TVP POLONIA w MUX3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
blackpawel

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: blackpawel »

Potwierdzam odbiór TVP Polonia z nadajnika Warszawa/Raszyn. Nie marudźcie, lepsze to niż kolejne 'łowickie pasy' :lol:

Obrazek

http://img838.imageshack.us/img838/561/tvpolonia.jpg

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: vigoo »

I mamy cały MUX3 zapełniony i nikt już nie zarzuci TVP, że marnuje miejsce. Liczyłem po cichu, ze po nowym roku włącza przynajmniej TVP Seriale a tu mamy TVP Polonię :(

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: eXte77 »

Ten MUX nie jest przypadkiem skonfigurowany dla 8 programów a nie 7? Chyba że macie na myśli planowana emisję TVP2 HD ?

qwerciak
Posty: 54
Rejestracja: 18 kwietnia 2011, o 09:09
Odbiornik: Samsung UE32D5500RWXXH
Not Only LV6TMPVR4
Maximum T-105 HD
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Raszyn, PKiN

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: qwerciak »

TVP Polonia z Raszyna w Mińsku Mazowieckim (ok 50 km) ma bitrate ok. 520 kB/s. Szkoda, że TVP Historia i TVP Kultura tylko połowę tego.

geolog

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: geolog »

wszystko fajnie ale uważam, że to świadome posunięcie TVP żeby nikt nie zarzucał im braku TVP Sport czy Seriale w DVB-T. Zawsze mogą teraz powiedzieć: sorry gregory! nie mam już miejsca na więcej!

Jedyne co jeszcze pewnie dostaniemy od publicznej (of kors poza nakazem zapłaty za abonament) będzie TVP 1 i 2 HD.

Komicznie wygląda zestaw kanałów publicznych w MUXach:

TVP1 x 2 (jedno 16/9, jedno przycięte)
TVP2 x 2 (jedno 16/9, jedno przycięte)
TVP INFO x 3 (dwa razy Wawa, raz Łódź)
TVP Historia x1 (kanał zapowiadany do likwidacji)
TVP Kultura x1 (jedyny prawdziwie misyjny)
TVP Polonia x1 (program dla widzów poza krajem)

w sumie zajmują półtora muxa! a zmieściliby się w połowie jednego i tyle moim zdaniem powinni dostać.

czeski film ...

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: qwerty »

geolog pisze:wszystko fajnie ale uważam, że to świadome posunięcie TVP żeby nikt nie zarzucał im braku TVP Sport czy Seriale w DVB-T. Zawsze mogą teraz powiedzieć: sorry gregory! nie mam już miejsca na więcej!
Błędne rozumowanie.

geolog

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: geolog »

pisząc, że rozumowanie jest BŁĘDNE wypadałoby napisać jakie rozumowanie jest zatem prawidłowe?

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Miodzik »

@geolog nie przejmuj się takimi tekstami - Twoje rozumowanie jest jak najbardziej prawidłowe!

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: qwerty »

Już tłumaczę. Skoro w multipleksie 1 są tvp1,2 i info to można je usunąć z multipleksu 3 robiąc miejsce na dodatkowe kanały tvp.

FunToMa

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: FunToMa »

qwerty pisze:Już tłumaczę. Skoro w multipleksie 1 są tvp1,2 i info to można je usunąć z multipleksu 3 robiąc miejsce na dodatkowe kanały tvp.
hehe to sie usmialem, gratuluje bezgranicznej wiary w cuda :) Na pewno tak bedzie !! hehe ;)
TVP "dyma" abonantow jak tylko chce. Daje widzom ochlapy a niektorzy ciesza sie jakby dostali cuda nad cudami.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: @GUTEK@ »

Nie do końca. TVP1,2,3 będzie można usunąć z MUX3 kiedy MUX1 uzyska ogólnokrajowy zasięg.
Po za tym jeszcze dochodzi to że docelowo kanały TVP z MUX1 mają zniknąć, chociaż znając ten kraj to zostaną już na stałe zdublowane, ale zobaczymy.

Mnie jednak wnerwia podejście TVP właśnie jeśli chodzi i TVP Seriale i Sport. Wielki lament robią z tym abonamentem RTV, mało tego. Kilka dni temu widziałem na TVP1 reklama - reklama TVP Seriale, po niej studio i koleś gada że zapraszają do TVP Seriale, a wszystko to dzięki abonamentowi i tam gada że i jak należy go płacić. No to ja się pytam gdzie ja mam dostęp do tego TVP Seriale za ten abonament. Żałuje że tego nie nagrałem, bo to już było przegięcie. Ten kanał w tej chwili nawet w platformach sat nie jest w najniższym pakiecie, przykład w CP jest w pakiecie Extra.

Ale żeby nie robić offtopicu to powiem że według mnie TVP Polonia powinien być od początku w MUXie. Co z tego że jest to kanał dla widzów zagranicą, jest niekodowany na sat i jest utrzymywany z abo, wiec powinien być i z MUX.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: kupon »

TV Białoruś też jest free via sat i za abonament ;) Też jest nadawana dla polaków za granicą. :).To znaczy,że też ma być w NTC?

cyt:"Telewizja Polska S.A., realizując misję publiczną, poniosła koszty związane z produkcją
programową oraz funkcjonowaniem:
... Programu TV Białoruś w wysokości - 23,3 mln złotych.

http://www.tvp.pl/o-tvp/bip/aktualnosci ... ku/4127557
Ostatnio zmieniony 9 grudnia 2011, o 14:01 przez kupon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: eXte77 »

Po wyłaczeniu analogu w 2013 roku Polska ma miejsce w eterze dla 6 multipleksów cyfrowych DVB-T więc na pewno wszystko się zmieści. MUX3 jest zgodnie z ustaleniami multipleksem regionalnym i ma inny podział terytorialny niż MUX1 i MUX2.

http://www.transport.gov.pl/files/0/179 ... 091106.pdf

Przykładowo dla mojej lokalizacji jest to MUX3-SL - kanał 41 (obecnie analogowy TVP2 ze Skrzycznego)

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: kasia »

Jak się czyta wypowiedzi niektórych osób wychodzi typowa polska mentalność - nic nie robić tylko narzekać.

Czy ktoś z chcących tutaj tvp seriale lub tvp sport pisał do tvp w tej sprawie?
Jak widać pisanie pomaga - z grupą osób pisali my do TVP i w połowie października otrzymali my odpowiedź, że zostały rozpoczęte działania i że w ciągu 3 tygodni ma zostać dołączona - trochę się to przeciągnęło - o miesiąc, ale to typowa polska biurokracja.

TVP Polonia jest lepsza niż niewykorzystane do tej pory miejsce. A poza tym i tak jest większe prawdopodobieństwo znalezienia na niej czegoś ciekawszego niż na disco polo tv, eska oraz wielkich niepewnych puls2, atm.

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: rppmedia »

Jestem zawiedziony dodaniem tego kanału do MUX3. Jak sama nazwa kanału wskazuje jest on skierowany do POLONII (czyt. polonia = Polacy mieszkający za granicą), a nie odbiorców krajowych. Wolałbym już tak jak moi przedmówcy TVP Sport. Szczególnie, że ten kanał jest również tworzony za nasz ABONAMENT!!!

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: qwerty »

Polonia po hiszpańsku, portugalsku i włosku znaczy Polska, więc twierdzenie, że adresowany dla ludzi mieszkających poza granicami Polski jest błędne. ;)
A jak tak ci się nie podoba to zgodnie z propozycją Kasi napisz do tvp list. Tylko gwarantuję Ci, że na bank nie dodadzą tvp sport czy tvp seriale (nic tam nie ma ciekawego), bo mają umowy z operatorami (sat i kablówkami), bo w przeciwnym razie będą musieli płacić kary.

geolog

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: geolog »

każda umowa kiedyś się kończy... A opłacanie abonamentu jest od nas notorycznie i nachalnie wymagane, vide: spoty na każdym kanale publicznej.

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: rppmedia »

Umowy z kablówkami itp. nie mogą nas pozbawiać dostępu do kanałów, za które płacimy grube miliony (czyt. abonament).
W powyższej kwestii zgadzam się w stu procentach z geologiem.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: qwerty »

W zeszłym roku czytałem wywiad z kimś od tvp i planują dodanie tvp sport (nie wiem jak z seriale), dopiero jak wygasną umowy. Zresztą wiadomo, że w dvb-t nie będzie wszystkich kanałów (jak niektórzy chcą mieć c+, czy hbo).

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: Artek Ł. »

nie koniecznie . TVP POLONIA może być dla tych co nie mogą spać w nocy .

z innej strony np. arte , czy TV5 Monde we Francji w telewizji naziemnej .

co pamiętam do dawno temu TV POLONIA była nadawana już na ziemnie analogowo .

Zablokowany