Harmonogram wdrażania MUX3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: Jarosław Bałuka »

MUX3 z Chorągwicy nadaje normalnie.

Ale proponuję ten wątek pozostawić dla dyskusji ogólnej dotyczącej wdrażania MUX3, natomiast sprawy związane z indywidualnym odbiorem poszczególnych multipleksów omawiać w wątkach dedykowanych, np. dla Krakowa w wątku o emisjach z Chorągwicy

andiks

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: andiks »

Ponownie zapytam sie o publikacje czwartego etapu uruchomienia mux 3

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nie widzę powodu publikowania teraz harmonogramu na to co będzie za 2-3 lata.

Matteo87

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: Matteo87 »

Jarosław Bałuka pisze:Nie widzę powodu publikowania teraz harmonogramu na to co będzie za 2-3 lata.
Nadajecie za publiczne (czyli nasze) pieniądze, więc jeżeli harmonogram jest opracowany to powinniście go opublikować.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: yerry »

Emitel nie nadaje za publiczne pieniądze, coś ci się pomieszało.

Matteo87

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: Matteo87 »

Tak, a kto płaci za emisję MUX3?

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: yerry »

TVP S.A.

wlodarek1
Posty: 14
Rejestracja: 19 kwietnia 2011, o 08:57

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: wlodarek1 »

Czy jest jakaś szansa na wcześniejsze niż 27 października włącvzenie MUX 3 w Częstochowie - nadajnik wręczyca na kanale 41 ?

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: blockbuster »

wlodarek1 pisze:Czy jest jakaś szansa na wcześniejsze niż 27 października włącvzenie MUX 3 w Częstochowie - nadajnik wręczyca na kanale 41 ?
MUX3 w Częstochowie będzie z Błeszna nie z Wręczycy i na 99,99% zostanie uruchomiony przed 27.10 (pewnie z tydzień wcześniej)

wlodarek1
Posty: 14
Rejestracja: 19 kwietnia 2011, o 08:57

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: wlodarek1 »

Dzięki za odpowiedź .
Trochę źle zrobili że z błeszna bo trzeba będzie anteną kombinować tak by mieć odbiór z obydwu kierunków .A moja antena o zwykła siatka ze wzmacniaczem . I jeszcze widzę że moc nadajnika z błeszna będzie sporo mniejsza niż tego z wręczycy . Obaczymy jak to będzie . Przed chwilą sprawdziłem telewizor czy łapie stygnał z "kosztowy" na 51 kanale albo z krakowa na 48 kanale .
Niestety nic z tego nie łapie , choć z "kosztów" MUX2 na 49 kanale łapie bezproblemowo

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: K63 »

kemi73 pisze:I co ciekawsze MUX3 działa lepiej niż MUX2 z którym wiecznie mam problem. Jedynie co mnie wkurza to program Avermedia do volara. Po wybraniu pakietu TVP wywala mi się program. Pewnie trzeba zgłosić producentowi, tylko dziwne jest to że na mux2 działa prawidłowo.
kemi73@
Jakim sposobem odbierasz MUX-3 w Gorlicach przy kierunkowej charakterystyce nadawanego sygnału i przy takiej małej mocy ?

Awatar użytkownika
pjotrekm
Posty: 19
Rejestracja: 15 marca 2010, o 09:22
Odbiornik: Synaps THD-2800s,Technisat CableStar Combo,DiGYBOXX T4, inne
Instalacja antenowa: Antena logarytmiczno-periodyczna Fracarro LPV345F (choinka)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Trutnov

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: pjotrekm »

A czy wiadomo kiedy ruszy Żórawina? Wszak Kosztowy i Chorągwica mają ten sam termin startu co Żórawina. Czyli powinny już na dniach ruszyć "testy".
Ostatnio zmieniony 12 października 2011, o 20:06 przez pjotrekm, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: DVBManiak »

Myślę, że jeszcze z tydzień poczekamy, ale to już bliżej niż dalej.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: Szymon_Zy »

wlodarek1 pisze:Dzięki za odpowiedź .
Trochę źle zrobili że z błeszna bo trzeba będzie anteną kombinować tak by mieć odbiór z obydwu kierunków .A moja antena o zwykła siatka ze wzmacniaczem . I jeszcze widzę że moc nadajnika z błeszna będzie sporo mniejsza niż tego z wręczycy . Obaczymy jak to będzie . Przed chwilą sprawdziłem telewizor czy łapie stygnał z "kosztowy" na 51 kanale albo z krakowa na 48 kanale .
Niestety nic z tego nie łapie , choć z "kosztów" MUX2 na 49 kanale łapie bezproblemowo
Na szczęście docelowo będzie to Klepaczka. Póki nie wyłączą analogu układ jest beznadziejny (w moim przypadku kąt ok. 130 stopni) :/

Awatar użytkownika
pjotrekm
Posty: 19
Rejestracja: 15 marca 2010, o 09:22
Odbiornik: Synaps THD-2800s,Technisat CableStar Combo,DiGYBOXX T4, inne
Instalacja antenowa: Antena logarytmiczno-periodyczna Fracarro LPV345F (choinka)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Trutnov

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: pjotrekm »

130 stopni... hmmm... ja z jednej anteny łapię i Żórawinę i czeski Trutnov - Ćerna Hora. No i oczywiście po środku RTCN Ślęża (i na ten nadajnik jest skierowana antena). Patrząc na Google Earth to będzie dobre 130 stopni. Antena logarytmiczno-periodyczna Fracarro LPV 345F.
Koszt anteny niewielki. Może warto spróbować? Ja trochę filtruję i podbijam wzmocnienie na czeskich multipleksach 2 i 3 (k. 60, 61), bo mi analogowy Polsat (k.59) ze Ślęży mocno zakłóca. Ale czeski multipleks 1 k.40 odbieram bez żadnego wzmocnienia. Tak jak i analogowy TVN z Żórawiny, bo cyfrowy przekaz ma na dniach się stamtąd pojawić.

dzienciou

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: dzienciou »

15 km od nadajnika w linii prostej nie łapię MUX3, tylko i wyłącznie MUX2, a mieszkam w tym samym mieście co nadajnik (przynajmniej w teorii) :lol:

Matteo87

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: Matteo87 »

dzienciou pisze:15 km od nadajnika w linii prostej nie łapię MUX3, tylko i wyłącznie MUX2, a mieszkam w tym samym mieście co nadajnik (przynajmniej w teorii) :lol:
odbierasz na zbiorczej, zadaj sobie pytanie, czy ona jest przystosowana do dvb-t? moze przepuszczac selektywnie kanały i wtedy slabego muxa3 nie odbierzesz

oltom71

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: oltom71 »

Matteo87 pisze:
dzienciou pisze:15 km od nadajnika w linii prostej nie łapię MUX3, tylko i wyłącznie MUX2, a mieszkam w tym samym mieście co nadajnik (przynajmniej w teorii) :lol:
odbierasz na zbiorczej, zadaj sobie pytanie, czy ona jest przystosowana do dvb-t? moze przepuszczac selektywnie kanały i wtedy slabego muxa3 nie odbierzesz
Zgadam sie z Matteo87 - u mnie podobna odległość i śmigają obydwa MUX-y

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: kemi73 »

K63 pisze: kemi73@
Jakim sposobem odbierasz MUX-3 w Gorlicach przy kierunkowej charakterystyce nadawanego sygnału i przy takiej małej mocy ?
Jak się mieszka w Krakowie przez tydzień to się odbiera :) a dokładnie łapie na pokojowej antenie w okolicach wieczystej.

andiks

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: andiks »

Jarosław Bałuka pisze:Nie widzę powodu publikowania teraz harmonogramu na to co będzie za 2-3 lata.
Za dwa lata nawet już nie całe zniknie telewizja analogowa a jak wiadomo żeobecny zasięg mux 3 nie pokryje docelowego obszaru 98%, przez co znaczna część zostanie w ogóle pozbawiona odbioru. Jest powazny problem i TVP powinna sobie to uswiadomić bo abonament biorą na cele misji społecznej a jedna z nich jest rozbudowa sieci nadawczej

Zablokowany