DVB-T w Krośnie

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
krosman

DVB-T w Krośnie

Post autor: krosman »

Witam wszystkich.
Posiadam TV SONY BRAVIA KDL...V550 z MPEG-4 i mam problem z odbiorem NTC nadawanej z Suchej Góry tzn. brak odbioru. Programy analogowe (TVP1, TVP2 i Polsat) odbieram z anteny pokojowej. NTC powinna mieć mocniejszy sygnał, od analogowej. Proszę o radę co zrobić aby mieć cyfrowy odbiór. Może antena SV9215 ze strony http://www.pixmania.com/pl/pl/1778278/a ... v9215.html o zysku ponad 40 db pomoże załatwić sprawę, a może jest coś nie tak z odbiornikiem bo nie znajduje żadnych stacji cyfrowych nawet ręczne ustawienie kanału 42 nie przynosi rezultatu.
Pozdrawiam i dziękuję z góry za podpowiedzi.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T w Krośnie

Post autor: Przecin »

Witam.
Nie wiem dokładnie w którym miejscu Krosna mieszkasz i czy widzisz z okna nadajnik na Suchej Górze więc odpowiem Ci na moim przykładzie. Mimo, że do Suchej Góry mam w linii prostej jakie 8 km to na kilku różnych antenach pokojowych nie udało mi się sygnału DVB-T, chociaż sygnał analogowy łapię bardzo dobrze. Dodam, że moje miejsce odbioru nie jest zbyt dobre, ponieważ kierunek na Suchą Górę mam zasłonięty przez trzy bloki czteropiętrowe a ja mieszkam na pierwszym piętrze. Po wystawieniu anteny zewnętrznej na dach, sygnał DVB-T jest już do odebrania, chociaż antena na dachu również nie widzi nadajnika, który zasłaniają wyżej wymienione bloki, które są i tak dwa razy wyższe od wysokości umieszczenia mojej anteny dachowej. Co lepsze nawet założenie tłumika 20 dB na kabel od anteny zewnętrznej nie pogarsza odbioru.
Więc lepiej zainwestuj w antenę zewnętrzną (jakąś Yagę) np.: TAKĄ i do tego symetryzator TAKI, kup dobry kabel antenowy i wtyczkę antenową i na pewno odbierzesz sygnał cyfrowy w swoim telewizorze, a koszt na pewno będzie niższy niż tej anteny SV9215 którą proponowałeś.
8-)

orkan73
Posty: 19
Rejestracja: 16 lutego 2009, o 12:25

Re: DVB-T w Krośnie

Post autor: orkan73 »

Witam,
jeżeli masz tylko tuner mpeg-4 w tv to sygnału z Suchej Góry na razie nie odbierzesz ponieważ nadają w standardzie mpeg-2

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T w Krośnie

Post autor: Puma »

Nie masz racji, MPEG-4 jest kompatybilny w dół czyli odbiera MPEG-2.

lukaszc2

Re: DVB-T w Krośnie

Post autor: lukaszc2 »

Nawet na stronie producenta Sony podają że TV KDL-4xxV5500 ma MPEG 2 i MPEG 4 tylko dziwnie tam podaja "Tuner telewizji HD H.264 (MPEG-4) (dla obsługiwanych operatorów)"

krosman

Re: DVB-T w Krośnie

Post autor: krosman »

Przecin
Nie mam możliwości zainstalowania anteny na dachu bo mieszkam w bloku na oś. Markiewicza. Widok na Suchą gurę przysłaniają wierzowce, a antena dachowa (założona przez spółdzielnię) w kwietniu przestała dziwnym trafem działać. Ale jak z najtańszej pokojowej bez wzmaczniacza (dwa teleskopy i owal druciany za nimi)sygnał anologowy jest wmiarę dobry (zadawalający) to czy TV z MPEG-4 powinien znaleźć i zapisać programy cyfrowe.
lukaszc2 pisze:Nawet na stronie producenta Sony podają że TV KDL-4xxV5500 ma MPEG 2 i MPEG 4 tylko dziwnie tam podaja "Tuner telewizji HD H.264 (MPEG-4) (dla obsługiwanych operatorów)"
Pytałem u sprzedawcy o listę obsługiwanych operatorów i był moim pytaniem zaskoczony i zdziwiony.Co w takim razie może oznaczać zapis "dla obsługiwanych operatorów".

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T w Krośnie

Post autor: Puma »

Co w takim razie może oznaczać zapis "dla obsługiwanych operatorów".
Możliwe że tylko Polska zastosuje kodek H.264 i to właśnie oznacza ten zapis tzn. tylko w Polsce odbierzesz MPEG-4 HD.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T w Krośnie

Post autor: Przecin »

Jak nie masz możliwości aby zainstalować antenę na dachu to spróbuj na balkonie. Nie wiem z której strony masz balkon, ale jak masz balkon po przeciwnej stronie od Suchej Góry to może złapiesz sygnał odbity od innego bloku. Popróbuj jeszcze z tą anteną pokojową tylko najpierw ustaw ją tak aby TVP2 odbierało idealnie i wtedy zacznij szukać sygnału DVB-T.
Lecz może się okazać, że bez lepszej anteny się nie obejdzie. U mnie na pokojowej też nic nie pójdzie a na zewnętrznej idzie idealnie.
8-)

Zablokowany