Co dalej z kanałami TVP w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Panowie (a może Panie też :) ). Mniej emocji. Wszyscy wiemy, że nie jest dobrze więc nie musimy sobie tego dodatkowo udowadniać i argumentować w tak emocjonalny sposób.
Ten wątek na być technicznym wsparciem do akcji propagowania (lobbowania :) ) zmian i wprowadzenia nowych kanałów do NTC.

ss80

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: ss80 »

Slawex pisze:Pobierają abonament, zarabiają na reklamie, złodziejskich smsach i biorą kasę od sieci kablowych oraz operatorów sat.I ciągle im mało kasy?!
A dzisiaj obchodzą jakieś urodziny, bo od rana wspominają dawną TVP w swoich archiwaliach wyciągnęli po za starą kamerą także Kultfona i Monikę, szkoda że programu "Ciuchcia" nie ma już dziś, teleranku też już nie ma, :? misja na głównych kanałach TVP padła, pozostały tylko kanały tematyczne na których emitują powtórki znanych programów produkcji TVP ale tam też Ciuchci i Teleranka nie ma :?

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

Cytat z Onetu -
"Na co idą miliony z abonamentu?

Program 1 TVP pieniądze pochodzące z abonamentu wykorzystuje w największym stopniu. W 2010 roku wydał 42 mln zł. Kwota ta stanowi 10% budżetu kanału pierwszego. Na drugim miejscu pod względem wydawania pieniędzy abonentów jest Program 2 TVP, który w tym samym roku dysponował 38 mln zł. Również stanowi to około 10% budżetu stacji. Jednak największa kwota idzie na utrzymanie i funkcjonowanie regionalnych ośrodków telewizyjnych, bo aż 138 mln zł w zeszłym roku. Ośrodki regionalne są w największym stopniu uzależnione od wpływów z abonamentu. Dla telewizji regionalnych trend spadkowy jest najbardziej dotkliwy, bo aż połowa pieniędzy, którymi dysponują to właśnie pieniądze pochodzące z obowiązkowych opłat za używanie radia i telewizji. Kanały tematyczne w całości są finansowane z przychodów komercyjnych. "
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2011, o 14:40 przez mariusz 37, łącznie zmieniany 1 raz.

piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: piotrek93 »

Głownym powodem problemów finansowych tvp nie jest abonament Tylko zbyt duża liczba ciepłych posadek dla swoich koleżków. bez przerwy tworzy sie jakieś beznadziejne kanały na których lecą powtórki powtórek tylko po to żeby zatrudniać armię ludzi za super wynagrodzenia po jaką cholere 12 kanałów i jeszcze nastepną chcą tworzyć które są nierentowne. W tvp powinien być model 4 kanałów tvp1 tvp2 tvp info tvp sport dostepnych dla wszystkich w najlepszej jakości.
Dlaczego pozostałe kanały nie ma racji bytu
Tvp historia-nikt tego niechce oglądać stacja jest nierentowne i źle zarządzana najciekawsze materiały historyczne przenieść do tvp1
tvp kultura to tez kanał bez sensu koncerty i dobre filmy mogą leciec w tvp 2 zamiast kolejnych powtóek m jak miłość i na dobre i na złe
tvp seriale ten kanał to już typowy przykład powtarzania wszystkiego co sie da na potęge
tvp parlament również denna stacja najciekawsz obrady sejmu w tvp info od tego wkońcu jest kanał
belsat po co tracić pieniądze na tę telewizje skoro i tak nawet białorusini nie maja do niej dostepu
tvp polonia byt tego kanał też nie jest konieczny można tak jak to robią niemcy włosi czy fracuzi w wrzucić tvp1 albo2 do zagranicznych platform


Likwidacja tych kanałów przyniosła by tvp gigantyczne przychody i poprawiła jakość treści głównych kanał tvp. Tworząc ten prosty układ 4 kanał tvp wypełniała by misje w wiekszym stopniu niż to robi teraz!!!

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Panowie, jeszcze raz przypomnę, że temat nie dotyczy wszelkiej maści żalów na TVP. Jeśli ktoś chce niech stworzy osobny wątek "jakie kanały w TVP" :)
Abstrahując od tego że absolutnie nie zgadzam się z twoją oceną TVP Kultura i Historia, zarówno co do zawartości jak i oglądalności.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: qwerty »

Ja oglądam tvp historia. Oglądam dziennik telewizyjny - lubię patrzeć jak Polska rośnie w sile, rozwija się i jak leży śnieg. :)

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: TVRuda »

Ale kolego pamiętasz jak wyglądała tvp w latach 90tych? Każdy program miał osobne logo, nadawał ciekawe programy różnej maści, kanały regionalne nadawały własny program przez cały dzień, tego dziś brakuje, ja oglądając TVP Katowice dziś mam tam seriale TVP, które były niewypałęm, na okrągło leci "cukierenka dziadka benka". Odpowiedzcie sobie teraz na pytanie: co dziś TVP ma do zaoferowania a czego nie oferowała w latach 90tych i co dziś nie oferuje a oferowałą w tamtych latach? Kolega słusznie ujął, że mnożenie kanałów tematycznych nie ma sensu bo na głównych antenach lecą dziadostwa. To właśnie GŁÓWNE kanały mają być atrakcyjniejsze niż tematyczne. Dlaczego Ceska Televize nie ma tylku kanałów co TVP? Oni mają 4 kanały (nie wiem czy też regionalne) ale treść jaką nadają przewyższa ofertę TVP o miliardy. Ja robię tak: jeśłi w TV nie ma nic ciekawego - wyciągam magnetowid i puszczam stare kasety. Nie przeszkadza mi jakość, bo treść jest o wiele lepsza niż dziś. I co TVP się wieści wiodącym nadawcą na Polskim rynku? Tego nawet za granicą nie chcą oglądać zaś coraz więcej ludzi (przynajmniej w mojej okolicy) przechodzi na nadawców zagranicznych. Kij, że nie po polsku ale idzie się domyśleć o co chodzi. Popatrzcie sobie jak to działa w Czechach, Niemczech. W tych krajach do dziś stacje emitują wieczorne wiadomości (Nova, ZDF etc.) a w Polsce publicystyka leci o takiej porze, gdzie normalni ludzie śpią bo na rano do roboty trza wstać. Dno osiągła TVP a trend jest dalej spadkowy.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: qwerty »

Zauważyłem, że lepsze filmy idą po 23. Jasne, skoro do roboty mam na 7:30. To dobrze, że chociaż mam blisko (spacerem 17-18 minut). Ale trzeba wcześniej wstać i coś zjeść. Jak coś jest warte to nagrywam i następnego dnia o 20 oglądam.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: kuku1234 »

TVRuda pisze:ale treść jaką nadają przewyższa ofertę TVP o miliardy.
O miliardy czego ?.
TVRuda pisze:To właśnie GŁÓWNE kanały mają być atrakcyjniejsze niż tematyczne. Dlaczego Ceska Televize nie ma tylku kanałów co TVP? Oni mają 4 kanały (nie wiem czy też regionalne)
Np. dlatego, ze maja 4 razy mniej ludnosci. Zauwaz tez, ze wiekszosc telewizji utrzymuje sie z reklam itp, a z pustego Salomon nie naleje. Skoro liczby kanalow rosna, a liczba ludnosci stoi to kase z reklam trzeba sobie wzajemnie wyrywac z rak.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Trudno jest wskazać jednoznacznie co jest skutkiem a co przyczyną. Moim zdaniem przyczyną tych zjawisk o których piszecie (i istnienia których trudno negować) jest pogoń TVP za pieniędzmi. A to spowodowane jest zmniejszającym się poziomem abonamentu. Oczywiście wytwarza się dodatkowo sprzężenie zwrotne - im mniej atrakcyjny program tym mniej ludzi płaci. W latach 90 poziom abonamentu był wyższy bo było zarejestrowanych więcej odbiorników, w międzyczasie w dorosłość weszło całe pokolenie dla którego (oczywiście są wyjątki) nie płacenie abonamentu jest po prostu oczywistością (i oszczędnością). Oczywiście dorabiają do tego ideologię itp.

Moim zdaniem jedynym wyjściem z tej sytuacji jest jednocześnie uatrakcyjnienie i szersze udostępnienie całej produkcji TVP w NTC i zdecydowana poprawa pobieralności abonamentu (przy okazji jego obniżka do np. 10 PLN/miesiąc). Promowaniu takiego pomysłu jest poświęcony ten wątek. Więc może skupmy się na tym jak do NTC wprowadzic nowe kanały TVP.

piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: piotrek93 »

kuku1234 pisze:
TVRuda pisze:ale treść jaką nadają przewyższa ofertę TVP o miliardy.
O miliardy czego ?.
TVRuda pisze:To właśnie GŁÓWNE kanały mają być atrakcyjniejsze niż tematyczne. Dlaczego Ceska Televize nie ma tylku kanałów co TVP? Oni mają 4 kanały (nie wiem czy też regionalne)
Np. dlatego, ze maja 4 razy mniej ludnosci. Zauwaz tez, ze wiekszosc telewizji utrzymuje sie z reklam itp, a z pustego Salomon nie naleje. Skoro liczby kanalow rosna, a liczba ludnosci stoi to kase z reklam trzeba sobie wzajemnie wyrywac z rak.
Zgadzam się w 100% z TVRUDA co z tego że mają 4 razy mniej ludność. TO jest nie istotne. telwizja publiczna nie służy stworzeniu pakietu kilkunastu kanałów tylko dostarczeniu kilku kanałów dzięki którym każdy mieszkaniec danego kraju moze oglądać najważniejsze wydarzenia. Jak chcesz ciekawe kanały przerodnicze to sobie kupie n, cyfre etc. Zauważ że obecnie telwizja publiczna ma więcej kanałów niż tvn który jest telewizją komercyjną. Ale jeszcze raz powtórze głownym problem jest "kondensacja" ciekawych treści w tvp1,2 info. i jeżeli tvp chce zwiększyć sciągalność to musi się na tym skoncentrować żeby abonent wiedział za co płaci.
tvp sport ok.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Panowie. Nie dość że robicie OT to jeszcze piszecie nieprawdę.
Po pierwsze- TVP ma 9 kanałów (nie kilkanaście), TVN - 10, Polsat- 11
Po drugie- 38 milionowy kraj stać na to żeby mieć TV publiczną z prawdziwego zdarzenia. Ale do tego potrzebne są pieniądze.
Po trzecie- może najważniejsze "telwizja publiczna nie służy stworzeniu pakietu kilkunastu kanałów tylko dostarczeniu kilku kanałów dzięki którym każdy mieszkaniec danego kraju moze oglądać najważniejsze wydarzenia. Jak chcesz ciekawe kanały przerodnicze to sobie kupie n, cyfre etc. " - i o to chodzi o kasę. I o to żeby TVP nie stanowiła relnej konkurencji dla TV prywatnych. O to Ci chodzi??

Powiem tak (może brutalnie)- dla mnie w większości takich głosów pobrzmiewa albo tłumienie wyrzutów sumienia z powodu okradania reszty społeczeństwa (nie płacenia abonamentu) albo działanie w celu maksymalnego zohydzenia TVP. Koniec OT.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

[...]

Czy ktoś następny otrzymał jakąś odpowiedź? Ciekawe co wymyślą jako podstawę do "komercyjności" TVP Sport.
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2011, o 20:12 przez pawelll, łącznie zmieniany 2 razy.

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

Kolego @piotrek93 podobno mamy rozmawiać merytorycznie i niestety to Ty przeginasz. Twoje wypowiedzi typu "TVP oszukuje wszystkich abonentów" lub zlikwidujmy TVP Polonię, Kulturę, Historię świadczą bardzo źle... ale o Tobie. Reszta komentarza jest tutaj zbyteczna...

piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: piotrek93 »

kolego @mariusz 37 to że kolega pawell nie umie merytorycznie dyskutować, to nie jest moja wina. A to że tvp oszukuje to nie jest tylko moja oponia ale również autor artykułu na satkurier podziela moje zdanie: http://blogi.satkurier.pl/70955-ogryzki ... dvb-t.html
A dyskusja na ten temat jest bezsensowna bo i tak tvp zrobi co bedzie chciała, ponieważ nie liczy się z ani jednym swoim abonentem!!!. Co do kanałów tematycznych każdy ma własne wyrobione zdanie o ich zawartości i jakości.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: zesepo »

Nie obrażajcie się nawzajem, bo to niczemu nie służy.
Ja jeszcze nie otrzymałem żadnej odpowiedzi

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

@piotrek93 wydaje mi się, że ten artykuł z Sat Kuriera jest trochę niefortunnie skonstruowany , autor miał na pewno dobre zamiary tylko Telewizję Polską stawia na równi jak on to mówi z " włodarzami z Woronicza " a ci jak wiadomo zmieniali się ostatnio jak rękawiczki ( czyja to wina TVP? ). Druga sprawa to porównanie oferty TVP do BBC i dopiero na końcu podaje fakty dotyczące ściągalności abonamentu, a to jest kluczowa sprawa. Dla mnie najważniejsze zdanie, które padło to - "Być może w naszym kraju należałoby zacząć dyskusję o ściągalności abonamentu od ocieplenia wizerunku TVP. " Tak, więc wszystko zależy od interpretacji i chęci zrozumienia istoty sprawy...
Zapomniałem jeszcze dodać, że co do kolegi @pawelll też nie masz racji i tak jak Ci on radzi poczytaj jeszcze raz ten wątek.


----------------------------------------------------------



A dla niedowiarków, że rozmawiamy tutaj o bajkach cytaty z Wikipedii o planach NTC -

"7 czerwca 2010 r. w wystąpieniu przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego podano bardziej szczegółowe plany odnośnie zagospodarowania miejsca na trzech multipleksach:

MUX1 – TVP1, TVP2, TVP Info oraz 4 kanały, które wygrają planowany konkurs,
MUX2 – zgodnie z planami z maja 2010, tj. Polsat, TVN, TV Puls, TV 4, każdy z nich będzie mógł nadawać po dwa kanały
MUX3 – przeznaczony w całości dla TVP (planowane: TVP HD, TVP Sport, TVP Historia i TVP Kultura).


....dodatkowo stwierdzono, iż w momencie startu trzeciego multipleksu zostaną na niego przeniesione: TVP1, TVP2 i TVP Info, a zwolnione po nich miejsca na pierwszym multipleksie zostaną przeznaczona na 3 kanały tematyczne TVP. Łącznie telewizja publiczna będzie miała możliwość nadawania 11 programów w SD lub 5 w HD, o czym sama zdecyduje... "


Zresztą sami poszukajcie materiałów w internecie, czytanie nie boli... ;)
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2011, o 19:59 przez mariusz 37, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Miodzik »

piotrek93 pisze: A dyskusja na ten temat jest bezsensowna bo i tak tvp zrobi co bedzie chciała
Wg mnie to zdanie też dużo o Tobie mówi - właśnie przez taką postawę sporo rzeczy w Polsce się nie udaje. Tylko dokładnie odwrotne, obywatelskie postawy powodują, że cokolwiek mozna zmienić. Gorąco popieram inicjatywę @pawellla i zgadzam się ze zdaniem @mariusza 37 może właśnie dlatego, że też abonament płacę i to od kilkudziesięciu już lat.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: TVRuda »

Ja też płacę. I co? Moja opinia już została przedstawiona. Jest jak jest.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Wzór pisma/pytań.

Szanowny Panie (Pani/Państwo)
W związku z rozszerzaniem dostępności Naziemnej Telewizji Cyfrowej zwracam się z pytaniem kiedy jest przewidywane włączenie do emisji w Naziemnej Telewizji Cyfrowej stacji TVP Sport w ramach multipleksu 3?
Nadawanie kanału TVP Sport w NTC zapowiedział m.in. 7 czerwca 2010 r. przewodniczący KRRiT Pan Witold Kołodziejski.
Także w odpowiedzi na interpelację posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pana Stanisława Steca (znak SPS-023-7395/07 z dnia 30.03.2007 r.) minister Skarbu Państwa odpowiedział m.in. "W przedstawionej przez zarząd spółki informacji zwrócono uwagę na fakt, że kodowanie ze względu na ograniczenia terytorialne praw do materiałów programowych nie jest tożsame z kodowaniem stosowanym przez płatne telewizje w celu uniemożliwienia odbioru programu bez opłacenia opłaty dostępowej. Równocześnie należy zauważyć, że TVP nie pobiera i nie przewiduje obciążenia indywidualnych widzów opłatami z tytułu odbierania publicznych programów wyspecjalizowanych. Zarząd spółki zapewnił, że kodując niektóre programy, TVP podejmuje starania na rzecz zapewnienia do nich szerokiego dostępu, zgodnie z wymogiem powszechności usługi rozpowszechniania programów. Działania te koncentrują się na trzech aspektach:

- docelowym włączeniu programów wyspecjalizowanych do oferty programowej w ramach cyfrowego multipleksu naziemnego, ..."

Wprowadzenie tego kanału do NTC znacząco zwiększy atrakcyjność i dostępność pełnej oferty TVP. Jest też, moim zdaniem obowiązkiem nadawcy wynikającym z publicznego charakteru TVP.

Proszę także o informację jaka jest podstawa prawna informacji rozpowszechnianej przez TVP, że TVP Sport jest kanałem komercyjnym i jako taki rozpowszechnianym wyłącznie za pośrednictwem platform cyfrowych i sieci kablowych?

Z poważaniem

Oczywiście można go jeszcze podrasować.
Proponuję rozsyłanie tego maila do znajomych z propozycją wysyłania do krritv, tvp, posłów itp.
Lista maili do ustalenia.

Zablokowany