DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Puma »

Niepotrzebna robota, skanujesz i pewnie coś złapiesz a potem w menu TV wybierasz gdzie jest pokazana siła sygnału i kręcisz anteną aż siła jest największa z możliwych.

Ps. @plaszcz, uzupełnij swój profil na forum a resztę danych, klikasz u góry 'panel użytkownika' i wypełniasz brakujące pola w profilu.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: BiTCity »

plaszcz pisze:@Robert03


@odziom91

Bardzo zaciekawiło mnie to, że TVP Gdańsk odbierasz (w wersji cyfrowej?), kiedyś tam mieszkałem i z chęcią bym sobie program regionalny z Gdańska zobaczył.
Jakie wymagania są, co do sprzętu i lokalizacji, żeby TV Gdańsk zobaczyć z Bydgoszczy?
Kolega odziom91 odbiera TV Gdańsk z MUX-a w Kisielicach (Iławie) kanał 46 674 MHz w Bydgoszczy żeby odebrać cyfrowo Iławę MUX2 i MUX3 to należy mieszkać raczej w południowych dzielnicach tzn. na południe od Brdy tam gdzie jest zdecydowanie wyżej jeśli chodzi o wysokość npm.

arni1774

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: arni1774 »

BiTCity pisze: .
Panowie to są sporadyczne przypadki , w zależności od położenia itd ,wchodzicie w skrajności :!:

edit/
Odpowiadając na post pod postem nie cytuj jego treści. Czytaj Zasady Forum. Admin.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: odziom91 »

BiTCity pisze:
plaszcz pisze:@Robert03


@odziom91

Bardzo zaciekawiło mnie to, że TVP Gdańsk odbierasz (w wersji cyfrowej?), kiedyś tam mieszkałem i z chęcią bym sobie program regionalny z Gdańska zobaczył.
Jakie wymagania są, co do sprzętu i lokalizacji, żeby TV Gdańsk zobaczyć z Bydgoszczy?
Kolega odziom91 odbiera TV Gdańsk z MUX-a w Kisielicach (Iławie) kanał 46 674 MHz w Bydgoszczy żeby odebrać cyfrowo Iławę MUX2 i MUX3 to należy mieszkać raczej w południowych dzielnicach tzn. na południe od Brdy tam gdzie jest zdecydowanie wyżej jeśli chodzi o wysokość npm.
Wymagania do odbioru nadajników z Iławy:
1. Wieżowiec, tereny Szwederowa, Kapuścisk - stawiam na odbiór od 5 piętra w górę.
2. Antena zewnętrzna ATZ-19 (co najmniej - zalecane coś lepszego) - właśnie takową posiadam
3. Kable antenowe w CAŁOŚCI - nie poucinane - aby nie gubiło sygnału
4. i teraz najważniejsza rzecz - WIDOKI :)
Akurat to zdjęcie to widok na Kisielice:
Obrazek

A tu już Płock - Rachocin:
Obrazek

Pytanie - czy warto? Kilka miesięcy temu - owszem, warto. Teraz - już nie. :) No chyba, że Kisielice dostaną jako pierwsze MUX#1 - wtedy takie warunki mogą się jeszcze przydać. ;)

Bardzo dobrze odbiera się też stacje radiowe. ;)

kobra672

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: kobra672 »

No nie bardzo rozumiem, mieszkam na Jachcicach w domku, antena skierowana na Trzeciewiec bo z tamtąd był analog, odbieram już MUX 2 z Trzeciewca.
Teraz mam sobie dokupić antenę żeby odbierać MUX 3 i skierować ją na Chodkiewicza czy jak będę przełączał np. na TVP 1 to mam wejść na dach i przekręcić antenę? Czy ktoś tu sobie robi jaja z ludzi?
Jest jakaś antena która mi złapie oba MUXy bez konieczności podłączania dwóch anten?

kozuch

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: kozuch »

Poczekaj na mux1 z Trzeciewca nic nie będziesz musiał przestawiać ludzie pamiętajcie że to chodkiewicza to stan przejściowy.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Puma »

Nadajnik z Bydgoszczy pójdzie do Trzeciewca po wyłączeniu analogu tzn. do lipca 2013.

kobra672

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: kobra672 »

Ok
Ale nie chcę czekać tak długo i chciałbym kupić jakąś antenę żeby tą obecną sytuację ogarnęła to co kupić?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Puma »

Moim zdaniem nie warto inwestować, do 30 maja 2012 będzie MUX I z Trzeciewca gdzie uzyskasz TVP 1, 2, Info ale skoro chcesz... potrzeba drugiej anteny.

Poczytaj i/lub zapytaj w tym dziale -> http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=39 .

kobra672

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: kobra672 »

A jakbym taką antenę http://sklep.avt.pl/p/pl/62376/antena+t ... nalog.html powiesił to dałaby radę ogarnąć Trzeciewiec i Chodkiewicza? Przypominam mieszkam w domku jednorodzinnym piętrowym na Jachcicach antena na maszcie na dachu.

_chris_

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: _chris_ »

@ kobra672:
w czym masz właściwie problem? Przekręcasz antenę z kierunku Trześniewca na kierunek Chodkiewicza i patrzysz, czy masz odbiór mux-3. Nie napisałeś, co masz na dachu, ale w sprzyjających okolicznościach odbiór powinien być. Antena powinna również odebrać bokiem mux-2 z Trześniewca. I po problemie by było. Oczywiście, zapomnij o analogach.

Gdyby były problemy włazisz na dach ponownie i próbujesz znaleźć takie ustawienie anteny, aby były stabilne oba mux-y.

Ludzie w ten spokojnie spokojnie odbierają inne nadajniki.

Dopiero, jak się tak nie da, myślisz o modernizacji anteny co to masz ją teraz, ewentualnie o wymianie na inną. W ekstremalnej sytuacji robisz zestaw z dwu anten, ale to naprawdę musiałaby być ekstremalnie niekorzystna sytuacja.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: odziom91 »

Ja "bokiem" anteny odbieram i MUX#2 z Trzeciewca i MUX#3 z Chodkiewicza oraz "przodem" MUX#2 i MUX#3 z Kisielic.

Wniosek? Musi być naprawdę niekorzystna sytuacja, aby nie złapać obu nadajników bydgoskich na terenie Bydgoszczy.

Wystarczy przekręcić antenę na Chodkiewicza, a Trzeciewiec i tak będzie dostępny - idzie z taką mocą, że nawet na drucie go można złapać. ;)

Chyży Ruj

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Chyży Ruj »

Tzreciewiec łapie w Bydgoszczy na palcu przyłozonym go gniada antenowego w telewizorze...
Nie wiem jaka musi byc instalacja zeby nie pozwalaa na odbiory Tzreciewca. Chyba przewod antenowy ze sznurka a antena drewniana.

mbrake

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: mbrake »

No to chciałem się pochwalić 8-)

Nowa Wieś Wielka ---- Odległość 20km od Bydgoszczy.
Siła sygnału 65, poziom błędów 1-5/2000. Obraz idealny bez pikselozy.

Antena Stara Siatkowa. Instalacja ---- zero modernizacji od 5 lat.

no to pokazuje wam filmik.

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=7rOoEb6RG6Y

Potwierdzam nadal stabilny odbiór z Chodkiewicza. Zero zniekształceń. Czasami jak jakaś stara ciężarówka przejedzie przed domem na chwile zanika głos ( w obu przypatkach MUX 2 z trzeciewca i MU3 3 z Chodkiewicza) . A na analogu takie białe kreski się pojawiają. Zawsze tak miałem nigdy nie zastanawiałem się jak to "ugryść" Ale takie przypadki to zbyt częste nie są. Mieszkam przy mało ruchliwej ulicy. 8-) Może zna ktoś przyczynę?;d

plaszcz

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: plaszcz »

@Chyży Ruj

Stój, Halina!

Dlaczego ta moc nadawania z Chodkiewicza jest tak ograniczona?
Blokuje to polityka, ekonomia, czy sprzęt?

I niech technik na Chodkiewicza choć raz podkręci wajchę nadawania na maxa. np. na dobę i wtedy każdy z kujawsko- pomorskiego się wypowie.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: BiTCity »

Jest spory racji w Twoim poście Ja mam bardzo blisko do nadajnika i mam antenę ustawioną centralnie na północ czyli bokiem zarówno do Chodkiewicza jak i Trzeciewca i jakość MUX-3 waha się od 60-90% średnio ok 70-75% czasem zerwie się sygnał (poniżej 60%) ale rzadko a winą tego jest bliska okolica najruchliwszej ulicy w Bydgoszczy wylotówka na Fordon i Toruń DK 80 + tramwaje a Trzeciewiec stabilnie 85-86% jakości ale wiadomo taka moc to skomplikowanej anteny nie potrzeba do odbioru.

Chyży Ruj

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Chyży Ruj »

Stój, Halina!
Bój w hucie i tenis w porcie!
A jak u kolegów wygląda odbiór MUX-3 z Chodkiewicza na północ od nadajnika?
(Osielsko itp)

miet555

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: miet555 »

Szok, włączam 34k i mam w Szubinie. 5 listopad godz.0:30 - chyba jakieś niespotykane tropo :)

gg99gg
Posty: 30
Rejestracja: 24 października 2010, o 18:22
Odbiornik: technisat T4
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit x2sztuki 90m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN-Trzeciewiec+Rusinowo+Chojna

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: gg99gg »

miet555 pisze:Szok, włączam 34k i mam w Szubinie. 5 listopad godz.0:30 - chyba jakieś niespotykane tropo :)
Jak jesteś z Szubina to ja mieszkam 5 km dalej od SLR-Chotkiewicz i odbieram bez tropo w Szubinie kto ma dobrą antenę to na pewno będzie miał MUX 3
ja odbieram siła sygnału 88% jakośc około 25% nic się nie zacina

miet555

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: miet555 »

Dzisiaj już "przycina", aczkolwiek antena ukierunkowana na Trzeciewiec.
@ gg99gg, powiedz coś o swojej lokalizacji. Szubin generalnie jest w dołku. Być może na lepszej antenie byłaby szansa, niezależnie od warunków troposferycznych.
Czy pomiędzy 44/21-69 Tri Digit ze wzmacniaczem a ATX55 też ze wzmacniaczem, będzie znaczna różnica?

Zablokowany