SAMSUNG T220HD

Wallchok

SAMSUNG T220HD

Post autor: Wallchok »

Witam.
Na początek dwie informacje:
- Jestem posiadaczem monitora Samsung SyncMaster T220HD.
- Jestem laikiem w tematach jakie są poruszane na tym forum.
Na chwilę obecną do monitora mam podłączoną analogową kablówkę i narzekać nie mogę, ale.. Ale jako miłośnik dobrej jakości oraz osoba, która lubi wykorzystać w pełni możliwości sprzętu (żeby nie uznać kupna za pieniądze wyrzucone w błoto) chciałbym sprawić sobie jakies DVB.
Otóż najłatwiej by mi było dopłacić trochę do abonamentu (obecnie mam kablowke cyfrową i analogową na telewizorze w dużym pokoju), wykupić/wynająć moduł CAM i korzystać z telewizji cyfrowej w podobny sposób jak przy telewizorze ( z tym, że nawet wygodniej, bo tam mam dekoder zewnętrzny, a tutaj miałbym wszystko w jednym pilocie, tym od monitora).
Jednak z tego, co się dowiedziałem, to monitor ma tuner DVB-T, a do cyfrówki drogą kablową konieczny jest DVB-C. Trudno, 'musztarda po obiedzie'. ;P
Więc w jakim celu piszę?
Otóż..
Oczekuję, że potwierdzicie (albo lepiej zaprzeczycie): "tak, twój monitor nie obsłuży DVB-C".
A przede wszystkim (bo zakładam, że połączenie mój monitor + dvb-c nie wypali) dokładnie wyjaśnicie co jest niezbędne do korzystania z telewizji cyfrowej naziemnej. Bo z tego co pojąłem, to wystarczy odpowiednia antena, dobry sygnał i połączenie tego z tv/monitorem kablem antenowym. Więc nie mogę pojąć na co mi wejście CI w monitorze.
Pytań mam wiele, ale narazie na tym skończę.
Jeśli ktoś zainteresuje się moim problemem, to chętnie podam dokładniejsze dane (miejse zamieszkania, odległość od anteny itd.)
I proszę mnie nie odsyłać do innych tematów, albo 'googli', bo czytałem już wiele, jednak informacje bywają sprzeczne i chciałem się upewnić podając swój, konkretny przykład.
Pozdrawiam.

markez

Re: Samsung T220HD, a telewizja cyfrowa.

Post autor: markez »

Jeśli specyfikacja tego monitora nie przewiduje DVB-C to podłączenie kablówki w tym standardzie nie wypali. Sprawdź dane techniczne w papierach monitora.

Natomiast co trzeba do DVB-T (naziemnej cyfrowej):
1) odbiornik zgodny z MPEG-4 H.264/AVC (jw. sprawdź specyfikacje monitora)
2) jakaś dobra antena, może być nawet wewnętrzna jeśli mieszkasz niedaleko nadajnika, np. w Krakowie na pokojowych jest nawet dobry odbiór, ale zalecana zewnętrzna.
3) bycie w obszarze obecnych emisji testowych MPEG-4 (wykaz na stronie Emitela)
no i jeśli spełniasz te trzy warunki, to możesz się cieszyć naziemną cyfrą.
Aha, jeśli masz monitor z MPEG-2 tylko, to jeszcze do września zrobisz z niego pożytek w Wiśle i Rzeszowie, tam są emisje w tym standardzie. Chyba że ma gniazdo na moduł MPEG-4 (CI), to będziesz musiał się w taki moduł zaopatrzeć.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Samsung T220HD, a telewizja cyfrowa.

Post autor: scanya »

Ten monitor ma oczywiście tylko tuner MPEG2, sam niedawno kupowałem monitor i przejrzałem specyfikację duuużej ilości modeli.
Ma również gniazdo CI, więc szansa na odbiór TV naziemnej cyfrowej jest. Nie wiem tylko czy będzie chciał współpracować z odpowiednimi modułami zamieniającymi MPEG4 na MPEG2...

MAVERIC

Re: Samsung T220HD, a telewizja cyfrowa.

Post autor: MAVERIC »

Żebyś czasami nie kupował tego bo w opisie jest że nie współpracuje z Twoim Samsungiem
http://www.dvbsklep.pl/product_info.php ... ucts_id=76

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Samsung T220HD, a telewizja cyfrowa.

Post autor: Jarosław Bałuka »

MAVERIC pisze:Żebyś czasami nie kupował tego bo w opisie jest że nie współpracuje z Twoim Samsungiem
http://www.dvbsklep.pl/product_info.php ... ucts_id=76
Śmiem twierdzić, że informacja podana pod załączonym linkiem jest nieprawdziwa w części:
"UWAGA: Moduł nie konwertuje kanałów nadawanych w formatach HD MPEG4 na HD MPEG2 - nie oferuje tego żaden moduł. Programy HD MPEG4 są konwertowane do formatu SD MEPG2."
Neotion NP4 nie konwertuje HD MPEG-4 do SD MPEG-2. On w ogóle nie "trawi" HD.

stanny

Re: Samsung T220HD, a telewizja cyfrowa.

Post autor: stanny »

Jarosław Bałuka pisze:
MAVERIC pisze:Żebyś czasami nie kupował tego bo w opisie jest że nie współpracuje z Twoim Samsungiem
http://www.dvbsklep.pl/product_info.php?cPath=16&products_id=76
Śmiem twierdzić, że informacja podana pod załączonym linkiem jest nieprawdziwa w części:
"UWAGA: Moduł nie konwertuje kanałów nadawanych w formatach HD MPEG4 na HD MPEG2 - nie oferuje tego żaden moduł. Programy HD MPEG4 są konwertowane do formatu SD MEPG2."
Neotion NP4 nie konwertuje HD MPEG-4 do SD MPEG-2. On w ogóle nie "trawi" HD.
NP4 rzeczywiście "nie widzi"sygnału HD ale czy coś go "widzi" skoro nie jest nadawany?przynajmniej w Krakowie..(ja wiem to emisja testowa ...ale....)

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Samsung syncMaster T200HD czy posiada MPEG-4 czy MPEG-2

Post autor: bogdanzieba »

Witam mam pytanie jaki TV Samsung SyncMaster T200HD posiada tuner do DVB-T MPEG-2 czy MPEG-4?
Nadaje się do odbioru NTC w Polsce?

Awatar użytkownika
tomek1106
Posty: 62
Rejestracja: 4 czerwca 2011, o 19:15
Miejscowość: Włocławek
Odbiornik: Xiaomi 65 4S
Lg 42Lb671V
Instalacja antenowa: TELEVES DAT BOSS T-FORCE MIX COMBO VHF+UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin

Re: Samsung syncMaster T200HD czy posiada MPEG-4 czy MPEG-2

Post autor: tomek1106 »

Z tego co zalukałem w sieci to niby obsługuje DVB-T ale nie wiadomo jakie czy MPEG2 czy MPEG4 ''Built-in DTV(DVB)''
Masz tu całą specyfikację http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p ... UV/EN-spec

Jak coś to będziesz mógł tylko dźwięku posłuchać.
Najlepiej podłącz pod antenkę i zalukaj !!!

Zablokowany