeśli ktoś posiada ten dekoder albo się orientuje jak to można uzyskać to byłbym wdzięczny za odp. i czy na obydwu wyświetla to samo czy różne programy ale myślę, że to samo do różnych chyba potrzeba kolejnego dekodera?

gecko

Re: ADB 2850ST

Post autor: gecko »

Stupa, a od czego są te dwie gwiazdki( ** )?

DVBManiak

Re: ADB 2850ST

Post autor: DVBManiak »

Zapewne od tego co jest napisane na samym dole danych z dwoma gwiazdkami, czyli 'Opcja dostępna od chwili komercyjnego udostępnienia przez ITI Neovision...'.

Stupa

Re: ADB 2850ST

Post autor: Stupa »

Już się dowiedziałem na innym forum, że by mieć multiroom to trzeba mieć abonament w N i ten tunerek TNK jako multiroom się wtedy stosuje...

gecko

Re: ADB 2850ST

Post autor: gecko »

Nie wiem czy akurat od multiroomu N możesz zastosować tuner TNK, czy musisz dokupić osobny.

zz292

Re: ADB 2850ST

Post autor: zz292 »

Witam.Jaki macie sygnał?U mnie na antenie siatkowej jest siła 90%jakość 100% a dB 27.Najbardziej chodzi mi oto dB ile wam wskazuje?Pozdrawiam.

DVBManiak

Re: ADB 2850ST

Post autor: DVBManiak »

Przecież już dostałeś odpowiedź. http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 954#p59954

zz292

Re: ADB 2850ST

Post autor: zz292 »

DVBManiak pisze:Przecież już dostałeś odpowiedź. http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 954#p59954
Kolega napisał co sądzi o moim odbiorze ale ja chciałem się dowiedzieć jak to wygląda u innych użytkowników tych tunerów.Chyba nie ma co sobie zawracać głowy.Ktoś już napisał na tym forum."Wszyscy są mądrzejsi od innych"

Matteo87

Re: ADB 2850ST

Post autor: Matteo87 »

zz292 pisze:Witam.Jaki macie sygnał?U mnie na antenie siatkowej jest siła 90%jakość 100% a dB 27.Najbardziej chodzi mi oto dB ile wam wskazuje?Pozdrawiam.
ja mam siła 45% jakość 100% db 27-29. siatka z symetryzatorem na strychu


Pytanko do osób, które mają dostęp do MUX2 i MUX3 polskich i używają tego tunera. Jak Wam układa listę kanałów DVB-T?

Awatar użytkownika
Qbic
Posty: 49
Rejestracja: 19 października 2011, o 14:37
Miejscowość: __
Odbiornik: Di-Way
Instalacja antenowa: ATX-91
12 elementowa VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - Zygry, Wzgórze Radary

ADB 2850 ST

Post autor: Qbic »

Witam mieszkam 60 km od łodzi i 80 km od raszyna i do tego jeszcze 110 km od konina dzisiaj odbierałem mux1, 2 i 3 z raszyna. Dzisiaj w Łodzi włączyli mux2 z siłą 100kW i dekoder zbzikował. Kanały z trzech muxów2 sie zareiestrowały ale zaden nie działa ani z łodzi ani z raszyna ani z konina. Chodzi o mux 2. Sprawdziłem na drugim tv z tunerem dvb-t i tam wszystko działa ok ma ktoś jakiś pomysł? Nawet jak podłącze antene po przeszukania pasma z łodzi to i tak mux z raszyna nie działa

Dzisiaj zaczęło działać nie wiem o co chodzi ale kanałów z mux2 mam teraz kupe. Jakaś edycja kanałów by sie przydała w tym dekoderze. Chyba bede musiał zainwestować w antene kierunkową, bo ta siatka coś za dużo zbiera.

slaweksz

Brak obrazu po SCART z tunera ADB 2850ST

Post autor: slaweksz »

Witam!

Tuner jak w temacie podłączony do TV przez HDMI i do nagrywarki DVD przez SCART.
Nagrywanie przez SCART używane sporadycznie, ale jeszcze ze dwa-trzy miesiące temu działało.
Wczoraj sprawdziłem i niestety - po przełączeniu rozdzielczości na tunerze na SD (wyjście HDMI i SCART nie działają równolegle) na ekranie widoczne jest MENU dekodera i słyszalny dźwięk, natomiast przekazywanego obrazu nie widać.
13 grudnia było aktualizowane oprogramowanie dekodera. Zastanawiam się, czy to nie tu tkwi problem.
Może ktoś się spotkał z czymś takim?

Zablokowany