DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA (Arch.)

marwika

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: marwika »

Puma pisze:
To do kogo mam pójść o odszkodowanie za kupiony "bubel" w postaci TV z MPEG4 ?
Kupiłaś na własne ryzyko ten 'bubel', dotychczas była emisja testowa.
Wiem, wiem ...
I tak moim celem był przede wszystkim TV większy niz dotychczas. Ale jak juz zmieniałam odbiornik, to czemu miałby być bez MPEG4 ;)

Gorzej maja chyba osoby, które kupiły te tzw. "przystawki" do odbioru DVB-T.

marwika

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: marwika »

A Warszawiaki mają dalej DVB-T :|

Kafar

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Kafar »

W stolicy DVB-T nie byłoby, aż taką konkurencją, a na południu miast dopłacać do emisji mozna jeszcze zarobić na pakietach platform.

adalbert

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: adalbert »

cytat

Szanowny Panie,
Dotychczasowa emisja sygnału w systemie DVB-T w Krakowie miała charakter eksperymentalny, który jak wynika z informacji posiadanych przez UKE był całkowicie finansowany przez TP Emitel Sp. z o.o. Tego rodzaju przedsięwzięcia są dość kosztowne i w partycypowanie w kosztach powinni się również włączyć nadawcy transmitowanych programów. Przypuszczamy, że gdy tylko nadawcy i TP Emitel dojdą do porozumienia w kwestiach finansowych, to emisja ma szanse zostać wznowiona. Prezes UKE nie może w tym względzie niczego narzucić.

Zgodnie z harmonogramem wdrażania DVB-T, Kraków i okolice sa przewidziane do cyfryzacji dopiero w III etapie (http://www.polskacyfrowa.org), zatem nadawcy mogą opóźnić decyzje w tej sprawie aż do tego czasu. Tym niemniej Prezes UKE będzie apelował do podmiotów zaangażowanych w proces cyfryzacji telewizji naziemnej w Polsce, aby funkcjonujące dotychczas emisje testowe były nadal kontynuowane albo zmieniły się w emisje regularne.

(informacja przygotowana przez Departament Zarządzania Zasobami Częstotliwości)

Pozdrawiam serdecznie
----------------------
Gabinet Prezesa
Urząd Komunikacji Elektronicznej
ul. Kasprzaka 18/20, 01-211 Warszawa
tel. 022 53 49 344

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

adalbert pisze:cytat

Prezes UKE będzie apelował do podmiotów zaangażowanych w proces cyfryzacji telewizji naziemnej w Polsce, aby funkcjonujące dotychczas emisje testowe były nadal kontynuowane albo zmieniły się w emisje regularne.

(informacja przygotowana przez Departament Zarządzania Zasobami Częstotliwości)

Pozdrawiam serdecznie
----------------------
Gabinet Prezesa
Urząd Komunikacji Elektronicznej
ul. Kasprzaka 18/20, 01-211 Warszawa
tel. 022 53 49 344
Już to widzę jak Polsat czy C+ bedzie nalegać aby mimo wszystko wznowiono emisje DVB-T na południu Polski. Dla nich liczy sie tylko interes i wyciągnięcie jak największej kasy. Po co mają upaść wszelkie mini pakiety PC.
A jak TVP dołoży do swojej satelitarnej platformy z Astry kanały TVN i Polsatu to jeszcze i TVP zarobi na biednym społeczeństwie, bo znajdą się tacy co dla kilkunastu programów kupią karty i tunery w mało spotykanym systemie NDS.

Mamy więc w Krakowie i Małopolsce kilka lat bez telewizji Cyfrowej DVB- T , natomiast zacznie przyrastać liczba anten satelitarnych i instalacji typu "zez" dla odebrania Astry.
Jak widać wszyscy jeszcze zarobią na tym wyłączneiu nadajnka w Krakowie. A pokryjemy to my.
Ostatnio zmieniony 1 października 2009, o 20:16 przez piotr2802, łącznie zmieniany 1 raz.

uggp

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: uggp »

... i 35 stron postów, temat do zamknięcia na 2 lata. "zagadnienia związane z odbiorem" mają się nijak do "NO SIGNAL".
W sumie widać, że wyszło najgorzej jak tylko możliwe. Tam gdzie musiało być, idzie gorzej niż podczas testów (kiedyś w testach epg było). Tam gdzie kombinowano (mpeg2) kręci się dalej, a tam gdzie nie musiało być, nie ma wcale.
Tylko po co te testy? Testować to trzeba było urzędników a nie możliwości sprzętu. Sprzęt widać, że jest z 21 wieku ale cała reszta to szkoda gadać.
Teraz będzie się grało kartą "czy dobry wujek EMITEL zasponosoruje dalej zabawę".
Nic, trzeba sobie radzić "po polskiemu", zasłużonego DVB-S wymienić na DVB-S2, zakupić wyższe transfery na internecie i zrekompensować sobie jakoś tą lukę do cywilizacji.

piotr'ek

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr'ek »

piotr2802 pisze:Mamy więc w Krakowie i Małolsce kilka lat bez telewizji Cyfrowej DVB- T , natomiast...
Natomiast z TV analogową w której są dokładnie te same kanały co w DVB-T. Podobnie ma się sprawa z Warszawą. I w Krakowie i w Warszawie DVB-T powinno wystartować na samym końcu.

rafal.w

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: rafal.w »

piotr'ek pisze:
piotr2802 pisze:Mamy więc w Krakowie i Małolsce kilka lat bez telewizji Cyfrowej DVB- T , natomiast...
Natomiast z TV analogową w której są dokładnie te same kanały co w DVB-T. Podobnie ma się sprawa z Warszawą. I w Krakowie i w Warszawie DVB-T powinno wystartować na samym końcu.
co z tego kolego jak tvn tv4 i puls są nadawane kierunkowo na kraków a np. moja kuzynka mieszka na południe od krakowa i co mam tylko tvp 1,2,3 polsat i tyle

romanodepalma

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: romanodepalma »

Teraz czekam na mecz i nie chce mi się szukać wypowiedzi na temat EPG, ale brzmiało to tak: EPG zostanie uruchomione wraz ze startem emisji komercyjnej. Cofamy sie . idę odkurzyć lampe naftową.

Kafar

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Kafar »

rafal.w pisze: co z tego kolego jak tvn tv4 i puls są nadawane kierunkowo na kraków a np. moja kuzynka mieszka na południe od krakowa i co mam tylko tvp 1,2,3 polsat i tyle
W innych miejscach kraju, nie mają nawet tyle, a czasami wogóle.

danielmat

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: danielmat »

Kafar pisze:
rafal.w pisze: co z tego kolego jak tvn tv4 i puls są nadawane kierunkowo na kraków a np. moja kuzynka mieszka na południe od krakowa i co mam tylko tvp 1,2,3 polsat i tyle
W innych miejscach kraju, nie mają nawet tyle, a czasami wogóle.
A w takim Afganistanie w ogóle nic nie mają. Cieszmy się zatem bo u nas coś jest.

benek432

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: benek432 »

Był to dla mojej okolicy (Krzyszkowice koło Myślenic) jedyny sposób na odbiór naziemny TV4 i TVN w jakości pozwalającej na oglądanie. Krew mnie zalewa jak pomyśle że tak potraktowano Kraków i okolicę, miałem nadzieje na wyłączenie sygnału kierunkowego i zwiększeniu mocy nadajnika. W zamian dostaliśmy brak sygnału.

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: gorki »

Czyli panie Jaroslawie mam rozumiec ze o dvb-t w Krakowie mozemy zapomniec na pare lat. Jest to smutne ze tak ogromna aglomeracja jaka jest Krakow zostala z reka w nocniku. Dla mnie osobiscie to jest skandal, mam ochote cos powiedziec, ale wole sie ugryzc w jezyk pozdrawiam. :x

Kafar

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Kafar »

gorki pisze:Czyli panie Jaroslawie mam rozumiec ze o dvb-t w Krakowie mozemy zapomniec na pare lat. Jest to smutne ze tak ogromna aglomeracja jaka jest Krakow zostala z reka w nocniku. Dla mnie osobiscie to jest skandal, mam ochote cos powiedziec, ale wole sie ugryzc w jezyk pozdrawiam. :x
No nie parę lat, tylko do 3-go etapu, jak napisali w harmonogramie, a może szybciej, jesli o sam Kraków chodzi to i tak te same programy macie na miasto po analogu skierowane.
benek432 pisze:Był to dla mojej okolicy (Krzyszkowice koło Myślenic) jedyny sposób na odbiór naziemny TV4 i TVN w jakości pozwalającej na oglądanie. Krew mnie zalewa jak pomyśle że tak potraktowano Kraków i okolicę, miałem nadzieje na wyłączenie sygnału kierunkowego i zwiększeniu mocy nadajnika. W zamian dostaliśmy brak sygnału.
My do dziś ani TVN-u, ani TV4 w zasięgu Suchej Góry nawet na minutę nie mieliśmy.

markez

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: markez »

Ale wy jesteście zawistni, takie psy ogrodnika, sami nie mają komuś nie dadzą.
Typowa cecha polaka! Żygać się chce!
Zamiast zgodnie mówić jednym głosem że to co się stało (wyłączenie Krakowa) jest skandalem, że kraj się cofa w rozwoju, że przez to będziemy jeszce bardziej w ogonie Europy w unowocześnianiu kraju, bo kilka osób (które można wskazać z nazwiska) 1) nie potrafią się dogadać 2) są pazerni na pieniądze (biznes to biznes, ale to co się dzieje to przechodzi wszelkie granice), to odzywają się jeden z drugim że dobrze tak ludziom z Krakowa bo mają 7 a reszta nie ma i dobrze że testy wyłączyli?
Czy was już całkiem pogrzało jak tych na górze?!

marwika

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: marwika »

markez, spokojnie :shock: .... Nie denerwuj się :mrgreen:
Chyba zbyt negatywnie odebrałeś wypowiedź kolegi Kafara.
Z pewnością nie chciał być złośliwy ;)

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

Kafar pisze: No nie parę lat, tylko do 3-go etapu, jak napisali w harmonogramie, a może szybciej, jesli o sam Kraków chodzi to i tak te same programy macie na miasto po analogu skierowane.
Mamy? Ciekawe. To w analogu TVN leci z Dolby Digital i 16/9? A ja myślałem, że nicam i letterbox.

Teodoryk
Posty: 42
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Teodoryk »

Spokojnie panowie ;)

ja też nie jestem zadowolony z faktu że odebrano nam lizaka,

mieszkam pod Krakowem i w zasadzie jedynie paczka cyfrowa daje mi możliwość oglądania wszystkich dostepnych programów, na analogu większość śnieży.

postanowiłem nie szpecić domu talerzem, więc czekam aż sprawa się wyjaśni i sygnał powróci.

pewnie takich jak ja są tysięce i jakby co będziemy pisać petycje do Emitela.Z tego co zrozumiałem dotychczas to od ich dobrej woli zależy czy sygnał się pojawi czy też nie.

zapewnie Emitel uruchomi nadajnik jak tylko dojdzie do porozumienia z nadawcami (kasa)

jak nie zapłacą( co raczej pewne) to pewnie i tak jakieś wyjście się znajdzie. SATKrak za pasem i nie może być tak żeby na targi nie było sygnału DVB-T.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Jarosław Bałuka »

Z przyjemnością pragnę poinformować, że emisja DVB-T w Krakowie została włączona z dotychczasowymi parametrami.

Teodoryk
Posty: 42
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Teodoryk »

HURRA ,Dzięki Wielkie !!! :D :D :D :D
Ostatnio zmieniony 2 października 2009, o 16:06 przez Teodoryk, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany