DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

zaqwer

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: zaqwer »

nadal nic nie łapię z MUX 3 (OLSZTYN?PIECZEWO) ;(
dodam, że mój tuner to Not Only Tv DVB-T LV5TDelux USB 2.0 wraz z anteną DVB-T (taka mała pokojawa z magnesem) a odległość od nadajnika wynosi ok 2-3 km w linii prostej.

czym muszę dokupywac jakoś antenę - tym razem zewnętrzną zęby mi załapało ?

--------------- połączono

no nareszscie cos mi łapie bardzo słaby sygnał
czy dało by rade go jakoś zmocnic, żeby lepiej odbierało ? jakis zasilacz czy cos w tym stytlu ?

DVBManiak

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: DVBManiak »

Takiej anteny jak masz nie wzmocnisz. Kup sobie jakąś małą Yagę, np. taką albo taką i powinieneś łapać stabilnie całą dobę. Rano są dobre warunki propagacyjne i dlatego ci łapie na tej małej antence. Jakbyś ją wystawił za okno i gdzieś przyczepił to pewnie też byś miał odbiór przy tak małej odległości od nadajnika. Aż zazdroszczę mieszkać 3 km od. MUX-2 by ci pewnie chodził na palcu bez przycięć.

zaqwer

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: zaqwer »

wystawiłem i przypiełem tą antenkę na balkon i sygnał mam +-50%
a jak dodatkowo jeszcze przytrzymam kabel od anteny w ręku to sygnał mam 100% :)

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: Benedykt »

zaqwer pisze:nadal nic nie łapię z MUX 3 (OLSZTYN?PIECZEWO) ;(
dodam, że mój tuner to Not Only Tv DVB-T LV5TDelux USB 2.0 wraz z anteną DVB-T (taka mała pokojawa z magnesem) a odległość od nadajnika wynosi ok 2-3 km w linii prostej.

czym muszę dokupywac jakoś antenę - tym razem zewnętrzną zęby mi załapało ?

--------------- połączono

no nareszscie cos mi łapie bardzo słaby sygnał
czy dało by rade go jakoś zmocnic, żeby lepiej odbierało ? jakis zasilacz czy cos w tym stytlu ?
Odbieram na takiej samej antence wystawionej na balkon. Jakość 100%, siła sygnału 61%. Na miasto jest wystarczająca. W pokoju podobne parametry - słabszy sygnał - 52%, jakość 100%.

asaded

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: asaded »

czy da rade u mnie złapać MUX 3 (Olsztyn-Pieczewo) ? w linni prostej mam do nadajnika ok. 80 km, dodam że MUX 2 (Olsztyn-Pieczewo) śmiga mi idealnie
mój tuner to: Not Only TV tuner DVB-T LV6TMPVR4 oraz antena ATX-91 ze wzmacniaczem LNA-177.

Matteo87

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: Matteo87 »

spróbuj, będziesz wiedział! :) ciężko na podstawie tych danych wyrokować, może odbierzesz, a może nie

rejestracja

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: rejestracja »

A ja panowie mam inny problem :( Mieszkam w Bartoszycach. Po ustawieniu (na oko) anteny ATX-91 + LNA-177 na nadajnik w Olsztynie mam na "wiwie 50" silę mux2 na 100% a analogowa tvp 1,2 i polsat bardzo mocno snieży. MUX-3 w ogóle nie ściągam, nawet 1 %. :/ Czy to mozliwe, że antena jest śle ustawiona? A jesli tak to jak to mozliwe, że sygnał dvb-t jest 100%?

_chris_

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: _chris_ »

rejestracja pisze:A jesli tak to jak to mozliwe, że sygnał dvb-t jest 100%?
normalnie. Dekoder pokazuje jakość odbieranego sygnału, a ponieważ masz silny nadajnik i silny wzmacniacz w antenie, to i jakość jest OK :D
rejestracja pisze:Po ustawieniu (na oko) anteny MUX-3 w ogóle nie ściągam, nawet 1 %. :/ Czy to mozliwe, że antena jest śle ustawiona?
no, po ustawieniu na oko, to nawet bardziej niż prawdopodobne jest... :D

mux-3 jest słaby, ale w końcu to tylko 60km, przy takiej antenie i wzmacniaczu coś powinno być... oczywiście musisz mieć dokładność swojego oka tak w pojedynczych stopniach... :D
rejestracja pisze:a analogowa tvp 1,2 i polsat bardzo mocno snieży.
a odbierasz je z Olsztyna?

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: Benedykt »

Jeżeli spróbujesz odebrać cień/zarys TV4 (k58) to masz ewentualną szansę złapać mux3 (k44). Polsat śnieży bo jest za silny sygnał. TVP1, TVP2 i Polsat nadają z tą samą mocą. TVP2 i Polsat dochodzą aż do Kaliningradu i Gdańska.

rejestracja

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: rejestracja »

_chris_ pisze:mux-3 jest słaby, ale w końcu to tylko 60km, przy takiej antenie i wzmacniaczu coś powinno być... oczywiście musisz mieć dokładność swojego oka tak w pojedynczych stopniach... :D
No dobrze, czyli jak ustawię analog dobrze, tak, aby było cacy, to sygnał dvb-t będzie ściągać jeszcze lepiej? Czy jedno z drugim nie ma powiązania?
rejestracja pisze:a analogowa tvp 1,2 i polsat bardzo mocno snieży.
_chris_ pisze:a odbierasz je z Olsztyna?
Tak, tak mi się wydaje, że tak antenę ustawiłem (na oko ;), bo mam w dvb-t 100% na mux2.

A tak w ogole, to moja antena i wiwa 50 to dobry zakup? Będę walczyć o jakiś sygnał na mux3... Ciekawe czy mi Iława/Kisielice pociągnie, bo tam MUX3 nadaje na 50kW, najsilniej w Polsce.

_chris_

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: _chris_ »

rejestracja pisze:No dobrze, czyli jak ustawię analog dobrze, tak, aby było cacy, to sygnał dvb-t będzie ściągać jeszcze lepiej? Czy jedno z drugim nie ma powiązania?
przy dalekim antenę można ustawić wstępnie na odbiór analoga (tam jest wykaz kanałów i częstotliwości: http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_N2L),ale finalnie należy ją ustawiać na max jakości odbieranych mux-ów, korzystając ze wskazań dekodera / telewizora, a najlepiej miernika.
rejestracja pisze:A tak w ogole, to moja antena i wiwa 50 to dobry zakup? Będę walczyć o jakiś sygnał na mux3...
dobry, dopóki ATX będzie miał wszystkie elementy X :D

wertjan

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: wertjan »

rejestracja pisze:A ja panowie mam inny problem :( Mieszkam w Bartoszycach. Po ustawieniu (na oko) anteny ATX-91 + LNA-177 na nadajnik w Olsztynie mam na "wiwie 50" silę mux2 na 100% a analogowa tvp 1,2 i polsat bardzo mocno snieży. MUX-3 w ogóle nie ściągam, nawet 1 %. :/ Czy to mozliwe, że antena jest śle ustawiona? A jesli tak to jak to mozliwe, że sygnał dvb-t jest 100%?
U mnie na antenie siatkowej mux3 miejscowość Sępopol jakość sygnału 50-60% tuner wiwa-90

rejestracja

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: rejestracja »

_chris_ pisze:dobry, dopóki ATX będzie miał wszystkie elementy X :D
antena na strychu ;)
wertjan pisze:U mnie na antenie siatkowej mux3 miejscowość Sępopol jakość sygnału 50-60% tuner wiwa-90
hmm.. na pewno mux3, tj. TVP1, TVP2, itd.? Bo podejrzewam, że piszesz o Mux2, tj. Polsat, TVN itd.

U mnie na siatce MUX2 skakał od 67 d 75%. Na ATX-91 mam 100% i nie drgnie.

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: Benedykt »

Pytanie. Czy macie problemy z odbiorem w Olsztynie? Zadzwonił dziś do mnie kolega (Olsztyn Redykajny). Ma antenę zewnętrzna. Mux2 bez problemu - mux3 zero odbioru. Ani tv Panasonic, ani Frtguson. Pojawia się siła sygnału 75% - jakość zero. Ja jak na razie odbieram.

robi

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: robi »

A ja na razie nie narzekam. Odległość od nadajnika około 54 km(miejscowość Rybno), odbiór mux 2 - 90% , mux 3 - 40%, ale mimo to da się bez problemu oglądać kanały. Antena DV Z(malutka) + Tuner wbudowany w telewizorze ;).

rejestracja

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: rejestracja »

Do Kisielic masz bliżej o kilka km. Masz tam też dużo większa moc mux3. Może masz antenę szerokopasmową?

wertjan

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: wertjan »

rejestracja pisze:
_chris_ pisze:dobry, dopóki ATX będzie miał wszystkie elementy X :D
antena na strychu ;)
wertjan pisze:U mnie na antenie siatkowej mux3 miejscowość Sępopol jakość sygnału 50-60% tuner wiwa-90
hmm.. na pewno mux3, tj. TVP1, TVP2, itd.? Bo podejrzewam, że piszesz o Mux2, tj. Polsat, TVN itd.

U mnie na siatce MUX2 skakał od 67 d 75%. Na ATX-91 mam 100% i nie drgnie.
Wiem co pisze mux3 50-60% a mux2 100%

robi

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: robi »

Do Kisielic masz bliżej o kilka km
Akurat w stronę Kisielic mam las od razu na pierwszy rzut i sygnału z mux 3 nie łapie , a w stronę Olsztyna mam puściutko i tu już bez problemu można oglądać tvp. A antena tego typu umieszczona na zewnątrz http://imageshack.us/photo/my-images/824/48329019.png/ .

_chris_

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: _chris_ »

rejestracja pisze:antena na strychu ;)
a, to dlaczego się dziwisz, że nie masz mux-3... :D

rejestracja

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: rejestracja »

_chris_ pisze:a, to dlaczego się dziwisz, że nie masz mux-3... :D
podejrzewam, że dach domku nie jest dużą przeszkodą dla tej anteny skoro mux2 jest na 100% :)

Zablokowany