DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

mateo88

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: mateo88 »

potwierdzam :) testujemy MUX1

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: @GUTEK@ »

Mam chociaż nadzieje że jutro naprawią te proporcje na TVP.

brzeg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: brzeg »

U mnie z sygnałem bez zmian, potwierdzam odbiór muxu 1.

kampf

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kampf »

Rozumiem, że mux 1 od 15 grudnia będzie oficjalnie działał. Natomiast interesuje mnie co z mux 3? Kanał jest dostępny, ale nie ma zgody UKE i zainteresowanie ze strony TVP, czy może coś się zmieniło?

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: eXte77 »

Jestem własnie po przeniesieniu i zamontowaniu anteny w innym miejscu na strychu. Odbieram MUX1 i MUX2 ze Skrzycznego, MUX3 z Mysłowic oraz czeskie MUX1 i MUX2 z nadajnika Lysa Hora. Zauważcie, że TVP1 i TVP2 w MUX1 mają oznaczoną ścieżkę dziękową Dolby Digital znacznikiem PL a nie jak w MUX3 znacznikiem MULTI. Pozwala to większości tunerów na automatyczny wybór ścieżki DD zamiast MP2 w MUX1.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: hol2 »

Ludzie Mikolaj do was przyszedl i muksy rozdaje 1,2,3 ! :lol:
Z ta fonia sie zgadza tvp ma lepsza fonie w Mux1, zauwazylem to juz wczesniej

miku
Posty: 41
Rejestracja: 25 listopada 2009, o 16:58
Miejscowość: Ostrava
Odbiornik: Sencor SDB 550T,
Instalacja antenowa: STA,Prywatna antena Maximum UHF 14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Skrzyczne,Katowice,Opole,Žilina

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: miku »

Škoda že v muxu1 není Kultura,Histore

jedrek
Posty: 37
Rejestracja: 30 grudnia 2010, o 20:24
Odbiornik: Sony KDL-40HX800
Instalacja antenowa: antena siatkowa + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Chrzelice

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: jedrek »

miku, nam też szkoda. Za to będzie disco polo. :lol:

Awatar użytkownika
darko_n
Posty: 30
Rejestracja: 23 grudnia 2010, o 19:11
Odbiornik: Samsung UE32F5300,
LG DM2352,
WIWA HD90 jako nagrywarka
Instalacja antenowa: 2 zestawy "siatek" ze wzmacniaczami
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Bytków, Frýdek

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: darko_n »

Maciejek pisze:W sprawie MUX3 i przywrócenia emisji KULTURY, HISTORII i INFO KRAKÓW (a na przykład na tym sławnym k.45) proponuję słać maile z rozżaleniem i żądaniem kontynuacji emisji bezpośrednio do TVP. Pokażmy im znowu, jak początkiem tego roku walczyliśmy o TVP ze Skrzycznego. Pomóżmy TVP podjąć właściwą decyzję.
hmmm...
a jeszcze kilka godzin wcześniej oglądałem na INFO KRAKÓW kobiecą koszykówkę WISŁA-SPARTAK
KULTURY i HISTORII też żal...
no ale teraz znowu testy, obrazy konTrolne... do wyboru do koloru

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: hol2 »

miku pisze:Škoda že v muxu1 není Kultura,Histore
Historia i Kultura jest za darmo nie kodowana free na satelicie Hot Bird i byla tez na Astrze.
wiec z tymi programami nie ma problemu jak ktos ma talerz satelitarny i zwykly odbiornik sat do odbioru programow free to air (niekodowanych).
W Czechach mozesz odebrac.

Gorzej z TV Krakow bo ona na satelicie nie idzie....

Ponadto
Historia i Kultura i TV Kraków jest w Mux3 kan 51 z Katowice Kosztowy (docelowo ma to byc kanal 41), za 1-2 lata moze zwieksza moc i doleci dobrze do Ostravy.

Moze uruchomia tez mux3 ze Skrzycznego jak sie miejscowi postaraja na kanale 45?!
Mnie mux3 chodzi bardzo dobrze z Katowic-Kosztowy-wiec mux3 ze Skrzycznego jest mi niepotrzebny.

Własnie gladam czeska telewizje Nova... z mux2, ale mam tez mux1 czeski.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: eXte77 »

TVP Kraków nadawana jest z RTCN Kraków/Chorągwica w analogu na k50 z moca 500kW !!! Więc do Ostrawy chyba dolatuje.

eserkas

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: eserkas »

Czy nie macie problemów z odbiorem MUX2 ze Skrzycznego? Co kilka sekund na kilka sekund mam zanik sygnału do 0. MUX 1 idzie bez problemów (siła 65, jakość 70)

Lokalizacja: Tychy
Antena Yagi 8 elementowa bez wzmacniacza "widzi" nadajnik na Skrzycznem

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: eXte77 »

Ja mam problem z odbiorem MUX2 z Katowic, ze Skrzycznego 97% sygnału.

szprotak

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: szprotak »

Przepraszam bardzo nie znam sie na telewizji ale chciałbym dostać kilka porad z góry dziękuje.Ja odbieram ze skrzycznego w mieśćie Żywiec mieszkam na ulicy księdza prałata słonki 1mux na kanale 62 czyli do dzisiaj tvp1,tvp2,tvp historia,tvp kultura,tvp info katowice,tvp info kraków,ale dziś sie obudziłem i zostałem rozczarowany miałem w multiplexie pierszym tvp1,tvp2,normalnie idzie i takie kolorowe paski na pozostałych programach nie jakie ttv,polo tv,eska tv,i takie tam,i nie można tego oglądać a szczerze mówiąc wolałem tvp historia no bo szła normalnie i lubialem niekture programy w tej telewizji.Dane mojej anteny antene mam kierunkową dawbol turbo-qwatro tyle sie doczytałem posiadam do niej dokupiony wzmacniacz i zasilacz antena jest wystawiona prosto na skrzyczne i stoi na parapecie mojego parapetu.I rok temu jak telewizja dvb jeszcze tak sie nierozwijała miałem w cyfrowej jakości to był chyba kanał 38 mux2 tvn,tvn7,polsat,tv puls,tv puls2 test,ale teraz na tym kanale brak sygnału bardzo bym chciał odbierać troche więcej kanałuw czyli oby dwa multiplexy i pierwszy i drugi prosze o szybki kontakt na stronie, www.emitel.pl lub na mojego imail(a) szprotak@onet.pl

wiesiek0102
Posty: 73
Rejestracja: 9 września 2011, o 20:07
Odbiornik: WIWA HD-100
Nadajnik - obiekt nadawczy: KATOWICE KOSZTOWY

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: wiesiek0102 »

Witam
Co sie dzieje z nadajnikiem Wisła / Skrzyczne ? Kanal 38 ragedia ... Sygnal jest i nie ma. A wszystko dzialalo dobrze. Pozostale kanaly dzialaja dobrze. Np z Katowic jak i z Wisly programy TvP 1 i TVP2 odbieram b. dobrze. Ale na kanale 38 nic nie lapie bo sygnal skacze jest na sekunde i znika, i tak w kolo.

Linchpin
Posty: 23
Rejestracja: 1 września 2011, o 00:47
Odbiornik: LG 32LH2000
Instalacja antenowa: antena zewnętrzna kierunkowa z symetryzatorem (6 piętro)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy / Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Linchpin »

Ktoś tam wcześniej pisał że MUX3 dalej nadaje że Skrzycznego. Czy to prawda? Jeśli tak to na jakim kanale? Bo chyba nie na tym samym co obecnie MUX1.

KAPITAN CHAOS

Re: Telewizja

Post autor: KAPITAN CHAOS »

szprotak pisze:Przepraszam bardzo nie znam sie na telewizji ale chciałbym dostać kilka porad z góry dziękuje.Ja odbieram ze skrzycznego w mieśćie Żywiec mieszkam na ulicy księdza prałata słonki 1mux na kanale 62 czyli do dzisiaj tvp1,tvp2,tvp historia,tvp kultura,tvp info katowice,tvp info kraków,ale dziś sie obudziłem i zostałem rozczarowany miałem w multiplexie pierszym tvp1,tvp2,normalnie idzie i takie kolorowe paski na pozostałych programach nie jakie ttv,polo tv,eska tv,i takie tam,i nie można tego oglądać a szczerze mówiąc wolałem tvp historia no bo szła normalnie i lubialem niekture programy w tej telewizji.Dane mojej anteny antene mam kierunkową dawbol turbo-qwatro tyle sie doczytałem posiadam do niej dokupiony wzmacniacz i zasilacz antena jest wystawiona prosto na skrzyczne i stoi na parapecie mojego parapetu.I rok temu jak telewizja dvb jeszcze tak sie nierozwijała miałem w cyfrowej jakości to był chyba kanał 38 mux2 tvn,tvn7,polsat,tv puls,tv puls2 test,ale teraz na tym kanale brak sygnału bardzo bym chciał odbierać troche więcej kanałuw czyli oby dwa multiplexy i pierwszy i drugi prosze o szybki kontakt na stronie, http://www.emitel.pl lub na mojego imail(a) szprotak@onet.pl
Zajrzyj tutaj http://www.dvbtmap.eu/mapmux.html i najedz na Kosztowy.

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: eXte77 »

No raczej nie nadaje jednak MUX3. Byc może pojawi się na k45. Na dotyczczsowym k62 nadawany jest MUX1. Emisja ma charakter testowy.

Na Skrzycznem podobno sypneło śniegiem. Czy ma ktoś najnowsze zdjęcia ośnieżonego masztu nadawczego z nowym górnym systemem antenowym?

Kolejna sprawa to jak spisuje się u was odbiór z tego masztu obecnie w warunkach zimowych?

amstat

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: amstat »

Odbiór cały czas stabilny,wolałem jednak MUX-3 jeśli chodzi o oferte programową.

szprotak

Re: Telewizja

Post autor: szprotak »

Dziękuje za pomoc napewno skorzystam

Zablokowany