DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: yerry »

Bo nie chciało Ci się przeczytać http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=31&t=3112

Przeskanuj ponownie i wszystko będzie OK.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: pikaczu »

czytalem

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Acid »

andrew 61k pisze:Witam wszystkich i przechodzę od razu do sedna sprawy.
Większość z użytkowników tak jak i ja skarży się na zły odbiór programów : TVP 1,TVP 2 itd...
nadawanych z nadajnika KATOWICE - KOSZTOWY na kanale 51 - 714 MHz - MUX 3 ,wiadomo z różnych względów,ale interesuje mnie,czy jest grupa osób,które bez problemu z dobrą jakością odbierają te programy na tym kanale,a jeżeli tak to proszę o podanie lokalizacji - miejsca prawidłowego odbioru.
Dziękuję,za wszelkie przesłane informacje w tym temacie.
Miejscowość Czechowice-Dziedzice odległość od nadajnika ok 32 km, nie ma najmniejszych problemów z odbiorem na kanale 51.Wskazania w tunerze tv to 100% jakości i 85-95% siły zależnie od pory dnia, posiadam 16 elementową antenę yagi umieszczoną na dachu dwu piętrowej kamienicy. Dodam, że kierunek w stronę nadajników czeskich mam odsłonięty, przy ustawieniu na Kosztowy antena jest pod kątem 90st. w kierunku Jesenika i nie objawia się to jak wspomniałem żadnymi zakłóceniami. Cieżko zrozumieć dlaczego tak sporo osób raportuje całkowity brak odbioru.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: mac_33 »

dąbrowa górnicza na styku ze Sławkowem -k51- siła 96% - jakość 100%.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Wiązka z Kosztów słabo idzie w kierunku zachodnim. W Rudzie Śl. k51 jest nie do oglądania. Lepszy jest ten z Wisły k62.

anbes

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: anbes »

Nie zgodzę się do końca. Mieszkam po sąsiedzku jeszcze dalej na zachód bo w Zabrzu Kończycach, trochę wyżej od ciebie a sygnał na kanale 51 jakość:85-87 moc: 96-98 i da się oglądać bez problemu (kanał 49 100/100) :D . Sygnał ze skrzycznego też odbieram bez problemu. Zatem nie zależy to moim zdaniem od wiązki a głównie od ukształtowania terenu.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Recht zgodzę się z tobą. Mieszkasz może 2-3 km odemnie i widzisz jaka kolosalna różnica. Pewnie mieszkasz dalej od Kochłówki, bo okolica w pobliżu tej rzeki w Kończycach jest niżej jak moje osiedle. Więc zatem muszisz mieszkać w rejonie kościoła bo tam jest najwyżej w Kończycach. Teren wokół otwarty, brak wysokich zabudowań, dziwię się, że ci kopalnia w Bielszowicach nie zakłuca odbioru.

Awatar użytkownika
darko_n
Posty: 30
Rejestracja: 23 grudnia 2010, o 19:11
Odbiornik: Samsung UE32F5300,
LG DM2352,
WIWA HD90 jako nagrywarka
Instalacja antenowa: 2 zestawy "siatek" ze wzmacniaczami
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Bytków, Frýdek

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: darko_n »

Czy po tych nocnych zmianach, działa wam poprawnie EPG?
Dla MUXa TVP jest OK, ale w chwili obecnej na Polsacie mam EPG z TV4, na TVN z TV Puls. :!:
Oczywiście kanały zostały przeskanowane od nowa.
Ciekawe, czy to mój Signal HD-507 zgłupiał, czy coś się sypnęło z EPG
____
pzdr

geho

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: geho »

Ja też się nie zgodzę. Kanał 51 można oglądać z Bielszowic konkretnie z ul. Równoległej przy użyciu antenki pokojowej bez przycięć. Z Czarnego Lasu też można ale tu już gorzej z odbiorem. Na antenie zewnętrznej logarytmiczno-periodycznej ustawionej tak aby nie odbierać Pradziada. Odbiór zależy od pory dnia wieczorami lepiej, rano cięgle skacze sygnał od 0% do 80%

anbes

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: anbes »

TVRuda pisze:Recht zgodzę się z tobą. Mieszkasz może 2-3 km odemnie i widzisz jaka kolosalna różnica. Pewnie mieszkasz dalej od Kochłówki, bo okolica w pobliżu tej rzeki w Kończycach jest niżej jak moje osiedle. Więc zatem muszisz mieszkać w rejonie kościoła bo tam jest najwyżej w Kończycach. Teren wokół otwarty, brak wysokich zabudowań, dziwię się, że ci kopalnia w Bielszowicach nie zakłuca odbioru.

Fakt niedaleko kościoła, w zasadzie dokładnie na wododziale rzek kochłówki i czarniawki :lol: .Wieże kopalni nie przeszkadzają bo znajdują się na lewo od linii łączącej mój dom i nadajnik w kosztowach. Czesi też mi nie zakłócają bo od ich strony "bronią" mnie zabudowania kopalni makoszowy i las.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

geho pisze:Ja też się nie zgodzę. Kanał 51 można oglądać z Bielszowic konkretnie z ul. Równoległej przy użyciu antenki pokojowej bez przycięć. Z Czarnego Lasu też można ale tu już gorzej z odbiorem. Na antenie zewnętrznej logarytmiczno-periodycznej ustawionej tak aby nie odbierać Pradziada. Odbiór zależy od pory dnia wieczorami lepiej, rano cięgle skacze sygnał od 0% do 80%
Tak ty mieszkasz wyżej o kilka metrów niż ja. Ja na Fińskich Domkach k51 bardzo słabo odbieram co rekompensuje mi k62. Tu jest o wiele lepiej. Rok temu zamontowałem nową antenę siatkową i kable. k49 idzie bardzo ładnie. Moja antena jest tak ustawiona, że po jej lewej połowie "widzi" Kosztowy a po prawej Skrzyczne i Lysą Hore (MUX z CT czasem odbieram ale jest on gorszy od MUXu z Nova, Prima, Barrandov a zarazem minimalnie gorszy od k62). Pradziada nie odbieram wogóle ani Ostravy.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: hol2 »

U mnie kanal 51 mux3 Kosztowy cos sie poprawil i idzie prawie podobnie tak silnie jak mux2 Kosztowy kanal 49 (moc 63kW). Na zwyklych odbiornikach jest to 100% jakosc i 100% sila sygnalu. Na Technisacie co ma zanizona skale mux3 kanal 51 jest 90% siła i 55% jakość, a mux2 kanal 51 Kosztowy jest 93% siła i 60% jakosc, ale ten Technisat ma zanizona skale w stosunku do innych odb i odbiera dobrze nawet przy jakosci 0% np. Czechy, podczas gdy na innych jest 50-55%. Najlepiej i tak odbieram teraz Skrzyczne (25kW) mux3(1) kanal 62 na tym Technisacie 95% sila sygnalu i 86% jakosc, a na zwyklych odbiornikach oczywiscie 100% i 100%, doslownie brakuje chyba skali, aż antenka sie ugina a kabel rozgrzewa może...

Tak ze wydaje mi sie ze musieli podkrecic moc mux3 kanal 51 Kosztowy bo na 2,5KW nijak mi to nie wyglada w porownaniu z mux2 kanal 49 co ma moc 63kW a oba mux2 i mux3 z Kosztowy ida podobnie silnie.

Wydaje mi sie ze ten mux3 kanal 51 z Kosztowy ma teraz moc min 25KW a nie 2,5KW
jak nie to moze jakas inna charakterystyka anteny bardziej kierunkowo bardziej na wschód, a tlumienie na pld-zach Czechy i Pradziada, bo od kilku dni (po spadku sygn mux3 z Kosztowy) teraz jest znaczna poprawa - pisze jak mam po prostu i sasiedzi tez.

A tak wogole to wiem ze z Pradziada Czechy maja ten kanal przydzielony wiec tez mnie to troche zdziwilo ze Kostowy nadaja tymczasowo tak silnie mux3 na kan 51 co i Pradziad. Ale tak jak pisze mux3 i mux2 z Kosztowy teraz u mnie sie niewiele roznia, a byl mux3 duzo slabszy, a to przeciez oficjalne 2,5KW i 63KW. Cos sie jednak zmieniło przynajmniej dla mojej lokalizacji.

Chociaz mieszkam blisko Krakowa (23km od Rynku Gł) to Krakowa Choragwicy kolo Wieliczki nie odbieram wogole (zero sygnalu) - dwa pagorki przeszkadzaja, stad musze odbierac Kosztowy i Skrzyczne gdzie anteny sie widza, ponadto Czechy tez.
Ostatnio zmieniony 6 grudnia 2011, o 22:06 przez hol2, łącznie zmieniany 2 razy.

ss80

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: ss80 »

hol2 pisze:Wydaje mi sie ze ten mux3 kanal 51 z Kosztowy ma teraz moc min 25KW
Ja ja, już widzę jak czesi na nas napadają za zakłócanie im eteru taką mocą na "ich" kanale :?

DjTomy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: DjTomy »

hol2 pisze:Wydaje mi sie ze ten mux3 kanal 51 z Kosztowy ma teraz moc min 25KW a nie 2,5KW
Jasne, a świstak siedzi i zawija w te sreberka ...
U mnie siła/jakość jest na poziomie 90% i nic się nie zmieniła od startu tego muxu.

prezestb

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: prezestb »

No ja mo tako moc że mi szklonki w byfyju skokają a mieszkom 8 km od nadajnika !! :)

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Nic się nie polepszyło. Dalej błędy około 30 tys. przynajmniej u mnie ale na razie nie tnie. Poczekam do wieczora, jak zaś bydzie taki szajs to wróca na k62.

fotoamator
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwietnia 2011, o 17:34

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: fotoamator »

Nie chcąc stracić tvp kultura i historia ze Skrzycznego 24km, ustawiłem antenę na maszt Katowice Kosztowy 33km od domu.

Efekt przerósł moje oczekiwania :)
Obrazek

kanał 37 Czechy Nova itd
kanał 38 mux2 Skrzyczne- Od 15.12.2011 mux1 czyli publiczny chocholi taniec.
kanał 49 mux2 Katowice
kanał 51 mux3 Katowice
kanał 54 CT 1,2,24,4
kanał 62 mux2 Skrzyczne
Kanał 64 mux2 Kraków. ok70km
Wszystkie kanały chodzą bez zacięć.

Andrzej.B
Posty: 39
Rejestracja: 19 października 2011, o 13:14
Odbiornik: Samsung LE40D550
Instalacja antenowa: Antena ATX-55, wzmacniacz AWS-33 firmy AMS
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Andrzej.B »

mała pomyłeczka:
kanał 38 - mux 2
kanał 62 - mux 3/obecnie mux1

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kuku1234 »

@fotoamator: Ale zapewne to co masz na obrazkach, w ktoryms miejscu sie zapewne rozni od rzeczywistego, bo LGik tak ma przy dluzszych listach kanalow.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: hol2 »

Pozdrowienia dla pracownikow Emitela
MAM WSZYSTKIE TRZY POLSKIE MUXy !!! :D
Mux1 kanal 62 Skrzyczne - odbior bardzo dobry 100%
(tvp1, tvp2, tv Katowice, oraz plansze: Eska, Polo, TTV reportaze, ATM-rozrywka).
Mux2 kanal 49 Katowice Kosztowy - odbior bardzo dobry 100%
(polsat, polsat sport, tvn, tvn7, tv4, tv6, puls oraz plansza puls2-od wielu mies.)
Mux3 kanal 51 Katowice Kosztowy - odbior bardzo dobry 100%
(tvp1, tvp2, tv Katowice, tv Krakow, historia, kultura)
oraz Czeskie:
Mux1 kan 54 Lysa Hora kolo Frydek Mistek i Ostravy - odbior plus dostateczny 55-60-100%
(CT1, CT2, CT24, CT4-sport, radio czeskie)
Mux2 kan 37 Lysa Hora kolo Frydek Mistek i Ostravy - odbior dobry 60-80-100%
(nova, nova cinema, prima, prima cool, barandow)
Z pobliskiego o kilkanascie km Krakowa nie odbieramy nic (pagorki przeszkadzaja)!
Łacznie jest wiec
21 programow polskich w tym plansz 5 obecnie
oraz 9 programow czeskich i kilka radiowych w tym 0 plansz kontrolnych - to rozumiem.
Ostatnio zmieniony 7 grudnia 2011, o 22:56 przez hol2, łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany