CABLETECH URZ0083

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

A jak jest ze słynnym zawieszaniem się tunera przy szybkim przełaczaniu kanałów? Ja uzywam tunera tylko do DVB-T i na tą chwilę tylko ta rzecz mi przeszkadza.

neoox
Posty: 39
Rejestracja: 13 stycznia 2012, o 14:09
Odbiornik: Cabletech URZ0083
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż, Sucha Góra, Baranówka

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: neoox »

Kanały przełączają się dużo szybciej, a sama operacja jest bardziej płynna. Jak narazie nie doświadczyłem problemu z zawieszaniem, co na poprzednim sofcie bywało irytujące.

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

neoox pisze:Denerwujące jest natomiast to, że podczas wchodzenia w ustawienia trzeba podawać hasło (domyślnie 0000) i przy ustawianiu listy kanałów każdą modyfikację trzeba również potwierdzić hasłem,
Eeeee, ja nie muszę podawać żadnego kodu. Może ustawiałeś sobie zabezpieczenie i dlatego?

Rzeczywiście wyeliminowanie paska sygnału znacząco przyspieszyło przełączanie programów. Potestuję i zobaczę jak z zawieszaniem się tunerka podczas przerzucania z kanału na kanał.

W każdym razie na obecną chwilę ja polecam. Już kilka chwil z pilotem w ręku uprzyjemniło delikatnie życie.

Dexter

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Dexter »

Mam z tym dekoderem dziwny problem (a może to wcale nie problem dekodera). Dlatego potrzebuję Waszej opinii.

Rozchodzi się o dźwięk w stereo. Dekoder mam jednocześnie podłączony kablem euro z TV oraz kablem audio (L/P - analogowe) z wieżą. I co się okazuje? W wieży nie słyszę dźwięku oglądanego kanału w stereo (gdy odpalam muzykę z podłączonego do dekodera dysku zewnętrznego - problem ten sam). Może jeszcze wyjaśnię, że mój TV jest w mono. Dlatego dekoder łączę bezpośrednio z wieżą. Zacząłem kombinować, żeby ustalić, co jest nie tak. Za którymś razem zauważyłem, że gdy wyjmę wtyczkę euro z dekodera lub TV (a zostawię dekoder połączony jedynie z wieżą), nagle w wieży pojawia się dźwięk w stereo. Gdy ponownie włożę wtyczkę euro - dźwięk wraca do mono.

Problem rozwiązałem następująco: okazało się, że gdy wtyczka euro w dekoderze (lub TV) jest lekko wyciągnięta z gniazda euro (w taki sposób, aby nie znikł obraz, oczywiście), wówczas w wieży mam dźwięk w stereo. I kto będzie taki mądry i wyjaśni mi, czemu tak się dzieje? Czy to wina dekodera, TV a może kabla?

Dodam jeszcze, co zauważyłem (może to będzie istotne): gdy wtyczka z dekodera lub TV jest lekko wyciągnięta (przypomnę: mam wówczas obraz w TV oraz dźwięk w stereo w wieży), to jednak nie mam dźwięku w TV. Oczywiście dźwięk w TV nie jest mi do niczego potrzebny, bo korzystam z wieży, ale zaznaczam tylko, że zauważyłem taką prawidłowość, po lekkim wyciągnięciu wtyczki euro.

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

Jest to wina TV. Prawdopodobnie w gnieździe piny odpowiedzialne za L i P są zwarte, a wyjście po cinchach jest przecież bezpośrednio doprowadzone do scarta, więc jak w scarcie będzie zwarcie to na cinchach też.

Dexter

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Dexter »

Super. Dzięki wielkie za odpowiedź.
A myślisz, że taki lekko wyciągnięty kabel euro, skutkuje jakąś stratną jakością dźwięku lub obrazu? Bowiem, póki co, nie zaobserwowałem Ci niepokojącego. Ale nie mam też porównania, więc może z czegoś nie zdaję sobie sprawy?

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

Jak działa to ok. Podejrzewam, że jeśli TV jest mono to ma też obraz tylko po kompozycie, a generalnie to rozwiązanie nie daje super obrazu i ma się nijak do RGB.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Railroad »

We wtyczce Euro podłączonej do tunera, wypnij lub odetnij kabelek od 1 lub 3 nóżki. Dźwięk w telewizorze będziesz miał tylko z jednego kanału, ale na wieży będziesz miał dźwięk stereo i nie będziesz się musiał bawić w częściowe niedociskanie Euro w telewizorze.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

Speakers_XP pisze: Zalaczanie do standby po zaniku zasilania to wg mnie watpliwa zaleta (moze to byc zgubne w skutkach dla zaplanowanych nagran), ale znajda sie tez tacy, ktorzy beda z tego zadowoleni - szczegolnie uzywajacy polaczenia po SCART...
Zaplanowane nagrania nie zostaną usunięte a tuner obudzi się z trybu Standby i nagra co trzeba. Sprawdzone.

LyFT

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: LyFT »

Witajcie,
czy da sie zmusic ten dekoder do dzialania z moim pilotem uniwersalnym? Jest to Philips SRP3004/53.
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi ... =Link_FAQs

Urzadzenia na liscie kodow nie ma, a wykonujac krok z FAQ "What should I do if my brand is not on the code list of user manual?" dekoder sie nie wylaczyl... Jest jakas rada na to?

Dziekuje i pozdrawiam

EDIT: Istnieje mozliwosc DOWNGRADE? Mam problem z proporcja obrazu na starym kineskopowcu 4:3, a moze na nowym sofcie bedzie lepiej. Slyszalem jednak, ze nowe softy maja jakies problemy, wiec po prostu sam chcialbym potestowac.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

Nowy soft dobrze przeskalowuje obraz w trybie auto o ile nadawca poda odpowiedni sygnał.
Przy najnowszym sofcie 1.2.2 tuner odtworzył mi plik mp4 który w sofcie 1.1.2 nie ruszał i wyświetlał "Video resolution not supported". Ogólnie jest dużo poprawek na plus.
Z tych na minus - znowu nie można wyjść z EPG>info inaczej jak czerwonym guzikiem!
Wydaje mi się że kolory są za bardzo nasycone - ale to może byś subiektywne odczucie no i mogę to sobie wyregulować w TV.

wieniol

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: wieniol »

Witam!Pierwszy post no i oczywiście kłopocik nie wiem czy wynikający z niewiedzy czy też ten typ tak ma.A mianowicie problem z dzwiekiem.Mam tylko z tunera dzwiek stereo a dolby stereo tylko na tvp kultura a jak pierwszy raz go uruchomiłem przedwczoraj dolby było i na tvp1,2 może jeszcze na innych kanałach.W międzyczasie wgrywalem nowe softy i ten najnowszy też i dalej to samo.Wróciłem do starego i nie ma zmiany.Zastanawiam sie czy mój nadajnik a odbieram z Olsztyna coś nie knoci.Po wciśnięciu 0 na pilocie a więc wyboru dzwieku ukazuja sie tylko cztery zera.Telewizor(podłączny przez rgb) 6-letni crt philips 9...coś tam,coś tam z pixel+2 ale ma dolby i ustawiony jest na wykrywanie automatyczne choc to chyba nie ma znaczenia bo dzwięk biorę z coaxiala na amplituner onkyo ,który ma wszystkie rodzaje dolby.dts itd.Co ciekawsze film oddtwarzany z pendrive z ac3 amplituner "widzi" prawidłowo czyli wszystkie 5-kanałów.Nie wiem co robić czy aktualizacje coś uwaliły czy sygnał jest nie pełny(choć 97%)lub może gdzieś w opcjach można to ustawić może ktoś coś doradzi?

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

szpila pisze:
Speakers_XP pisze: Zalaczanie do standby po zaniku zasilania to wg mnie watpliwa zaleta (moze to byc zgubne w skutkach dla zaplanowanych nagran), ale znajda sie tez tacy, ktorzy beda z tego zadowoleni - szczegolnie uzywajacy polaczenia po SCART...
Zaplanowane nagrania nie zostaną usunięte a tuner obudzi się z trybu Standby i nagra co trzeba. Sprawdzone.
Chyba sie nie zrozumielismy...
Zaplanowane nagrania sa zapisywane do pamieci flash, wiec same ustawienia nie gina...problem lezy zupelnie gdzie indziej....po zaniku zasilania jest gubione ustawienie zegarka/daty - ustawia na godzine "00:00" i zdaje sie rok 2010...dopoki tunera nie wlaczymy godzina sie nie zaktualizuje, wiec wszystkie nagrania szlag trafi...nie nagraja sie o odpowiednich porach...
Dekoder po zaniku zasilania wlaczal sie wlasnie po to aby ustawic godzine...dlatego tak jest w wiekszosci innych dekoderow na rynku...

Reaven1972

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Reaven1972 »

Witam!!! Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak po podłączeniu do tunera zewnętrznego dysku twardego można na nim nagrywać jakieś programy. Jednym słowem: wychodzę z domu i chcę by podczas mojej nieobecności coś się nagrało tak by można było to potem obejrzeć. Gdzie, jak i co trzeba zrobić???

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

Instrukcji do urządzenia nie dali czy dali po chińsku?

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

Speakers_XP - masz rację niestety. Problem można by połowicznie rozwiązać znając ową datę (godzinę znamy) i ustawić profilaktycznie timer.

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

wieniol pisze:Witam!Pierwszy post no i oczywiście kłopocik nie wiem czy wynikający z niewiedzy czy też ten typ tak ma.A mianowicie problem z dzwiekiem.Mam tylko z tunera dzwiek stereo a dolby stereo tylko na tvp kultura a jak pierwszy raz go uruchomiłem przedwczoraj dolby było i na tvp1,2 może jeszcze na innych kanałach.W międzyczasie wgrywalem nowe softy i ten najnowszy też i dalej to samo.Wróciłem do starego i nie ma zmiany.Zastanawiam sie czy mój nadajnik a odbieram z Olsztyna coś nie knoci.Po wciśnięciu 0 na pilocie a więc wyboru dzwieku ukazuja sie tylko cztery zera.Telewizor(podłączny przez rgb) 6-letni crt philips 9...coś tam,coś tam z pixel+2 ale ma dolby i ustawiony jest na wykrywanie automatyczne choc to chyba nie ma znaczenia bo dzwięk biorę z coaxiala na amplituner onkyo ,który ma wszystkie rodzaje dolby.dts itd.Co ciekawsze film oddtwarzany z pendrive z ac3 amplituner "widzi" prawidłowo czyli wszystkie 5-kanałów.Nie wiem co robić czy aktualizacje coś uwaliły czy sygnał jest nie pełny(choć 97%)lub może gdzieś w opcjach można to ustawić może ktoś coś doradzi?
Dziwne, bo do wyboru ścieżki dźwiekowej jest nie 0 a specjalny przycisk AUDIO (piszę z pamięci)

wieniol

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: wieniol »

Dziwne, bo do wyboru ścieżki dźwiekowej jest nie 0 a specjalny przycisk AUDIO (piszę z pamięci)[/quote]
Masz rację poprostu "po ciemaku" naciskałem maniakalnie 0 :lol: po wybraniu audio jest możliwość wyboru dzwieku(nie wszystkie stacje) tylko dalej moj ampli onkyo "widzi" dżwięk jako dolby d 2-kanalowe chyba,że tak ma byc to nie ma sprawy ;) Oczywiście w ampli jest możliwość przełączenia na surround i dżwięk jest wtedy tylko miksowany.

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

Nigdzie nie jest napisane, że ma być koniecznie nadawanie w DD5.1 :)

CameronPoe

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: CameronPoe »

matrix0606 pisze:
neoox pisze:Denerwujące jest natomiast to, że podczas wchodzenia w ustawienia trzeba podawać hasło (domyślnie 0000) i przy ustawianiu listy kanałów każdą modyfikację trzeba również potwierdzić hasłem,
Eeeee, ja nie muszę podawać żadnego kodu. Może ustawiałeś sobie zabezpieczenie i dlatego?

Rzeczywiście wyeliminowanie paska sygnału znacząco przyspieszyło przełączanie programów. Potestuję i zobaczę jak z zawieszaniem się tunerka podczas przerzucania z kanału na kanał.

W każdym razie na obecną chwilę ja polecam. Już kilka chwil z pilotem w ręku uprzyjemniło delikatnie życie.
Niestety potwierdzam, że w nowym sofcie 1.2.2 zabezpieczyli możliwość edycji listy kanałów domyślnym kodem 0000 ...ale w sumie to może i lepiej, że jest takowe zabezpieczenie przed "niepowołanymi rękami".

Zablokowany