CABLETECH URZ0083

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

szpila pisze:Pomagało wpięcie ponowne do kompa i odpięcie w "bezpieczny" sposób (Safely remove hardware). Może spróbuj też wrzucić plik do jakiegoś podkatalogu.
żadna z opcji nie daje rezultatów.

kjt

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: kjt »

Dla mnie to trochę dziwne bo jeszcze nie widziałem xvida jako kontenera (skoro to rozszerzenie).

Sprawdziłbym popularne kontenery (3gp,mkv,mov,mp4,ogg,mts,ts).
Żeby było szybciej zrób kilka kopii z różnymi rozszerzeniami może któryś odtworzy.

A mógłbyś prześwietlić ten plik jakimś MediaInfo, GSpot etc...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

Proponuje sformatować pendrive w tunerze albo spróbować użyć na próbę innego.

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

kjt pisze:A mógłbyś prześwietlić ten plik jakimś MediaInfo, GSpot etc...
Mały wycinek z MediaInfo

Kod: Zaznacz cały

Format                          : AVI
Format/Informacja               : Audio Video Interleave
Rozmiar pliku                   : 1,42 GB
Czas trwania                    : 1h 25 min.
Całkowita przepływność bitów    : 2.372 Kb/s
Aplikacja zapisująca            : FairUse Wizard - http://fairusewizard.com
Biblioteka zapisująca           : The best and REALLY easy backup tool

Wideo
ID                              : 0
Format                          : MPEG-4 Visual
Profil formatu                  : Advanced Simple@L5
Ustawienia formatu, BVOP        : 1
Ustawienia formatu, QPel        : Nie
Ustawienia formatu, GMC         : Brak punktów podziału
Ustawienia formatu, matryca     : Default (MPEG)
Tryb multipleksowania           : Pakietowy strumień bitów
ID kodeka                       : XVID
ID kodeka/Wskazówka             : XviD
Czas trwania                    : 1h 25 min.
Przepływność bitów              : 2.170 Kb/s
Szerokość                       : 704 piksele
Wysokość                        : 288 pikseli
Proporcje obrazu                : 2,40:1
Szybkość wyświetlania klatek    : 25,000 kl/s

Masterjam

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Masterjam »

Witam
Mam problem z plikami mkv, może bardziej pośrednio, większość filmów zatrzymuje się po około 2-3 minutach i tuner robi zwiechę. Nie jest to na wszystkich ale tak w 70%. Do tego dochodzi słaba i mała jakość napisów, więc konwertuję programem format factory, wrzucam w film napisy i jest super git. Problem jest taki że program nie chce poprawnie wrzucić wielkość pliku który ma powyżej chyba 4GB (3,67GB nie ma problemu). I tak wrzucam np Transformres 3 6,55GB a program pokazuje 2,34 GB, czy nie obsługuje większych plików, ba ma nawet opcję ripowania płyt DVD a te jak wiadomo mają 4,36 GB. Czy ktoś zna rozwiązanie problemu.

ron

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: ron »

Witam, czy ma ktoś podobny problem z napisami, otóż ucina mi pierwszą literę pierwszego wyświetlanego na ekranie wiersza ?
Jeszcze jedno pytanie odnośnie plików MKV jak sprawdzić czy plik ma błędy i ewentualnie je naprawić ponieważ zdarza się, że czasami obraz zawiesza się w tym samym momencie ?
Pozdrawiam

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

U mnie też ucinało pierwszą literę zdaje się że w plikach 'txt'. Nie sprawdzałem czy w najnowszym firmware też tak się dzieje. Co do naprawy MKV to:
Projekt - Meteoryt

szymons

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szymons »

Witam wszystkich,

Nabyłem URZ0083 i chce przedstawić problem moim zdaniem jeszcze nie opisywany w tym wątku (w każdym razem nie znalazłem takiego wpisu)- a mianowicie obraz przy scenach dynamicznych staje się rozmazany-pływający.
Czy to jest standard przy tym urządzeniu (a ja oczkuję cudów za tą cenę) , czy może problem dotyczy ustawień tunerka a może trafiłem na wadliwy egzemplarz ?

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

Nic takiego nie zauważyłem. Jak i do czego masz podłączony tuner? Dzieje się tak przy oglądaniu TV czy plików z pamięci zewnętrznej?

adam0907

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: adam0907 »

Również mam ten problem.Pisałem o nim nawet na forum, ale nikt mi nie odpowiedział.Dzieje się tak najczęściej w czasie oglądania meczu, widać wtedy piksele na trybunach :) .Ja mój dekoder ma połączony przez euro i może to jego wina-nie wiem, niech wypowiedzą się eksperci ;)

szymons

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szymons »

Tuner mam podłączony po hdmi do tv toshiba 46xv635.
Problem występuje w czasie oglądania TV.
Problem najbardziej zauważalny w trakcie meczu czyli jak to potwierdza adam0907 w czasie "przejazdu" kamery po trybunach w innych przypadkach kiedy kamera "omiata" plan.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

Dobrze że nie oglądam meczy ;)
Ta toshiba ma chyba tuner dvb-t to może zrobisz porównanie :?:

szymons

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szymons »

Oczywiści toshiba ma dvb-t użytkuję ją od dwóch lat dlatego od razu rzuciła mi się w oczy ogólnie trochę gorsza jakość obrazu(to można jeszcze jakoś przeboleć) a w szczególności problem z wyświetlaniem dynamicznych scen co dla mnie jest rzeczą nie do przyjęcia.
Tuner miał "robić" tylko za nagrywarkę.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

Może zmień rozdzielczość w tunerze na 576i (tak jak na razie są nadawane kanały) ,niech telewizor sobie przeskaluje. U mnie jest zdecydowana różnica zwłaszcza na nagrywanym materiale. Co do pikselozy to pewnie nic się nie da zrobić

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

Chwile mnie nie bylo, ale w koncu znalazlem troche czasu...wiec po kolei...

Jakosc obrazu w tym tunerku jest b. dobra.
Obraz z ukladow ALI M3601 (URZ0083 i inne klony) i MSD7818 (nowe Wiwy HD-50, HD-90, Ferguson T55 itp.) jest na tym forum uwazany za najlepszy wsrod tunerow STB, wiec tu raczej nie ma sie czego specjalnie czepiac - oczywiscie znajda sie pewne szczegoly na korzysc/niekorzysc danego rozwiazania, ale to tylko szczegoly.

Ogolnie Ci ktorzy maja problemy z dynamicznymi scenami, powinni zaczac od trybu 576i (tryb RGB), wtedy glownym przetwarzaniem obrazu zajmuje sie telewizor - jezeli ciagle jest problem to winy nalezaloby szukac w ustawieniach odbiornika TV, lub uzytego okablowania...

Ci co maja po Euro - musza niemal obligatoryjnie wybrac w opcjach tryb obrazu RGB i tym samym rozdzielczosc 576i - obraz jest wtedy bardzo plynny i nie ma zadnych artefaktow nawet przy dynamicznych scenach - jezeli sie takie pojawia winny bedzie odbiornik TV i mechanizm usuwania przeplotu (ostatnia uwaga dotyczy nowszych TV - standardowe, kineskopowe 50Hz ze swojej natury zawsze beda dobrze wyswietlac obraz z przeplotem).

Co do HDMI, tu troche zalezy od konkretnego telewizora - u mnie najlepsze rezultaty daje tryb 1080i - i mala uwaga, ten tuner jest wrazliwy na kable HDMI slabej jakosci, lubia sie pojawiac losowe piksele itp.
Jedynym, slabym dla dynamicznych scen jest u mnie tryb 576p - tu faktycznie obraz moglby byc lepszy.

W zaleznosci od wersji softu (np. w najnowszym) mamy jeszcze osobne tryby, rozniace sie iloscia FPSow (PAL i NTFS), wiec tu tez warto sprawdzic, jak na danym TV bedzie to wygladac.
szpila pisze:U mnie jest zdecydowana różnica zwłaszcza na nagrywanym materiale. Co do pikselozy to pewnie nic się nie da zrobić
Z tym nagrywaniem to jakosc jest dokaldnie taka jak na wyjsciu podczas standardowego ogladania - jest z tym zwiazana inna mala przypadlosc, ktora opisywalem dokladniej w jednym ze swoich wczesniejszych postow...

szymons

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szymons »

Speakers_XP dziękuje za pomoc- teraz obraz jest ok

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

Powiedzieć Wam coś ciekawego? Mój tuner nie radzi sobie z takim formatem mp3, najzwyczajniej go nie czyta.
Ogólne
Format : MPEG Audio
Rozmiar pliku : 6,22 MB
Czas trwania : 5 min.
Rodzaj całkowitej przepływności : Zmienna
Całkowita przepływność bitów : 172 Kb/s
Biblioteka zapisująca : LAME3.97b

Audio
Format : MPEG Audio
Wersja formatu : Version 1
Profil formatu : Layer 3
Format_Settings_Mode : Joint stereo
Czas trwania : 5 min.
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 172 Kb/s
Przepływność minimalna : 128 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Częstotliwość próbkowania : 44,1 KHz
Rozmiar strumienia : 6,22 MB (100%)
Biblioteka zapisująca : LAME3.97b
Ustawienia kodowania : -m j -V 0 -q 0 -lowpass 19.5 --vbr-new -b 128

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

Uwaga!

Dzisiaj pilot odmówił współpracy, wyczerpane baterie - niby normalka. Jednak po przyglądnięciu się im, okazało się że osłonka jest pęknięta i obudowa lekko spuchnięta. Baterie były oryginalne KaBa polecam nie czekać i wymienić na inne.

jawala
Posty: 7
Rejestracja: 28 sierpnia 2011, o 15:58

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: jawala »

Czy ten typ tak ma,że w momencie nagrywania jakiegoś programu z mux2 nie można oglądać nic na mux3 (programy nie są podświetlone) i na odwrót ? Ponadto podczas przeglądania programu tv jak podświetlam program z mux2 to widać audycje tylko z tego mux, z innego mux pola są puste. Czy tak ma być ? wszystkie tunery tak mają ?

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: zinox »

normalne : podczas nagrywania widac tylko kanały z tego MUxa
(było wziąść urz0086 twin tuner:wtedy z dwóch różnych mux byś mógł nagrywać )

Zablokowany