DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

artik_

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: artik_ »

Przeskanowałem k61 ale niestety sygnałjest tak słaby że na antenie kierunkowej przy odległości 40km nic nie widać. Jednym słowem klapa z tym nadajnikiem bo ma bardzo kiepski zasięg.

Rockefeller

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Rockefeller »

to kiepsko, sam jestem z okolic niska i mialem zamiar kupic dekoder i skierowac na lezajsk bo tylko tam nadają tvp rzeszow ktory bym lapal

mondi

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: mondi »

ja mieszkam w giedlarowej i nie moge znalazłem zadnego kanału

Rockefeller

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Rockefeller »

po polsku proszę pisać

_Martin_

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: _Martin_ »

Oj oj, kolega tylko zmienił koncepcje swojej wypowiedzi zapominając o usunięciu wcześniejszych.

artik_

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: artik_ »

Ja odbieram MUX1 z Krosna a MUX2 z Kielc ,a jeśli chodzi o TVP Rzeszów to tylko analogowo z Giedlarowej możesz odbierać. Jeđli chcesz odbierać cyfrowo to niestety dopiero wrzesień 2012.

matti2011

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matti2011 »

Pytanie do panów z Emitel:

Czy nie można by awaryjnie zwiększyć zasięg - czy to ze Św. Krzyża mux czy to z Baranówki uruchomić mux 2 i przynajmniej ten środek Podkarpacia który ma wyrwę w odbiorze sygnału który miał nadawać z Giedlarowej. O Suchą Górę z okolic Krosna nie pytam, bo chodzi o uzgodnienia między państwowe, więc sygnał na dzień dzisiejszy nie może być za mocny, ale czy to Baranówka /bliżej środka podkapracia/ czy Św. Krzyż /bliżej środka Polski/ nie mogły by z powodzeniem zastępować awaryjnie nadawanie sygnału cyfrowego.

Panom z emitel ślicznie dziękuję za odpowiedź i wszystkim życzę spokojnych Świąt, dobrego odbioru telewizji ;) której mam nadzieję wszyscy będziemy oglądać w ten piękny świąteczny czas nieco mniej, delektując się spotkaniem z najbliższymi.

PS.

Tango2

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Tango2 »

Wg wypowiedzi Pana EMITELa najpóźniej na wiosnę uruchomiony zostanie nadajnik z Suchej Góry dla MUX 2 na kanale 32 z mocą 100 kW, a póki co kanał 61 zostanie zamieniony na 32 i podkręcona moc obecnego nadajnika na S.G. w najbliższych dniach na full. Czy to po polskiemu ?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Jarosław Bałuka »

MUX2 Sucha Góra przejdzie na k.32 i dostanie moc 100kW ERP więc miejmy nadzieję problemy znikną.

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: slawek »

Tu bym się do końca nie zgodził.Myślę że znów zaczną się problemy dla niektórych bo przy 100 kw dla mux 2 z SG i mocnych wzmacniaczach zastosowanych obecnie do odbioru kanału 61 może dochodzić do za mocnego sygnału i w konsekwencji braku odbioru. ciężko tez będzie pogodzić 18 kw z mux 1 i 100 kw mux 2

Matteo87

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Matteo87 »

sławek przestań mnożyć sztucznie problemy. Różnica 18 a 100 kW wcale nie jest taka duża. Popatrz na inne obiekty:
Chrzelice 100kW - 2,5 kW
Pieczewo 100kW - 2,5 kW
Chwaszczyno 100kW - 10 kW
Łódź 100 kW - 0,4 kW
Wrocław 100 kW - 0,2 kW
i problemów nie ma.

A co do tych wzmacniaczy u ludzi... no chyba nie chcesz ograniczać mocy nadajnika aby odbiorcom nie przesterować sygnału :lol: :lol:

volfeer
Posty: 43
Rejestracja: 23 grudnia 2011, o 11:20
Odbiornik: NEO HD 40
Instalacja antenowa: antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno - SG

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: volfeer »

Czy z okolic Leżajska nie da się łapać sygnału z Przemyśla? Ja w Przeworsku od północnej strony odbieram aż miło.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: a.d. »

slawek pisze: może dochodzić do za mocnego sygnału i w konsekwencji braku odbioru. ciężko tez będzie pogodzić 18 kw z mux 1 i 100 kw mux 2
Roznica miedzy 18 a 100KW to 7.5dB a wiec nie powinno byc tak duzego problemu z odbiorem obu multipleksow z jednej anteny

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: slawek »

Broń Boże nie chce mniejszej moc z Sg niż 100 kw sam na nią z niecierpliwością czekam bo w tej chwili w miarę stabilny odbiór mux 2 mam tylko z kielc.
ja nie chce biadolić na zapas myślę jednak że za jakiś czas będą takie pytania
miałem mux 2 a teraz nie mam a siła i jakośc jest na 100 % o co chodzi
no ale jest to forum i uda się wiekszości osobom pomóc.

zibo50

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: zibo50 »

Ja mieszkam jakieś 10 km od nadajnika w miejscowości jelna i wszystko śmiga pięknie ładnie sygnał na poziomie 90, nawet nie regulowałem anteny aby zobaczyć czy będzie lepiej ale przypuszczam że tak.

matti2011

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matti2011 »

Tango2 pisze:Wg wypowiedzi Pana EMITELa najpóźniej na wiosnę uruchomiony zostanie nadajnik z Suchej Góry dla MUX 2 na kanale 32 z mocą 100 kW, a póki co kanał 61 zostanie zamieniony na 32 i podkręcona moc obecnego nadajnika na S.G. w najbliższych dniach na full. Czy to po polskiemu ?
Tango - skąd masz takie wieści :?:
Jarosław Bałuka pisze:MUX2 Sucha Góra przejdzie na k.32 i dostanie moc 100kW ERP więc miejmy nadzieję problemy znikną.
Panie Jarosławie - to znakomita wiadomość - kiedy można faktycznie spodziewać się takiej zmiany nadawania? - to kwestia dni czy też raczej tygodni? I czy faktycznie będzie tak jak pisał jeden z forumowiczów że sygnał z SG będzie podkręcony w najbliższych dniach? Jeśli tak to czy na kanale 32 czy na 61. Dziękuję za informacje.

Rad

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Rad »

ja mieszkam w giedlarowej i nie moge znalazłem zadnego kanału
Tego się obawiałem. Prawdopodobnie wzniesienie na którym stoi nadajnik Leżajsk/Giedlarowa "zasłania" Ci nadajnik koło poczty (przy ul. Mickiewicza). Gdy staniesz u podstawy nadajnika Leżajsk/Giedlarowa i popatrzysz na Leżajsk to stwierdzisz "na oko", że szczyt nadajnika koło poczty jest niżej niż teren na którym stoisz. :(

mondi

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: mondi »

Na jakiej wysokości musiał bym zawieśic antene siatkową żeby muc odbierac z nadajnika z leżajska ?

Rockefeller

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Rockefeller »

z tego co zrozumiałem, to musiałbyś ją zakopać w ziemi :)

mondi

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: mondi »

może ktoś mi doradzi co zrobic. Czy jaka antene kupic żeby to chodziło.

Zablokowany