SHARP LC-46DH77

grzegorz_kozacki
Posty: 24
Rejestracja: 6 kwietnia 2011, o 10:00
Odbiornik: TV Toshiba SL833,
Wiwa HD 90
Instalacja antenowa: UHF: DPM 15 elem.
VHF: DPM 6 elem.
Zwrotnica: Televes 404010
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice (UHF), Góra Św. Anny (VHF)

Sharp LC-46DH77E

Post autor: grzegorz_kozacki »

Witam.

Mam problem ze zmianą formatu z 16:9 na 4:3 i odwrotnie. Telewizor, źle reaguje na zmianę formatu przez nadawcę. Chciałbym oglądać programy w ich naturalnych proporcjach czyli jeśli jest nadawany w 16:9 to w pełnym ekranie, a jeśli w 4:3 to z pasami po bokach. Mam na myśli stacje nadające w zmiennym formacie.
Niestety SHARP LC-46DH77E głupieje w przypadku polskich kanałów DVB-T nadawanych w MPEG-4. Jeśli oglądam program w 4:3 to jeśli kolejna pozycja programu jest w 16:9 to telewizor nie zmieni formatu na właściwy. Obraz rozszerzy się góra-dół, ale na boki już nie. Tak samo odwrotnie. Jeśli program był 16:9 to tak pozostanie mimo,że kolejna pozycja jest 4:3 czyli rozciągnięcie. Co ciekawe w przypadku Czeskiego DVB-T (MPEG-2) telewizor zmienia format zgodnie z flagą WSS za każdym razem. Serwis Sharp'a ma niestety ten problem w głębokim poważaniu. No cóż telewizor kupiony ponad 2 lata temu pewnie już nie zasługuje na aktualizacje, ale też działa to w drugą stronę. Firma SHARP nie zasługuje na uwagę przy kolejnym zakupie.

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Sharp LC-46DH77E

Post autor: rppmedia »

Mam ten sam problem z Sharpem 32DH65E. Wielokrotnie pisałem w tej sprawie do serwisu polskiego oddziału Sharpa, ale oni mają moje uwagi w głębokim poważaniu.
Mają przygotowany szablon z odpowiedzią i tyle.
"Proszę wykonać aktualizację oprogramowania, reset tv, itp."
Napisałem, że pomimo wykonania powyższych czynności nadal występuje to samo. Odpowiedź brzmi taka sama jak powyżej.
Napisałem ponownie, że nic nie pomagają te porady. Odpowiedź brzmi jak powyżej.

W końcu odpuściłem sobie korespondowanie z Sharp Polska, bo szkoda mi niszczyć wątrobę na leki uspokajające.

Bartosz Czach

Re: Sharp LC-46DH77E

Post autor: Bartosz Czach »

Może lepiej zadzwonić. Na infolinii pracuje gość dobrze sobie w temacie radzący.

grzegorz_kozacki
Posty: 24
Rejestracja: 6 kwietnia 2011, o 10:00
Odbiornik: TV Toshiba SL833,
Wiwa HD 90
Instalacja antenowa: UHF: DPM 15 elem.
VHF: DPM 6 elem.
Zwrotnica: Televes 404010
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice (UHF), Góra Św. Anny (VHF)

Re: SHARP LC-46DH77

Post autor: grzegorz_kozacki »

Ostatnia aktualizacja oprogramowania ukazała się we wrześniu 2009! i rozwiązywała tylko problem braku synchronizacji wizji z fonią dla DVB-T (MPEG-4). Od tej pory totalna cisza. Niestety nawet jeśli trafię na rozgarniętego konsultanta to i tak nie napisze dla mnie nowego oprogramowania. Co najwyżej przytaknie, że to faktycznie problem lub zaproponuje obraz 16:9 na stałe. Ostatni mój kontakt miał miejsce w lipcu, ale od tego czasu kompletnie nic się nie zmieniło.
Generalnie z wypowiedzi znajomych, którzy także swego czasu połakomili się na nieco inny drogi bubel marki SHARP (z gadżetem w postaci MPEG-4) to ta firma ma z opcjami dla formatu obrazu zwyczajnie jakiś kłopot. W naszym przypadku przynajmniej teoretycznie jest opcja co telewizor ma zrobić z odebranym formatem 4:3 (zostawiać w oryginale czy rozciągać). Tam zwyczajnie została wyrżnięta z Menu.

Zablokowany