DVB-T w woj. lubuskim

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: voitek »

debe pisze:tunery USB a szczególnie oprogramowanie są zawodne i nie nadają się do odbioru DVB-T
Nie nadają się? To ciekawe, bardzo ciekawe. Niektórzy na kawałku drutu oglądają mocniejsze nadajniki właśnie poprzez te nienadające się tunery pod USB...

Rahm

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Rahm »

Nie mogli jeszcze testować, bo nie kupili nadajników. Nie kupili nadajników, bo im jeszcze TVP nie zapłaciła. TVP im nie zapłaciła, bo staruszki abonamentu nie załaciły. Dam znać, kiedy moja babka pójdzie na pocztę i zapłaci, ale nie wcześniej, niż w listopadzie.

jacor1986
Posty: 13
Rejestracja: 2 września 2011, o 12:50
Instalacja antenowa: ASR-860/P25 TELMOR
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Żagań Wichów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: jacor1986 »

Witam mam pytanie, kiedy spodziewane jest wyłączenie analogu z RTCN Żagań Wichów i z Jemiołowa ????

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: debe »

jacor1986 pisze:Witam mam pytanie, kiedy spodziewane jest wyłączenie analogu z RTCN Żagań Wichów i z Jemiołowa ????
Definitywnie emisje analogowe mają być wyłączone w całej polsce 31 lipca 2013 roku. Nie ma żadnych oficjalnych informacji by w lunuskim miało to nastąpić wcześniej.
To tylko mój punkt widzenia:
Jesteśmy w pierwszym etapie uruchomienia MUX_1 (15 grudnia br.). Tym samym będą już wszystkie programy nadawane u nas analogowo dublować się z tym nadawanymi cyfrowo. Można by było więc wyłączyć analog wcześniej niż w 2013 roku. Jak będzie? Zobaczymy. W ustawie o cyfryzacji jest chyba sztywny 6-cio miesięczny okres simulcastu, więc sam nie wiem.
Ostatnio zmieniony 2 września 2011, o 20:56 przez debe, łącznie zmieniany 1 raz.

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Bogdan G. »

Nadajniki Wichów i Jemiołów dostały nowe pozwolenie na nadawanie do 30.06.2012 więc po tym terminie można spodziewać się wyłączeń . Z drugiej strony na stronie UKE jest wzmianka że wyłączenia zaczną się w listopadzie 2012 roku .

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: apk »

Program TVP 1 z Żagania mogą wyłączyć po uruchomieniu I multipleksu w grudniu a polsat , TVP2 w lipcu i resztę kanałów w paśmie UHF do 30.09.2012r
Wraz z wyłączeniem w Lubuskim powinni wyłączyć Mazowieckie , Wielkopolskę i stopniowo co 2-3 miesiące resztę kraju do 31.07.2013 r aby sprzedawcy nie podnosili cen telewizorów i nie naciągali obywateli . ;)
Niestety to tylko moja propozycja a więc czekamy na oficjalny harmonogram wyłączeń TVA .

DVB-T

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: DVB-T »

apk pisze:Program TVP 1 z Żagania mogą wyłączyć po uruchomieniu I multipleksu w grudniu a polsat , TVP2 w lipcu i resztę kanałów w paśmie UHF do 30.09.2012r
Wraz z wyłączeniem w Lubuskim powinni wyłączyć Mazowieckie , Wielkopolskę i stopniowo co 2-3 miesiące resztę kraju do 31.07.2013 r aby sprzedawcy nie podnosili cen telewizorów i nie naciągali obywateli . ;)
Niestety to tylko moja propozycja a więc czekamy na oficjalny harmonogram wyłączeń TVA .
Dodałbym do tego możliwość szybkiego wyłączenia nadajnika Iława-Kisielice, gdzie komplet programów jest nadawany już dosyć długo.
I Mam nadzieję, że docelowe emisje MUX3 nie będą czekały do kwietnia 2012 tylko będą systematycznie uruchamiane tam, gdzie będzie wyłączany analog.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Drekan »

DVB-T pisze:Dodałbym do tego możliwość szybkiego wyłączenia nadajnika Iława-Kisielice, gdzie komplet programów jest nadawany już dosyć długo.
I Mam nadzieję, że docelowe emisje MUX3 nie będą czekały do kwietnia 2012 tylko będą systematycznie uruchamiane tam, gdzie będzie wyłączany analog.
Tutaj stanowisko nadawców komercyjnych:
Adam Brodziak pisze:Pisałem już na tym forum, że nie ma takiego planu. Wszystkie oficjalne nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Istnieje jedynie robocze stanowisko nadawców komercyjnych :D że wyłączenie analogu, na danym obszarze, będzie możliwe rok po włączeniu nadawnia TVP w ramach MUX-1. Niecierpliwych forumowiczów proszę by pomyśleli o tych, którzy nadal nie wiedzą co się dzieje i co mają z tym zrobić(AZARTy). Zwolennikom teorii spiskowych przypomnę, że podwójnie płacimy za nadawanie tych samych programów. 8-)
Jeśli UKE nie przekona nadawców do zmiany stanowiska, to w 1 etapie wyłączania nadawania analogowego powinny się znaleźć: Lubuskie, Podbeskidzie i Podkarpacie. ;)

Stupa

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Stupa »

Witam! Dziś zrobiłem nareszcie test DVB-T nad jeziorem Głębokie k/Międzyrzecza. Sygnał odbieram na dekoderze Cyfry + Philipsa HD PVR 7201. Nie było żadnych problemów nie mierzyłem sygnału ale odbiór jest na prawdę spoko. Martwiłem się dużym zalesieniem terenu ale 20 km w linii prostej do nadajnika z Jemiołowa zrobiło swoje :D Tak więc mogę się już również cieszyć darmową telewizją w cyfrowej jakości. Mam pytanie jeszcze czy będą jakieś programy nadawane w HD ponieważ słyszałem, że było przez jakiś czas TVP HD? Wyczytałem, że pod koniec roku będą już włączane kanały TVP... bardzo mnie to cieszy na przyszły sezon letni będę mieć bajkę podczas deszczowych dni :D Pozdrawiam

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: debe »

U nas MUX_1 jednak do 14 grudnia a nie od 15 grudnia.http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-1

Peter Parker

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Peter Parker »

"Do", "od" i całkiem inna postać inna rzeczy. Chodzi o to, że do 14 grudnia do 23:59 jest termin startu MUX1. Równie dobrze przekaz może ruszyć np. 1 grudnia ;)

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: debe »

Proszę o informacje z jaką charakterystyką będzie nadawany MUX_1 z Jemiołowa. Dookólną, czy kierunkową?
Jeśli kierunkową to płn czy płd?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: DanielK »

@debe - dookólna

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: debe »

Daniel Kucharski pisze:@debe - dookólna
Doskonale. Dzięki za informacje.

Łukash

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Łukash »

Mam pytanie:
czy nie będzie zakłóceń w odbiorze mux 1 z Jemiołowa i Wichowa przecięż będzie ten sam kanał (45)?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: DanielK »

Nie będzie. Sygnał był już tak nadawany od kwietnia 2008 do września 2010.

andybond

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: andybond »

Mam problem. Otóż na moim dekoderze RWT nie mam obrazu. Gdy mam włączone napisy,to są poprawnie wyświetlane ale reszty sygnału wideo nie ma. Czy tak ma byś póki co z Jemiołowa czy u mnie coś nie tak?
Pozdrawiam Andrzej

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: debe »

andybond pisze:Mam problem. Otóż na moim dekoderze RWT nie mam obrazu. Gdy mam włączone napisy,to są poprawnie wyświetlane ale reszty sygnału wideo nie ma. Czy tak ma byś póki co z Jemiołowa czy u mnie coś nie tak?
Pozdrawiam Andrzej
Z Jemiołowa wszystko "idzie" normalnie więc na pewno problem jest z dekoderem. Może z ustawieniami.
Ja chyba nie do końca rozumiem: napisy wyświetlane są na czarnym ekranie? A dźwięk jest?


Odpowiadając post pod postem nie cytuj. Czytaj Zasady Forum. Admin.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Tom345 »

Najpewniej RWT nie posiada obsługi MPEG-4.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: debe »

Tom345 pisze:Najpewniej RWT nie posiada obsługi MPEG-4.
Nie ma STB RWT bez MPEG4. Ktoś taki spotkał?

Odpowiadając post pod postem nie cytuj. Czytaj Zasady Forum. Admin.

Zablokowany