SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

MateuszNTC

Re: Wzmocnienie sygnału w Polsce

Post autor: MateuszNTC »

Antena Siatkowa z symetryzatorem,jest wystawiona na nadajnik Warszawa/PKIN.
A Więc zresztą pomijam pytanie o wzmocnienie sygnału TVP1/2/Info Warszawy zresztą poczekam na następne plany wzmocnień sygnału ;)Powodem Nadajnik w Lublinie też pominę.

1.Czy nadajnik Ryki/Dęblin planuję wzmocnienie sygnału co najmniej do 50 KW?
2.Bardzo chcę się dowiedzieć,czemu nadajnik Iława/Kisielice wzmocniła sygnał do 50 KW ,czy również wszystkie nadajniki w Polsce zostaną wzmocnione do 25 lub 50 KW?
3.Tak jak wyżej z piątego pytania.
4.Trzeci ostatni TVP Info czy ustalenia na Multipleks 5 - Przepraszam że ten temat był poruszony na forum jednak chciał bym się dowiedzieć.

Jeżeli był poruszony temat na forum ,proszę wskazać liczbę i link do którego mogę wejść i dowiedzieć się.
Jeżeli nie był - proszę o odpowiedź.

MateuszNTC

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: MateuszNTC »

Peter_CA pisze:
bogdanzieba pisze:Mam antenkę ustawioną na PKiN do którego mam ok. 5 km, mieszkam na parterze ale z okna widzę PKiN i działa mi TVP Info Łódź. Dziwne przecież nie jest nadawany z PKiN.
Nazwa watku: Emisja synchroniczna PKiN - Raszyn. Gdyby Raszyn nadawał MUX 3 z TVP Łódź a PKiN nie, to nie mogła by to być emisja synchroniczna ;)
O ile się nie mylę to z Raszyna by nadawali TVP Łódź,a z Warszawy/PKin TVP Lublin ;)

pawelek0410

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: pawelek0410 »

cześć:)
mój odbiór z Raszyna to ATX-91 w lini prostej 110km MUX 2 i 3 83 % siły sygnału (nie dawno temu miałem 90%:(:( Polsat HD kanał 29 przeważnie wieczorami lub z rana od 5 % do 60% :)
pozdrawiam:)

RTCN Warszawa *Raszyn 48 i 55 kanał 83 % siły sygnału 110km w lini prostej:) 5-60% Polsat HD tylko
z mocą 2KW z PKIN!!

Banister
Posty: 75
Rejestracja: 6 października 2011, o 13:41
Odbiornik: Philips 40"
Instalacja antenowa: Dipol z ATX91 + SWA9701
Nadajnik - obiekt nadawczy: dookolna + Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Banister »

pawelek0410 pisze:cześć:)
mój odbiór z Raszyna to ATX-91 w lini prostej 110km MUX 2 i 3 83 % siły sygnału (nie dawno temu miałem 90%:(:( Polsat HD kanał 29 przeważnie wieczorami lub z rana od 5 % do 60% :)
pozdrawiam:)

RTCN Warszawa *Raszyn 48 i 55 kanał 83 % siły sygnału 110km w lini prostej:) 5-60% Polsat HD tylko
z mocą 2KW z PKIN!!
Witam!!!
kolego, a jaki masz wzmacniacz antenowy i w jakim rejonie wojewodztwa sie znajdujesz?

pawelek0410

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: pawelek0410 »

Banister pisze:
Witam!!!
kolego, a jaki masz wzmacniacz antenowy i w jakim rejonie województwa się znajdujesz?
Kolego LNA-177 powiat Radomski. prawie granice województwa Mazowieckiego i Świętokrzyskiego:)
Teraz MUX 2 i 3 mam 89 %:) poprawiło się:)

pozdrawiam Paweł:)

robi

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: robi »

Witam,
mam do was pytanie. Znajoma mieszka na Nowym Mieście chciałaby odbierać naziemną tv cyfrową, jednak problemem jest, że nie może umieścić żadnej anteny na zewnątrz budynku. W związku z tym mam do was pytanie. Czy będzie możliwy odbiór chociażby mux 2 i 3 po jakimś sensownym umieszczeniu antenki wewnątrz pomieszczenia i jaką antenę można by tu zastosować? Z tego co widzę moc nadajników nie jest aż taka zła.

rradek21
Posty: 124
Rejestracja: 31 października 2011, o 18:52
Miejscowość: Nasielsk
Odbiornik: GENIATECH MyGica T230A
Instalacja antenowa: Televes DAT HD Boss Mix 790 LTE 149421
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: rradek21 »

niestety nie, mieszkam w nasielsku ,a wiec blisko sam kiedys probowalem z domowych anten lecz nic nie odbierze... jak to nie moze wystawic anteny na zewnatrz??? co za problem... na zwyklej siatce co ja mam odbieram wszystko poslat HD tvn HD inaczej sie nie da
niech wystawi antene przed okno do tego jakis maszt w mur i do niego antena co za problem

robi

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: robi »

Czyli teoretycznie nie ma szans na odbiór wewnątrz około 2,5 km od nadajnika na Pałacu? Niestety żaden montaż anteny na zewnątrz nie wchodzi w grę(kamienica), a żeby nawet umieścić jakąś antenę na parapecie to także jest problem, ponieważ okna są nisko i każda przechodząca obok osoba mogłaby strącić tą antenę.

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

@ robi:
Nowe Miasto w Warszawie... możesz próbować odbioru na antenie wewnętrznej, choć niestety bywa to loterią. Zwykle trzeba wypróbować kilka anten i sporo nawędrować się po mieszkaniu. Nie ma reguły, a wszystko zaczyna się i kończy na twojej lokalizacji i na tym, ile sygnału z Raszyna i PKiN-u do Ciebie dolatuje.

Więc tak, musisz znaleźć sklep, gdzie będziesz mógł wziąć antenę pokojową z opcją zwrotu lub wymiany na inny model. Ewentualnie kupować w Internecie ze sklepów (firm), wtedy masz prawo do zwrotu towaru w przeciągu 10 dni.

Ewentualnie zrób sobie antenę testową (dipol prosty półfalowy z przewodu antenowego), lub dipol całofalowy (X). Opisów poszukaj na forum. I po testach będziesz już miał pewne zorientowanie.

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: MJJ »

robi pisze:Witam,
mam do was pytanie. Znajoma mieszka na Nowym Mieście chciałaby odbierać naziemną tv cyfrową, jednak problemem jest, że nie może umieścić żadnej anteny na zewnątrz budynku. W związku z tym mam do was pytanie. Czy będzie możliwy odbiór chociażby mux 2 i 3 po jakimś sensownym umieszczeniu antenki wewnątrz pomieszczenia i jaką antenę można by tu zastosować? Z tego co widzę moc nadajników nie jest aż taka zła.
Musi próbować metodą prób i błędów (różne antenki, w różnych miejscach mieszkania). Oczywiście szansa na odbiór jest ale gwarancji nie ma.
rradek21 pisze:niestety nie, mieszkam w nasielsku ,a wiec blisko sam kiedys probowalem z domowych anten lecz nic nie odbierze...
Nie porównuj odbioru w Nasielsku do odbioru na Nowym Mieście w Warszawie. Odległość od nadajnika na PKiN w obydwu przypadkach znacznie się różni.
rradek21 pisze:jak to nie moze wystawic anteny na zewnatrz??? co za problem... niech wystawi antene przed okno do tego jakis maszt w mur i do niego antena co za problem
A słyszałeś o czymś takim jak konserwator zabytków.
Znam wiele budynków w Warszawie gdzie jest zakaz montowania indywidulanych anten (naziemnych, satelitarnych) na budynku.

rradek21
Posty: 124
Rejestracja: 31 października 2011, o 18:52
Miejscowość: Nasielsk
Odbiornik: GENIATECH MyGica T230A
Instalacja antenowa: Televes DAT HD Boss Mix 790 LTE 149421
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: rradek21 »

Ludzie myslalem ze chodzi o Nowe Miasto kolo Nasielska a nie w wawie... moglibyscie sie domyslec

MateuszNTC

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: MateuszNTC »

Trzymając antenę na wewnątrz z programu 53 uzyskałem tylko 2 % siły sygnału i jakość sygnału 100% nie zmiennie więc na przyszłość jeżeli chcecie odbierać z anteny na wewnątrz waszego domu to połóżcie antenę nie prosto a oprzyjcie ją trochę w górę.Testowałem bez problemu 6 KM od nadajnika.

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

MateuszNTC pisze:jeżeli chcecie odbierać z anteny na wewnątrz waszego domu...
to w końcu jak: "wewnątrz domu" czy "na zewnątrz domu"???

Podnoszenie nosa anteny to standardowa czynność przy odbiorze w pobliżu nadajników z wysoko umieszczonymi antenami.

robi

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: robi »

Ok, to dzięki za odp.
Jak będę teraz u znajomej,to będę próbował. Podstawą w tej sytuacji to będzie zakup sprzętu i jakieś indywidualne umówienia co do zwrotu.
A słyszałeś o czymś takim jak konserwator zabytków.
Znam wiele budynków w Warszawie gdzie jest zakaz montowania indywidulanych anten (naziemnych, satelitarnych) na budynku.
No niestety i to jest ten problem(z tego względu nie ma tam nawet anteny zbiorczej). Do tego dochodzi problem tego typu, że "mieszkanie" jest na parterze i nawet wystawienie anteny na zewnątrz jest problemem bo tam parapet jest na wysokości może maks 1 metra ;)
Wspomnę jeszcze o tym, że w miejscu którym mieszka znajoma jest niestety także problem z dobrym odbiorem tv analogowej(fakt, że antena do odbioru także nie jest rewelacyjna stara antena siatkowa) ale nie ma co porównywać analogowej tv i cyfrowej.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: bogdanzieba »

U was też czasem na Polsat HD, pokazuje brak sygnału na 2-3 sekundy i sygnał za chwilę wraca? Mam antenę kierunkową i do PKiN 3 km, widzę z okna iglicę, więc chyba nie powinno być problemów.

Mark
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 2011, o 13:13

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Mark »

Witam, wiadomo już może kiedy zostanie zwiększona moc muxa 3 ?

jano

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: jano »

U mnie na Bródnie teraz brak sygnału na MUX2 i MUX3 oraz TVN HD. Analog odbiera idealnie na tej samej antenie zarówno z Raszyna jak i z Pekinu, podobnie Polsat HD.

rradek21
Posty: 124
Rejestracja: 31 października 2011, o 18:52
Miejscowość: Nasielsk
Odbiornik: GENIATECH MyGica T230A
Instalacja antenowa: Televes DAT HD Boss Mix 790 LTE 149421
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: rradek21 »

to masz pecha bo u mnie na starej siatce 50km od wawy odbiera wszystko idealnie razem z polsat HD i tvn HD

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »

Bródno w okolicach Wysockiego - wszystko gra.

jano

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: jano »

Racja, wlazłem na dach i okazuje się że walnęła mi zwrotnica... Sory za zamieszanie :roll:

Zablokowany