DVB-T w woj. lubuskim

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Problemy z mux 1

Post autor: alabama1 »

Myślę, że gdyby to był problem z telewizorem, to by to było na wszystkich kanałach. Odbieram mux 1, mux 2, parę niemieckich stacji i tam tego nie zauważam. Ogólnie, to jestem zadowolony z telewizoru. Dobrze się sprawuje. Raz na mecz barcelony z realem polsat nadał transmisję w hd i jakość była wspaniała.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Mux 3 w okolicach Zielonej Góry

Post autor: alabama1 »

Z harmonogramu wdrażania mux 3 widać, że etap 4 jest do kwietnia 2014 r. Jest to dosyć odległa data. Chciałbym się dowiedzieć, czy coś więcej wiadomo nt. ewentualnych włączeniach nadajników w okolicach Zielonej Góry. Zastanawiam się, czy ze względu na euro 2012, nie zostanie to jakoś przyspieszone, bo jak na razie odbieram tvp 1, a tvp 2 nie. W ogóle, cały etap czwarty jest obszerny i jest odległy w czasie i domyślam się, że to będzie szybsze i rozłożone na raty. Czy wiadomo coś więcej na ten temat?

Matteo87

Re: Mux 3 w okolicach Zielonej Góry

Post autor: Matteo87 »

przeskanuj pasmo

sdolas

Re: Mux 3 w okolicach Zielonej Góry

Post autor: sdolas »

Na moje to trochę daleko do Śremu
Musiałby być niezły maszt z porządną antenką

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Mux 3 w okolicach Zielonej Góry

Post autor: alabama1 »

Oj, pomyliłem się. Mam wszystkie kanały z mux 1. Chodziło mi o to, że na mux 3 będzie stacja tvp w hd, a to się przyda w oglądaniu euro i igrzysk. Niestety nie będę inwestował w antenę skomplikowaną, za duże koszty i trudności w wstawieniu. Korzystam z pokojowej anteny. Czyli czekać do kwietnia 2014, czy może szybciej uruchomią dla okolic Zielonej Góry?

sdolas

Re: Mux 3 w okolicach Zielonej Góry

Post autor: sdolas »

Na pokojówce to nic dziwnego że masz tylko MUX1 :), ciesz się że i to masz :)
2014 a nie tak odległe Euro to jednak przepaść, na takie przyspieszenie bym nie liczył

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Mux 3 w okolicach Zielonej Góry

Post autor: alabama1 »

Nie odbieram tylko mux 1, oprócz tego mux 2 i parę niemieckich multipleksów. Nie wiem czy to jest pokojowa, ale na pewno zwyczajna- dwie metalowe rurki połączone ze sobą. Antena wyniesiona jest na strych.

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: brachu »

Na szybsze włączenie mux 3 jest szansa jedynie jak ktoś w TVP pomyśli i wyłączy nikomu nie potrzebny analogowy TVP 1 z Wichowa, a na to jest niewielka szansa.

Matteo87

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Matteo87 »

realna szansa na MUX3 w lubuskiem jest od listopada, bo wtedy zamilknie analog z Wichowa i Jemiołowa. Częstotliwości będą, więc trzeba tylko woli TVP aby zapłacić za emisję wcześniej niż w kwietniu 2014 r. Natomiast kanał 21 po analogu z Wichowa zarezerwowany jest na MUX2 ze Śnieżnych Kotłów. Dla MUX3 jest przewidziany kanał 32 (po analogowym TVP1 z Jemiołowa) pracujący w SFN Wichów-Jemiołów

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: brachu »

Matteo87 pisze:Natomiast kanał 21 po analogu z Wichowa zarezerwowany jest na MUX2 ze Śnieżnych Kotłów.
A nie 35?

Matteo87

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Matteo87 »

35 jest docelowym, po wyłączeniu analogu ze Śnieżnych. Czyli od lipca 2013.

pajka

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: pajka »

Witam, ja mam takie pytanko. Otóż kupiłam nowy telewizor i zaraz po podłączeniu anteny pokojowej odbierałam cały zestaw 13 kanałów (siła sygnału chyba 68%). Od wczoraj w ogóle nie odbieram kanałów dtv:/ Pytanie jest następujące: czy coś się dzieje z nadajnikiem? Czy jednak nowy telewizor już szlag trafił:/

pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Jarosław Bałuka »

Raczej ani z nadajnikiem ani z telewizorem - po prostu zamontuj jakąś antenę zewnętrzną :)

pajka

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: pajka »

no tak, ale do tej pory działało super, odbiór i zasięg i nagle przestało:/

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: apk »

W Legnicy odbiór na poddaszu bez zmian czyli b. dobry . :D

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: Tom345 »

Takie są wady instalacji wewnętrznych. Bardzo łatwo można doprowadzić do braku odbioru, a osiągnięcie stabilnego odbioru wymaga wielu prób, często mozolnych.

syko

Niestabilny sygnał (jakość) MUX1 Żagań

Post autor: syko »

Witam.
Czy ktoś wie dlaczego jakość sygnału kanału 45 (MUX1) z wichowa jest tak niestabilna( z dużym poziomem błędów), podczas gdy z tego samego nadajnika odbieram na kanale 41 MUX2 i sygnał jest bardzo stabilny ze sporadycznymi błędami. Z czego może wynikać taka różnica w jakości tych sygnałów, skoro obydwa kanały nadawane są z tą samą mocą 50 kW (bynajmniej tak jest opisne w harmonogramach wdrażania). Dodam że sygnał odbieram w Głogowie, kanał 41 idealny, kanał 45 średni bo z "krzakami" co jakiś czas. Może Pan Jarosław B. z Emitel-a podpowie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? A może ktos wie jak rozwiązać ten problem, nie przeprowadzając sie w rejon lepszego zasięgu nadajnika ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Niestabilny sygnał (jakość) MUX1 Żagań

Post autor: qwerty »

Może coś ci zakłóca na jednej częstotliwości?

RobertB

Re: Niestabilny sygnał (jakość) MUX1 Żagań

Post autor: RobertB »

Jaką masz instalację antenową (typ anteny, ew. wzmacniacz, itp.)?

syko

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: syko »

Witam.
Instalacja to antena DIPOL 44 Tri Digit + wzmacniacz masztowy AB011 Terra (14/27 dB DC 5V/12V).
Nie jestem do końca przekonany, że to może być wina anteny, bo przecież różnica częstotliwości nie jest tak duża a zysk anteny pomiędzy kan.41 a 45 jest niemalże jednakowy, a mimo wszystko różnica rzędu 40% to według mnie coś dziwnego. :| :?: :?: :?:

Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie, może to by było jakimś rozwiązaniem tej zagadki, nie wiem jaka jest charakterystyka sygnału na kanale 45 dookólna czy kierunkowa? 41 kanał to dookólna i sygnał jest u mnie stabilny.

Zablokowany