Co dalej z kanałami TVP w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

Kolejna odpowiedź na pytanie zadane do działu abonament TVP -
pytanie: "Płacę abonament , więc chciałbym wiedzieć kiedy będzie TVP SPORT w polskiej cyfrowej telewizji naziemnej ?"

odpowiedź:

Wyłączność na TVP SPORT mają sieci kablowe i platformy satelitarne. Żaden program sportowy stacji komercyjnych również nie będzie dostępny przez NTC oprócz Polsat News Sport, ale nie będzie w nim transmisji, tylko informacje o transmisjach i odsyłanie do kanałów kablowych i satelitarnych. Zapewne chodzi o pieniądze. TVP Polonia to trzecia stacja publiczna wymieniona w ustawie o KRRiT ( żadnych innych kanałów typu Kultura, Historia itp. w niej nie ma) i z ustawowego obowiązku jest obecna w sieciach kablowych w kraju i platformach cyfrowych, teraz także w MUX-ie 3. Jest to pewnego rodzaju dziwoląg i wcale nam na tym nie zależy, wręcz przeciwnie, jest to dla nas spore ograniczenie ponieważ „podpadamy” pod prawo krajowe co np. uniemożliwia nam nadawanie filmów od lat 16-tu dla rodaków w Australii.

Pozdrawiam
Sekretariat Programowy


... trochę to pokrętne...

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

mariusz 37 pisze:
odpowiedź:

Wyłączność na TVP SPORT mają sieci kablowe i platformy satelitarne. ...
Pozdrawiam
Sekretariat Programowy
Bardzo dobra odpowiedź.

Jest formalne stanowisko osoby uprawnionej do odpowiadania na pytania klientów. Więc teraz należy powołując się na tą odpowiedź drążyć temat na jakiej podstawie Wyłączność na TVP SPORT mają sieci kablowe i platformy satelitarne

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: qwerty »

Najpierw twierdzą, że nie ma miejsca w eterze (analog) dla tvp sport, a teraz wprost informują, że jest kanał na wyłączność.
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2011, o 19:32 przez qwerty, łącznie zmieniany 1 raz.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Na adresy:Rzecznik@tvp.pl minister@msp.gov.pl i dwóch posłów z mojego regionu wysłałem pytania:
"Mam dwa pytania:
1. Kiedy jest przewidywane włączenie do emisji w Naziemnej Telewizji Cyfrowej stacji TVP Sport i TVP Seriale?
2. Jaka jest podstawa prawna informacji rozpowszechnianej przez TVP, że TVP Sport jest kanałem komercyjnym i jako taki rozpowszechnianym wyłącznie za pośrednictwem platform cyfrowych i sieci kablowych?

W odpowiedzi na interpelację posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pana Stanisława Steca (znak SPS-023-7395/07 z dnia 30.03.2007 r.) minister Skarbu Państwa odpowiedział m.in. W przedstawionej przez zarząd spółki informacji zwrócono uwagę na fakt, że kodowanie ze względu na ograniczenia terytorialne praw do materiałów programowych nie jest tożsame z kodowaniem stosowanym przez płatne telewizje w celu uniemożliwienia odbioru programu bez opłacenia opłaty dostępowej. Równocześnie należy zauważyć, że TVP nie pobiera i nie przewiduje obciążenia indywidualnych widzów opłatami z tytułu odbierania publicznych programów wyspecjalizowanych. Zarząd spółki zapewnił, że kodując niektóre programy, TVP podejmuje starania na rzecz zapewnienia do nich szerokiego dostępu, zgodnie z wymogiem powszechności usługi rozpowszechniania programów. Działania te koncentrują się na trzech aspektach:

- docelowym włączeniu programów wyspecjalizowanych do oferty programowej w ramach cyfrowego multipleksu naziemnego, ...

W związku z powyższym uważam, że włączenie obu kanałów do emisji w NTC wynika zarówno z zapotrzebowania społecznego jak i istniejącego stanu prawnego."

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: zesepo »

Nie rób tego, abonament trzeba płacić.
A pytanie próbowałem wysłać,ale przycisk "Wyślij" jakby nie działał
A pytanie wysłałem na maila

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

Szczególnie interesujące jest zdanie: "Równocześnie należy zauważyć, że TVP nie pobiera i nie przewiduje obciążenia indywidualnych widzów opłatami z tytułu odbierania publicznych programów wyspecjalizowanych."
Może ktoś zaprosiłby tu jakiegoś Czecha ( są czasami aktywni w dziale odbioru) i może powiedział by on czy u naszych sąsiadów CT 4 SPORT jest programem "wysoce wyspecjalizowanym", i czy ponoszą z tego powodu dodatkowe koszty?

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: vigoo »

Ten cały tekst to jakieś nieporozumienie.
"Wyłączność na TVP SPORT mają sieci kablowe i platformy satelitarne". Kto ustalił taką wyłączność? Na jakiej podstawie?
Akurat Polsat Sport News daje dużo transmisji na żywo i jakoś nie ma z tym problemów.
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2011, o 20:24 przez vigoo, łącznie zmieniany 3 razy.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: zesepo »

Prawda, niewiele z niego zrozumiałem, a tekst zaznaczony dwa posty wyżej to mistrzostwo.
:shock:
Napisane jest że indywidualnych odbiorców nie obciążają kosztami , ale platformę (lub dostawcę kablowego)
już tak?

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: kuku1234 »

Zna ktos kogos o imieniu Sekretariat ?. Ja przyznam sie, ze nie, wiec moze z laski swojej sie ktos zacznie podpisywac z imienia i nazwiska tak jak sie nalezy ?!.

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

Wiem, że jest tu też dużo ludzi młodych, piszcie na Facebooku, NK i nie wiem co tam jeszcze, uświadamiajcie ludzi puki czas , bo do EURO 2012 coraz bliżej... ;)

@kuku1234
Nie martw się, wszystko jest, mogę Ci podać ... wymazałem... no chyba, że nalegasz?
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2011, o 19:58 przez mariusz 37, łącznie zmieniany 1 raz.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Ten tekst napisał minister (oczywiście nie osobiście) na podstawie informacji z zarządu TVP w 2007 roku. Oczywiście jest to urzędniczy slang który należy czytać następująco:

Kodujemy TVP Sport tylko ze względu na ograniczenia terytorialne praw do emisji. Bierzemy pieniądze od platform bo one je mają (kasują odbiorców). Jak tylko się da (czyli jak będzie NTC) to dołączymy ten program do jakiegoś multiplexu, żeby zrealizować obowiązek szerokiego dostępu do programów telewizji publicznej.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: kuku1234 »

mariusz 37 pisze:Żaden program sportowy stacji komercyjnych również nie będzie dostępny przez NTC oprócz Polsat News Sport, ale nie będzie w nim transmisji, tylko informacje o transmisjach i odsyłanie do kanałów kablowych i satelitarnych.
Co to wogole za tekst ma byc ?!. Ale zadnej telewizji nie place co miesiac haraczu 17,15 !. Transmisje PSN jak najbardziej byly, wiec niech nie pociska bzdur.
mariusz 37 pisze: Nie martw się, wszystko jest, mogę Ci podać ... wymazałem... no chyba, że nalegasz?
TVP chyba tez sie zalicza do instytucji publicznych, wiec wymazywanie imienia i nazwiska chyba nie jest konieczne ?. WArto wiedziec kto to pisze, zeby bylo wiadomo kogo rozliczac z podobnych bzdur.
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2011, o 20:02 przez kuku1234, łącznie zmieniany 1 raz.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: vigoo »

pawelll pisze:Ten tekst napisał minister (oczywiście nie osobiście) na podstawie informacji z zarządu TVP w 2007 roku. Oczywiście jest to urzędniczy slang który należy czytać następująco:

Kodujemy TVP Sport tylko ze względu na ograniczenia terytorialne praw do emisji. Bierzemy pieniądze od platform bo one je mają (kasują odbiorców). Jak tylko się da (czyli jak będzie NTC) to dołączymy ten program do jakiegoś multiplexu, żeby zrealizować obowiązek szerokiego dostępu do programów telewizji publicznej.

Nam chodziło o ten tekst z "Sekretariatu Programowego"

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

No to macie oryginał, napiszcie też coś do TVP bo tylko wymagacie... ;)

"Wyłączność na TVP SPORT mają sieci kablowe i platformy satelitarne. Żaden program sportowy stacji komercyjnych również nie będzie dostępny przez NTC oprócz Polsat News Sport, ale nie będzie w nim transmisji, tylko informacje o transmisjach i odsyłanie do kanałów kablowych i satelitarnych. Zapewne chodzi o pieniądze. TVP Polonia to trzecia stacja publiczna wymieniona w ustawie o KRRiT ( żadnych innych kanałów typu Kultura, Historia itp. w niej nie ma) i z ustawowego obowiązku jest obecna w sieciach kablowych w kraju i platformach cyfrowych, teraz także w MUX-ie 3. Jest to pewnego rodzaju dziwoląg i wcale nam na tym nie zależy, wręcz przeciwnie, jest to dla nas spore ograniczenie ponieważ „podpadamy” pod prawo krajowe co np. uniemożliwia nam nadawanie filmów od lat 16-tu dla rodaków w Australii.

Pozdrawiam

Witold Gościński

Sekretariat Programowy "

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

OK, co do tamtego tekstu to powiem że to brzmi jak jakieś prywatna opinia urzędnika a nie oficjalna odpowiedź. Brak przywołania jakichkolwiek podstaw prawnych do zawartych opinii.

PS.
http://www.tvp.pl/polonia/kontakt/page2
Wygląda że mam rację. P. Gościński zajmuje się TVP Polonia i niekoniecznie musi znać szczegóły emisji TVP Sport

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Drekan »

mariusz 37 pisze:odpowiedź:

Wyłączność na TVP SPORT mają sieci kablowe i platformy satelitarne. Żaden program sportowy stacji komercyjnych również nie będzie dostępny przez NTC oprócz Polsat News Sport, ale nie będzie w nim transmisji, tylko informacje o transmisjach i odsyłanie do kanałów kablowych i satelitarnych....
Skąd w TVP mają pewność, że w NTC nie znajdzie się, przykładowo stacja Orange Sport? :?:

Przecież Telekomunikacja Polska zgłosiła kanał Orange Sport News, do konkursu na 4 wolne miejsca w 1 multipleksie. Gdyby niespodziewanie nadawca kanału ATM Rozrywka, zrezygnował z miejsca w 1 multipleksie, jego miejsce może zająć, właśnie stacja Orange Sport. Dodatkowo czeka nas konkurs/przetarg na 3 miejsca w 1 multipleksie po kanałach TVP i gigant jakim jest Telekomunikacja Polska, może ponownie zgłosić tą stacje. A wraz z uruchamianiem kolejnych multipleksów po ASO, będą kolejne możliwości dołączenia do NTC kanałów sportowych. :)

Że na Polsat Sport News nie ma transmisji sportowych? :?:

Dziwne bo ja aktualnie oglądam mecz fazy grupowej Ligi Europejskiej: Lazio Rzym - Sporting Lizbona. :o

Najwyraźniej nikt na Woronicza nie śledzi poczynań konkurencji. :evil:

Jedyny plus za to, że są szczerzy i przyznają otwarcie, że wyłączność na TVP Sport, mają sieci kablowe i platformy satelitarne. ;)

Zamiast wymyślać coraz to nowe wymówki usprawiedliwiające nieobecność kanału TVP Sport w DVB-T, postawiliby sprawę jasno, że kanał ten znajdzie się automatycznie w NTC, jeśli wpływy z abonamentu osiągną określoną wysokość. Byłoby to przynajmniej fair, w stosunku do widzów. :!:

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

pawelll pisze: Wygląda że mam rację. P. Gościński zajmuje się TVP Polonia i niekoniecznie musi znać szczegóły emisji TVP Sport
Też mi się wydaje, że nie ma sensu używać formularza kontaktowego TVP, trzeba chyba skierować się do rzecznika TVP, a tak swoją drogą to szkoda, że Janusz Weiss w programie "Dzwonie do Pana Pani w bardzo nietypowej sprawie" nie zajmuje się już poważnymi sprawami.

piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: piotrek93 »

Ja uważam, że to jest bezczelność tvp. CO to do cholery jest jakaś farsa żeby nasze pieniądze były pompowane w jakies kanały dla wybranych platformach satelitarnych i kablowych. to wstyd hańba TVP to po cholere istnieje telewizja publiczna jezeli nie służy wszytskim obywatelą to jest jedno wielkie g i taka jest prawda. Niech sobie spojrzą na ZDF i ARD albo na BBC albo nawet na CT. Po prostu żenujące kanały publiczne kanałami komercyjnymi takie dziadostwo tylko w Polsce

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: zesepo »

Wysłałem już kilka wiadomości do osób i instytucji które uznałem za stosowne :)
Mam nadzieję że otrzymam jakąś odpowiedź, oraz że obecność tego wątku tutaj przyczyni się do tego że zostanie dołączony jakiś dodatkowy kanał TVP, dzięki m.in. osobom wysyłającym wiadomości do Telewizji Polskiej

Slawex

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Slawex »

Pobierają abonament, zarabiają na reklamie, złodziejskich smsach i biorą kasę od sieci kablowych oraz operatorów sat.I ciągle im mało kasy?!Kurcze, czy ktoś w końcu ten bałagan zreformuje? Myślę, że przydałoby się petycję wystosować do Prezydenta, Premiera niech coś nam pomogą? Czy na forum jest ktoś, kto mógłby pomóc nam w tym kierunku? Zacznijmy może od petycji na tej stronie:
http://www.petycje.pl/

Zablokowany