KRUGER & MATZ KM00188

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: nom »

Właśnie kupiłem K&M KM00188 do testów (do jutra muszę oddać albo zostawić :-) ).
Informacje ogólne:
-wielojęzyczne menu OSD
-odtwarzanie nagrań (avi, divix, xvid, mkv, vob, mpeg4, rmvb)
-elektroniczny przewodnik po kanałach (EPG)
-odtwarzanie napisów
-telegazeta
-łatwa instalacja
-funkcja automatycznego skanowania kanałów
-słuchanie radia
-lista ulubionych kanałów
-kontrola rodzicielska
-funkcja Timer
-funkcja nagrywania kanału
-LCN
-wymiary : 260x170x38 mm
System:
-procesor SPHE 1500
Funkcje:
-dekoder video: ISO/IEC 13818-2(MPEG-2 video) MP@HL, HP@HL, ISO/IEC 14496-10 MPEG-4, AVC/H.264 HP@L4
-dekoder audio: AAC/AC3/PCM/E-AC3
-format video: 4:3/16:9/AUTO
-rozdzielczosc video: 1080i/1080p, 720p, 576p, 480p, 576i, 480i
Tuner:
-wyjście antenowe RF:IEC FEMALE
-zakres częstotliwości: 174~230MHz (VHF), 470~862MHz (UHF)
-wyjście RF (LOOPTHROUGH)
-korekcja błędów FEC Decoder: 1/2, 2/3, 3/4, 5/6, 7/8-demodulator ML5007
-spektrum COFDM: 2k i 8k-pasmo: 6MHz, 7MHz, 8MHz

Na razie złapałem 8 kanałów z Kielc (św. Krzyż), bo tak mam ustawioną antenę 19-elementową, która na razie leży na szafie (100km od Kielc w linii prostej).
Siła pokazuje mi 99% a jakość skacze od 93-94%.
Jak dla mnie bardzo ładnie to wygląda, chociaż obraz analogowy TVP1 i TVP2 na plaźmie Panasonic 42PV8 wygląda lepiej, choć ma szumy (więcej szczegółów, kolor bardziej naturalne). Nie mam na razie porównanie do innych dekoderów DVB-T, bo innych nie miałem.
Filmy na razie testowałem MKV, AVI, MOV, MP4, RMVB z napisami i bez i wszystko odtwarza płynnie. Napisy mają regulację kolorów (6 kolorów), 6 rozmiarów i 6 położeń (można nawet na górze wyświetlić).
EPG jak się przegląda i przechodzi strzałkami to zmienia kanał (nie wiem, może tak ma być :-) ).
Nagrywa dobrze, czasami widać pikseloze, ale kartę mam SD tylko podłączoną przez czytnik.
Później spróbuję z dyskiem twardym.
Później dopiszę więcej, bo trzeci raz piszę i nie mogę wysłać. :-)

kjt

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: kjt »

Dzisiaj ujrzałem go w gazetce MediaExpertu za 199zł. 2 godziny później byłem w salonie i miałem go w rękach. Ogólnie robi dobre wrażenie.

Jak masz możliwość to zrób kilka fotek menu i przede wszystkim jak prezentują się napisy na filmach. Może jakiś filmik który pokaże funkcjonowanie podstawowych funkcji np. przełączanie kanałów, EPG, PVR.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: nom »

kjt pisze:Dzisiaj ujrzałem go w gazetce MediaExpertu za 199zł. 2 godziny później byłem w salonie i miałem go w rękach. Ogólnie robi dobre wrażenie.
Ja właśnie kupiłem w MediaExpert, ale nie miałem za dużo czasu na testy (M-jak miłość i Barwy szczęścia akurat na TVP2 ;-) ).

Obraz na plaźmie Panasonic jest naprawdę ładny. STB ma kilka ustawień HDMI, np. głębie koloru (8, 10, 12 bitów), tryb RGB, 4:2:2, 4:4:4 i jakiś xColor, ale mój TV tego nie wspiera. 4 tryby skalowania, ale nie wiem czemu Panasonic, który w AUTO świetnie skaluje sygnał z anteny naziemnej to jednak sygnał HDMI w ogóle go nie wzrusza. :-)
Pilot taki trochę tandetny (w porównaniu z pilotem Panasonica).
Nie ma CEC (przynajmniej TV go nie widzi).
Wyświetlacz czerwony na LED, wskazuje kanał lub godzinę w STANDBY (ale z 4,5m o tak nie widzę :-) ).
W trakcie nagrywania mruga dodatkowa dioda na wyświetlaczu.
Proporcji obrazu nie da się zmienić przyciskiem, trzeba wejść w menu.
Nagrywa w dwóch formatach ts i ps, nagrania odtwarzałem na VLC i można oglądać też telegazetę. :-)
Aparat mam Canona A510, który robi krótkie 30s filmiki, jutro zrobię jakieś.
W trybie standby pobiera 0,5W, normalnie 6,5W (miernik mocy z LIDLa).
Nie widzi mi plików .OGG, odtwarza za to .FLV.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: Kowa1 »

A co to jest za wynalazek ?
U dystrybutora urządzeń firmy Kruger & Matz nie występuje.
U samego K&M występuje w formie bezcielesnej i beztreściowej ( http://www.krugermatz.pl/pl/9213-tuner- ... ruger-matz. ) dodatkowo tylko na stronie polskojęzycznej.

Towar wydaje się być gorący jak uranowe pociski.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: nom »

Ten STB to pewnie klon MT4160, bo pilot jest taki sam i obudowa też podobna. :-)
W środku procek Sunplus, porobiłem kilka filmików, ale bardzo wolno mi wrzuca na youtube:

filmik z menu

Pilot działa kiepsko, ale u mnie odchodziła lekko plastikowa osłonka wyświetlacza więc ją ściągnąłem (przyklejona tylko na słabą taśmę dwustronną) i pilot działa rewelacyjnie. Ktoś źle wpasował przeźroczyste okienko na wyświetlacz LED i czujnik IR jest za czarną maską.
W środku widać dwie diody LED, jedna od Standby (LED-R), druga od nagrywania (LED-G, ale też czerwona :-) ).

napisy

Podłączyłem do STB czytnik na USB i widzi jednocześnie kartę SD, dysk USB i pendrive.
Można wybrać urządzenie, na którym ma nagrywać. Widzi NTFS, ale jak sformatowałem w komputerze to napisał, że brak dostępu przy nagrywaniu. Sformatowałem w STB NTFSem i nie było problemu. Można jednocześnie nagrywać program na dysk i odtwarzać z tego samego dysku (transfer dysku odcz./zapis 20MB/s), wszystko działa płynnie. Czytnik działa z katą SD i pendrivem bez zasilacza, po podpięciu dysku trzeba użyć zasilacza zewnętrznego (ja mam czytnik Ibox z zasilaczem).
Ma wyjście wideo analogowe RGB, Composite i Component, oraz audio chinch oraz cyfrowe audio chinch.

Fajny jest też menadżer plików, można kopiować między kartą SD a dyskiem, zmieniać nazwę, usuwać, przenosić.
Tłumaczenie polskie zaskakujące (pewnie tłumaczem google). Np. ustawianie ścieżek audio: STEREO, prawy, pozostały (ang. Stereo, right, left), zamiast brak napisów - "no napisy".

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: nom »

Testowałem dzisiaj dekoder z wyjściami analogowymi: COMPONENT i Euro RGB. Jakość obrazu lepsza niż po HDMI (720p czy też 1080i, 1080p). Jednak TV Panasonic ma lepsze algorytmy scalera. :-)
Ogólnie to przy kanałach SD lepiej u mnie ustawić wyjście na 576i lub p (nie wiem czy czy kanały są z przeplotem czy bez).
Po COMPONENT mój TV wyświetla obraz maksymalnie do 1080i, przy 1080p wyświetlał czarny ekran.

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: zygmunt »

Mogłbyś sprawdzić jak reaguje tuner gdy jest w stand by i ktoś wyciągnie wtyczkę na ~ 15 lub wiecej minut .

Czy po włożeniu wtyczki jest w stand-by czy się uruchamia ?

(Dla mnie to ważne bo obecnie mam Wiwe 100 pod monitorkiem 24 i jak są przerwy w dostawie prądu to mi się sam włącza :/)
Z góry dzięki

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: nom »

zygmunt pisze:Mogłbyś sprawdzić jak reaguje tuner gdy jest w stand by i ktoś wyciągnie wtyczkę na ~ 15 lub wiecej minut .
Zaraz sprawdzę.
Dzisiaj zaliczył 3 razy zwięchę. :-)
W sumie to miałem podpiętego jednocześnie STB do TV poprzez Euro (RGB), kablami Component i HDMI i przełączałem różne wyjścia i ustawienia, żeby porównać jakość obrazu. Miałem też wpięty bezpośrednio do USB dysk 2,5" 80GB bez zasilacza. Nagle przy przełączaniu kanału z 1 na 2 zatrzymał się (miałem wtedy ustawione Euro) i na wyświetlaczu LCD pozostało 0002 i na nic nie reagował. Po wyłączeniu zasilania i włączeniu to samo, 0002 na wyświetlaczu i zero reakcji czy to z pilota czy z klawiszy na panelu. Odłączyłem na 10mnin, ale dalej to samo, kanał 0002 i wisi. Już miałem pakować w pudełko i jutro zwrócić, ale coś mnie tchnęło i po odłączałem wszystkie kabelki (oprócz HDMI) i dysk też wypiąłem i szybko przy starcie nacisnąłem na panelu CH+ i przełączył kanał na następny. Na razie działa, ale jak się powtórzy to go zwrócę albo wymienię. :-)

po 15 min:
sprawdziłem i po wyłączeniu do STANDBY i odłączeniu zasilania wstaje włączony na kanale 0001. Trochę to dziwne, bo zegarek poprawnie wskazuje godzinę, więc podtrzymanie wewnętrzne jakieś tam ma. :-)

SONY23

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: SONY23 »

Witam. Menu tego tunerka jest żywcem wzięte z Media Techa 4160, obsługa napisów chyba jak w modelu V.2 ale wyjścia i odtwarzanie RMVB jak w wersji V.1. Nom, jeśli możesz sprawdź, czy nagrywa wszystkie ścieżki dźwiękowe, czy tylko jedną. Czy jako nazwę nagranego materiału zapisuje w tytule tylko datę i godzinę nagrania, czy tytuł audycji? Czy wznawia odtwarzanie nagrania w miejscu gdzie wcześniej zakończył, czy też od początku. Gdybyś jeszcze mógł sprawdzić, czy na jakimś tv. crt na wejściu RGB nie robi takich numerów z przegięciem obrazu. Jeśli sprzęt jest tak funkcjonalny jak MT 4160 V.1 i jednocześnie nie posiada jego kilku niedoskonałości to moim zdaniem doskonały sprzęt i za te pieniążki chyba lepszego nie znajdziesz. Może brak softu na stronie producenta jest po to , żeby go nie zasysać i nie instalować w Media Techach, w końcu konkurencja...

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: nom »

SONY23 pisze: sprawdź, czy nagrywa wszystkie ścieżki dźwiękowe, czy tylko jedną.
Tylko jedną, którą się aktualnie słucha.
SONY23 pisze:Czy jako nazwę nagranego materiału zapisuje w tytule tylko datę i godzinę nagrania, czy tytuł audycji?
Zapisuje nagrania w katalogu PVR później tworzy znowu katalog z nazwą programu, daty i czasu, w katalogu zapisuje plik tak samo jak katalog, czyli nazwa, data i czas.
SONY23 pisze:Czy wznawia odtwarzanie nagrania w miejscu gdzie wcześniej zakończył, czy też od początku.
Od początku.
SONY23 pisze:Gdybyś jeszcze mógł sprawdzić, czy na jakimś tv. crt na wejściu RGB nie robi takich numerów z przegięciem obrazu.
Obraz kanałów SD jest nawet lepszy na RGB niż po HDMI 720p (wziąłem na próbę CableTech UZR0083 i tam obraz jest trochę ostrzejszy po HDMI i bardziej kontrastowy, ale w KM00188 akurat można regulować kontrast, jaskrawość i nasycenie). Na RGB i COMPONENT działa ok, u mnie na Panasoniku nawet lepiej, bo w AUTO ładnie skaluje, czego nie robi po HDMI (co ciekawe w Cabletechu bo HDMI ładne skaluje ;-) ).

Muszę poczytać trochę na temat MT4160 wtedy sprawdzę jego niedoskonałości i porównam. Na razie porównałem z Cabletechem i jutro zwracam CT.
Po pierwsze CT zawiesił mi się raz i nie może odczytać pliku testowego z DD+ z tego forum (robi sobie reset). K&M nie ma problemu z wszelkimi plikami Video. Poza tym jak mam włączony CT to zakłóca mi Polsat analogowy, czego nie robi K&M.
Menu CT w porównaniu z K&M bardzo ubogie, u mnie nieostre.
Obraz w CT z kanałów SD jak materiały z dysku bardzo dobre. Sygnał z anteny mam na poziomie 97% (99% w K&M).
Miałem dzisiaj oddać KM00188, bo mi się zawiesił kilka razy, ale dzisiaj rano włączyłem i działał non stop 10 godziń i się nie zwiesił. Z wierzchu ta plastikowa osłonka na wyświetlacz się odkleja, jak się ją ściągnie to pilot znacznie lepiej działa (można nawet celować w sufit czy ścianę za plecami :-) ).
Aaa, jak w CT wchodzę w menu to mi obraz znika, co nie dzieje się w M&M.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: nom »

Dzisiaj oddałem CableTech URZ0083 z ulgą. Nie rozumiem zachwytów na forum nad tym tunerem. Obraz jest sztucznie wyostrzony i ma wysoki kontrast. To samo można osiągnąć na KM00188, bo ma chociażby regulacją kontrastu, jaskrawości i nasycenia. Nie ma regulacji ostrości, ale to mam w telewizorze. Na ciemnych marynarkach widać, że CT nie wyświetla szczegółów, na K&M widać klapy i kieszenie. :-)
Ja ma K&M podpiętego po Euro-RGB i HDMI. Kanały SD odbieram po euro, bo sam TV się przełącza jak włączę dekoder (jak wyłączę wraca na kanał analogowy). Poza tym po euro obraz jest trochę ostrzejszy (niż po HDMI 720p).
Poza tym na wyjściu RGB mam w sygnale teletekst z polskimi znaczkami ogonkowymi więc mogę używać pilota od TV (telegazeta w K&M i tak jest o niebo lepsza niż w CT, ale wolę tą z TV). :-)
Dzisiaj podłączyłem na próbę napęd zewnętrzny DVD-RW na USB, CT w ogóle go nie zobaczył, natomiast K&M wykrył prawidłowo napęd, lecz przy próbie wejścia wyświetlał komunikat "file system not supported". Spróbuje wieczorem sformatować płytkę FAT32 lub UDF.
Szkoda tylko, że pilotem od TV nie mogę sterować dekoderem, bo to byłaby pełnia szczęścia. :D

SONY23

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: SONY23 »

W MT 4160 jest jeszcze regulacja barwy, coś jak w telewizorach z systemem NTSC, kolor twarzy mozna zmieniać od zielonego, przez żólty do czerwonego. Bardzo pożyteczna funkcja. Niektóre telewizory maja tak spaprane fabryczne ustawienia kolorów na niektórych wejściach, że po przełączeniu na nie trzeba za każdym razem zmieniać te ustawienia w menu telewizora, bo nie da się oglądać a tu ustawia się pod własny gust i można zapomnieć o każdorazowej regulacji TV. Taka mała rzecz a bardzo potrzebna i przydatna. Słuchaj nom a czy nie zdarzają się czasami przycięcia obrazu i jego rozjeżdżanie się z dźwiękiem ? W MT w takiej sytuacji trzeba zmienić kanał a potem wrócić na ten który chcemy oglądać i wszystko jest ok. Jak dla mnie to w sumie najbardziej irytująca przypadłość MT.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: nom »

SONY23 pisze:Słuchaj nom a czy nie zdarzają się czasami przycięcia obrazu i jego rozjeżdżanie się z dźwiękiem ? W MT w takiej sytuacji trzeba zmienić kanał a potem wrócić na ten który chcemy oglądać i wszystko jest ok. Jak dla mnie to w sumie najbardziej irytująca przypadłość MT.
Nie zauważyłem, żeby rozjeżdżał się dźwięk z obrazem. Dzisiaj rano włączyłem dekoder i poszedłem do pracy. Po pracy włączyłem TV i dekoder działał poprawnie, nie zawiesił się. Później wieczorem przeglądałem menu i data firmware jest jakaś dziwna (kiedyś była OK). Poza tym nie mogę ręcznie nic dopisać do listy nagrywania, mogę dodać tylko w EPG, ale i tak później tego nie mogę edytować. Nie wiem czy wcześniej tak było, czy się pozajączkowało po tych zawieszeniach.
W tym też jest regulacja barwy HUE.
Jutro idę wymienić, bo chyba coś nie tak z pamięcią flash.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: nom »

Dekoder wczoraj wymieniłem na nowy z tym samym formware co poprzedni i te same błędy:
- czasami zanika sygnał na 1-2 sekundy na wyjściu RGB przy ustawieniu proporcji na 4:3LB (przy innych ustawieniach to nie występuje).
- nie da się edytować pozycji nagrywania (Timers), czyli ręcznie nic się nie wpisze ani nie zmieni, da się umieścić na liście tylko poprzez EPG.
- resetuje się przy przeglądaniu zdjęć na jednym z plików w PNG (na JPEG wszystko OK).
- przy dwóch lub więcej podpiętych urządzeniach niby da się wybrać urządzenie na jakie ma nagrywać, ale po ustawieniu i wyjściu i tak przestawia na urządzenie podpięte jako pierwsze.
- nie da się nic nagrać na partycji NTFS, chyba, że sformatuje się w danym urządzeniu (co ciekawe miałem kartę sformatowaną w NTFS w poprzednim egzemplarzu i nowy egzemplarz nie mógł na niej zapisać). Odczyt z NTFS działa prawidłowo.

Dzisiaj rano dekoder przywitał mnie czarno-białym obrazem i brakiem dźwięku. Wyłączenie zasilania nie pomagało, dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych przywróciło sprawność dekodera. :-)
Gry ściągnięte z sieci w native32 działają dobrze, nawet te w HD. :-)

Sam już nie wiem czy czy zostawić ten dekoder czy oddać, bo nie wiem czy będą jakieś aktualizacje. Porównałbym go z Wiwą HD90, ale nie można jej nigdzie dostać u mnie w mieście, a przez internet nie chcę kupować (kłopoty ze zwrotem).

SONY23

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: SONY23 »

Z tym edytowaniem timera to jak jest ? Nie możesz wpisać żadnych zmian, czy możesz je wpisać tylko dekoder ich nie zapamiętuje (nie zapisuje) na liście ?

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: Kowa1 »

Tutaj pojawiła się wreszcie informacja i obrazki.

To tuner jedno-głowicowy więc poza moim zainteresowaniem ale dla ciekawości:

1) co to jest za procesor SPHE 1500 i jak to się ma do M3606A ( z tego co pamiętam M3606A to Ali ). Chociaż na stronie wytwórcy http://www.ali.com.tw/index.php?option= ... 0&Itemid=8 producent się do tego modelu nie przyznaje tylko do M3606C.

2) W opisie jest informacja że gniazdo USB jet na panelu czołowym. Oblukałem obrazki tego, jak i tylnego, panelu i gniazda USB nie znalazłem ( pewnie pod jakąś klapką ) możecie napisać w którym miejscu ?

pufon

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: pufon »

Gniazdo usb jest na boku tunera z prawej strony .Mój egzemplarz po trzech dniach testów nie sprawia żadnych problemów.
W mojej ocenie jakość obrazu dvbt i czułość głowicy KM00186 ma nieco lepsze.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: nom »

SONY23 pisze:Z tym edytowaniem timera to jak jest ? Nie możesz wpisać żadnych zmian, czy możesz je wpisać tylko dekoder ich nie zapamiętuje (nie zapisuje) na liście ?
Wchodzę w puste okienko "Timers" i wybieram edycja, pokazuje mi się okienko, gdzie wybieram sobie co i kiedy mam nagrać. I teraz opuszczam okienko albo klawiszem EXIT albo BACK i na liście nie ma tego co przed chwilą wypełniałem. :-)
Jak wejdę w EPG i wybiorę z listy program i nacisnę "nagraj" to ten program pokaże mi się na liście "Timers". Później jakbym chciał wyedytować ten wpis to wejdę w niego, ale po moich zmianach i tak pozostaje stary wpis, chyba, że jest jakiś klawisz, którym trzeba to zaakceptować (w instrukcji napisane jest, że wychodzi się EXIT).

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: nom »

pufon pisze:Mój egzemplarz po trzech dniach testów nie sprawia żadnych problemów.
W mojej ocenie jakość obrazu dvbt i czułość głowicy KM00186 ma nieco lepsze.
U mnie drugi egzemplarz w pierwszy dzień świat przywitał mnie czarno-białym obrazem i brakiem dźwięku. :-)
W ustawieniach pozmieniał sobie kraj na GERMANY. Przywróciłem więc go do ustawień fabrycznych i wróciło do normy.
Co do zwieszania się dekodera na jednym ze zdjęć w PNG to na komputerze też nie mogłem go odczytać (pokazuje się tylko miniaturka).
Tak czy siak to idę dzisiaj oddać (a szkoda, bo obraz w HD czy FHD "żyleta"), no i gierki fajnie śmigają (tu dekoder działa bezbłędnie).
Problem pojawił się z napisami na filmie RMVB (napisy czasowe, bez domkniecia - nie znikają), pod koniec filmu nie chciał mi ich pokazywać. Po konwersji na mDVD napisy działały poprawnie.
Napisów na filmach bezpośrednio z tunera nie da się zmieniać (czcionka jest dużo mniejsza i biała z czarną obwódką). To samo w napisach w filmach nagranych na dysku w .TS.
Ścieżkę dźwiękową nagrywa tylko jedną, tą, którą słuchamy, a więc jak nagrywamy kanał i zmieniamy sobie ścieżkę audio to na nagraniu też tak będzie. :-)
Dekoderów opartych o ten procesor jest sporo na zachodzie, bo szukałem po forach (portugalskie, hiszpańskie, francuskie) i skarżą się na te same błędy (słaba jakość obrazu skalowanego w górę SD->HD czy FHD). Podobno w Akira poprawili to i są dwa softy, jeden z zegarkiem na panelu czołowym i bez zegarka. :-)
Tylko, że ta Akira ma dwa tunery, więc nie będę go wgrywał.

SONY23

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: SONY23 »

Do noma: jak zmieniasz lub ustawiasz jakiś parametr w timerze np. godzinę rozpoczęcia nagrywania, to po jej przestawieniu wciśnij OK. i potem jeszcze raz OK. wyjdziesz z tego menu i zmiany zostaną wprowadzone. Przynajmniej w MT 4160 tak jest.

Zablokowany