Dekoder DVB-T z modulatorem

wachcio

Dekoder z modulatorem analogowym

Post autor: wachcio »

Witam

Sytuacja jest następująca. W jednym z pokojów mam mały TV który nie ma gniazda EURO. Na razie mam podpięty pod niego dekoder satelitarny na którym jest uruchomiona TNK i ma modulator. Czy znacie urządzenia DVB-T lub combo (DVB-T i DVB-S) które miały by modulator i mógłbym je podpiąć pod TV przez zwykłe gniazdo antenowe? Zastanawiam się nad sensownością ewentualnych wydatków.

_chris_

Re: Dekoder z modulatorem analogowym

Post autor: _chris_ »

Nie kojarzę, żebym widział jakieś combo z modulatorem RF. Ale zawsze masz wyjście - można pod odbiornik podłączyć zewnętrzny modulator - ceny dla mono zaczynają się od kilkudziesięciu zł.

wachcio

Re: Dekoder z modulatorem analogowym

Post autor: wachcio »

Dlatego wspomniałem o sensowności takiego zakupu gdyż TV kineskopowe można kupić teraz za grosze albo pomyśleć nad małym LCD z DVB-T.

kuba13221

Jaki dekoder, tuner na wyjście antenowe ? RF-OUT in

Post autor: kuba13221 »

Cześć !
Czy są jakieś dekodery na wyjście antenowe ? Nie mam złącza EURO .
Czy moze byc zwykly z wyjsciem rf-out ? Podajcie przykłady tunerów

Koledzy coś mowili o modulatorze . Dodam ,że to ma być na jeden tv.
Proszę o szybkie odpowiedzi

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Jaki dekoder, tuner na wyjście antenowe ? RF-OUT in

Post autor: qwerty »

Dobrze koledzy mówili. Ale lepiej wywal ten stary tv i kup nowy.

Bartt

Re: Jaki dekoder, tuner na wyjście antenowe ? RF-OUT in

Post autor: Bartt »

kuba13221 pisze:Cześć !
Czy są jakieś dekodery na wyjście antenowe ? Nie mam złącza EURO .
Czy moze byc zwykly z wyjsciem rf-out ? Podajcie przykłady tunerów

Koledzy coś mowili o modulatorze . Dodam ,że to ma być na jeden tv.
Proszę o szybkie odpowiedzi
Nie masz w ogóle w tv innych wejść niż antenowe?
Może być jakiekolwiek wejście AV np. chinch, wtedy stosujesz przejściówkę lub kabel euro-chinch.

kuba13221

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: kuba13221 »

Niestety nie mam . Na moje telewizor który ma 15 lat powinien miec chociaz jakies inne oprocz antenowego wejscia . Bardzo zalezy mi na tej telewizji naziemnej . Co mam zrobić ? Chcę mieć tylko jedno urządzenie , w grę nie wchodzą żadne modulatory .

Cena nie może przekroczyć 200 zł .

Macie coś . Czy wystarczy samo wyjscie rf-oot w tunerze zeby go podlaczyc ?

Romeczek

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Romeczek »

Bez modulatora prawdopodobnie nic z tego nie będzie...widziałem modulatory już za 70 zł+ tuner powinno się zmieścić w 200 zł...

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Jaki dekoder, tuner na wyjście antenowe ? RF-OUT in

Post autor: Krosnoludek »

kuba13221 pisze:Cześć !
Czy są jakieś dekodery na wyjście antenowe ? Nie mam złącza EURO .
Czy moze byc zwykly z wyjsciem rf-out ? Podajcie przykłady tunerów

Koledzy coś mowili o modulatorze . Dodam ,że to ma być na jeden tv.
Proszę o szybkie odpowiedzi
Jest taki jeden odbiornik z wbudowanym modulatorem: http://www.hollex.pl/odbiorniki-dvb-t/1 ... odulatorem
Główną jego wadą jest brak wsparcia dla dźwięku przestrzennego E-AC3 (tak bynajmniej piszą w tym sklepie), oraz cena przekraczająca 200zł.

Mroovek
Posty: 26
Rejestracja: 2 listopada 2011, o 11:45
Odbiornik: Ariva Ferguson T55
Instalacja antenowa: antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Tuner STB bez scarta?

Post autor: Mroovek »

Witam

Moja mama posiada bardzo stary ale niezawodny telewizor JVC. Telewizor ma 20-kilka lat i serwisu nie widział na oczy, od początku działa bez zarzutu. Mnie służył na początku jako monitor do Commodore 64. Można by rzec odbiornik nie do zniszczenia... Niestety jest jeden problem. Brak w nim gniazda SCART, jedyne gniazdo to wejście antenowe.

Kiedyś było tak, że podłączany magnetowid czy inny sprzęt ustawiało się na określoną częstotliwość, tą samą ustawiało się w w TV i działało.

Czy ktoś z Was spotkał się z jakimś tunerem umożliwiającym odbiór nie przez Scarta aloe wejściem antenowym? W końcu starsi ludzie mają pewnie jeszcze czasem starsze odbiorniki gdzie też wejścia scart nie ma...

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner STB bez scarta?

Post autor: giaur500 »

Nie ma takich tunerów. Jeśli jednak masz magnetowid, który posiada gniazdo euro scart, to mozesz podłączyć tuner do magnetowidu, a magnetowid poprzez wejście antenowe do telewizora. W ten sposób wykorzystasz modulator, który jest zamontowany w magnetowidzie.

Jeśli nie masz takiego magnetowidu, to i tak musisz kupić modulator tv analogowej z wejściem scart lub znaleźć elektronika, który będzie potrafił dorobić wejście scart do telewizora (wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne w większości odbiorników, do większości były nawet gotowe płytki które wstawiało sie po prostu w tor AV).

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: Dekoder DVB-T z modulatorem

Post autor: Fru2 »

@Mroovek i @giaur500
A Wy czytacie choć trochę wcześniejsze posty?
Jak byk w poście Kol. @Krosnoludek jest podany link do sklepu, gdzie taki tuner z modulatorem - czyli z tym wyjściem antenowym ( to dla @Mroovek).
Test tego odbiornika jest notabene w Satkurierze 7/8 z 2011 roku.

Romeczek

Re: Dekoder DVB-T z modulatorem

Post autor: Romeczek »

Tak jak już pisałem na stronie dipola znalazłem modulator: http://www.dipol.com.pl/modulator_telew ... R95175.htm
do tego np. Wiwa HD 50 - 120 zł i mamy wszystko za 190zł - nawet obsługę E-AC3...w przeciwieństwie do tego cuda z linku kol Krasnoludek...

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Dekoder DVB-T z modulatorem

Post autor: giaur500 »

Nawet jeśli są tunery z modulatorem to tylko kilka modeli. Lepiej juz kupić modulator, albo tak jak napisałem wcześniej - dorobić euro do telewizora.

Należy jeszcze wziąć pod uwagę, że jakość obrazu będzie lepsza przez euro, ponieważ wpinamy się bezpośrednio w tor AV, z pominięciem głowicy tunera tv. Modulacja i ponowna demodulacja sygnału wprowadza straty, co objawia się gorszym i ciemniejszym obrazem.

kuba13221

Re: Dekoder DVB-T z modulatorem

Post autor: kuba13221 »

Siemka Wam . Posłuchałem sie kolegi i nie wiem czy to pójdzie . Zobaczcie schemat . Czy jakos bedzie lepsza od telewizji analogowej ? Link :http://obrazki.elektroda.pl/2049746800_1320252106.jpg

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Dekoder DVB-T z modulatorem

Post autor: giaur500 »

Tak, będzie lepsza. Chinch to jest to samo co euro scart, tyle że rozbite na kilka oddzielnych gniazdek, z wyjątkiem kilku tylko funkcjonalności. Euro scart to jakby wszystkie gniazdka chinch połączone w jedno + kilka dodatkowych funkcjonalności, jak np. możliwość automatycznego przełączania trybu Tv/Av i kilka innych, praktycznie nigdy i nigdzie nie wykorzystywanych.

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: Dekoder DVB-T z modulatorem

Post autor: Fru2 »

No jasne, że scart czyli połączenie umożliwiające przesłanie pełnego sygnału RGB, czyli najlepszego dostępnego w analogu to to samo co kompozytowy cinch minus kilka funkcjonalności :D :mrgreen:

kuba13221

Re: Dekoder DVB-T z modulatorem

Post autor: kuba13221 »

Ok . Niedługo zamawiam dekoder . I będę czekał . Opinią podzielę się z wami odrazu po dotarciu dekodera .

Dzięki za info . Jesteście wporzo .

Pozdro

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: Dekoder DVB-T z modulatorem

Post autor: Szymon_Zy »

kuba13221 pisze:Siemka Wam . Posłuchałem sie kolegi i nie wiem czy to pójdzie . Zobaczcie schemat . Czy jakos bedzie lepsza od telewizji analogowej ? Link :http://obrazki.elektroda.pl/2049746800_1320252106.jpg
Czy ta przejsciowka przesyla RGB czy composite? W magnetowidzie jest gniazdo composite + 1 kanał audio. Jesli na wyjsciu z tego przejscia scart do 4xrca jest RGB to nie ma prawa zadziałać. Pytanie, czy tuner przesyła na scart composite lub oddzielnie chrominancje i luminancje? Pewnie dowiesz sie dopiero jak sprobujesz, najlepiej na lepszym tv, ktory pozwala wybrac konkretny rodzaj sygnalu na wejsciu.

kuba13221

Re: Dekoder DVB-T z modulatorem

Post autor: kuba13221 »

Szymon_Zy pisze:
kuba13221 pisze:Siemka Wam . Posłuchałem sie kolegi i nie wiem czy to pójdzie . Zobaczcie schemat . Czy jakos bedzie lepsza od telewizji analogowej ? Link :http://obrazki.elektroda.pl/2049746800_1320252106.jpg
Czy ta przejsciowka przesyla RGB czy composite? W magnetowidzie jest gniazdo composite + 1 kanał audio. Jesli na wyjsciu z tego przejscia scart do 4xrca jest RGB to nie ma prawa zadziałać. Pytanie, czy tuner przesyła na scart composite lub oddzielnie chrominancje i luminancje? Pewnie dowiesz sie dopiero jak sprobujesz, najlepiej na lepszym tv, ktory pozwala wybrac konkretny rodzaj sygnalu na wejsciu.

A jak kupie taka przejsciowke na allegro ?

Opis aukcji : SPRZEDAM ADAPTER EURO (scart) - 3x RCA (chinch) + SVHS + Wyłącznik

Złącze wtyk Euro - 3x RCA (Audio L, Audio R, Video).

Adaptervpozwala na przykład podłączyć do telewizora kamerę kablem chinch nawet jeżeli twój telewizor czy tuner satelitarny nie posiada gniazd VIDEO IN, AUDIO IN.

Adapter jest dwukierunkowy z przełącznikiem IN/OUT.

Zablokowany