DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

kenny01

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kenny01 »

Czy z Rzeszowa, mając za oknem w stronę Łysej Góry: skrzydło swojego bloku (mieszkam na trzecim, blok jest czteropiętrowy), dalej wieżowiec, zanim kolejne... mogę się łudzić, że złapię sygnał z tamtego nadajnika? O odbiciach mogę chyba zapomnieć, wieżowców, oprócz tych zasłaniających, to wokół mnie nie ma. A bloki 3 piętrowe chyba nic nie odbiją. Pytam, bo nie wiem czy jest jakikolwiek sens zaopatrywać się w tuner cyfrowy (we wrześniu chyba jednak ruszy mpeg4) i w zewnętrzną antenę.

orkan73
Posty: 19
Rejestracja: 16 lutego 2009, o 12:25

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: orkan73 »

Już jutro wrzesień i czy w związku z tym coś więcej wiadomo na temat uruchomienia mux-I w mpeg-4 z Suchej Góry w pierwszym etapie?

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: orin »

Termin włączenia oficjalnie emisji regularnej (komercyjnej) przewidziany jest na 30.09.2009 dlatego data pierwszy września nic nie wnosi.
Proponuje wszystkim "przebierającym nogami" zapoznanie się z harmonogramem http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6
Aby uruchomić odpowiednią jakość emisji Emitel musi posiadać cyfrowe media transmisyjne o odpowiedniej przepływności zapewniające dosył sygnału do nadajnika. Wszystko jest uzależnione od tego czy takie media zaistnieją w wymienionym obiekcie do 30.09.2009.

orkan73
Posty: 19
Rejestracja: 16 lutego 2009, o 12:25

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: orkan73 »

Wiem że termin uruchomienia mux-I to 30.09.2009, ale jakoś nie wydaje mi się że o uruchomieniu nadawania mpeg-4 w tym terminie z Suchej Góry decyzje zapadną np. 29.09.2009 bo to trochę za późno, więc może już coś więcej w tym temacie wiadomo na dzień 01.09.2009? czy coś się dzieje na Suchej Górze odnośnie emisji w mpeg-4?

heniek

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: heniek »

Nie ruszy i MUX 30 września w całej Polsce. To tylko testy a nie oficjalny start.
To jest porostu Skandal Nie maja odwagi powiedzieć prawdy. To nie jest wina TP Emitela.

romanodepalma

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: romanodepalma »

Należy zapytać czy wogóle coś się dzieje w dziedzinie DVB-T.Jest Wrzesień i jeżeli to nie Emitel zostanie wybrany na operatora , to startu możemy się spodziewać nie wcześniej niż na wiosnę. Polska to piękny kraj, każdy tu może zamącić.Szkoda tylko ,że cierpi ogół.

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kroczek12 »

Proponuje aby ktoś z Panów z Emitela wypowiedział sie nt. nadajnika w SG. Dziś już napewno można mówić o tym czy można zapomnieć regularnej transmisji czy jednak nadajnik ruszy 30 września. To już 20 dni zostało. A może Kraków wystartuje na tymczasowym innym kanale który by pozwolił na 100kW. Panie Jarosławie, są jakieś konkrety? To że wszystko będzie wg harmonogramu to wiemy.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Jarosław Bałuka »

Z Suchą Górą jest podobnie jak ze Skrzycznem, podobne opcje wchodzą w grę jak tam.
Szanase topnieją z dnia na dzień. Wariantów jest kilka, jeszcze jest prawdopodobny wariant z 7-programowym multipleksem warszawskim.

varicap

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: varicap »

Jarosław Bałuka pisze:Z Suchą Górą jest podobnie jak ze Skrzycznem, podobne opcje wchodzą w grę jak tam.
Szanase topnieją z dnia na dzień. Wariantów jest kilka, jeszcze jest prawdopodobny wariant z 7-programowym multipleksem warszawskim.
Dobre byłoby i to tymczasowo.
Bo przecież wyłączyć taki nadajnik to ryzyko zamieszek (i wcale się nie dziwię) a zostawić MPEG-2 to dalsze wpędzanie ludzi w koszty bo pan sprzeadwca pięknie zaprezentuje działanie "cyfrowego odbiornika" tylko z MPEG-2 w sklepie.
vari

heniek

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: heniek »

varicap pisze:Z Suchą Górą jest podobnie jak ze Skrzycznem, podobne opcje wchodzą w grę jak tam.
Szanse topnieją z dnia na dzień. Wariantów jest kilka, jeszcze jest prawdopodobny wariant z 7-programowym multipleksem warszawskim.

Skoro wszyscy grają w ,,Bambuko'' z widzami to najlepiej wyłączyć przekaz - a światło dzienne niech zobaczy i pokaże prawdziwy obraz cyfryzacji w jaki sposób traktowane jest społeczeństwo z dala od Warszawy .

karol91

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: karol91 »

Jarosław Bałuka pisze:Wariantów jest kilka, jeszcze jest prawdopodobny wariant z 7-programowym multipleksem warszawskim.
Wszyscy wiemy, że tak się nie stanie, bo co byłoby z TVP Rzeszów, z którego korzystają nadajniki naziemne i kablówki... Obstawiałbym raczej za emisją w MPEG-2 do czasu II etapu cyfryzacji.

heniek

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: heniek »

karol91 pisze:Wszyscy wiemy, że tak się nie stanie, bo co byłoby z TVP Rzeszów, z którego korzystają nadajniki naziemne i kablówki... Obstawiałbym raczej za emisją w MPEG-2 do czasu II etapu cyfryzacji.
. Pozwolenie na emisję jest w MPEG 4 a dalej jest nadawany MPEG-2. Taka sama historia jest z nadajnikiem Wisła| Skrzyczne - pozwolenie kończy się 30 września 2009r :lol:

Awatar użytkownika
manguscik
Posty: 82
Rejestracja: 24 czerwca 2009, o 22:57
Odbiornik: LG 47LK950S, Philips 42PFL5405,karta TV USB NANO MT4161
Instalacja antenowa: AWS-1033 SilverLine /FM/BIII/2*UHF/33dB DIPOL 44/21-69 Tri Digit, Antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice, Rzeszów SG, Tarnów, Kielce

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: manguscik »

karol91 pisze:
Jarosław Bałuka pisze:Wariantów jest kilka, jeszcze jest prawdopodobny wariant z 7-programowym multipleksem warszawskim.
Wszyscy wiemy, że tak się nie stanie, bo co byłoby z TVP Rzeszów, z którego korzystają nadajniki naziemne i kablówki... Obstawiałbym raczej za emisją w MPEG-2 do czasu II etapu cyfryzacji.

Lepiej mieć kompresję MPEG4 i 7 kanałów warszawskich niżeli mieć kompresję MPEG2 i tylko 3 kanały i wprowadzanie ludzi w błąd, że ich nowo zakupiony TV działa bez zarzutów.

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kroczek12 »

Jarosław Bałuka pisze:Wariantów jest kilka, jeszcze jest prawdopodobny wariant z 7-programowym multipleksem warszawskim.
Myśle że to byłby milowy krok nawet jeśli byłoby tvp info warszawskie np do czasu uruchomienia II etapu. Kablówkami nie ma co sie przejmować bo i tak z nimi nikt nie podpisał umowy na wykorzystanie dvb-t. Tak jak zostało wspomniane wyżej nawet nie ma pozwolenia na tą transmisje mpeg2 tylko na mpeg4. Panowie trzeba uciekać z obecną transmijsją - cały czas wprowadzającą w bład, należy powoli zbiliżać sie do właściwego kształtu przekazu

mr.hyde

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: mr.hyde »

jak się da niech włączają nawet warszawski mux, na razie obiecuje ze swojej strony że nie będę jęczał. zawsze to jakiś postęp. Dość tej prowizorki w postaci 3 kanałów w mpeg2. Ale podobno prowizorki są najtrwalsze ! :(

karol91

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: karol91 »

Panowie, nie rozumiecie jednego. Poza kablówkami, także kilka nadajników naziemnych EmiTela i konkurencji korzysta z sygnału DVB-T z Suchej Góry do retransmisji TVP Rzeszów analogowo podczas okienka lokalnego w TVP2! Nie mogą w to miejsce nadawać wersji warszawskiej! Z tego powodu będą nadawać MPEG-2 tak długo, aż będzie możliwe nadawanie MPEG-4 z rzeszowską wersją TVP Info.

varicap

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: varicap »

karol91 pisze:Panowie, nie rozumiecie jednego. Poza kablówkami, także kilka nadajników naziemnych EmiTela i konkurencji korzysta z sygnału DVB-T z Suchej Góry do retransmisji TVP Rzeszów analogowo podczas okienka lokalnego w TVP2! Nie mogą w to miejsce nadawać wersji warszawskiej! Z tego powodu będą nadawać MPEG-2 tak długo, aż będzie możliwe nadawanie MPEG-4 z rzeszowską wersją TVP Info.
No tak, czyli z powodu że "mamy w tym interes" będziemy łamać prawo (pozwolenie radiowe z tego co czytam przewiduje kompresję MPEG-4).
A ciekawe kiedy się pozwolenie skończy ?
Ja bym na miejscu Streżyńskiej NIE PRZEDŁUŻAŁ pozwoleń testowych bo w ten sposób testować sobie wszyscy mogą do końca świata.
A tak wstrząs i zamieszanie pozwoliło by wystąpić Streżyńśkiej publicznie i wskazać przyczyny dlaczego nie wydaje już testowych pozwoleń. Wydała komercyjne (a w każdym razie może wydać dość szybko). Tylko nikt nie aplikuje o to.
Bo "trwają rozmowy", ble ble ble.
Tu trzeba walnąć pięścią w stół.
Nie przedłużyć pozwoleń czsowych i niech się Emitel buja (i placi TVP karę bo pewno ma umowę na TVP Info Reszowskie tam gdzie bierze dosył z Suchej Góry po DVB-T).
Co to ma być !? Taka wielka firma co niby komercyjnie dzierzawi łącza i nie może sobie w cywilizowany sposób dosłać sygnału ?
Niech sobie zrobi uplink rzeszowskiego TVP Info na satelitę i tymczasowo tak dosyła.
Oj, ja bym tu nie był pobłażliwy.
Ja byłem licencjonowanym krótkofalowce i PAR się ze mną nie cackał. A z radiem WaWa (na poczatlu lat 90 było to pirackie radio) jak z jajkiem bo p. Reszczyński wział udział w kampanii wyborczej kandydata na Prezyenta - Wałęsy.
Było też takie radio Mozart.
Gdy powstała KRRiT i pierwsza ustawa meidalna to KRRiT obiecała pirackim rozgłośniom, że ten kto się do czasu ogłoszenia konkursu wyłączy ten będzie miał pierwszeństwo przy przydziale częstotliwości (jak to zwykle bywa - słowa na wiatr).
No i Mozart się wyłączył a WaWa nie. Zgadnijcie kto koncesję dostał a dla kogo "częstotliwosci zabrakło".
Tu trzeba ostro.
Bo każdy sobie gnje w swym bagienku.
Zero dalszych testowych pozwoleń na emisję DVB-T.
Chcecie nadawać - ZRÓBCIE TO W KOŃCU I DOGADAJCIE SIĘ.
Nawet gdybym był w zasięgu testowego nadajnika to byłbym za takim rozwiązaniem.
Zresztą we Wrocławiu bya testowa emisja DVB-T a teraz jej nie ma i prócz narzekania Wrocław sie nie zawalił.
Odciąć od testów i na pewno wtedy ktoś by ze Streżyńską wywiad zrobił a ta mogła by wskazać winnych zastoju.
Oprócz problemów wobec TVP Emitel miałby też stojące bezużytecznie nadajniki DVB-T (nie zarabiały by na siebie).
Może to byłby bodziec do szybszych negocjacji z nadawcami, którzy też święci nie są.
Dość tego burdelu !
vari

Kafar

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kafar »

Jestem w zasięgu nadajnika. Macie mój głos za odcięciem DVB-T z powodu MPEG-2, nacieszmy się analogiem bez żadnych kompresji. Poza TVP1 można śmiało łapać z Tarnowa Polsat/TVP2 i TVP Info Kraków. Na dobrze ustawionej antenie naprawde obraz niczego sobie. A kto nie ma zasłoniętej Suchej Góry to i analog 2xTVP fajny stamtąd dostanie i Polsat z Krosna.

karol91

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: karol91 »

Tu chodzi głównie o TVP Rzeszów... Tyle, że po ostatnich zwolnieniach i likwidacji redakcji w mniejszych miastach, coraz mniej jest tam do oglądania.

mateuszp

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: mateuszp »

Nie jestem w zasięgu nadajnika z Suchej Góry ale odbieram DVB-T. Nie wiem od czego to zależny ale są okresy kiedy obraz jest idealny a czasem nie. (nie mam na myśli pogody śnieg deszcz i takie tam). Jest to post informujący EMITELA o zasięgu :)

Mieszkał w Łańcucie

Zablokowany