Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: @GUTEK@ »

janek 77 pisze:
fightwapa pisze:I wreszcie: czy za brak/obecność takiej możliwości (jednoczesnego oglądania tv "na żywo" i nagrywania czegoś z innego kanału) odpowiada samo urządzenie czy software (ja korzystam na razie z tego dołączonego Avera)? Jeśli to drugie, to jaki umożliwia to, o co pytam
To nie jest twin tuner tylko hybryda więc za PIP odpowiada software.
Dobry PIP ma ALTDVB ale nie odbierzesz analogu tylko DVB-T.
Tylko wybierz VMR9
Bardzo dobry PIP i POP jest w SkyView. Korzystając z funkcji multiBDA, można uruchamiać dodatkowe instancje SkyView i na nich oglądać inne kanały (oczywiście w ramach tego samego multipleksu). Jest możliwość wyboru czy ma być to osobne okno SV z innym kanałem czy miniaturka w wyświetlanym obrazie (czyli tradycyjny PIP znany z telewizorów).
Funkcję PIP najprościej włączyć naciskając CTRL+P.

mrozilla

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mrozilla »

K-Lite Mega instaluję od kilku lat, zawsze tylko te i nic więcej nie trzeba, a jak już wspomniałem, na tej karcie odtwarza mi filmy FullHD, a na poprzedniej karcie przy tych samych innych podzespołach FullHD nie szło, tak więc chyba jednak karta coś tam dekoduje :)

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

mrozilla pisze:więc chyba jednak karta coś tam dekoduje
coś tak :lol:
tylko obciązenie procka powinno być max 5% a nie 30% czy 60% bo takie obciązenie wskazuje, że to dekoduje ale porcek



A jak odtwarzasz jakieś filmy HD mkv czy H264 to jakie masz obciązenie? Wtedy będziesz wiedzaił jak sprawną kartę masz.

Pobierznie patrząc masz kartę przewidzianą na VMR i na WIN Vista. Może nie daje się uruchomić EVR? może jest nowy sterownik do karty?
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2011, o 14:24 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

mrozilla

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mrozilla »

Oczywiście sterowniki najnowsze ze strony producenta :)
Ale jak już wspomniałem, bez włączonego przyspieszenie zużycie procesora wzrasta o ponad połowę, czyli coś na rzeczy jest, bo gdyby karta nic nie robiła, to bez względu na status opcji przyspieszenia sprzętowego zużycie procesora byłoby takie samo...

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

No coż moze ta karta nie uruchamia EVR tylko VMR9 i wtedy obciążenie 30% to normalne.

Może być jeszcze konflikt między WINFAST PVR a TM. Oba używają kodeki Arcsoft moga się kłócić

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

mrozilla Ja bym na początek na Twoim miejscu spróbował odinstalować K-Lite i zobaczyć czy będą jakieś zmiany.
Możesz też zrobić taki test, nagrać kawałek materiału z tv, potem odtworzyć go w jakimś playerze w którym masz pewność że działa dekodowanie sprzętowe.
Trzecia możliwość, jak szybko sprawdzić czy działa sprzętowe dekodowanie i ja tak zrobię. To w programie w którym masz możliwość ustawiania własnych kodeków, przykładowo w SkyView, podczas oglądania tv włączyć właściwości EVR - jeśli działa interpolacja i jest ~50fps to znaczy że obraz dekoduje karta, jeśli jest ~25fps to leci programowo.

W SkyView właściwości EVR włączasz, tam gdzie tworzy się graph, czyli naciskasz CTRL+B, na prawo od EVR będziesz miał przycisk z kropeczkami (...) naciskasz go i włączają się właściwości EVR. Oczywiście musisz mieć utworzony graph z Video Renderer jako EVR, bo żaden inny nie będzie używał w systemach Vista/W7 dekodowania sprzętowego.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

http://www.nvidia.pl/object/geforce_860 ... cs_pl.html

Zaprojektowany dla Microsoft® Windows Vista™
•Pełna obsługa DirectX 10
•Dedykowany procesor graficzny obsługujący nowy interfejs 3D Windows Vista Aero
•Architektura wideo wykorzystująca VMR

To jest wyciąg z specyfikacji producenta. Ani słowa o EVR
Spokojnie w WIN 7 mozesz wybrać VMR7 albo VMR9 jako Video Renderer
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2011, o 22:18 przez janek 77, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: DVB-T/S »

Gutek SKYVIEW to najwspanialszy program tyle że piekielnie trudny w obsłudze która odbiega od jakiegokolwiek programu. Ludzie używający INNE programy nie mają tych problemów które SKYVIEW ze sobą niesie (brak jakichkolwiek podobieństw obsługi).
Jak byś miał do wyboru dwa programy to który byś wybrał? Ten z intuicyjną obsługą czy z zawiłą?

Dlaczego nie ma jakiegoś tutoriala pokazującego SKYVIEW jako program do DVB-T?
Może byś się wysilił i go zrobił?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: @GUTEK@ »

Nie jest wcale trudny, jedynie co to trzeba chwilkę posiedzieć przy nim i popatrzeć co gdzie się ustawia. Nie ma po prostu jak przykładowo w SmartDVB paska z menu.
Za to jest lekki i szybki, ma wiele możliwości, oczywiście większość i tak z nich nie będzie korzystać.
Co ja bym wybrał to chyba widać skoro używam SkyView. Mnie odpowiada jego interfejs i funkcje których nie mam nigdzie indziej.

Co do tutorialu masz rację, nie ma za bardzo. Trochę jest na stronie autora w opisie programu, trochę jest na Esacie - http://www.esat.pl/viewtopic.php?t=14318
Niedawno nawet podsunąłem autorowi SkyView pomysł żeby zrobił taki opis krok po kroku lub nawet wypuścił okrojoną wersję SkyView tylko do DVB-T, zobaczymy.
Tutorial myślę że się pojawi, bo mamy na Esacie pewne plany, ale wolałbym żeby jednak go zrobił autor programu.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: DVB-T/S »

Mnie ten program nie przekonał bo jakoś mi nie działało do końca. Pewnie to wina ustawień ale to co jest na stronie autora to chaotyczne informacje - jest tego bardzo dużo przez co to szukanie igły w stogu siana.

mrozilla

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mrozilla »

Ten SkyView jak dla mnie pod Win7 chodzi jak totalna porażka, tak więc niestety w nim nie przetestuję, teraz dokładnie sprawdziłem Splash i TM z włączonym przyspieszeniem oba programy zużywały około 25% procesora a z wyłączoną opcją prawie 70%, tak więc jak widać różnica spora.
Dodam, że procek jedno rdzeniowy.

dapik1

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: dapik1 »

marek1989 pisze:Nagrania telewizyjne programem Windows Media Center zajmują sporo miejsca. Czy ktoś może znalazł jakiś sposób jak to przekonwertować na pliki o mniejszej wielkości, bo jakoś nie mogę znaleźć żadnego właściwego programu:(

Witam. Obecnie w ramach awaryjnych używam laptopa HP dv7 do nagrywania interesujących mnie audycji z DVBT. Powstałe pliki są bardzo duże (zapis możliwy tylko na płycie BR Dual(50GB)).
Do obróbki tych plików używam aplikacji z Windows'a: Windows Live Movie Maker lub Windows DVD Maker. Możemy uzyskać plik w formacie wmv lub kopie w postaci płyty DVD.

P.S. W nagrywarce LG 299H padł mi napęd czy może ktoś z szanownych użytkowników forum wie jak ją podmienić na standardowy napęd komputerowy?

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: DVB-T/S »

Rozkręć i przeczytaj symbol z napędu ;) Jak wymienisz na identyczną będzie na pewno działać.

dandi900107

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: dandi900107 »

Witam
Używam AltDvb.Program działa bardzo dobrze z moim tunerem (WandTV) pomimo problemów z obrazem( uzyskałem obraz dopiero na kodeku divx h.264 i VMR 7). Czy w tym programie jest opcja ,która wymusza proporcje obrazu 16:9 ? Mogę zmienić ręcznie na 16:9 ale wystarczy ,że zmienię kanał i obraz wraca do ustawień oryginalnych.
Druga sprawa . W epg nie ma kilku polskich znaków (ą i ę). Czy to wina programu czy nadawcy ?

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

proporcje ustawiasz nie w ALTDVb tylko w kodeku. W opcjach DIVX HD PLUS wybierasz ustawienie ze żródła. I bedzie dobrze.
Znaki ś i ą są w wielu programch nie wyświetlane poprawnie. Nie poprawne są chyba skrypty fontów.

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

udało się komuś dopasować sterownik od
np EyeTV DTT który jest na DIB7700 do jakiegooś innego tunera na tym chipie?
Albo ADB DVB-T USB Stick ten tuner od N-ki na Abilis do pracy na MAC?

pit24316
Posty: 26
Rejestracja: 9 października 2011, o 19:21
Odbiornik: MSI Digivox, URZ0083
Instalacja antenowa: Antena logarytmiczna + wzm. LOG2
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Czes

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: pit24316 »

Przy paczce K-Lite Codec Pack i dołączonemu MediaPlayerClasic-HC odebrałem Czeskie programy, czyli DVB-T mpeg2, ale Polskie kanały, czyli mpeg4, wyszukuje wszystkie ale jest tylko czarny ekran. Jak to uruchomić? Tuner MSI DigiVox II. Na Blaze HDTV wszystko chodzi.

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

pit24316 pisze:Przy paczce K-Lite Codec Pack Polskie kanały, czyli mpeg4, wyszukuje wszystkie ale jest tylko czarny ekran. Jak to uruchomić? Tuner MSI DigiVox II. Na Blaze HDTV wszystko chodzi.
A z jakiego kodeka korzystasz?
W paczce mozesz mieć LAV Video wybierz te odpowiedzialny za video i nie powinno być problemu na MPEG2 i 4
jeśli masz lub korzystasz z FFdshow to musi być zaznaczone dekodowanie h264 w opcjach kodeka

pit24316
Posty: 26
Rejestracja: 9 października 2011, o 19:21
Odbiornik: MSI Digivox, URZ0083
Instalacja antenowa: Antena logarytmiczna + wzm. LOG2
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Czes

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: pit24316 »

Chciałbym uściślić: jezeli skanuje jeden mux, to po zapamiętaniu programów mogę oglądać pierwszy znależiony, np. MUX-2 Polsat, ale po przełaczeniu na inny program tylko czarny ekran(odtwarzacza). Poprzednio tego nie zauważyłem bo jako pierwszy załączył się czeski mux a tam nie ma kłopotów z przełączaniem kanałów.

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

To w takim razie nie kwestia kodeka o czym pisałeś tylko softu.
Nie używam MP HC wię nie pomogę.
Polecam zmianę na SMARTDVB albo SPlash Lite i nie będziesz miał problemu

Zablokowany