Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

omur

kablowka analogowa ?

Post autor: omur »

Czy mozna na tym sprzecie odebrac kablowke analogowa czy tylko programy tv naziemnej ?

Michaelbond

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Michaelbond »

Moduł służy tylko do DVBT i jest dedykowany do telewizorów które posiadaja gniazdo na karty.

Janeczek

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Janeczek »

To zależy jak Twoja kablówka koduje sygnał. W Bydgoszczy jest jedna kablówka, która daje cyfrową jakość w dvb-t. Jak ? Nie pytajcie - w każdym razie po podłączeniu tunera MT4160 wszystko śmiga aż miło.

kubadvb

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: kubadvb »

jedna uwaga do DVB-T w kablówkach. Prosze sprawdzić czy kablówka stosuje przemianę częstotliwości na jakich są rozprowadzane są MUXy w sieci kablowej. Najczęściej jest to pasmo VHL ( czyli z przemianą ) o szerokości kanału 8MHz. Tunery DVB-t w tym paśmie mają standardowo ustawioną szerokość pasma 7MHz, co oznacza że trzeba je stroić ręcznie. Poza tym nie każdy tuner ( spotkałem sie z takimi na rynku ) na możliwość przestawienia szerokości kanału?

____________________________
sprawdzone tunery dvb-t

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: alabama1 »

Tak się pytam, bo do tej pory myślałem, że tylko tak można. Ale moja mama oglądała tvp info i tam mówili, że analog jest wyłączany w 2013 roku. I później już mama zbytnio nie pamięta, bo mówi, że mówili, że do odbioru będzie potrzebne coś, no właśnie nie pamięta mama nazwy, i koszt kupna to kilkadziesiąt, jak nie kilkanaście złotych. I też nie wiadomo, czy już można kupić, czy niedługo będzie można, czy dopiero niedługo to będzie produkowane.

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: plecho1 »

W tych informacjach jest mowa tylko o TV z tunerem cyfrowym oraz o zewnętrznym odbiorniku telewizji cyfrowej podłączanym do TV.
Jeśli chodzi o wybór takiego tunera, to poczytaj ten temat:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=1621

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: MJJ »

To coś nazywane jest STB lub dekoder zewnętrzny do odbioru naziemej telewizji cyfrowej, w skrócie NTC.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: alabama1 »

Oj, oj, ja taki w tych sprawach spec nie jestem. Tylko mi chodziło, że myślałem, że można tuner kupić za minimum 150 zł około. Ostatnio chciałem kupić mamie do pokoju do starego telewizora taki tuner, to powiedziała, że jej dvbt niepotrzebne, wystarczy jej analog, a poza tym duża cena. Czyli co? Są tunery tanie i drogie? Wszędzie widziałem tylko mniej więcej właśnie za 150 zł.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: Jarosław Bałuka »

Pasuje rozwinąć: STB = set top box - i być może o tę nazwę chodziło mamie, która usłyszała/zobaczyła informację o tv cyfrowej.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: qwerty »

alabama1 pisze:Oj, oj, ja taki w tych sprawach spec nie jestem. Tylko mi chodziło, że myślałem, że można tuner kupić za minimum 150 zł około. Ostatnio chciałem kupić mamie do pokoju do starego telewizora taki tuner, to powiedziała, że jej dvbt niepotrzebne, wystarczy jej analog, a poza tym duża cena. Czyli co? Są tunery tanie i drogie? Wszędzie widziałem tylko mniej więcej właśnie za 150 zł.
Dobrze, że podałeś gdzie mieszkasz. Tuner cyfrowy kosztuje ok 100zł. Obecnie można odbierać 8/15* kanałów, a do maja będzie 16/19* kanałów
*-w zależności gdzie mieszkasz.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: TomW »

Można też wspomnieć o możliwości odbioru dvb-t na laptopie z podłączonym na USB małym, przeznaczonym do tego celu tunerem. Wygoda na wyjeździe, biwaku. Nie trzeba ciągnąć za sobą telewizora. Antena oczywiście być musi, ale też niewielkich wymiarów. Koszt łącznie z dołączoną antenką to około 100 zł.

loleklolek

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: loleklolek »

@TomW

No to można wspomnieć jeszcze o niektórych odtwarzaczach bluray, np. http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a ... D-D6900/EN . Względnie niektóre odtwarzacze multimedialne, np. http://www.hyundaimbox.pl/mBox_R3250S.html lub nagrywarki DVD. Tyle, że wszystkie te opcje są droższe od dekodera STB i na pewno to nie jest kilkanaście PLN.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: alabama1 »

Mieszkam pięćdziesiąt kilometrów od Zielonej Góry, piętnaście od Żar. W swoim pokoju mam telewizor z mpeg 4 i odbieram mux 1, mux 2 i dwanaście kanałów niemieckich, też w dvbt. Mi chodzi o podłączenie czegoś do telewizora starego, by można oglądać dvbt. No to wychodzi na to, że to, co mówili na tvp info o czymś za kilkadziesiąt złotych, pewnie jest w etapie produkcji.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: qwerty »

Kup wiwa hd-50. Cena oscyluje w ok 100zł (można trafić < 100 zł)

tomarex

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: tomarex »

Tak, tylko należało zapytać czy ten stary TV ma gniazdo Euro. Może nawet nie ma Cinch.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: alabama1 »

Oczywiście, że ma euro. Stary w sensie, że z kineskopem i bez mpeg. Srebrny, płaski kineskop, trzydzieści parę cali, philips. Chodzi mi o to, że dvbt sam nie odbierze, a co, jakieś pomysły?

Michaelbond

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: Michaelbond »

alabama1

co ty kombinujesz? Jakie pomysły? Jeśli mama nie ma innego źródła sygnału tylko analog z powietrza to nic innego taniego niż tuner do starego typu telewizora nie zastosujesz. Zresztą po co szukać innych rozwiązań jak barierą jest kasa. Skoro jeszcze jakiś czas analog bedzie to czekaj z mamą cierpliwie na wysyp tanich tunerów i kup w ostatniej chwili. Pewnie najlepszym rozwiązaniem jest zmiana TV na taki co ma DVBT ale skoro telewizor analogowy jest w dobrym stanie to szkoda go zamieniać. Reklamy ładnie wygladają również w analogu bo nic innego i tak się nie da oglądać :lol:

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: Fru2 »

Ceny spadają, a spadną jeszcze bardziej jak tanie chińskie tunery lub badziewie pojawi się jak to zapowiadano w sklepach typu biedronka, kaufland itp. itd.
Wtedy możliwe, ze za 60-80 zł coś się kupi, ale trzeba uważać na choćby podstawową zgodność z normami - przede wszystkim obsługę dźwięku E-AC3.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: m@rtops »

Jeśli już będziesz zdecydowany na tuner warto zwrócić uwagę na możliwość nagrywania na pamięć zew.Może niewielka różnica w cenie ale bardzo przydatna funkcja(można m.in.odtwarzać filmy,zdjęcia,muzykę w bd jakości)Polecam Ferguson Ariva T65 lub tańszy T55

Maciey

Re: Czym można, oprócz tunera i telewizora odbierać dvbt?

Post autor: Maciey »

Piszesz, jakby tylko Fergusony miały możliwość nagrywania.

Zablokowany