DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Tom345 »

Chyży Ruj pisze:Jest jeszcze wiecej kanalow wolnych...
Może u ciebie na większości skali w telewizorze jest pusto, ale to wcale nie znaczy, że wolno tam nadawać.

Chyży Ruj

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Chyży Ruj »

JA mowie o kanalach w pasmie UHF... nie widze problemu aby uruchomic MUX-3 z Trzeciewca pelna moca. Zreszta tak sadza ludzie z Emitela z ktorymi rozmawialem, wszytko maja przygotowane, tlyko czekaja na kase i wtedy uruchomia.

gg99gg
Posty: 30
Rejestracja: 24 października 2010, o 18:22
Odbiornik: technisat T4
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit x2sztuki 90m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN-Trzeciewiec+Rusinowo+Chojna

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: gg99gg »

Chyży Ruj pisze:JA mowie o kanalach w pasmie UHF... nie widze problemu aby uruchomic MUX-3 z Trzeciewca pelna moca. Zreszta tak sadza ludzie z Emitela z ktorymi rozmawialem, wszytko maja przygotowane, tlyko czekaja na kase i wtedy uruchomia.
gdzie są wolne kanały ??? po wyłączeniu analogu będą wolne
chyba że powyżej 60 kanału
coś ciemnote wciskasz

po wyłączeniu analogu w Trzeciewcu będa wykorzystane kanały jak dobrze pamiętam 30.32.34.36.41.53.chyba 62 i MUX3 ma byc na 36 kanale jest teraz zajety przez TVP2analog a zwiększenie mocy na 34kanale jest nie możliwe z powodu nadajnika z Konina TVP2 analog

DjGrab
Posty: 49
Rejestracja: 17 lipca 2009, o 21:30
Miejscowość: Bruchniewo
Odbiornik: OPTICUM AX LION 4-M PLUS
Instalacja antenowa: Mini siatka z zasilaczem w domu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: DjGrab »

Witam serdecznie wszystkich ziomków z Kujaw i pomorza mam pytanie bo sobie patrzyłem na mapkę zasięgu mux 3 i w moich okolicach w miejscowości Bruchniewo powinienem odbierać co najmniej 40 % sygnału mux 3 a nie mogę złapać nic nawet dziś gdzie jest mroź a to wzmacnia każdą fale.Mieszkam w powiecie Tucholskim gmina Lubiewo.mam tuner USB mpeg4 HD mux 2 odbieram z sygnałem 100 procent i jakościowo i sygnałowo.czasem skacze ale to winna zakuceń.Mam antenę 5 cm od tunera USB poradźcie mi jakaś tania antenę do tunera USB taka gdzie będę mógł ja zabrać i odbierać muxy.Dodam ze chce odbierać dvb-t w dwóch lokalizacjach jedna to gmina Lubiewo miejscowość Bruchniewo a drugie to miasta Tuchola na krańcach prawie województwa co do mux 2 niemartwe się ze odbiorę w Tucholi co do mux 3 tak.pomoście mi tez wybrać antenę by nie było klatkowania jak mam blisko laptopa i tunera telefon komórkowy i jak przychodzi sms albo połączenie to klatkuje muszę to wyeliminować powiem wam tak mam antenę na lampie w stronę na północ czyli ukośnie na Gdańsk jak ustawić dobrze antenę 5 cm by spróbować złapać zasięg jak mi ktos pomorze będę wdzięczny sam nie jestem w stanie rozwiązać tego więc proszę o pomoc ziomów z mego województwa.czekam na odpowiedz:)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Puma »

Dokładnie jakie mapki, na jakiej stronie?
MUX III ma symboliczny zasięg i nic nie może zasłaniać Ci nadajnika abyś mógł go odebrać.

DjGrab
Posty: 49
Rejestracja: 17 lipca 2009, o 21:30
Miejscowość: Bruchniewo
Odbiornik: OPTICUM AX LION 4-M PLUS
Instalacja antenowa: Mini siatka z zasilaczem w domu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: DjGrab »

Oto te mapki przepraszam musiałem poszukać w historii oto one:
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=5780 no i proszę o pomoc co do tej anteny jakiej użyć zależy mi żeby była nieduża bym mógł ja włożyć do torby od laptopa.
Dodam ze mieszkam w miejscu gdzie jest pasmo lasów Borów Tucholskich ale po jakieś 500 metrów się kończy na południe te pasmo.proszę o pomoc odp

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Robert03 »

DjGrab pisze:Oto te mapki przepraszam musiałem poszukać w historii oto one:
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=5780 no i proszę o pomoc co do tej anteny jakiej użyć zależy mi żeby była nieduża bym mógł ja włożyć do torby od laptopa.
Dodam ze mieszkam w miejscu gdzie jest pasmo lasów Borów Tucholskich ale po jakieś 500 metrów się kończy na południe te pasmo.proszę o pomoc odp
Jeśli chcesz odbierać MUX-y przy pomocy jakiejkolwiek anteny pokojowej ( a o takich piszesz) to nie masz żadnych gwarancji odbioru bez zakłóceń i chwilowego klatkowania. Takich anten nie ma.
Mapka której link podałes dotyczy zasięgu MUX-2 z Trzeciewca (moc nadawania 100kW). O odbiorze MUX-3 z Bydgoszczy zapomnij. Obecnie w okresie przejściowym on ma symboliczny zasięg tylko na Bydgoszcz i bliskie okolice bo jest nadawany z malutką mocą 0,5kW z niskiego obiektu w Bydgoszczy na ul.Chodkiewicza.
Najlepiej wyposarzyć się w antenę zewnętrzną i do niej podłączać DVB-T Stick.
DVB-T w Polsce jest zaprojektowane do odbioru za pomocą anteny zewnętrznej. Anteny pokojowe mogą zapewnić odbiór w korzystnych warunkach ale nie muszą. Najczęściej są to ładnie obudowane kawałki drutu podobne do tego który Ty masz od tego USB. Czasem ze wzmacniaczem więc teoretycznie lepsze. W praktyce w pomieszczeniach występuje bardzo duże tłumienie sygnału i nie ma anteny która sobie z tym poradzi w sposób jaki oczekujesz.
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2011, o 17:22 przez Robert03, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Puma »

Odbiór MUX III z Bydgoszczy jest niemożliwy (cudem byś coś odebrał przy takiej odległości).
MUX II z Trzeciewca to np. na takiej antenie co ja mam ( <-- ), na pokojowej to zapomnij o odbiorze.

DjGrab
Posty: 49
Rejestracja: 17 lipca 2009, o 21:30
Miejscowość: Bruchniewo
Odbiornik: OPTICUM AX LION 4-M PLUS
Instalacja antenowa: Mini siatka z zasilaczem w domu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: DjGrab »

No witam was ale ja rozumiem ze może ich niema ale chyba macie jakieś pojęcie bo widziałem ze dużo jest postów przynajmniej Pumy nie wiem jak kolegi Roberta.Ja nie szukam czegoś co niemożliwe ja szukam coś co sprawi chociaż ze nie będzie mi w pomieszczeniu przerywać jak przyjdzie SMS albo połączenie oglądania kanałów bo to denerwuje i wogulę.Czy użycie dłuższej niż 5 cm anteny magnesowej może coś pomoc albo pokojowej jakieś proszę o pomoc bo sam to nie zdecyduje co i jak.Bo skoro przy 5 cm antenie mam 100% mux 2 z skaczącym sygnałem do 90 procent to według mnie to albo ze antena jest krotka i za słaba albo za mało db.Pomorze mi ktoś jakaś mala antenkę zaproponować pokojowa.odp

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Robert03 »

DjGrab pisze:Ja nie szukam czegoś co niemożliwe ja szukam coś co sprawi chociaż ze nie będzie mi w pomieszczeniu przerywać jak przyjdzie SMS albo połączenie oglądania kanałów bo to denerwuje i wogulę.
Jak napisałem wyżej.To czego szukasz jest możliwe na antenie zewnętrznej. Nikt Ci tutaj nie zagwarnatuje sukcesu na antenie pokojowej. Tutaj nie ma jedynie słusznego wyboru. Trzeba próbować metodą prób i błędów. Ja uważam że szkoda zachodu z anteną pokojową. Jeśli denerwuje Cie przerywanie sygnału należy zastosowac antenę zewnętrzną.

DjGrab
Posty: 49
Rejestracja: 17 lipca 2009, o 21:30
Miejscowość: Bruchniewo
Odbiornik: OPTICUM AX LION 4-M PLUS
Instalacja antenowa: Mini siatka z zasilaczem w domu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: DjGrab »

Aha dziex Robert:)To se popróbuję wtedy :)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Puma »

Tu masz temat o antenach pokojowych http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=845 ale pokojowe się nie sprawdzają przy takiej odległości.

Chyży Ruj

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Chyży Ruj »

Witam!
Czy ktoś odbiera może MUX-3 z Chodkiewicza od strony połnocnej, tj. okolice Osielska itp
Obrazek
Mam w lini prostej około 7km, więc nie powinno byc zle lecz niestey nadajnik bije moca (i to mała) z druga stronę. Antena ATX-107 skierowana mam na Iławę i niestey na kanale 34 prawie cisza (sila 0/10 jakosc 1/10).

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Robert03 »

Obróć antenę na Chodkiewicza to będziesz miał odbiór.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Railroad »

W Osielsku nie ma problemu z odbiorem.

Chyży Ruj

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Chyży Ruj »

Railroad pisze:.
A możesz powiedziec skad masz taka wiedze? Mieszkasz tam czy tlyko czysto teoretycznie gdybasz?


Odpowiadając post pod postem proszę nie cytować treści. Zasady forum: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Railroad »

Dziewczyna tam mieszka i odbiera wszystkie kanały na pokojowej antenie.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: BiTCity »

Podejrzewam, że kolega ma za mocną antenę jak na tą odległość i tym bardziej odbiera tyłem MUX-3 a tego kierunkowe anteny nie lubią za bardzo w tym wypadku lepsza siatka lub pokojowa jak kolega wcześniej zasugerował :)

Chyży Ruj

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Chyży Ruj »

BiTCity pisze:bardziej odbiera tyłem MUX-3 a tego kierunkowe anteny nie lubią za bardzo w tym wypadku lepsza siatka lub pokojowa jak kolega wcześniej zasugerował :)
Ona ma wzmocnienie "od tylu" wieksze niz kazda pokojowa... na pokojowej w Osielsku odbioru MUX-3 brak.

dziadoski

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: dziadoski »

Odbieracie w Bydgoszczy ten nowy TTV czy jak mu tam?

Zablokowany