DVB-T Wrocław

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T z RTCN WROCŁAW ŚLĘŻA

Post autor: JarekM »

Witam,
W najbliższy weekend przeprowadzany będzie eksperyment, którego skutkiem dla
widzów będą krótkotrwałe przerwy w sygnale DVB-T we Wrocławiu. Nastąpi
również czasowa zmiana PID'ów, co może powodować konieczność 'przeskanowania' STB, oraz zmiana modulacji mogąca nieznacznie pogorszyć zasięg stacji DVB-T Wrocław/Żórawina. Nie będzie też emisji niektórych  stacji radiowych.
Testy i związane z tym niedogodności rozpoczną się w piątek (2007-03-02) wieczorem, a zakończą w sobotę (2007-03-03) .
Zakłócenia związane z testami nie będą miały wpływu na inne niż DVB-T emisje z obiektu  Wrocław/Żórawina.

ikcyzor
Posty: 63
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T z RTCN WROCŁAW ŚLĘŻA

Post autor: ikcyzor »

Czy można coś dokładniej chętnie się pobawię (i-cam 2000T)

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Wrocław - czasowe zmiany w DVB-T

Post autor: mm4738 »

Już się coś dzieje. Znikły kanały radiowe.A na TVP1 i TVP3 pojawiły się dodatkowe podnośne z kanałami radiowymi.Na TVP1 jest regionalny Wrocław

ikcyzor
Posty: 63
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Wrocław - czasowe zmiany w DVB-T

Post autor: ikcyzor »

A może by tak potestować napisy dialogowe ?? Pozatym mozna spróbować z MHP żeby platforma N nie była pierwsza  czytaj  http://www.medialink.pl/media/?telewizj ... &rel=35952 

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Wrocław - czasowe zmiany w DVB-T

Post autor: JarekM »

[quote]A może by tak potestować napisy dialogowe ??
[/quote]jest kilka pomysłów na testy, ale o tym w swoim czasie.
[quote]Pozatym mozna spróbować z MHP
[/quote]próbować można wszystko wprawdzie MHP było testowane jakiś czas temu właśnie przy wspólpracy z ADB (obcenie ten dział tworzy firmę Osmosys) ale nad ponownym eksperymentem z MHP też się zastanowimy.
a swoją drogą dla pełneo obrazu sytuacji polecam m.in. lekturę strony http://www.vialicensing.org/licensing/MHP_fees.cfm
Jak widać nie ma nic za darmo. W przypadku telewizji płatnej wszystko jest jasne, widz kupując usługę płaci wszystkie jej składniki. Natomiast w przypadku emisji FTA musi to być inaczej zorganizowane. Oczywiście nie twierdzę, jest to nie możliwe. Ważne tylko żeby w tarakcie dyskusji pamiętać o takich różnych "drobiazgach".

ikcyzor
Posty: 63
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Wrocław - czasowe zmiany w DVB-T

Post autor: ikcyzor »

Ja si ę nie zgodzę z tym FTA to co oglądamy jest zapłacone mamusia biega raz w miesiącu na pocztę.Ja wiem że nie płaci za to co nadajecie tylko za posiadanie telewizora bo ktoś kiedyś tak wymyślił broniąc się przed prywaciarzami w latach 60-tych był jeden a później doszedł drugi program i za to się płaciło bo do niczego innego by się nikomu telewizor nie przydał, bo jak młodzi mogą nie wiedzieć nie było nawet wideo Będąc u majętnej babci na wakacjach nie mogłem włączyć tv na bajkę bo mół się popsuć był w domu bo świadczył o majętności i grał tylko jak ktoś ze wsi przyszedł w odwiedziny :p

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Wrocław - czasowe zmiany w DVB-T

Post autor: JarekM »


[quote]Ja si ę nie zgodzę z tym FTA to co oglądamy jest zapłacone mamusia biega raz w miesiącu na pocztę.[/quote]nie ma nic za darmo, ale to inny sposób dystrybucji pieniędzy.
... o modelach biznesowych możemy porozmawiaćw innym wątku.

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Wrocław - czasowe zmiany w DVB-T

Post autor: JarekM »

teścik zakończony. wszystko powinno wrócić do poprzedniego stanu.o kolejnych eksperymentach będę się starał informować na tym forum.
zamykam wątek.

Nocny

DVB - T z RTCN Wrocław/g. Ślęża

Post autor: Nocny »

Kiedy i na którym kanale będzie nadawany sygnał DVB - T z RTCN Wrocław/g. Ślęża?

mendrek

DVB - T z RTCN Wrocław/g. Ślęża

Post autor: mendrek »

juz rok jak wyłączyli na kanale 28 sprzet chyba rdzewieje może na eruro ale w mpeg 8 Skymax mamy służy  do satki a lokalne e centrum Wrocławia to zjawy

raverpol

DVB-T Wrocław

Post autor: raverpol »

Witam czy ktokolwiek jestw stanie udzielić odpowiedzi na pytanie czy we Wrocławiu ponownie ruszy DVB-T. To chyba obecnie jedyne duże miast w Polsce, które nie ma takich możliwości. pozdrawiamkriss

black500

DVB-T Wrocław

Post autor: black500 »

Witam, na chwile obecna mozesz sprobowac odebrac sygnal z nadajnika RTCN  Poznan/Srem  k.39  zgodnie z tabelka: http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... 1BMieszkam w dzielnicach polnocnych miasta z b.dobrym "widokiem" w kierunku Wzgorz Trzebnickich.
warunki odbioru:
antena ATX-87 (lub ATX-91)
przedwzmacniacz LNA-101 (15dB) lub dobierany LNA-169 (24dB)
bezposrednie podlaczenie do tunera DVB-T zadnych zwrotnic,sumatorow rozgaleznikownie testowalem przedwzmacniacza TELMOR PAP-624 ktory jest strojony na poszczegolne pasma;ciekaw jestem jakie warunki odbioru beda u ciebie zwlaszcza paczka POT na k.23
pozdrawiam

raverpol

DVB-T Wrocław

Post autor: raverpol »

zastanawiam sie czy jest sens instalowac to wszystko z partynickiej tuz przy BP na karkonoskiej? Czy wogole cokolwiek zlapie? pozdro

black500

DVB-T Wrocław

Post autor: black500 »

zajrzyj do watku w dziale: Naziemna Telewizja Cyfrowa DVB-T

Demon

DVB-T Wrocław

Post autor: Demon »

Obecnie odbieram sygnał z nadajnika w Śremiu oraz z czeskiej Czarnej Góry (czeski multipleks). Może w naszym mieście coś jeszcze można odebrać?

Liczę na to, że panowie moderatorzy zaglądną czasami do tego wątku.
Ostatnio zmieniony 2 listopada 2009, o 19:26 przez Demon, łącznie zmieniany 1 raz.

Matteo87

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Matteo87 »

na jakiej antenie odbierasz Czarną Górę? I jaki jest poziom sygnału? Ja mieszkam w Strzelinie (ok.40 km na południe od Wroc.) i przy antenie skierowanej na Ślężę mój TV niestety nie widzi żadnego syganłu z Czech

black500

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: black500 »

Witam,
sygnal ze Sremu odbieram od ponad roku na kanale 39
kanal 23 mialem tylko okazje zlapac podczas dobrej propagacji fal i tylko w porze wieczornej bez stabilnosci odbioru.Tu jak ktos juz na forum wspomnial to sie potwierdza ze proba odbioru k.23 bedzie "wyzwaniem"... (link do watku: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=632 )
oprocz tego MUX czeski na kanale 40 bez problemow
kanal45 brak odbioru

moja lokalizacja:Wroclaw okolice Pl.Grunwaldzkiego (polnocne obszary miasta), wysokosc masztu ok.5,5m + ok.25m wysokosc kamienicy

antena ATX-87
mialbym pytania:
czy ktos probowal na DAT-75,
czy orientuje sie ktos gdzie mozna zakupic strojony tlumik na wybrany kanal, pytam konkretnie w celu wytlumienia analogowych sygnalow CT1 i TVP2 na k.23 (druga antena ustawiona na RTCN Sleza)

Demon

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Demon »

Opiszę moją sytuację:

Południe Wrocławia, blok 10-piętrowy, antena kierunkowa Dipol ATX-91 (zysk 13-17 dB) umieszczona na maszcie "na czubku" budynku, skierowana na północ. Zamiast symetryzatora jest przedzwmacniacz 18dB. Kabla około 20m.
Optycznie czysto, widać Wzgórza Trzebnickie (nie mam dobrej lornetki, więc nie wiem, czy coś jeszcze dalej jest widoczne).

Na tej antenie odbieram również Czechy na 40 kanale. Absurdalnie (bo Trutnov jest w przeciwnym kierunku) sygnał ze Śremia około 70 a z Czarnej Góry około 78 (Samsung LE37B650).

Matteo, nadajnik na Czarnej Górze znajduje się blisko miejscowości Trutnov. Patrząc na mapie od ciebie, to jest w linii prostej przez Dzierżoniów i Głuszyce. Powiem ci, że jak skierowałem powyższą antenę na Czarną górę, to sygnał miałem za silny i Czeskiej cyfrówki nie odbierałem w ogóle. :!:

Black, spróbuj podjechać do sklepu "Anteny" na Robotniczej (wjazd od placu manewrowego autobusów obok Dworca Świebodzkiego). Tam też mogą dać tobie kontakt do osób zajmujących się tematem. Podobno mogą na zamówienie odpowiednie zwrotnice zrobić.

black500

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: black500 »

Demon pisze:...Optycznie czysto, widać Wzgórza Trzebnickie ...
U mnie podobna sytuacja, zadnych wysokich budynkow itp.
Znam sklep Antena nawet jeszcze jak byli na K.Wielkiego tam kupuje osprzet ale jakos ostatnio nie potrafili mi pomoc.
Ktos mi mowil ze na Orzeszkowej jest jakis zaklad(? @Demon moze wiesz cos na ten temat), KMB raczej nie wykonuje na zamowienie
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: RAPIOTR »

Witajcie koledzy z Wrocławia.Widać że Maszt w Górze k/Śremu przy 50 KW ERP w k39 z bulami ,ale dociąga do was.Pomimo tego że Wrocław jest przesłonięty wzgórzami od strony Trzebnicy i leży w dolince :!:
No tak ale po zmianie mux na k23 mimo, że bedzie 100KW ERP to z powodu zakłucen od wysoko położonego obiektu w Czechach i RTCN Czestochowy słaby już sygnał będzie dodatkowo degradowany. Będzie w Wrocławiu niezła żeznia fal :? i wyzwanie dla najwytrwalszych twardzieli by to oglądać. Może bedzie konieczne założenie za Yagą osłony z blachy by stłumić Czechów???? :ugeek: . Ech te stoczniowe pomysły... .No ale kto nie ryzykuje ten we Wronkach nie siedzi hehe.. .

Tak na poważnie mogę doradzić firmę Dipol z Poznania wykonuje :filtry ,tłumiki ,wzmacniacze na jeden kanał i zwrotnice strojone kanałowo również nietypowe na zamówienie.
Oto link :
http://sklep.delta.poznan.pl/
Ludzie są konkretni należy tylko wiedzieć co się chce zrobić .Polecam.

pozdrawiam Panowie i życzę owocnych testów.

Zablokowany